Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-12-03, 09:53   

Czytam sobie ten temat i doszłam do wniosku, że powinnam chyba kiedyś wymienić mojego olympusa e450, bo zdecydowanie ciężko z obiektywami do niego...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-03, 16:23   

1. uniwersalne i do portretów to polecam tamrona 17-50 lub 28-75 (jak kto woli). W ostatnich latach ulepszyli obiektywy i się nie rozlatują już.

lordK napisał/a:


Jestem posiadaczem skromnej Alphy 350 z kitem 18-55, który ostatnio zaczyna szwankować. Zastanawiam się nad kupnem portretówki oraz tele.


Sprzedaj sony w cholerę i kup canona lub nikona - srsly.

Ja przewrotnie zaproponowałbym kupno nie teleobiektywu z zakresu 70-300mm, a 85mm - ładne portretowe i w miarę lekkie. Obiektywy pokroju 70-300 cechują się mocno średnią jakoscią na 200-300mm.
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-12-03, 18:37   

Kup obojętnie jaką puche canona, możesz popatrzeć na używane- Nie tracisz prawie nic a masz lepszy sprzęt.
Tak czy inaczej z 1100d będziesz zadowolony, do 600d nie ma co dokładać jeśli nie masz zamiaru robić ślubów zarobkowo. :) Masz podgląd live view, możesz kupić adapter za 20 zł i kupić obiektyw m42 i bawić się z wieloma różnymi modelami ostrząc ręcznie, na prawdę masz dużo możliwości. Kup samo body lub z tym kitem żeby mieć go zawsze przy sobie, dokup 85tkę, jeśli Cię stać- Za 900zł dasz pewnie radę coś wyrwać. Jeśli nie to, to kup albo plastikową 50tkę 1.8 od biedy, albo tego tamrona co kolega wyżej wspomniał. Masz i szeroko, i wąsko, i przede wszystkim- Jasno.
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-03, 23:45   

Zgodzę się z przedmówcą, ale śluby zarobkowo można robić praktycznie wszystkim. 2 śluby zrobiłem Canonem 350d. Sam bym proponował nawet starszy model 2 cyfrowy np 40d, 50d lepiej leży w łapie i solidniejsze wykonanie ;)

Po taniości można kupić ładne jasne samyangi (ale nie mają autofocusa)
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-12-04, 02:19   

Co do tych ślubów- Bardziej chodziło mi o filmowanie, 1100d jednak trochę odstaje co do 600d. :) W fotkach żadnej różnicy na tym samym obiektywie nikt nie zauważy. 40d można oczywiście polecać, ale zapewne nasz młody adept fotografii wolałby mieć też możliwość nakręcenia jakiegoś filmiku lub ma pewnie chęć posiadania sprzętu nowego. :)

40stka fajna, kiedyś na nią chorowałem, ale odłożyłem do pełnej klatki.
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-12-04, 10:32   

Właśnie szczerze nie zależy mi na kręceniu filmów : ) Ja chcę mieć aparat. Tyle. : D Chciałbym się w tym kierunku rozwijać, stąd mój pomysł z dokupieniem obiektywów do alfy. Dlaczego?

Bo jestem na razie posiadaczem Lustrzanki z Kitem. Jeśli dokupię 2 obiektywy za kasę którą mam to będzie to już Lustrzanka z 3 obiektywami co jako tako moje możliwości powiększy na zrobienie różnorodnych zdjęć.
Domyślam się, że kupowanie obiektywów niskich lotów to nie jest mistrzowska sprawa, lecz mi w zupełności by to wystarczyło. Mam czas na kombinowanie ze zdjęciem, mam czas na czekanie aż zaświeci słońce by mieć idealne naświetlenie : D
A gdy zamienię Alfę na Canona, Nikona lub cokolwiek, to kwota którą aktualnie posiadam pozwoli mi na posiadanie... Lustrzanki z kitem. Nie zrobię w sumie kroku w przód, chyba że pod względem jakości body. Jednak moje możliwości optyczne się nie zmienią.

Przyznam szczerze, że jestem zadowolony z Soniaka. To jest moja pierwsza lusterkowa sprawa, więc wiecie jak to jest - pierwsza miłość. Mógłbym mieć Canona, Nikona, Pentaxa, ok - zgodzę się, że sprzęt ten jest lepszy. Nie ma na pewno takich szumów jak Sony. No, ale trudno : ) Zaangażowaniem, włażeniem byle gdzie, kombinowaniem, stawaniem na rękach nadrabiam czasami zaległości i straty jakościowe ^^

EDIT:
Ależ sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Okazało się, że na Alfę znajdzie się kupiec. Teraz przy ewentualnej finalizacji transakcji mam do wydania ok. 1500zł.
Damn. Canon 1100D powiadacie, poczytam, posprawdzam.
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-12-04, 19:37   

Nie ma ludzi i rzeczy niezastąpionych. ;) Kup 1100d i tą 50 tkę 1.8 jeśli mieć wszystko nowe, jeśli nie i starsza aczkolwiek porządniejsza technologia- 40d i też ta sama 50tka.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 00:12   

lordK, jak już decydujesz się na zmianę systemu a nie wiesz do końca czy wybrać nikon / canon, to jest wyjście. Przejdź się do marketu i pobaw jednym i drugim. Ja wybrałem nikona, bo wydawał mi się wtedy (2008) bardziej intuicyjny. Przycisk+pokrętło i śmigasz.

Jeżeli chodzi o obiektywy. Mam 18-50 f2.8 sigmy oraz 50 f1.8 nikkora. Brakowało mi czegoś ciasnego i też miałem kupować polecany tutaj 85 f1.8 - jak jeszcze często chodziłem na zdjęcia w plenerze :-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 02:58   

nie nie nie, wszystko tylko nie plastikowa 50'tka firmy canon. Jeśli już to pierwsza, bardziej wytrzymalsza wersja tego obiektywu (bo inaczej będziesz kolejną osobą ktora potrafi w 5 minut rozebrać i złożyć "plastikowa 50'tkę"). Jeśli potrzebujesz czegoś nawet taniego w tym zakresie to niech to będzie już "naleśnik" 40mm f/2.8 -małe, lekie i całkiem szybkie.

Sam przez ostatnie 2 lata jechałem na minimalistycznym zestawie Sigma 10-20 + Canon 85mm (na zmianę: jeden obiektyw na aparacie, drugi w sakwie przypiętej do paska) i ... o dziwo wystarczyło do wszystkiego... i poza skrajnymi przypadkami nie potrzebowałem nosić 28-75 i 70-200

Dzisiaj różnice powiedziałbym są tak niewielkie, że można śmiało pójść do sklepu i wybrać ten aparat, co lepiej leży w ręce

Ponieważ zaraz padnie pytanie o lampę błyskową:
w rękach miałem różne modele lamp - najbardziej mi jednak podpasowały Youngnuo - bezczelnie zerżnięte z Canona. Dokładniej z Speedlite 580EX - różni się tylko unowocześnioną stopką i kilkoma ulepszeniami, czcionka w nazwie modelu jest nawet podobna;)

Za niecałe 500zł można kupić nową solidnie wykonaną lampę (565ex).
Żywotność? Nie mam tych lamp, ja tylko używałem kilka razy, ale
po 3 latach wszystko działa i nic z lamp nie odpada.
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-12-05, 08:30   

Właśnie wciąż zastanawiam się pomiędzy Nikonem a Canonem przy ewentualnej wymianie systemu.

Chwalicie bardzo Canona, co zrozumiałe, lecz jakoś Nikon wydaje się mieć więcej pochwalnych recenzji, przynajmniej jeśli chodzi o D3100. Moja siostra jest posiadaczką D40 i po chyba 8 latach użytkowania ani razu nie narzekała na działanie sprzętu.
Trzymałem ten aparat w ręku i wydał się bardzo intuicyjny, lekki, świetnie leży w dłoni.

Moje serce drży, bo z drugiej strony Canon, do którego tak jak mówicie jest więcej możliwości optycznych w rozsądnej cenie. Osiągi ma porównywalne z powyższym Nikonem. Niemniej jednak po oględzinach w sklepie Canon nie wydaje mi się tak intuicyjny jak chociażby Nikon czy Alfa którą posiadam.

Wczoraj, moja siostra doradzała mi, jednak w końcu stanęło na jedynej słusznej możliwości: chyba rzucę monetą : D
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Patryk 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 03 Gru 2013
Posty: 26
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-05, 12:43   

lordK napisał/a:


Chwalicie bardzo Canona, co zrozumiałe, lecz jakoś Nikon wydaje się mieć więcej pochwalnych recenzji, przynajmniej jeśli chodzi o D3100.

Te pochwalne opinie mogą być wynikiem tzw marketingu szeptanego

lordK napisał/a:


Moja siostra jest posiadaczką D40 (...)
Trzymałem ten aparat w ręku i wydał się bardzo intuicyjny, lekki, świetnie leży w dłoni.


I to jest dobry argument za nikonem:
- raz, ktoś z rodziny ma aparat i obiektywy w danym systemie
- dwa, lepiej ci leży w ręce aparat marki X niż marki Y.
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-12-05, 14:01   

Mialem okazje zobaczyc alfe 230, i po wieloletniej pracy z aparatami nie bylem w stanie zmienic tam przyslony ani czasu naswietlania. Canon daje Ci lepszą plastykę zdjęcia, ergonomię i większą intuicję włożoną w budowę puszki. Ale jeśli mówimy o pokroju 1100d czy d3100, to obojętnie co weźmiesz- Różnicy nie zauważysz.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz