Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
damian6184 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył/a: 01 Kwi 2013
Posty: 12
Miasto: Dolny Śląsk

Wysłany: 2013-04-16, 20:19   

Jestem użytkownikiem Windows 8 od listopada. Poniżej przedstawiłem elementy, na które głównie zwróciłem uwagę.

Bardzo szybkie (po zaledwie kilku sekundach ukazuje się ekran logowania) uruchamiania systemu operacyjnego.

Interfejs Modern UI. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązania pozwalające na szybki dostęp do ulubionych aplikacji, skrótów, folderów, stron internetowych itp. Zalety tego typu rozwiązania odczuwa się przede wszystkim na urządzeniach mobilnych.

Grupa Charms umożliwiająca dostęp m.in. do wyszukiwarki aplikacji oraz podstawowych ustawień systemu.

Możliwość utworzenia konta użytkownika na podstawie identyfikatora usługi Windows Live. Po uruchomieniu tego typu konta zostajemy automatycznie zalogowani do wszystkich usług platformy (np. Hotmail, Sky Drive, Live Messenger - niedługo zostanie zintegrowany z komunikatorem Skype).
Warto mieć stworzone w "obwodzie" konto lokalne. W przypadku braku dostępu do Internetu (np. awaria połączenia) najprawdopodobniej nie zalogujemy się do systemu operacyjnego z wykorzystaniem konta usługi Windows Live...

Kompatybilność z dużą liczba programów. Nie ma tu syndromu systemu Windows Vista.

Jedynym drobnym rozczarowaniem jest dla mnie wykorzystanie trybu pulpitu praktycznie identycznego jak w Windows 7. Liczyłem na innowacje w tej kwestii. Zlikwidowanie sekcji Menu Start to dla mnie za mało.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

KryBor_BK 
Blogger.Klub


Imię: Krystian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 40
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-23, 14:59   

Kompletnie nie rozumiem tych pocisków na W8- ten system jest fantastycznie zrobiony pod każdym względem, jedyny powód, dla którego wole W7 to to, że na W8 nie działają jeszcze niektóre programy tak jak powinny...
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-08, 22:26   

damian6184 napisał/a:

Jestem użytkownikiem Windows 8 od listopada. Poniżej przedstawiłem elementy, na które głównie zwróciłem uwagę.

Bardzo szybkie (po zaledwie kilku sekundach ukazuje się ekran logowania) uruchamiania systemu operacyjnego.

Zastanawiam się czy tam samo będzie na komputerze jeśli zrobię upgrade z Windows 7? i ten komputer nie będzie "pusty" (bo taki świeżo po formacie, to nawet W7 szybko się uruchamia).
Szukam właśnie sposobu na przyspieszenie mojego komputera...
 
  podziel si� tym postem na:
ann0018 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 48

Wysłany: 2014-03-26, 21:24   

jak dla mnie kwestia przyzwyczajenia, śmigam od ponad roku nie ogarniam nawet połowy ale ujdzie, wolałam 7
 
  podziel si� tym postem na:
Dora17 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 06 Mar 2014
Posty: 60

Wysłany: 2014-04-21, 21:54   

Mam od jakiegoś miesiąca, z początku trudno było go ogarnąć, a teraz to spokojnie mogę go każdemu polecić, jest super :D
 
  podziel si� tym postem na:
WiFiFun 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 23 Lip 2015
Posty: 16
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-07-24, 09:18   

odświeżę temat. Jak ktoś tu napisał co drugi system Microsoftu jest udany. a ostatnim była WIN 7. Niestety 8 to istny koszmar, zastosowanie kafelek to była największa pomyłka. Może na smartfonach miało to jakieś wzięcie tak na kompach to tragedia. W pracy mam na laptopie 8 a w domu 7. I często gęsto odpalam sprzęt domowy aby na nim zrobić coś do roboty. Może moja wypowiedz nie jest merytoryczna, ale to są moje subiektywne odczucia. Ten kto wymyślił 8 może chciał dobrze ale mu niestety nie wyszło. Choć ja myślę że tu ogromne znaczenie ma polityka Microsoftu. Oni chcą zrobić jedną platformę na kompy i smartfony czy tabletu a pod to coś w stylu Markietu (coś w stylu jak na Androida). Zaraz ma się pojawić Win 10, według teorii system powinien być udany, zobaczymy. W każdy razie, mają się pozbyć kafelek oraz przywrócić przycisk start.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-07-30, 09:31 ]
o nowym systemie tutaj => opinie o Windows 10.
 
  podziel si� tym postem na:
wojtek-art 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 23 Paź 2015
Posty: 15
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-10-27, 09:44   

WiFiFun napisał/a:

Niestety 8 to istny koszmar, zastosowanie kafelek to była największa pomyłka. Może na smartfonach miało to jakieś wzięcie tak na kompach to tragedia


Winda 8 jest dedykowana dla komputerów z ekranem dotykowym, więc jakaś logika w tym jest. A że komputery z ekranami dotykowymi są jak na razie średnio popularne, to inna sprawa. Od biedy można sobie ściągnąć dodatki, które trochę upodabniają winde 8 do systemu OSX :D
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
szymonp 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 10 Paź 2013
Posty: 19

Wysłany: 2015-10-28, 12:58   

Tak jak powyżej - Win 8 był dedykowany pod tablety, ultrabooki. Po przyswojeniu pewnych mechanizmów można się do niego przyzwyczaić, a najlepszą alternatywą jest aktualizacja do Win10, w którym uprościli interfejs użytkownika ;)
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-10-28, 23:18   

Wraz z kupnem nowego komputera dostałam w pakiecie Windowsa 8 i właśnie czekam, aż Asus przemieli te wszystkie aktualizacje i będę mogła używać dyszki. Stara Toshiba była zaopatrzona w Windowsa 10 i mimo, że nie pokochałam tamtego systemu na zabój, to teraz nie mogę się doczekać aż moja 8 uaktualni się do 10.
W przyszłości zaszaleję i sprzedam duszę diabłu, prosząc brata o zrobienie mi OS X. Chętnie przetestuję coś, na co ludzie się nie skarżą.
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-08-08, 23:25   

Na 8.1 Update przesiedziałem ponad 2 lata i bardzo zachwalałem ten system. Kafelki po zabawie programem OblyTile naprawdę potrafiły ładnie wyglądać. Do tego trochę bardziej minimalistyczny interfejs, wstążka i szybkie uruchamianie. To zdecydowane zalety według mnie. Szkoda tylko, że interfejs Metro (Modern) był tam skopany i przez to się nie przyjął
 
  podziel si� tym postem na:
taniu 
Blogger.Klub

Imię: Paweł
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2012
Posty: 8
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski

Wysłany: 2016-08-12, 12:13   

Jak pracuję na laptopie siostrzeńca to wszystko wydaje się dla mnie sporym krokiem w tył wobec Windows 10. Jedyne co jest duzo lepsze to kafelki, ale docenią je Ci, którzy mają urządzenie konwertowalne.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz