Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Polaroid - opinie

Mieliście kiedykolwiek styczność z tym aparatem albo ze zdjęciami z niego?

Trafiłem dzisiaj na reklamę, w której Hugh Laurie reklamuje Polaroida :D lata 80 ;D


Świetny sposób na szybkie zdjęcia - bo wyskakują od razu i po kilkunastu sekundach zostają wywołane na naszych oczach ;)

Firma podupadała i miał być jej koniec, ale potem kupił ją ktoś inny i nawet Lady Gaga w swoim klipie użyła tego aparatu oraz została twarzą marki (dyrektorem kreatywnym też?).

Lady Gaga - Telephone ft. Beyoncé

widać jak robi zdjęcia tak koło 5:35 minuty

JA w domu mam gdzieś taki aparat, parę razy nawet robiłem nim zdjęcia, ale wkłady były dość drogie i średnio się to opłacało - zdjęć chyba wychodzi z takiego wkładu mniej niż z tradycyjnej kliszy. Zastanawiam sie jednak czy nie używac go jako gadżetu.

Jak sądzicie, czy aparaty tego typu mają szansę bytu w dzisiejszych czasach - dobrych aparatów w komórkach, tanich cyfrówek i taniejących - oraz popularyzujących się wśród zwyczajnych użytkowników - lustrzanek?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-12-10, 12:30   

Ja nigdy nie miałam, ale koleżanka mojej mamy kiedyś robiła takim zdjęcia i pamiętam, że też taki chciałam straszliwie, jak byłam mała. ;) A tak teraz - na pewno konkurencją dla lustrzanek, ani nawet cyfrówek czy aparatów w komórkach, to nie mogą być - raz, że stosunkowo to mało opłacalne, dwa, że jakość tych zdjęć chyba też nie jest najlepsza. Natomiast gdyby to traktować jako taki dodatek, to myślę, że mogłoby się sprawdzić - nie dla robienia "dobrych" zdjęć, ale po prostu po to, żeby uwiecznić chwilę i szybko móc ją wywołać, bez dodatkowego uciążliwego drukowania czy oddawania do punktów drukujących. Ja zawsze lubiłam robić różne zdjęciowe wyklejanki, miałam kiedyś nawet taki zdjęcio-pamiętnik, w którym wklejałam zdjęcia ze znajomymi z różnych wyjazdów, imprez czy jakichś szaleństw z przyjaciółką. I tak teraz myślę, o ile wygodniej by było od razu wklejać do tego zeszytu i pisać na żywo, niż dopiero później, po tradycyjnym wywołaniu.

a tak offtopując - czy Ty czasami śpisz? bo tak patrzę na godzinę postu (4:49) i zaczynam mieć wątpliwości ;)
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-01-14, 22:59   

konkurować to raczej nie będzie, chyba, ze za kilkadziesiąt lat - jak znajdą sposób automatycznego wywoływania zdjęć z lustrzanek :D

sam format zdjęcia (wygląd - ramka) jest dość popularny np. na stronach internetowych lub kolażach, ludzie lubią przerabiać swoje fotki na Polaroidy :P można by to porównać do gadżeciarstwa Apple ;D



______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
viabirdie 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 19

Wysłany: 2012-06-04, 20:43   

mam parę polaroidów, od w miarę najnowszych.. z przed 10 lat.. do trochę starszych tanich plastików i prawdziwych starych rupieci. marzy mi się fotografowanie polaroidem, niestety cena kaset odstraszająca.. około 70zł za 10 zdjęć.. w najtańszej wersji. a mam taki fajny projekt fotograficzny w głowie. na lepsze czasy finansowe odłożony.. lub szuka sponsora!
______________________________________________________
photography, art & tattoo
 
  podziel si� tym postem na:
valerie1301 
Blogger.Klub


Imię: Katarzyna
Wiek: 30
Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 33
Miasto: Polska

Wysłany: 2012-12-27, 23:30   

*__* Mi się bardzo mocno marzy fotografowanie polaroidem, ale właśnie jak zobaczyłam ile to kosztuje, to aż mi kolana zmiękły!! Ale to jest maksimum super :)
______________________________________________________
masochizm egzystencjalny
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-30, 01:43   

Mieliśmy taki aparat. Trochę tych zdjęć zrobiliśmy, ale no właśnie - droga zabawa, więc sprzedaliśmy. Z cyfrówkami to nie może konkurować oczywiście ze względu na cenę.
 
  podziel si� tym postem na:
Zuzka 

Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 9

Wysłany: 2014-01-29, 14:48   

Polaroid to było moje niespełnione marzenie z dzieciństwa, pierwszy raz zobaczyłam coś takiego na filmie "Zmiennicy" :D Ale dolarów to mnogo kosztowało :) Teraz nie widzę zbytniego sensu kupowania takiego aparatu, chyba że do "hipsterzenia" :D
 
  podziel si� tym postem na:
Pricz 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 31
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 26
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-06-30, 13:26   

Odkopuje temat, czy ktoś miał styczność z Polaroidem, który wypuściło niedawno Fuji (Instax)? Szukam opinii, bo zastanawiam się nad zakupem :)
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-06-30, 14:25   

Hildebrand ostatnio na swój kanał wrzucił recenzję, może w jakiś sposób Ci się przyda ;)

https://www.youtube.com/watch?v=4PBcP1dwGyQ
 
  podziel si� tym postem na:
Pricz 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 31
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 26
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-06-30, 18:05   

Dzięki :) Nie znałam wcześniej nawet tego kanału :) Hm. chyba faktycznie go kupię, tylko przeraża mnie cena za jedną paczkę filmu... chociaż i tak wychodzi taniej niż przy polaroidach "rasy vintage"
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-06-30, 18:09   

Podchodziłem kiedyś do tego modelu, ale zdjęcia wielkości karty kredytowej/wizytówki... :dobani:
 
  podziel si� tym postem na:
zetel 

Wiek: 24
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2014-08-22, 20:49   

I do tego wkłady kosztują masę pieniędzy nawet do podróbek.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz