Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Marudna Królewna 
WordPress.Klub


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 28
Miasto: HollyŁódź

Wysłany: 2013-10-29, 14:35   

Największe zasięgi generują teksty, potem foty i udostępnienia. Godzin nie ma jedych słusznych - zależą od branży.

ps. połowa lubiących widzi posty to jest mega zasięg:) Im większy fanpage tym mniejszy zasięg organiczny, na dużych FP to 7% widzących posty bez promocji jest normą..
______________________________________________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu i o tym co mi do głowy przyjdzie :cool:
wyszczekane miejsce w sieci
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-11-06, 01:11   

A co z częstotliwością postów na fanpage?

Często u siebie mam tak, że jeśli wrzucam dwa razy dziennie coś na fanpage (np. zwykły post + link, foto + link, dowolna inna kombinacja) to tylko ta pierwsza wrzuta ma normalny, zadowalający zasięg. Często mam tak, że ta druga wrzuta ma zasięg o połowę lub więcej mniejszy. I nie mówię tu o dwóch wrzutach w ciągu godziny, ale w przeciągu np. 5 godzin. A czasem mam tak, że jeśli dzień wcześniej coś wrzucałem to następnego dnia nowej wrzucie zasięg także spada. Jak to jest u was?

U was też foty generują najmniejszy zasięg? Czasami mam wrażenie, że facebook mnie ewidentnie nie lubi i nie publikuje moim fanom moich postów, bo zasięg jest śmiesznie mały pomimo pride time....
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-06, 12:13   

Czyli kolejny raz potwierdza się teoria, że najczęściej na tablicę trafiają posty bez dodatków, ku nieszczęściu wielu z nas :)
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-11-08, 05:00   

RayGarraty napisał/a:

A co z częstotliwością postów na fanpage?
Często u siebie mam tak, że jeśli wrzucam dwa razy dziennie coś na fanpage (np. zwykły post + link, foto + link, dowolna inna kombinacja) to tylko ta pierwsza wrzuta ma normalny, zadowalający zasięg. Często mam tak, że ta druga wrzuta ma zasięg o połowę lub więcej mniejszy. I nie mówię tu o dwóch wrzutach w ciągu godziny, ale w przeciągu np. 5 godzin.

Wbrew pozorom czasem wrzucenie 2 postów na raz przynosi wyraźnie lepsze rezultaty w zasięgu niż wrzucanie 2 postów na przestrzeni kilku godzin (a przynajmniej na moim fanpage'u tak to działa).
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-08, 09:50   

kamiltatry napisał/a:

RayGarraty napisał/a:

A co z częstotliwością postów na fanpage?
Często u siebie mam tak, że jeśli wrzucam dwa razy dziennie coś na fanpage (np. zwykły post + link, foto + link, dowolna inna kombinacja) to tylko ta pierwsza wrzuta ma normalny, zadowalający zasięg. Często mam tak, że ta druga wrzuta ma zasięg o połowę lub więcej mniejszy. I nie mówię tu o dwóch wrzutach w ciągu godziny, ale w przeciągu np. 5 godzin.

Wbrew pozorom czasem wrzucenie 2 postów na raz przynosi wyraźnie lepsze rezultaty w zasięgu niż wrzucanie 2 postów na przestrzeni kilku godzin (a przynajmniej na moim fanpage'u tak to działa).

a jaki jest profil Twoich odbiorców i w jakich godzinach masz szczyt ?
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
kamiltatry 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 06 Wrz 2013
Posty: 39
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-11-08, 18:11   

A. Monteprata napisał/a:

a jaki jest profil Twoich odbiorców i w jakich godzinach masz szczyt ?

Głównie osoby zainteresowane turystyką górską. Zakres wieku szeroki, przy czym wiek znacznej części fanów mieści się w przedziale 20 - 40. Kobiety stanowią ok. 60%. Największa ilość aktywnych fanów zazwyczaj jest w godzinach wieczornych od 19 do 23.
______________________________________________________
Blog: Poczuj Magię Gór! || Fotoblog || Google+
 
  podziel si� tym postem na:
Quwax 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 31 Maj 2014
Posty: 18
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-06-01, 13:24   

Lenka Apetyczna, idzie dobrym tropem :ok: A sprawdzałaś jaką "siłę" mają posty bez foto i bez lików? (linki są kluczowe) A co dodaje większego kopa lajk czy komentarz?
długość tekstu i jego unikalność nie pozostaje bez znaczenia.
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-02-02, 20:35   

niestety facebook coraz bardziej obcina zasięg - cel oczywiście jest wiadomy ludzie mają płacić za reklamy.

Zasięg masz tym większe im lepsze materiały dodajesz (dopasowane do tematyki fanpage). Im większa interakcja z użytkownikami tym lepiej :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz