Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ashlynn 
Youtuber

Wiek: 19
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 3
Miasto: Wawa, Polska

  Wysłany:    [blog] O czym najlepiej założyć bloga?

Powiem tak... Jestem dość doświadczoną bloggerką. Chciałabym założyć bloga na jakiś konkretny temat... Ale nie mam zielonego pojęcia o czym! :( Jak przeglądałam różne fora to ciągle pisało ,,Pisz o tym co lubisz''. Też mi odpowiedź... Nie mam własnie pojęcia co ''lubię''... No dobra, lubię kilka rzeczy (niektóre wręcz kocham!), jak np. Winx Club, Violettę, Lodo, ale jak sobie pomyślę, aby o tym ciągle pisać - NUDA! Chciałabym wybrać mądrze. Mogłabym, np. pisać o aktorach - fajnie by było - ale skąd czerpać stałe informacje! Pomocy!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-29, 23:35   Re: jakie tematy poruszać na blogu?

Pisanie bloga nie jest obowiązkowe, więc jeżeli nie masz na niego pomysłu, to może lepiej poszukać sobie innego hobby, które sprawi Ci radość? Po pewnym czasie będziesz mogła założyć bloga na temat tego hobby ;=) win-win.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ashlynn 
Youtuber

Wiek: 19
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 3
Miasto: Wawa, Polska

Wysłany: 2015-03-30, 07:57   

No ok, dzięki, ale liczyłam za jakąś podpowiedź... :zdegustowany:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-30, 12:41   Re: o czym pisać bloga?

ale jaką podpowiedź? Mam wybrać kategorię za Ciebie? Jeżeli na siłę chcesz pisać bloga, to podpatrz inne blogerki i pisz na podobne tematy. Problem będzie jednak taki, że jak wybierzesz zbyt oklepaną tematykę lub coś na czym się kompletnie nie znasz, to blog będzie świecił pustkami i wszystko pójdzie na marne.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ashlynn 
Youtuber

Wiek: 19
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 3
Miasto: Wawa, Polska

Wysłany: 2015-03-30, 21:40   

No... Nie... Ale liczyłam (i liczę) na jakąś odpowiedź. Jakie Wy prowadzicie blogi? O czym?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-30, 23:54   Re: o czym pisać na blogu? Pomysły tematy postów

Mamy wątek => o czym jest Twój blog? - ponad 390 postów. Myślę, że znajdziesz jakiś temat na bloga dla siebie.
I drugi => Jaką tematykę bloga najbardziej lubisz? - tutaj ponad 100 wypowiedzi.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2015-04-04, 18:54   

Najprościej jest założyć bloga o niczym. Wielu ma tak że zakładają bloga o czymś a potem i tak spadają w czarną dziurę zdjęć z wakacji i opowieści o kotkach, więc najłatwiej będzie zacząć od razu.
Można tez próbować autotematyzmu "początkujący bloger o początkach blogowania".

Wybacz ale cały ten temat brzmi trochę jak narzekania literata "chcę napisać powieść ale wiem że to trudne i nie chcę się męczyć - o czym najłatwiej będzie napisać?".
 
  podziel si� tym postem na:
Boberus 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 08 Maj 2015
Posty: 25

Wysłany: 2015-05-16, 07:51   

Ashlynn, jesteś z Warszawy - więc może Twoje przemyślenia na temat życia w dużym mieście etc. jeżeli masz zachcianki w stylu "ekshibicjonizm emocjonalny" :help: . Z drugiej strony może jesteś specjalistką w jakiejś materii i mogłabyć zbawić świat tego typu wiedzą. Ja np. piszę o budownictwie wodnym, biologii i ochronie środowiska bo to mnie jakoś dotyczy i interesuje (link masz w stopce posta).
No chyba, że założysz HEJTBLOGA :twisted: :cenzura: - na którym będziesz mogła oceniać inne blogi. A że hejt się dobrze sprzedaje w tym sfrustrowanym kraju, to możesz mieć niezłe zanteresowanie :ok:
______________________________________________________
Język niemiecki w przyrodzie i hydrotechnice
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2015-05-21, 19:20   

Jak będziesz chciała wybrać "mądrze", czyli z rozsądku, to zrobisz bubla, do którego nawet Ty nie będziesz miała siły. Nie oszukujmy się, żeby o czymś pisać, trzeba to lubić (no chyba, że jest się copywriterem, tak jak ja :P ). Jeżeli zaczniesz się zastanawiać o czym tu pisać, żeby było dobrze, to dobrze nie wyjdzie.

Pisałam o tym jakiś czas temu: http://blogomierz.blogspo...e-dlaczego.html

Z kolei, jeżeli już naprawdę masz zamiar pisać tylko dla pisania i chcesz jeszcze przy tym zarabiać, to warto pokusić się o tematy, które mają wzięcie: moda, uroda, technologie, kuchnia, finanse.

Ja jednak radziłabym Ci tak - zastanów się, o czym lubisz najczęściej czytać, o czym wiesz najwięcej, no i odpowiedź masz gotową :super:

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Fraa 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2015-05-22, 20:35   Re: [blog] O czym najlepiej założyć bloga?

Ashlynn napisał/a:

No dobra, lubię kilka rzeczy (niektóre wręcz kocham!), jak np. Winx Club, Violettę, Lodo, ale jak sobie pomyślę, aby o tym ciągle pisać - NUDA! Chciałabym wybrać mądrze. Mogłabym, np. pisać o aktorach - fajnie by było - ale skąd czerpać stałe informacje! Pomocy!

To kuriozalne, że najpierw określasz się mianem doświadczonej bloggerki, a potem stawiasz taki problem.
Mamy wymyślić za Ciebie, co Cię interesuje?
Serio, nie potrafisz sama znaleźć źródeł informacji o aktorach? Ich fanpejdże, portale poświęcone kinu, a choćby i portale plotkarskie? Jeśli nie chcesz wyłuskać z siebie odrobiny zapału do szperania w źródłach i kombinowania, moim zdaniem po prostu nie ma sensu brać się za bloga. Pewnie jestem naiwna, ale uważam, że to jednak powinno sprawiać frajdę, a nie być obowiązkiem, na który się godzimy w imię... no właśnie. W imię czego? Skoro nie masz chęci pisać o niczym konkretnym, to po co w ogóle chcesz pisać?

Inna sprawa, że jeśli coś "kochasz", to dziwi mnie, że zagłębienie się w temat uważasz za nudę. Do bani taka miłość. :P
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
xavilove 
Blogger.Klub


Imię: Amanda
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 17
Miasto: Hannover

Wysłany: 2015-05-28, 20:43   Re: [blog] O czym najlepiej założyć bloga?

wydaje mi się że powinno się prowadzić bloga na takie tematy, które są nam w jakiś sposób bliskie.
 
  podziel si� tym postem na:
Krytyczka Sztuki 


Wiek: 22
Dołączyła: 25 Cze 2015
Posty: 22
Miasto: Gdańsk, Polska

Wysłany: 2015-06-26, 19:33   

Jak dla mnie powinnas się zastanowic co tak naprawde cię interesuje.
Jednak, gdy naprawdę nie wiesz to pisz troche o wszystkim.
Po jaimś czasie sama znajdziesz tematykę, która cie interesuje i dlaej tylko to będziesz wdrażać.

Dpdatkowo npisz sobie 30-50 przykładów tytułów postów, które chciałabyś kiedyś udostepnić,
i zobaczysz co w twojej głowie sie kryje.

Na brak niewiedzy, najlepsza jest wzmożona kreatywność.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz