Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Tomek 

Imię: Tomek
Dołączył/a: 12 Gru 2014
Posty: 13

  Wysłany:    MacBook - Czy warto ?

Chciałbym zapytać się Was czy posiadacie taki sprzęt jak MacBook Air, albo Pro ? Może korzystaliście ? Co sądzicie o tym sprzęcie?
Myślę, że do blogowania, tworzenia stron z pewnością się nada, ale czy warto ? Nie oszukujmy się kosztuje trochę...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2014-12-14, 15:20   

Mam firmowego MacBooka Air i do pracy + wyjazdy w delegacje jest ok bo małe zwinne i poręczne. Ale jeżeli masz $$$ to możesz sobie sprawić, a tak za wszystko co tam jest musisz wyłożyć kasę. Mi to lotto bo za wszystko szef płaci, więc na narzekam :D

A co na takim Macu można robić lepiej w temacie blogowania niż na zwykłym laptopie z Windowsem? Może liczysz na zniżki w hipsterskich kawiarniach? ;)
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-12-14, 15:22   

Korzystałam i korzystam z PRO, wcześniej działałam na windowsach, jak w pracy dali mi laptopa na windowsie to prędkość mojej pracy spadła o połowę, bo co chwila się wieszał. Jeśli chcesz tylko do blogowania to nie ma to większego sensu, większości programów na MAC OS nie znajdziesz. Co prawda photoshop i illustrator śmiga ładnie, programy do obróbki dźwięku czy filmów też, ale wybór jest ograniczony. To jest sprawa do głębszego przemyślenia.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-12-14, 16:01   

Lizard_King napisał/a:

A co na takim Macu można robić lepiej w temacie blogowania niż na zwykłym laptopie z Windowsem? Może liczysz na zniżki w hipsterskich kawiarniach? ;)
marketing apple robi swoje, ludzie stoją w ogromnych kolejkach by kupić najnowsze modele :^^:

petiteolive napisał/a:

Korzystałam i korzystam z PRO, wcześniej działałam na windowsach, jak w pracy dali mi laptopa na windowsie to prędkość mojej pracy spadła o połowę, bo co chwila się wieszał.
Na 100% nie dostałaś sprzętu podobnej klasy, więc nie ma co porównywać. Ja mam sprzęt na Windowsie 7 64bit z 2010 roku. Przycina się jedynie jak firefox waży ponad 1,2GB i jednocześnie mam odpalone karty z multimediami, ale jest to wina firefoxa, który sobie z tym nie radzi (na chrome odpaliłem kiedyś okien, które zjadły 7GB Ram i dalej dało się pracować).

O komputerach apple nasłuchałem się wiele dobrego i nie zaprzeczam, że dobrze się na nich pracuje, bo miałem okazję kilka razy. W szkole policealnej miałem zajęcia z grafiki na makach i w tedy po raz pierwszy udało mi się go zawiesić, ale praca była przyjemna a system działał płynnie. Uważam jednak, że w chwili obecnej firma przestaje wyznaczać trendy, o czym napisałem już w wątku o nowym iphone.

Dodam, że do zwykłego blogowania wystarczy nawet netbook. Dostałem w zeszłym roku chromebooka od Google, nie jest do nic nadzwyczajnego, wart jest około 1000zł, czyli 1/3-1/4 tego co maki, ale daje radę. Uruchamia się bardzo szybko, loguję się na swoje konto google i jak jest w zasięgi wifi, to mam dostęp do wszystkich usług. System oparty jest o przeglądarkę. Skomplikowane czynności czy instalowanie programów odpada, ale w podróż w sam raz, bo nie waży prawie nic a zainteresowałem nim nawet użytkowników apple, bo jest to coś, co dopiero zaczyna być u nas dostępne w zwykłych sklepach i nie mieli okazji widzieć tego na żywo.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-12-14, 17:52   

Dostałam o wiele słabszy sprzęt, ale ogólnie praca była dla mnie ciężka, bo mam przyzwyczajenie z maca. Właśnie moja praca wymaga kilkunastu okien - więc z tym bywa słabo na różnych sprzętach, poza tym mam magiczne ręce - wszystko zawieszę, powinni mnie na testera elektroniki wziąć :D O chromebookach ostatnio się coraz głośniej robi. Z komputerami kwestia indywidualna, dla mnie obecnie jedyna wada w macach to brak portów vga, trzeba specjalne kable itd szukać.
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2014-12-15, 01:18   

No brak portów to masakra. Np: klient na Białorusi nie wie co to jest wi-fi, i musiałem sobie załatwić przejściówkę ethernetową bo tylko tak mogłem mieć u niego internet. W ispocie taki kawałek kabelka 120 zł :D a zwykłe USB+ethernet = 30 zł

Masakra...
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-12-15, 10:23   

Lizard_King napisał/a:

No brak portów to masakra. Np: klient na Białorusi nie wie co to jest wi-fi, i musiałem sobie załatwić przejściówkę ethernetową bo tylko tak mogłem mieć u niego internet. W ispocie taki kawałek kabelka 120 zł :D a zwykłe USB+ethernet = 30 zł

Masakra...


Mi kiedyś ładowarka sie rozwaliła, a raczej osłonka na kablu - ponad 300 zł, to samo kable do iPodów/iPhone - szybko się rozwalają, a cena nie mała.
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-12-15, 10:51   

Jak wyłożysz na "lapka" tyle kasy, ile wyłożyłbyś na maca, to będziesz zadowolony. Nie będzie to miało wpływu na jakość twoich tekstów i ilość lajków na fejsie, ale poza blogowaniem, fotoszopką zrobisz wiele innych rzeczy, których na maku byś nie zrobił.
A, blogować to możesz spokojnie na każdym lepszym tablecie. Resztę kasy przeznacz na zasięg na fejsie i w ten sposób wygrałeś w internety
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Tomek 

Imię: Tomek
Dołączył/a: 12 Gru 2014
Posty: 13

Wysłany: 2014-12-15, 20:29   

Lizard_King napisał/a:

Mam firmowego MacBooka Air i do pracy + wyjazdy w delegacje jest ok bo małe zwinne i poręczne. Ale jeżeli masz $$$ to możesz sobie sprawić, a tak za wszystko co tam jest musisz wyłożyć kasę. Mi to lotto bo za wszystko szef płaci, więc na narzekam :D

A co na takim Macu można robić lepiej w temacie blogowania niż na zwykłym laptopie z Windowsem? Może liczysz na zniżki w hipsterskich kawiarniach? ;)


Jeżeli są zniżki to jak najbardziej ! :D
A tak na serio to chodzi mi o porównanie osób które mają/mieli możliwość korzystania z maka i z laptopem z windowsem.
Wiem, że sprzęt nie kosztuje małych pieniędzy. Teraz zaczynając studia, będę często w pociągu/autobusie więc chciałbym coś lekkiego. Tworzenie stron, jakiś program graficzny, kilka/kilkanaście zakładek w przeglądarce, obróbka grafiki. Nie za dużo wymagające prace.
Na obecnym sprzęcie zaczyna wszystko wolniej chodzić, a nawet na dwóch kartach potrafi długo się ładować, więc szukam czegoś nowego.
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-12-16, 10:45   

Tomek napisał/a:

Lizard_King napisał/a:

Mam firmowego MacBooka Air i do pracy + wyjazdy w delegacje jest ok bo małe zwinne i poręczne. Ale jeżeli masz $$$ to możesz sobie sprawić, a tak za wszystko co tam jest musisz wyłożyć kasę. Mi to lotto bo za wszystko szef płaci, więc na narzekam :D

A co na takim Macu można robić lepiej w temacie blogowania niż na zwykłym laptopie z Windowsem? Może liczysz na zniżki w hipsterskich kawiarniach? ;)


Jeżeli są zniżki to jak najbardziej ! :D
A tak na serio to chodzi mi o porównanie osób które mają/mieli możliwość korzystania z maka i z laptopem z windowsem.
Wiem, że sprzęt nie kosztuje małych pieniędzy. Teraz zaczynając studia, będę często w pociągu/autobusie więc chciałbym coś lekkiego. Tworzenie stron, jakiś program graficzny, kilka/kilkanaście zakładek w przeglądarce, obróbka grafiki. Nie za dużo wymagające prace.
Na obecnym sprzęcie zaczyna wszystko wolniej chodzić, a nawet na dwóch kartach potrafi długo się ładować, więc szukam czegoś nowego.


Wymień dysk w aktualnym laptopie na SSD. Nawet stare szmelce dostają takiego kopa, że da się na nich pracować komfortowo.
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Tomek 

Imię: Tomek
Dołączył/a: 12 Gru 2014
Posty: 13

Wysłany: 2014-12-28, 19:34   

Pomyślę o dysku. Do testowania dostanę od znajomego prowadzącego sklep komputerowy laptop. Wtedy zobaczę co będzie mi się opłacało i zdecyduję.
 
  podziel si� tym postem na:
Mjocik 
Blogger.Klub

Imię: Piotr
Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-01-04, 23:38   

Macbook to niestety w wiekszosci cena za jabluszko na obudowie. ale jednej rzeczy nie odmowie: ma tak nieziemski ekran ze glowa peka. naprawde idealny zero pikseli.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz