Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany:    Czy opłaca się pisać artykuły za linki zwrotne do bloga?

Witam Wszystkich :-), ostatnio starałam się działać na moim kanale na fb (wrzucałam coś codziennie, komentowałam strony o podobnej tematyce) i dostałam takiego maila:
Witam, widziałem ze komentujesz u nas na profilu, wiec zakładam że zależy Ci na odwiedzinach. Jeśli interesuje Cię współpraca, to proponuje układ - Ty piszesz artykuły, które są zamieszczane u nas na blogu, np w dziale xxx, pod każdym tekstem może być link do twojej strony. Dzięki temu, my mamy nowe unikalne treści, Ty więcej odwiedzin ludzi przechodzących od nas. Pozdrawiam, xxx

Możecie mi podpowiedzieć co o tym sądzić? Nie chcę wejść na minę...
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-27, 13:41   

Nie sądzę by było z tego dużo przejść a oni dostają praktycznie za darmo unikalne i wartościowe treści. Ja bym w to wszedł tylko za konkretne wynagrodzenie :-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-06-27, 18:53   

Albo za dobry, unikalny tekst u Ciebie - jak wymiana to w dwie strony a nie, idąc za starym dowcipem "uczciwie najpierw ja cię w tyłek, a potem w zamian ty mi zrobisz loda". Naciągacze i tyle. Forma którą proponują jest moim zdaniem niedopuszczalna. Chyba, że to onet, wp albi inna interia - miejsce, które ma faktycznie tyle ruchu, że na tym coś zyskasz ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-06-28, 13:59   

Dzięki! Tak właśnie myślałam, ale wolałam się poradzić u kogoś bardziej doświadczonego. Niestety nie jest to onet, wp ani interia. Grzecznie im odmówię.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-06-28, 16:58   

Alechanted napisał/a:

onet, wp albi inna interia - miejsce, które ma faktycznie tyle ruchu, że na tym coś zyskasz

A i to też nie bardzo. Onet i Interia to korporacje z budżetami i raczej stać je na płacenie za treści.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-28, 19:58   

Onet kusząc blogerów z innych platform by przeszli na ciemną stronę mocy, oferuje właśnie możliwość znalezienia się na stronach głównych ich portali tematycznych i głównego. Zatem jednym płacą a innych mają za darmo :-D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Intro1 
Blogger.Klub


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 65
Miasto: Polska

Wysłany: 2016-02-08, 13:11   

A to ja też kiedyś miałam propozycję takiej współpracy. Na początku euforia, że ktoś dał mi taką szansę, ale po głębszym przemyśleniu doszłam do wniosku, że chyba szukają jelenia. Jaki to interes dla mnie pisać dla kogoś unikatowe posty na tyle i tyle słów 2 razy w miesiącu i jeszcze mieć cudzy button na blogu, a w zamian dostać jedynie podpis pod postem i ostatnie miejsce w zakładce "Partnerzy". Na zasadzie: ty będziesz dla nas pisać, a my w zamian umieścimy swój button na stronie głównej twojego bloga. Po prostu propozycja "nie do odrzucenia".
______________________________________________________
http://w--sieci.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2016-03-19, 00:05   

Temat sprzed pewnego czasu, ale mam coś w temacie.

Ostatnio znalazłem portal "tematyczny" (więc konkretna tematyka, nie wszystko i nic)), który składa się praktycznie tylko z treści wrzucanych przez innych. Ma na profilu FB 222 000 polubień, więc dużo potencjalnych odbiorców. Stwierdziłem, że wrzucę jakiś fajny materiał, żeby się spodobał i wylądował na głównej portalu. Nie chciałem jednak poświęcać dużo czasu na pisanie, gdyż domyślałem się efektów. Więc zrobiłem galerię zdjęć. Pod wpisem miałem linka do bloga i FanPage.

Efekt? Wpis wylądował na głównej, był wpis reklamujący na ich profilu. Ich wpis miał 700lików, 43 ponownych udostępnień. A co ja z tego miałem? 14 polubień FanPage (zakładam, że wszystkie z powodu wpisu) i trochę wejść na bloga. Ale to raczej jednorazowe kliknięcia. I tyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2016-03-21, 02:33   

Trochę zdziwiło mnie zdanie niektórych osób, które odradzają pisanie za linki...

Warto pisać, ale pytanie kiedy.

Załózmy, że blog X ma 100 odwiedzin dziennie. Jeśli umieścimy tam swój artykuł, to jest szansa, że pare % ludzi odwiedzi po przeczytaniu tego nasz blog. Natomiast sam link dostajemy w gratisie.

To teraz przenieśmy to w rzeczywistość. Zakładamy, że będzie 10% odwiedzin naszego bloga po przeczytaniu wpisu. Blog Y ma 1000 odwiedzin, więc my dostaniemy 100 odwiedzin + link dofollow jak rozumiem.

Teraz każdy powinien sobie odpowiedzieć sam. Czy warto poświecić być może parę godzin za to, żeby przykładowo zdobyć tyle wyświetleń i ten durny link.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Maną 
Blogger.Klub


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 49

Wysłany: 2016-03-21, 10:18   

Niekoniecznie to musi być zawsze 10%, powiedziałabym raczej, że procent w zależności od rosnącej liczby odwiedzających może właśnie spadać. Zresztą czasem warto się zastanowić ile znamy osób, które klikają w podpisy o więcej, bądź ile razy my sami korzystamy z takich linków? Już prędzej chyba podziałają wszelkie tagi, nominacje, czy "polecanki blogowe", gdzie popularniejszy bloger wrzuca link do nas w swoim wpisie.

Zresztą dobrze udostępniony post, też da, w większości przypadków, lepszy efekt niż post na cudzym blogu. ;)

Niemniej, sama akurat piszę wypowiedź dla innej bloggerki, szkopuł w tym, że nie dotyczy tego czym się zajmuję na moim blogu, tylko mojego hobby o którym nie piszę i pisać pewnie nie będę. ;) Może to właśnie jest rozwiązanie? Blog nie traci, mam możliwość wypowiedzenia się w innym temacie i sprawdzenia reakcji, no i ten nieszczęsny link dofollow.
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-03-29, 14:21   

Htsz napisał/a:

Nie sądzę by było z tego dużo przejść a oni dostają praktycznie za darmo unikalne i wartościowe treści. Ja bym w to wszedł tylko za konkretne wynagrodzenie :-)


Dokładnie...
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz