Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
JustynaLiczysieslowo
[Usunięty]



Wysłany:    [FB] zarządzanie cudzą stroną firmową z prywatnego profilu

Mam takie szybkie pytanie.

Chciałabym zacząć prowadzić fanpage dla obcej mi firmy (w ramach zlecenia) Czy w związku z tym lepiej stworzyć nowy profil 'prywatny" by odebrać uprawnienia do prowadzenia, czy jednak lepiej połączyć go z moim prywatnym profilem na fb.

Osobiście myślałam o utworzeniu nowego profilu by nie łączyć go z moim prywatnym- prawdziwym profilem.

Dodatkowo proszę o informacje czy na 1 profilu prywatnym, można zarządzać wieloma strnami typu fanpge, czy może tylko 1 może zostać przypisany? Czy gdzieś jest to widoczne, (publicznie) jaki profil przypisany jest do fanpage?

Proszę o pilną odpowiedź.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-09-06, 14:58   

JustynaLiczysieslowo napisał/a:

Czy w związku z tym lepiej stworzyć nowy profil 'prywatny by odebrać uprawnienia do prowadzenia, czy jednak lepiej połączyć go z moim prywatnym profilem na fb.

Nie znam praktyk obowiązujących w social media, niemniej na mój zdrowy rozum obie opcje mają wady i zalety. Nie oceniam, która lepsza.

1. Użycie prywatnego konta. Plusy: wygodniejsza obsługa - wszystko masz podpięte do jednego profilu i nie musisz np. przelogowywać się na telefonie lub w zewnętrznych aplikacjach.
Profil, za którym stoi prawdziwa osoba z prawdziwymi danymi osobowymi jest dla Twojego klienta wiarygodniejszy.

Minusy: Jeśli stracisz dostęp do konta, zdecydujesz się je usunąć lub zginie Ci jakiekolwiek urządzenie, gdzie byłaś zalogowana do FB z podpiętą stroną klienta, to problem mają dwie osoby: Ty i Twój klient.

2. Opcja z osobnym profilem jest bezpieczniejsza i w zasadzie pozbawiona minusów używania prywatnego profilu. Nie musisz łączyć pracy, jaką jest prowadzenie strony dla klienta, ze swoimi prywatnymi decyzjami dotyczącymi FB.

Minusy? Konieczność przelogowywania się, jeśli używasz oficjalnych aplikacji FB na urządzeniach mobilnych lub WWW. Być może są narzędzia do obsługi social media, które rozwiązują ten problem, ale nie mam wiedzy na ten temat.

JustynaLiczysieslowo napisał/a:

Dodatkowo proszę o informacje czy na 1 profilu prywatnym, można zarządzać wieloma strnami typu fanpge, czy może tylko 1 może zostać przypisany? Czy gdzieś jest to widoczne, (publicznie) jaki profil przypisany jest do fanpage?


1. Tak, można zarządzać wieloma stronami z jednego konta. Ich lista pokazuje się po kliknięciu w strzałkę w dół w górnym prawym rogu na FB.

2. Nie, FB nigdzie nie eksponuje takiej informacji.
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-12-13, 14:50   

Zależy czy firma chce rozliczać się z reklam - wtedy warto założyć konto dodatkowe lub po prostu w koncie reklamowym FB założyć dodatkowe konto pod prowadzoną firmę. Ja wolę wszystkim zarządzać ze swojego konta prywatnego, ale oczywiście mam konto dodatkowe w razie 'w'.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz