Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
zetel 

Wiek: 23
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2015-10-18, 12:31   

Hm.. 3 tyś zł i jestem tylko dla bloga.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pawianfilmuje 
Youtuber


Wiek: 32
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 33

Wysłany: 2016-02-28, 10:40   

Pieniądze to nie wszystko. Jeżeli praca jest stabilnym źródłem dochodu, jesteś związany umową i wiesz że czeka Cię tam jakaś przyszłość to trzeba przemyśleć wszystkie zmienne. Rzucenie pracy to nic trudnego, jeśli blog przynosi już korzyści podobne do miesięcznego wynagrodzenia z pracy, to czy masz pewność że tak będzie cały czas? Czy może w momencie rzucenia pracy zaczniesz więcej pracować nad blogiem przez co zmienisz konwencje i zaczniesz tracić fanów.

Osobiście gdybym na blogu zarabiał tyle ile w pracy na pełen etat, bez żadnych wyrzutów sumienia bym to rzucił, by pracę traktować hobbystycznie, a bloga jako źródło zarobku :padam:
 
  podziel si� tym postem na:
Intro1 
Blogger.Klub


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 65
Miasto: Polska

Wysłany: 2016-02-28, 23:30   

Porzucić blog dla pracy to ja rozumiem, ale na odwrót... Przecież z tych reklam kontekstowych na blogu to przeważnie są takie grosze, że uśmiać się można, menel z dworca by się za to nie utrzymał. :wstyd:
______________________________________________________
http://w--sieci.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-29, 09:12   

Intro1, ale reklamy tego typu to nie jedynie źródło dochodów blogera :) to zazwyczaj pierwsze z nich. Potem przychodzą współprace z firmami a z czasem i własne produkty.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Intro1 
Blogger.Klub


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 65
Miasto: Polska

Wysłany: 2016-02-29, 15:54   

Htsz, ale to już dla bardzo zaawansowanych, albo dla blogerek kosmetycznych czy modowych. Przeciętny bloger raczej nie nawiązuje takich współprac, tak mi się przynajmniej wydaje.
______________________________________________________
http://w--sieci.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-29, 16:07   

Intro1, ale ten wątek zaczął się od pytania o to przy jakiej kwocie ktoś mógłby zacząć myśleć o rezygnowaniu z dotychczasowej pracy by w pełni poświęcić się blogowi. Czytasz dyskusje, w których się udzielasz czy same tytuły wątków :>? Nie trzeba być blogerką kosmetyczną czy modową by mieć oferty współpracy z dużym budżetem. Paulina (która rozpoczęła dyskusję) prowadzi bloga fit i ciągle odzywają się do niej różne marki. Moja siostra również działa w tej tematyce i oprócz kampanii z zewnątrz próbuje wypuszczać własne rzeczy (na początku były to koszulki i kubki - standardowe formaty), rozpisuje diety, prowadzi indywidualne treningi.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Intro1 
Blogger.Klub


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 65
Miasto: Polska

Wysłany: 2016-03-01, 21:17   

Htsz, dyskusje czytam, ale w tej udzielam się tyle czasu, że już zapomniałam, jaka była myśl przewodnia. :wstyd:

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-03-24, 15:23 ]
orzechy jedz, minęły tylko dwa dni;)
______________________________________________________
http://w--sieci.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
scovron 
WordPress.Klub


Wiek: 40
Dołączył/a: 22 Mar 2016
Posty: 25
Miasto: Kielce

Wysłany: 2016-03-24, 14:30   

Z moją tematyka to by była czysta abstrakcja, żeby móc polegać na zarobkach z bloga. Z drugiej strony, jeżeli ktoś ma popularną tematykę, to super kiedy możesz żyć z czegoś co kochasz.
 
  podziel si� tym postem na:
kobietachaos 
Youtuber


Imię: Patrycja
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Maj 2016
Posty: 54
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-05-13, 14:31   

Aktualnie nie zaryzykowałabym utraty pracy na rzecz bycia pełnoetatowym blogerem. Gdybym nie miała długów i zobowiązań, a miałabym jakieś zaskórniaki, które wystarczyłyby mi na przeżycie to spróbowałabym ;) Jestem odważną osobą, wierzę w potencjał swojego bloga, jednak na chwilę obecną nie mogę sobie na to pozwolić. Kto wie co przyniesie przyszłość ;)
______________________________________________________
Pokolenie Fit- blog promujący zdrowy, aktywny tryb życia. Znajdziesz tam wszystko co trzeba wiedzieć o byciu FIT!

Kobieta Chaos - blog o organizacji, relacji międzyludzkich poruszający tematy tabu i pozytywną stronę życia.
 
  podziel si� tym postem na:
veryrude 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 26

Wysłany: 2017-06-02, 01:21   

Jestem w takim momencie życia, w którym myślę, że mogłabym poświęcić "normalną" pracę na rzecz blogowania. W sensie - może byłoby to średnio rozsądne, ale mogłabym spróbować ;) Inna sprawa, że moja praca przenika się z blogiem, bo zajmuje się między innymi copywritingiem - blog jest częściowo moim portfolio. Mam na nim ofertę, czasem wpadnie jakieś zlecenie dzięki blogowi.

Pomijając copywriting, do tej pory jednak na afiliacji, różnego typu linkach i współpracach z firmami zarobiłam na blogu jakieś gorsze, max. 1000 zł. (na blogu pkndl.pl) Inna sprawa, że zajęłam się nim na poważnie dopiero kilka miesięcy temu, więc myślę, że uda się zarobić troszkę więcej ;)

Trochę "lepiej" wygląda sprawa na blogu kosmetycznym. Ciągle dostaję tam propozycje współpracy z firmami, kosmetyki, zaproszenia na eventy, "darmoszkę". W branży beauty blogów nie lubią płacić hajsu, wolą dawać barter, bo dziewczyny (niestety) mają problem z negocjacją i przyjmują wszystko jak leci. Później ciężko wynegocjować normalne stawki i wymienia się żenujące maile z agencjami, które myślą, że za dziesiąty krem do twarzy zapłacę rachunki ;)

Jaka suma musiałaby się regularnie pojawiać, żebym całkowicie zrezygnowała z "normalnej" pracy? Minimum 5000 zł netto. Trzeba w końcu zapłacić złodziejski ZUS powyżej tysiaka ;) Taka suma dawałaby mi jako tako minimalne poczucie bezpieczeństwa i utrzymanie w dużym mieście. Ale tak szczerze, to wolałabym zarabiać na blogu znacznie więcej. Cóż, nie przestanę próbować ;)
______________________________________________________
http://www.pkndl.pl - profesjonalne ocieplanie wizerunku nienawiści.
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2017-06-29, 18:04   

cóż, gdybym porzuciła pracę na rzecz bloga, to w obecnej sytuacji umarłabym z głodu :D Ale może kiedyś się uda...
 
  podziel si� tym postem na:
babilska 

Imię: Bartosz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lip 2017
Posty: 12
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-08-07, 12:00   

Dla mnie to byłaby bardzo przyjemna i fajna opcja. Zdecydowałabym się, chociaż musiałabym zarabiać około 3 tysięcy w górę, na początek. Żeby wszystko jeszcze utrzymać i jakoś nad blogiem/stroną pracować.

Jak przyciągnąć pieniądze
Ostatnio zmieniony przez babilska 2020-04-15, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz