Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    [system] Windows 10 - opinie

WiFiFun napisał/a:

Zaraz ma się pojawić Win 10, według teorii system powinien być udany, zobaczymy. W każdy razie, mają się pozbyć kafelek oraz przywrócić przycisk start.


Teraz ja odświeżę temat, jako że system wyszedł dzisiaj i siedzę nad nim od jakichś 2 godzin.

Instalacja "na czysto" na SSD zajęła jakieś 10 minut. Nigdy w życiu żaden Windows nie zainstalował mi się tak szybko.

Kafelki są nadal, tylko nie zajmują już całego ekranu - znajdują się wewnątrz menu Start i w tej formie są już całkiem użyteczne nawet na desktopie (trzeba je tylko dostosować pod siebie / wywalić co zbędne). Przycisk Start wrócił już w 8.1, więc tutaj nie ma wielkiej rewolucji. Jest też Windows Store, ale póki co traktuję go jak ciekawostkę.

Z fajnych rzeczy, które udało mi się wyklikać: wirtualne pulpity (do tego przyjemnie działające, gdy się pracuje na 2 ekranach), centrum powiadomień zamiast tych paskudnych dymków w pasku zadań, ładna poczta i kalendarz (jak ktoś używał poczty i kalendarza na Outlook.com, to mniej-więcej taka stylistyka), no i przycisk wyłączania komputera z powrotem w sensownym i widocznym miejscu. :D

Nie wiem jeszcze, co myśleć o wymuszonych automatycznych aktualizacjach. Czuję, że będzie na to sporo narzekania, zwłaszcza wtedy, gdy na rynku pojawią się tanie i mało wydajne PCty z preinstalowanym W10. Zapewne da się je wyłączyć z poziomu rejestru i lada dzień ktoś o tym gdzieś napisze.

No i jak na pierwszy dzień przystało, nie ma jeszcze aktualnych sterowników do mojej karty graficznej (choć system wykrył ją i obsługuje bez problemu, więc nie przewiduję jakichś grubych zgrzytów w moich grach) i nie działa mi kilka mniej ważnych aplikacji. Ale to nie problem, aktualizacje to kwestia czasu. Nie minął tydzień, a już wszystko, co w dniu premiery u mnie nie działało, zostało poprawione. ;)

Z Windows 8.1 byłem zadowolony, zobaczymy jak będzie tutaj.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ds3 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 06 Maj 2014
Posty: 18
Miasto: RBK

Wysłany: 2015-08-12, 19:47   

Automatyczne aktualizacje chyba wprowadzili aby utrudnić łamanie systemu. Bo w sumie im nowszy Windows tym łatwiej go złamać. Ale przy okazji utrudnią też życie uczciwym użytkownikom. Według mnie automatyczne aktualizacje są niepotrzebne. Czasami do komputera podłączam telefon, który robi jako router. Nie wyobrażam sobie podłączanie go do komputera, który nagle zaczyna ściągać aktualizacje - szkoda transferu + zamulenie komputera. Chyba, że aktualizacje nie będą częste, w co raczej wątpię.


Pozdrawiam!
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-08-12, 22:26   

Jestem bardzo zadowolony. Robiłem update z siódemki na hdd. Proces trwał cztery godziny, przeszło na dziesiątkę wszystko w stanie idealnym.
Aktualnie mam problem ze sterownikami do wifi - zassało dedykowane dla 8.1, ale to działa tak sobie - karta ma zwyczaj się zawiesić i trzeba ją wyłączyć z poziomu systemu i odpalić na nowo. Dzieje się tak mniej-więcej raz na dobę.
Nowy interfejs czadowy, szybkość działania na + względem windowsa 7
no i windows defender naprawdę działa :P
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-08-12, 23:13   

Mam pytanie - ktoś z was zetknął się może z błędem o kodzie 800703ED przy próbie aktualizacji systemu z Win 7 na Win 10?
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
missasumay 
WordPress.Klub


Imię: Dorota
Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Wrz 2015
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-09-05, 17:26   

Siedzę na Windowsie 10 od dnia jego oficjalnej premiery - no prawie, bo sama instalacja mi się ściągała z serwerów Microsoftu prawie dobę. Pomijając te przeciążenia serwera to system jest naprawdę przyjemny - bootuje mi się zdecydowanie szybciej niż 8.1 po pół roku (!) używania, design systemu jest naprawdę śliczny. No i nie musiałam rezygnować z kafelków do których już zdążyłam przywyknąć. Co prawda niektóre aktualizacje potrafią być drzazgą w palcu (automatyczny restart kompa 5 razy, bo się wysypuje? Thanks, Bill) to jednak koniec końców jest dużo lepiej niż bym się spodziewała. Kto wie - może pewnego dnia w końcu będzie bardzo dobry, stabilny system.
 
  podziel si� tym postem na:
chaos kontolowany 


Dołączył/a: 30 Wrz 2015
Posty: 6

Wysłany: 2015-09-30, 10:21   

Jak dla mnie to jeden z lepszych systemów operacyjnych. Fakt przydaj się dysk SSD by wszystko działało szybko i sprawnie ale pod względem wygody naprawdę duży plus
 
  podziel si� tym postem na:
Rothios 

Dołączył/a: 09 Lis 2015
Posty: 4

Wysłany: 2015-11-17, 20:20   

Microsoft męczy mnie chyba od 2 czy 3 miesięcy żeby przejść na Windows 10, więc w końcu się zgodziłem. Wyskoczyło mi okienko w stylu "Teraz już nie nie musisz robić" czy coś takiego. Minęło 5 dni, a dalej aktualizacji brak. Gdy próbuję jeszcze raz zaktualizować, to ten launcher się wyłącza. Chyba Windows 10 nie jest mi pisany. Mam z nim styczność na uczelni i widzę, że podobny jest do Windows10, tylko menu Start zrobili w kafelkowym stylu.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-11-22, 03:41   

Ja wyłączyłem powiadomienia. Niedawno włączyło się nowe w systemie aktualizacji, ale dzisiaj postanowiłem wygasić także ten komunikat. Nie za bardzo ciągnie mnie do tego by się przesiadać z 7 na 10.

Poczekam jeszcze trochę i przetrawię wszystkie plusy i minusy. Obecnie wystarczy mi tego śledzenia, które uprawia już wujek gugle (szczególnie teraz, jak zmieniłem telefon na smartfona z androidem).

Załączam film, w którym można zobaczyć jak wiele tego podglądania poupychali w nowym systemie:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-11-22, 14:11   

Z racji tego, że mam brata, który dość głęboko siedzi w temacie komputerów i "świata informatycznego", korzystałam z Windowsa 10 już wtedy, kiedy wyszła wersja "beta". Zainstalowałam ten system na mojej starej Toshibie i nawet śmigał, mimo że komputer był tak bardzo wydajny, że oglądanie filmów na YT w najniższej możliwej rozdzielczości było zwykłym pokazem slajdów. Tak się ciął! I gdyby nie to, że tamten komputer był trochę złomem, to pewnie nie zdecydowałabym się na inny system niż 7, bo tę wersję też lubiłam, ale nic do stracenia nie miałam, zwłaszcza że 10 miała działać lepiej i przyjemniej.
Jakiś miesiąc temu kupiłam nowy komputer, zdecydowanie lepszy. Na wejściu powitała mnie 8, czego jak najszybciej chciałam się pozbyć. Znienawidziłam te kafle i wieczne ich włączanie się przy "nieodpowiednim" ruchu palcem na touchpadzie. Ogarnęłam 10 i jestem zadowolona. Ładnie wygląda, a to najważniejsze :P
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
megida 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 16

Wysłany: 2016-01-20, 14:07   

mam już 10, używam, nie muli i wreszcie mam normalny w miarę dostęp do aplikacji
Upragniony "start" ;)
 
  podziel si� tym postem na:
pawianfilmuje 
Youtuber


Wiek: 32
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 33

Wysłany: 2016-02-27, 15:32   

Dziś właśnie robiłem update z 8.1. Pracuję w takiej branży ze zdążyłem się przyzwyczaić do "nowego" stylu windowsa, choć byłem podejrzewam że jedną z nielicznych osób, która dobrze oceniała system 8.1. Sam update na dysku ssd trwał może jakieś 20 minut. Żadnych danych nie utraciłem, wszystkie projekty zostały, programy w których pracuję działają bez zarzutów, więc póki co nie mam czym się martwić :)
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-08, 22:22   

Ja zaktualizowałem system z 8.1 na jakiś tydzień przed końcem darmowej aktualizacji i jestem zadowolony. Działa bardzo sprawnie i wygląda ładnie (rzecz gustu). Bardzo podoba mi się centrum powiadomień z przełącznikami. Wszystkie programy działają, nic nie straciłem po update.
Nowe menu start jest całkiem sporo, ale Ekran Start z W8.1 nie przeszkadzał mi.
Ogólnie nowy system wydaje się bardziej spójny i dopracowany. Czekam, aż zainstaluje mi się Anniversary Update i chyba będę przesiadał się na przeglądarkę EDGE, bo nieźle zasuwa, a jak wprowadzą w końcu dodatki (uBlock) to będzie już idealnie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz