Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany:    [notebook] co polecacie?

A więc, razem ze zmianą mieszkania postanowiłem zmienić także swoje narzędzie pracy czyli laptopa. Aktualnie posiadam lapka HP Pavilion dv6000 który posiada matryce 14,1, a chciałbym tym razem coś kupić co będzie miało, mniejszą matryce niż 14,1. Laptop nie musi mieć dużo pamięci, usatysfakcjonuje mnie taki który będzie w miarę cicho chodził, i nie będzie się nagrzewał bo akurat w hp jest to dość duży problem, oraz taki którego bateria potrzyma więcej niż 1,5h. Cena najlepiej jakby się schowała w 900zł. Macie coś do polecenia ? :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-04-26, 18:08   

Gdy ja szukałam dla siebie lapka, to bardzo pomogło mi ceneo :) Dla laika, jak ja, akurat ten serwis okazał się najlepszy, bo wybrałam sobie tylko satysfakcjonującą mnie pojemność dysku, firmy (czyt. wygląd zewnętrzny, które oferują różne firmy XD), cenę...
A tyś nie laik, z tego co się orientuję, więc myślę, że dasz sobie radę :)

(z doświadczenia :D mogę ci powiedzieć, że moja Tośka się nie nagrzewa ;3)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-04-26, 19:52   

Tak się składa, że też ostatnio szukam netbooka i wygląda na to, że w grę będą wchodzić tylko Asus eee PC i MSI Wind. Dam znać, co wybrałem. :)
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-04-07, 18:16   

Odświeżam wątek :D

Od dłuższego czasu planuję zakup laptopa, jako, że stała praca przy komputerze stacjonarnym nie jest ani przyjemna ani tym bardziej zdrowa.Notebook służyłby mi głównie do pisania przeróżnych tekstów, buszowania po sieci oraz słuchania muzyki, oglądania filmów oraz pracy z programami typu FL Studio. Bardzo mi żależy, żeby laptop miał w miarę pojemny dysk (500 gb, czy tam 600 z hakiem - te z terabajtem są za drogie), który byłby stabilny i nie padł po jakimś czasie, gdyż posiadałbym na nim ważne dokumenty oraz pliki, których strata zagrozi samobójstwem :P
Ponadto, fajnie by było, żeby pomimo znacznego obciążenia nie mulił ani się nie zawieszał i chodził w miarę cicho i miał matrycę większą bądź równą niż 15. A gry? Od tego będzie PC't - widziałem, ile kosztują laptopy do gier, więc ten aspekt sobie daruję :D
Reasumując, poszukuję jak najlepszego laptopa, którego opłaca się kupić za cenę do 2500 zł (stan: nowy oczywiście). Na razie mam na oku Asus X53SV z i5. Może ktoś z forumowiczów zna się na notebookach, bądź też kupował ostatnio i jest na bieżąco? :)
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-07, 18:39   

Ja się rozglądam za jakimś netbookiem albo tabletem, bo pracowałem wiele lat na laptopie w domu i stwierdziłem, że jednak lepszym wyjściem będzie dla mnie stacjonarny z dużym monitorem. Netbook przyda się natomiast do noszenia ze sobą i zabawy, nie jest ciężki ani duży, więc nie będzie sprawiał problemów.

Kiedyś jak kupowałem swojego kadłubka skorzystałem z opinii na tej stronie:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Możesz sprawdzić bieżące tematy, pewnie znajdzie się jakiś o lapkach za 2500 ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-04-07, 19:17   

Dziękuję, właśnie przeglądam i już na pierwszy rzut oka widać, że właśnie takiej stronki szukałem :)
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
ranczopodgaje 
uwaga, spamer?!

Dołączył/a: 17 Gru 2012
Posty: 6

Wysłany: 2012-12-17, 17:12   

Ja preferuję laptopy. Możesz je wszędzie zabrać i możeż robić wszystko ( no może oprócz granie w najnowsze gry)

Mam Toshibe i Samsunga i jestem z nich bardzo zadowolony.

A tablety, ipody i netboki to dublowanie technologii żeby nam sprzedać coś co tak naprawde nie potrzebujemy.

Laptop i komórka i mp4 to wszystko co nam jest potrzebne tak naprawdę.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-20, 15:57   

ranczopodgaje, myślę, że jednak nie do końca masz rację. Ja również preferuję laptopy, ale to zależy do czego kto preferuje komputer - np. Htsz napisał, że woli stacjonarny w domu + netbook na podróż. Tak samo moja koleżanka która jest namiętnym graczem (chociaż ja myślę, że obecnie już laptopy, które pozwalają na granie nie są takie drogie).
Z kolei mnie by stacjonarny nie satysfakcjonował - mieszkam trochę tu trochę tam, a nawet w domu raz lubię posiedzieć w jednym miejscu raz w innym ;) mam z resztą laptopa od samego początku (no może pierwszy "domowy" komputer to był PC, ale już pierwszy mój to laptop), więc się przyzwyczaiłem.
Ale nawet mnie laptop nie wystarczył - kupiłem czytnik ebooków, bo co z tego że mogę czytać je na komputerze skoro to nie wygodne? (nawet na laptopie, trudno się z nim położyć do poczytania ;) chociaż da się ale mało wygodnie).
Czytnik świetna sprawa, ale jak się lubi wycieczki i lubi w danym miejscu poczytać co się właśnie zwiedza (i chce to widzieć na kolorowo), to żaden z tych sprzętów też nie wystarczy :D (no dzięki ale laptopa nie będę tachał na plecach + aparat ;) ), kupiłem więc tablet :D (na komórce wszystko byłoby małe - nie wygodne). Z resztą na szybkie wyskoczenie do miasta i skorzystanie z netu np. w McDonald's tablet to najlepsze (z przeze mnie posiadanych) rozwiązanie, także nie jest to zbędny sprzęt. No i tak to wygląda z mojej perspektywy.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-20, 17:13   

Dwa lata temu (czyt. parę postów wyżej) kupiłem MSI Winda U130 i przez długi czas robił za podstawowy sprzęt. Nie było to proste, ale na moje ówczesne potrzeby był wystarczający. Napisałem na nim książkę i chyba kawałek magisterki.

Dziś używam go głównie w podróżach.

W domu sprawa wygląda trochę inaczej. Jest mi kompletnie wszystko jedno, czy będe miał na biurku laptopa czy stacjonarkę. Ma mieć min. dwa ekrany (z czego jeden nie przekłamujący zbyt mocno palety kolorów - odkąd robię zdjęcia, mam skrzywienie na tym punkcie) i wystarczająco dużo mocy obliczeniowej, by uciągnąć system, Photoshopa, Lightrooma, sensowny edytor dla programistów oraz serwery lokalne uruchamiane przy tworzeniu projektów. Nie trzeba do tego Bóg wie jakiego potwora pod maską, ale nie można też kupować pierwszego lepszego sprzętu ze sklepowej półki. ;)

Co do grania w najnowsze gry - uruchomiłem Far Cry 3 na swoim Samsungu RC530 (Core i5 ileśtam, 6 GB RAM, Geforce GT540M). Śmiga jak ta lala na średnich detalach, można nawet urwać kilka klatek i jeszcze podwyższyć jakość, ale po co. ;)

Ani razu nie zabrałem go poza dom, mimo że dałoby się - 15" to nie jest tak znowu dużo. Ale nie ma też powodu, dla którego miałbym to robić - rzadko robię cokolwiek produktywnego poza domem i miejscem pracy. ;)

Miałem tablet i nie potrafiłem znaleźć mu sensownego zastosowania. Za duży, żeby można było go używać jedną ręką w zatłoczonym autobusie, a za mały, by robić cokolwiek twórczego. Sprzedałem go dość szybko.

Myślałem kiedyś o iPodzie nano - byłby świetną kieszonkową maszyną do internetu (i tylko do internetu), gdyby miał 3G. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
BaRoNeQ 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 30
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 17
Miasto: Zgierz

Wysłany: 2013-03-31, 01:14   

Moim zdaniem nie ma sensu kupować netbooka .Gdyż 'netbook' to coś pomiędzy Laptopem a Smartfonem . Jeśli masz Dobry telefon i dobrego laptopa nie będziesz odczuwał tej pustki pomiędzy .

Miałem raz netbooka i wytrzymał ledwo 4 miesiące . Laptop wytrzymuje rok w polotach chodź nie ma się co oszukiwać technologia tak idzie do przodu że laptopa czy pc powinno się kupować przynajmniej co pół roku i to za nie małe pieniądze .Więc jak już miał bym kupować jakiegoś netbooka to dla dziecka , coś z rodziny aplle i Nie net tylko Ultra
 
  podziel si� tym postem na:
M'adame 
Blogger.Klub


Wiek: 27
Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 17

Wysłany: 2014-01-04, 12:12   

Odświeżam, bo nie wiem, gdzie mogłabym napisać.
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tego laptopa:
http://www.ceneo.pl/Lapto...=83378&pid=7630
Mam zamiar go kupić, jednak nie za bardzo się znam, a i chciałabym usłyszeć opinię innych osób.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-01-05, 22:15   

To zależy od indywidualnych upodobań kupującego, a nic o Tobie nie wiem. ;) Do czego zamierzasz go używać? Będziesz go zabierać poza dom? Masz jakieś szczególne wymagania (jakiś konkretny detal, np. wygląd, ilość miejsca na dysku, jakość dźwięku, cokolwiek innego), które musi spełnić?

Patrząc na specyfikację - do codziennego użytku jest w miarę OK. Mogę rozebrać specyfikację na części pierwsze, ale moje wymagania odnośnie sprzętu tego typu są dość specyficzne i nie wiem, na ile będzie to dla Ciebie pomocne. Zatem więcej szczegółów poproszę. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz