Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
rebelberry 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 45
Miasto: Chełm/Warszawa

  Wysłany:    Komentarze z linkami do innych blogów. Kasować czy zostawić?

Ostatnio na moim blogu zaczęły w końcu pojawiać się komentarze. Problem jednak w tym, że ludzie notorycznie dodają w nich linki do blogów, co nie za bardzo mi odpowiada. Po prostu nie chcę aby mój blog stał się czymś w rodzaju wysypiskiem linków i zarazem reklamą innych blogów. I teraz nie bardzo wiem co z tym zrobić. Wiadomo, że komentarze typu "fajny blog, wpadnij do mnie blabla.pl" są bezwartościowe, więc nie mam wyrzutów sumienia, kiedy je kasuję. Ale są komentarze, które mają ciekawą treść i niestety ten nieszczęsny link. Mam na blogu dodaną informację, żeby nie dodawać tego typu rzeczy, bo sobie tego nie życzę, jednak mam wrażenie, że ludzie to olewają. I co teraz robić? Kasować wszystko jak leci i liczyć się z tym, że ludzie przestaną komentować czy może zostawić tak jak jest i pozwolić aby wartościowe komentarze zginęły w gąszczu tych bezwartościowych?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-07-26, 21:22   

Moim zdaniem, jeżeli komentarz oprócz linka wnosi też wartościową, merytoryczną treść, mogącą być zaczątkiem ciekawej dyskusji, to powinnaś przymknąć na to oko i je zostawić.

Co innego ewidentny spam - to plewić bez litości.

EDIT: Jeśli martwisz się tym, że zostawiając komentarza z linkami, wyjdziesz na osobę która nie egzekwuje swojego regulaminu, zawsze możesz go lekko zmodyfikować. :)
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Maną 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 49

Wysłany: 2015-07-27, 11:24   

Na twoim miejscu zostawiałabym. Skoro komentarze są ciekawe i merytoryczne, to niech już będzie ten link w podpisie, co on szkodzi?

Chyba, że jest to komentarz-pułapka, niby-merytoryczny, a tak naprawdę przygotowany, w miarę uniwersalny, tekst spamowy pod wiele wpisów, wtedy kasować. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Rosaline 
WordPress.Klub


Dołączyła: 01 Sie 2015
Posty: 14
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-08-02, 17:24   

Ja nie miałam wyrzutów sumienia, nawet jeśli komentarz był merytoryczny, a zawierał link do bloga to go wywalałam. Chociaż ostatnio znalazłam w disqusie opcję, dzięki której mogę kasować linki z komentarzy i obecnie właśnie tak robię. Kasuję link, komentarz zostawiam. Uważam, że komentarze to nie jest miejsce na linki do siebie, ponieważ po kliknięciu w nick łatwo znaleźć blog osoby komentującej. Każdą próbę przemycenia swojego adresu w bardziej widoczne miejsce uznaje za spam i nie pozwalam na to. :)
______________________________________________________
www.rosaline.com.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-08-02, 17:45   

Rosaline napisał/a:

Uważam, że komentarze to nie jest miejsce na linki do siebie

Rosaline napisał/a:

Każdą próbę przemycenia swojego adresu w bardziej widoczne miejsce uznaje za spam i nie pozwalam na to. :)
Zgadzam się z tym pod warunkiem, że masz na blogu jasno określone zasady komentowania.
W przeciwnym razie takie zachowanie:

Rosaline napisał/a:

mogę kasować linki z komentarzy i obecnie właśnie tak robię
nie jest fair wobec komentującego, bo zostawiasz sobie z jego wypowiedzi tylko fragmenty, które Ci pasują.

Maną napisał/a:

komentarz-pułapka, niby-merytoryczny, a tak naprawdę przygotowany, w miarę uniwersalny, tekst spamowy pod wiele wpisów
to akurat da się wyłapać wyszukując fragmenty u wujka gugle.

rebelberry napisał/a:

Po prostu nie chcę aby mój blog stał się czymś w rodzaju wysypiskiem linków i zarazem reklamą innych blogów.
Masz rację. Jakość komentarzy wpływa również na ocenę jakości danej witryny - przez innych czytelników oraz przez roboty wyszukiwarek.

rebelberry napisał/a:

Ale są komentarze, które mają ciekawą treść i niestety ten nieszczęsny link. Mam na blogu dodaną informację, żeby nie dodawać tego typu rzeczy, bo sobie tego nie życzę, jednak mam wrażenie, że ludzie to olewają. I co teraz robić?
Masz regulamin komentowania, więc w razie wątpliwości możesz się na niego powoływać. Jeżeli chodzi o moderację, możesz wybrać dwie drogi: Kasujesz wszystko jak leci - zgodnie z regulaminem lub usuwasz tylko te komentarze, których jakość jest niska lub średnio odnosi się do postu.

Regulamin powinien być też dobrze widoczny. Najlepiej => dodaj informację przed formularzem komentarzy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rosaline 
WordPress.Klub


Dołączyła: 01 Sie 2015
Posty: 14
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-08-02, 18:06   

Uważam, że kasowanie adresu, który jest zostawiony na końcu nie jest nie fair. Nie zmienia to kontekstu wypowiedzi, więc jest ok. Moim zdaniem zachowaniem nie fair jest zmiana komentarza tak, by jego wydźwięk był inny. Brak linku nie zmienia kontekstu wypowiedzi, jego usunięcie jest tylko usunięciem spamu i nie wpływa na treść komentarza.
Uważam też, że do tego nie jest potrzebny regulamin, bo to jest dość oczywiste, że nie zostawia się linków w komentarzach. Trzeba to tylko tłumaczyć blogerkom i blogerom, którzy bazują na obs/obs. Nikt porządny nie spamuje na końcu wypowiedzi tekstami "zapraszam też do mnie na....". Na koniec warto dodać, że takie komentarze są zazwyczaj jednorazowe, Ci ludzie nie wracają ponownie na nasze blogi. :)
______________________________________________________
www.rosaline.com.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-08-02, 21:08   

Rosaline napisał/a:

bo to jest dość oczywiste, że nie zostawia się linków w komentarzach.
Nie jest to oczywiste. Ja zostawiam ich sporo.
Blog i to co na nim robisz jest Twoją sprawą, ale jako komentujący wolałbym znać zasady przed publikacją. Jeżeli nie chcesz linków w treści komentarza, to je zablokuj. Masz wordpressa na własnym serwerze, więc odpowiednia modyfikacja lub wtyczka powinna załatwić sprawę.

Rosaline napisał/a:

Nikt porządny nie spamuje na końcu wypowiedzi tekstami zapraszam też do mnie na..... Na koniec warto dodać, że takie komentarze są zazwyczaj jednorazowe, Ci ludzie nie wracają ponownie na nasze blogi.
Jestem przeciwnikiem doklejania linków niezwiązanych z komentarzem ani treścią posta, pod którym ktoś się wypowiada. Nie zmienia to jednak faktu, że są one częścią danej wypowiedzi - ale ten temat nie dotyczy typowych spamerów ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rebelberry 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 45
Miasto: Chełm/Warszawa

Wysłany: 2015-08-03, 10:08   

Htsz napisał/a:

Regulamin powinien być też dobrze widoczny. Najlepiej => dodaj informację przed formularzem komentarzy.


O, dziękuję za linka! Właśnie ostatnio zastanawiałam się czy da się podnieść tekst nad formularz z komentarzami :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2015-08-06, 19:14   

Ja nie akceptuje, bo u mnie w disqusie lądują w spamie. Tak jak piszecie to też zależy. Najgorzej wkurzają mnie komentarze typu: "zgadzam się z Tobą. leblelbleleblebleble.pl zapraszam :) " Ja np. nigdy nie zostawiam linków, nawet rzadko korzystam z okazji, gdy autor namawia do zostawienia linków np. pod specjalnym zdj na fb. Nie lubie.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-08-07, 06:56   

Po to w formularzach jest opcja dodania linku, żeby tam go dodawać. Jedyne sytuacja w której można zaakceptować link w samym komentarzu, to gdy dyskusja tego wymaga.

Cytat

Świetny wpis o debilach, w pełni się zgadzam - sam jestem debilem, z resztą - jak sam mówiłeś doskonale to widać po treściach, które zamieszczam w sieci - blogdebila.blogger.com


I wtedy mamy wszystko jasne, wpis był o debilach w sieci, dostaliśmy w linku przykład i nie jest to reklama, a źródło do dalszej dyskusji.

Jeżeli ktoś się reklamuje, to usuwaj linki i nawet nie próbuj udawać, że nic się nie stało. Uprzejmie, ale zdecydowanie powiedz, że nie jesteś fanką jednostronnej współpracy i nie chcesz, by ktoś się ślizgał na Twojej popularności, jeżeli nawet nie próbuje dać nic w zamian.
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-09-21, 14:26   

Jeśli taki komentarz coś wnosi, a nie jest tylko komentarzem w stylu ,,fajny post/fajny blog'' to zostawiam.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-09-30, 09:29   

W Disqus mam zaznaczone, żeby komentarz z linkiem podlegał moderacji. Jeśli załączony link jest powiązany z wpisem, komentarzem, czy rozwijającą się dyskusją to go zostawiam. Jeśli jest to zwyczajnie 'super, ekstra wpadaj do mnie' wyrzucam. Jeśli sam komentarz jest wartościowy, ale zawiera link do stron głównej jakiegoś blogu, usuwam tylko link.
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz