Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 16:22
Autor Wiadomość
Patt
[Usunięty]



Wysłany:    Wybory prezydenckie i wybory parlamentarne 2015

Witam. Temat troszkę na czasie. Chciałbym, abyście napisali kilka swoich spostrzeżeń dotyczących tegorocznej kampanii prezydenckiej i parlamentarnej. Mam nadzieję, że zachowamy umiar w swoich poglądach i przekonaniach. Szacunek do drugiej osoby jest sprawą pierwszorzędną, dopiero potem własne poglądy i próba przekonania do nich innych :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-05-25, 19:37   

Jeśli chodzi o tegoroczną kampanię prezydencką... to była ona śmiertelnie nudna. Prawie jej nie zauważyłem. Jakaś taka kompletnie bez polotu. Do tego od prawa do lewa wystawiono kompletnie nieznanych szerszej publiczności graczy... Ale i tak było śmiesznie bo Komorowski prawił milion bzdur na minutę (np. że to nie on podpisuje budżet)

Mnie osobiście cieszy obecność licznego grona kandydatów z prawicowej sceny antysystemowej (Kowalski, JKM, Wilk, Braun). Szkoda tylko że nie dano im za dużo czasu antenowego w telewizjach i chyba jedyną szansą żeby się pokazać szerszej publiczności, była owa nieszczęsna debata przed pierwszą turą, która bardziej przypominała komedię.

Dopiero przy drugiej turze było zabawnie, gdy obie strony nagle chciały przywłaszczyć sobie elektorat p. Pawła Kukiza. Szczególnie rozbawiła mnie kwestia JOWów

Przed I turą:
TVN i inne media - JOWy są bee
Komorowski - JOWy są beee

Kukiz zdobywa 20%:
TVN i inne media - JOWy są bee, spójrzmy na UK
Komorowski - Od zawsze popierałem JOWy

W tym momencie, Komorowski nagle zmienia nurt, nawet pomimo tego że wspierające go media mówią zupełnie coś innego niż on. Stracił w ten sposób swojego głównego sprzymierzeńca. Zastanawia mnie, co byłoby gdyby Braun zdobył 20%. Komorowski powiedziałby, że "Od zawsze byłem za ideą Intronizacji Chrystusa Króla na Króla Polski"?

Do tego rozpisanie referendum w którym... będziemy głosować za kwestią, którą już dawno Sejm uprawomocnił (tj. rozstrzyganie niejasności podatkowych na korzyść podatnika). Jego wynik bardzo mnie interesuje. Osobiście będę głosował:

JOW - nie
Koniec z finansowaniem partii z budżetu- tak
Rozstrzyganie niejasności podatkowych na korzyść podatnika - tak

Dalsze wpadki byłego Prezydenta można punktować bez końca. Sporo ich dostarczyła druga debata z Andrzejem Dudą. Ja nie wierzyłem że ja naprawdę to oglądałem.

Wygrana Dudy: spore zaskoczenie

Przecież jeszcze pół roku temu był "nołnejmem", a wczoraj pokonał człowieka, który miał największe zaufanie społeczne do polityków, wsparcie wszystkich prawie polskich mediów i całej góry celebrytów. Winszuję!

Przyszłe wybory parlamentarne dopiero mogą być naprawdę ciekawe dla obserwatora życia politycznego. Nieuchronna klęska PO, prawdopodobne wejście KORWiN do Sejmu, partia Balcerowicza (która pewnie okaże się taką samą szalupą ratunkową, jaką PO było dla AWS), "gra o Kukiza", niejasna przyszłość PSL/SLD... Wygląda na to, że w październiku czeka nas spore przemeblowanie polityczne.
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Buster 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 20 Kwi 2015
Posty: 35
Miasto: Silesia

Wysłany: 2015-05-25, 20:18   

Już o wyborach wypowiedziałem się wiele na blogu, dlatego kto zainteresowany napewno przeczyta, ale tak w dużym skrócie:

Nie da się w 2 tygodnie udowodnić ludziom, że jest się kimś aktywnym nie robiąc w zasadzie nic przez 5 lat, a kampanię wyborczą prowadzić w sposób gorszy niż jakikolwiek prezydent do tej pory. Dwie wygrane debaty, pobicie merytoryczne kandydata PiS nic nie zmieniło, bo ludziom zwyczajnie znudziło się głosowanie na PO. Dlatego wygrana Dudy niespecjalnie mnie zdziwiła, nawet udało mi się przewidzieć frekwencję i wynik wyborów, aczkolwiek pewne zaskoczenie było. Dużo ciekawiej będzie na jesieni, bo to wybory parlamentarne są najważniejszymi w kraju.

A o tym co dalej, co się może zmienić napewno wkrótce jeszcze napiszę :]
______________________________________________________
https://busteralke.wordpress.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-05-25, 23:57   

Wszyscy kandydaci - co do jednego - byli w zasadzie siebie warci, a elektorat kupował emocje, zamiast programów wyborczych (których też było próżno szukać) i po raz kolejny w drugiej turze musialem głosować na mniejsze zło. :(

Może za 5 lat spojrzę na ten moment z innej perspektywy, ale nie wiem, na co liczyli ludzie głosując na Dudę. Ja widzę powrót do bajki, którą przerabialiśmy już po 2005 r.

Serio, nie mam nic więcej merytorycznego do powiedzenia. Szkoda, że oddanie nieważnego głosu albo nieobecność na wyborach nie mają realnego wpływu na ich wynik.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-26, 00:18   

Lukem napisał/a:

głosować na mniejsze zło. :(
to jest BUL, że bardzo często trzeba głosować przeciwko czemuś, bo nie ma na co lub na kogo...

Lukem napisał/a:

nie wiem, na co liczyli ludzie głosując
co to za wybór jak na karcie do głosowania pytają: amputować Ci [ ] lewe czy [ ] prawe jądro?

Lukem napisał/a:

Szkoda, że oddanie nieważnego głosu albo nieobecność na wyborach nie mają realnego wpływu na ich wynik.
ogólnie wynik był bliski remisu. 3% to nie jest duża różnica (ale wystarczająca by wygrać). Dla połowy obywateli nie ma znaczenia kto będzie ich prezydentem - mają dość obu stron, mają to w nosie albo nie mają przekonania, że coś zmienią. Druga połowa rozłożyła się prawie po równo na pisowców i peowców.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-26, 01:21   

Ja natomiast zawsze zastanawiam się nad tymi, którzy nie głosują. Dlaczego tak się dzieje.
Oczywiście: część osób jest niezdolna do głosowania (nie załatwili sobie odpowiednich kart, a mieszkają gdzieś indziej jak miejsce zameldowania, są chorzy itd), część jest znudzona polityką, bo nijak się ma do życia, część nie wierzy w polityków i każdy kandydat jest zły, a część ma to w dupi*. Okej.

Szkoda zatem, że mamy demokrację. Bo nie jest ona potrzebna, kiedy połowa kraju śpi lub ma w nosie wybory. Śmieszy i złości mnie natomiast to, że do krytyki budzi się 90% Polaków. Ci którzy nie głosowali, też głośno zaczynają krakać. Wspaniale, że mają coś do powiedzenia, ale chyba za późno. Po to są wybory, żeby oddać głos na swojego kandydata. I czas się obudzić, nigdy nikt nie będzie nam pasował w 100%. Ale zawsze znajdzie się taki, co w 60% nam odpowiada.

I jeszcze kwestia głosów nieważnych. Dla mnie dopisywanie na kartach swoich kandydatów typu: [x] Ja, [x] św. Antoni, [x] Pani Sklepikowa jest wyrazem debilizmu. I bardzo przepraszam, ale to ani nie bawi, ani nie jest hipsterskie ani nie jest poważne. Pytam się po co? Nie wiem i jeszcze nigdy nie słyszałem rozsądnego wytłumaczenia. Bo chyba go nie ma.
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-05-26, 11:47   

Lukem,

Ludzie głosując na Dudę widzieli w nim różne rzeczy. Albo chcieli przełamać monopol PO, mającego i rząd i prezydenta, albo chcieli po prostu kogoś bez niejasnych powiązań z WSI. Mnie (i spore grono libertarian) kupił przyjęciem postulatów stowarzyszeń KoLiber. Jest też bardzo duże grono osób, które chciały prezydenta wykształconego (doktor prawa) i po prostu lepiej prezentującego się... Znamienne jest to, że bardzo różne grupy cieszą się z jego wygranej - nie tylko PiSowcy. Ba. Nawet przeciwnicy PiSu się cieszą (niektórzy)

Natomiast głosujący na Komorowskiego, w większości (nie mówię tu o wszystkich oczywiście) dali się przekonać straszeniem "powrotu farmera Jonesa" (Kto czytał "Folwark Zwierzęcy" ten wie o co mi chodzi)

zarazik1,

Może to lepiej żeby nie głosowali?

Wyjdę pewnie na antydemokratę, ale wolałbym żeby prawa wyborcze miała mniejsza ilość osób. Wystarczyłoby zdać na przykład test z podstaw wiedzy o społeczeństwie i programów poszczególnych partii/polityków. Pracowałem w trakcie wyborów samorządowych w OKW. Sceny były iście dantejskie. Ludzie nie wiedzieli jak się podpisać, a chcieli głosować! Nie wspominając nawet o osobach które wypytywały a kto to jest ten i ten... Ale najbardziej smutny był widok osoby uzależnionej od alkoholu, typowego "żulika". Opary taniego alkoholu wydobywające się z ust kilku takich niemal mnie odurzyły. Instynktownie cofnąłem twarz gdy podawałem długopis i kartę do głosowania. A tacy też mają prawo wyborcze.

Zgodzę się natomiast, z zasadą "Nie głosowałeś - nie narzekaj".

Co do dopisywania innych rzeczy... to pamiętaj że ta rzecz nie unieważnia głosu. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, głos jest nieważny wtedy i tylko wtedy, gdy:
- nie zaznaczysz żadnego kandydata
- dasz "x" w dwóch lub więcej miejsc na jednym arkuszu
- znak nie będzie dwoma przecinającymi się liniami prostymi, z przecięciem wewnątrz kratki.

Można dopisywać co się chce... a czy jest sens... moim skromnym zdaniem, nie ma. Jedynie pokazuje się swój stosunek do instytucji wyborów i czasem rozśmieszy się komisję.
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-26, 19:19   

BlackenedBooks, może i masz rację z tym ograniczeniem praw do głosowania.
A odnosząc się do nieważności głosu przy dopisaniu samego siebie, miałem na myśli właśnie fragment KW o nieważności głosu: "nie zaznaczysz żadnego kandydata ".
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
neumen 


Dołączył/a: 26 Maj 2015
Posty: 12

Wysłany: 2015-05-26, 19:34   

Moi drodzy, mogę powiedzieć, że polityka to mój konik :)
Już od początku obstawiałem za tym, że Duda wygra. Nie jestem zwolennikiem żadnej z partii rządzących. Kieruję się głównie zdrowym rozsądkiem i logiką. Kampania prezydencka - ogólnie bicie piany. Telewizji nie oglądam, więc się nie wypowiem o stacjach i programach jakie były. Zaskoczył mnie osobiście wynik kukiza, chociaż trafił w spory elektorat i wydawał się być prawdziwy w tym co mówi. Osobiście nie wybrałem się na wybory, co do tej pory robiłem, z tego względu, że miałem zajętą niedzielę. Wstępnie miałem pójść oddać głos nieważny, ponieważ żaden z kandydatów mi nie odpowiadał.
Przemku, jeśli chodzi o demokrację to ustrój ten posiada wiele wad. Moim zdaniem cały świat idzie politycznie w nieciekawą stronę, chociaż oficjalnie jest wszystko pięknie i mamy wolność obywatelską. Bo kto przeciętny słyszał o grupie Bilderberg i tego typu organizacjach? Wielu ludzi żyje w nieświadomości tego co się z nami wyprawia. Technologia jest na takim poziomie, że można na różne sposoby nami manipulować. U nas demokracja jeszcze raczkuje, co doskonale obrazują niedoszłe referenda. Nasz kraj leży w europie środkowo-wschodniej, co sprawia, że wiele stref wpływu do nas przenika. Potrzebny nam jest mąż stanu, człowiek nieprzekupny i z wizją. Wszystko przed nami :)
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-05-26, 19:40   

neumen,

No, wynik Ciasteczka to spore zaskoczenie, również dla mnie. No ale tak to jest, gdy nagle otrzymuje wsparcie mediów i ... polityków (np. Schetyny czy Kaczyńskiego). Z drugiej strony ma bardzo szeroki elektorat:
- ludzie w średnim wieku kojarzący go jako piosenkarza
- ludzie wk... zirytowani obecnym poziomem sceny politycznej
- ludzie "a bo on taki patriota"
- no i nie zapominajmy o ... JOW JOW JOW

Mówisz że polityka to Twój konik, dlatego chciałbym zapytać. Jak myślisz - czy Kukizowi uda się pociągnąć swoim autorytetem całą partię do przekroczenia progu? Nie patrzmy na sondaże. Patrzmy na fakty.
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
neumen 


Dołączył/a: 26 Maj 2015
Posty: 12

Wysłany: 2015-05-26, 20:52   

BlackenedBooks,

Póki co nie wiem czy taka partia w ogóle formalnie powstała, czy też ma powstać. Mój znajomy dobrze go zna, ponieważ jeździł z nim przy nagłośnieniu. Także mam trochę informacji z pierwszej ręki na temat Kukiza.:) Ja myślę, że sam z siebie tego nie robi. Ma duże powiązania z, jak to ich nazywa, "baronami PO". Możliwe, że się dostaną do sejmu i wynik może być podobny. Wujaszek Stalin powiedział bardzo mądrą rzecz, poza tym, że nie ważne kto liczy głosy. Wypowiedź ta nie dostała jakiegoś szerszego posłuchu a mianowicie " Ważniejsze od tego kto liczy głosy jest to, kto ustala alternatywę polityczną" - przypuszczam, że już znasz moje zdanie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Buster 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 20 Kwi 2015
Posty: 35
Miasto: Silesia

Wysłany: 2015-05-27, 17:57   

Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniami, że demokracja jest niepotrzebna, albo, żeby odbierać prawa do głosowania. Demokracja może nie jest najlepszym systemem politycznym, ale obecnie nie posiadamy nic lepszego. Propagowanie takich tez, że dyktatura jest lepsza, bo może być dobra lub zła, a demokracja zawsze głupia jest niestety trafieniem kulą w płot. Dyktatura rządzi się swoimi prawami i nie podlega kontroli ze strony społeczeństwa i jednocześnie nie zapewnia wszystkim obiecywanego dobrobytu. Zupełnie jak demokracja.

Natomiast co do odbierania praw wyborczych, to pytanie komu je odbierać? Którą grupę społeczną pozostawić jako głos niereprezentowany? Ograniczenie praw wyborczych i możliwości głosowania pozbawia w pewnym sensie możliwości zdobycia informacji o nastrojach społecznych i ich upodobaniach. Np. jeżeli z roku na rok obserwujemy wzrost popularności ugrupowań o charakterze faszystowskim/komunistycznym to należy poczynić odpowiednie kroki w celu określenia dlaczego ci ludzie popierają te ugrupowania i czy one same nie stanowią pewnego zagrożenia.
Jeżeli np zastosujemy kryterium bogactwa to głos będą miały wyłącznie osoby bogate i ich głos co chcieliby zmienić będzie uważany za decydujący podczas gdy osoby biedne zostaną z tego procesu wykluczone. Tak samo jak kwestia wykształcenia, osoby gorzej wykształcone zostaną pominięte w procesie decyzyjnym i ich głos w sprawie poprawy czegoś co jest dla nich ważne nie będzie brane pod uwagę. Powstanie wtedy system oligarchiczny, który zapewnia korzyść tylko niewielkiej grupie przy ignorowaniu zdania wykluczonych.

Kolejna sprawa to narzekanie na niską frekwencję - to jest już kwestia świadomości społecznej, trzeba zauważyć jak rozkłada się struktura głosujących i tak samo jak kształtowała się frekwencja w krajach europy zachodniej - z jakiego punktu wychodzili, jak jest teraz i co sprawiło, że doszło do zmiany. Ogólnie osoby które są bardziej świadome tego, że mogą decydować za pomocą głosowania częściej chodzą na wybory i korzystają ze swojego prawa wyborczego. Ci którzy mają postawę "inni zrobią to za mnie" będą istnieli zawsze, ale w interesie systemu demokratycznego jest, by wybierani posłowie reprezentowali jak największy ogół społeczeństwa.
Gdyby demokracja miała podejście badawcze to system ten byłby doskonały - w głosowaniu uzyskujemy wykaz potrzeb, które są wymagane przez społeczeństwo i dopasowujemy prawo tak, by zaspokoić żądania największej grupy ludzi. Największej, bo nigdy nie będzie to 100%. By tego jednak dokonać należy mieć takich przedstawicieli, którzy częściej będą słuchali głosu narodu niż głosu przewodniczącego. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i zgodnie z prawem.
Jak poprawić frekwencję? Trzeba przeprowadzać odpowiednią edukację od najmłodszych lat, by wpoić ludziom do głowy jak ważne jest wyrażania swoich poglądów za pomocą karty do głosowania i świadome głosowanie. Wprowadzenie przymusu głosowania jest moim zdaniem błędem - Ci ludzie głosują dlatego, że nie chcą zapłacić kary i ich głos jest jakby wymuszony. Wolę już te 50% świadomych wyborców, którzy idą głosować sami z siebie niż 100% chodzących którzy czują bat nad głową.
______________________________________________________
https://busteralke.wordpress.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz