Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany:    Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu niesie za sobą wiele kontrowersji. Często spekuluje się ile wyciągają na blogach znane blogerki. Czy uważacie, że zarabianie na blogu to coś złego? Czy jesteście zwolennikami postów sponsorowanych, bannerów na blogu czy może Was to razi?

Jeśli chodzi o mnie to w zarabianiu na blogu nie widzę nic złego. Sama jestem zapisana do programu afiliacyjnego, z którego zarobione pieniądze mogę przeznaczyć na rozwój bloga. Razi mnie jednak, kiedy na stronie głównej bloga wisi milion bannerów reklamowych. Zarabianie ok, sprzedawanie się nie ok.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

CatusGeekus 
Blogger.Klub


Dołączyła: 09 Lut 2015
Posty: 50

Wysłany: 2015-10-15, 16:34   

Zarabianie - ok, dopóki łączy się ze współpracami wpisującymi się w tematyczną linię bloga, a nie tysiunc pińcet bannerów z reklamami od niewiadomo kogo. Szanujmy się.
To powiedziałam ja - kobieta, która na blogu nie zarabia :P
 
  podziel si� tym postem na:
Fit na obcasach 
WordPress.Klub


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 83

Wysłany: 2015-10-19, 18:34   

Nie uznaję wielkich jak krowa bannerów i współprac barterowych. :) Zarabianie na blogu jest ok. gdy uwielbia się pisać, a kasa z tego przychodzi jako dodatek, a nie jest celem samym w sobie.
______________________________________________________
Zdrowe odżywianie, kuchnia, sport, motywacja, uroda i lifestyle!
Zapraszam na http://fitnaobcasach.pl !
 
  podziel si� tym postem na:
Sebastian_Czapliński 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 16 Paź 2015
Posty: 48
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-10-20, 16:36   

Ja na swoim blogu reklamy posiadam, ale tylko AdSense i AdTaily. Jeżeli ktoś zaoferowałby "naprawdę fajne" pieniądze, to pewnie bym się zgodził, ale pod warunkiem, że reklama nie dotyczyłaby sfer, którymi gardzę ;) (o tym może kiedyś napiszę). Bardziej wkurzają mnie wyskakujące okienka, niż duże bannery na blogu, chyba że są migające, sweetaśne, itp... Masakra ;)
______________________________________________________
http://sebastianczaplinski.pl
Dziennikarski punkt widzenia....
 
  podziel si� tym postem na:
xjolax 
WordPress.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 38
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2015-10-29, 15:30   

Reklamy na blogach są ok, jeśli są dopasowane do odbiorców. Adsense się dobrze sprawdza, zwłaszcza jeśli mamy duże liczby odwiedzin. Same wpisy sponsorowane na blogach również przynoszą korzyści blogerom i np. sklepom internetowym czy markom, ponieważ dobrze dopasowana tematyka reklamy do blogera rzeczywiście sprzedaje produkt. Nie uważam też, że bloger, który reklamuje coś się sprzedał. W końcu chodząc do pracy też się sprzedajemy. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-11-15, 12:40   

Zarabianie na blogu to nic złego, każdy wybiera drogę swojej kariery jak chce - jeśli potrafi coś sprzedać przy pomocy bloga, to fajnie, pozazdrościć ;) .

Ja jednak nie czerpię korzyści materialnych z prowadzenia swojego bloga, w głównej mierze jest to wynik tego, że nie mam czasu na aż tak dynamiczny rozwój bloga ponieważ pracuję w innym zawodzie, a blog to tylko takie hobby. Poza tym notki sponsorowane to spora odpowiedzialność wywiązywanie się z terminów, na co ja niekoniecznie mam czas ;) .
 
  podziel si� tym postem na:
novia 
WordPress.Klub

Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 19

Wysłany: 2015-11-16, 12:57   

Myślę, że jest to ok pod warunkiem, że nie jest to cel sam w sobie.
Ja dopiero zaczynam, wejść mam tyle, że można je podpiąć pod błąd statystyczny, więc nie w głowie mi takie rzeczy. Bloguję na wordpress.com całkowicie darmowo i nawet nie mogę umieścić reklam. Gdybym w przyszłości miała więcej wejść chętnie przeszłabym na płatną opcję i umieszczała reklamy. Celem byłoby zebranie na abonamenty, nie chcę dokładać do bloga, ale gdybym miała możliwość, poszerzyłabym w ten sposób swoje możliwości (w darmowej wersji wielu rzeczy nie da się ustawić). Gdyby dochód z reklam przekroczył wysokość opłat zainwestowałabym to i tak w bloga. Może promocja kilku postów, albo jakiś konkurs z nagrodami. Nie schyliłabym się po 20 zł, a na poważne pieniądze w tej chwili nawet nie liczę.
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-11-18, 15:24   

Novia do zarabiania trzeba czasu. Prowadzę bloga od 2009 roku, a dopiero od 2 lat zaczęłam na nim zarabiać. Na początku były to dosłowne grosze, teraz mogę już coś ulepszać na blogu. Chciałabym, aby blog stał się moim dodatkowym źródłem dochodu, ale do tego trzeba dużo cierpliwości, pracy i czasu.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
novia 
WordPress.Klub

Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 19

Wysłany: 2015-11-18, 19:25   

Szczerze, to ja nawet na to nie liczę. Cieszyłabym się z samego faktu, że mogę rozwijać bloga i jego funkcjonalności bez dokładania do tego z własnej kieszeni.
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-11-23, 12:53   

Tak, to daje ogromną satysfakcję :)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
yarhea 
Blogger.Klub

Wiek: 41
Dołączył/a: 21 Lip 2012
Posty: 78

Wysłany: 2015-11-27, 11:19   

Ja prowadzę w sumie niszowego bloga, literacko - historycznego, był czas kiedy miał i kilkaset odwiedzin dziennie. Niestety zawiesiłem go na jakiś czas, po powrocie odbudowuję markę. W sumie, co niektórym historycznym i książkowym blogom udaje się zarabiać, serio, może i mi się uda. Zarabianie na blogu nie jest niczym zły, przyjemnie byłoby połączyć pasję i aspekty materialne naszego życia :)
 
  podziel si� tym postem na:
BloginiPL 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lis 2015
Posty: 35
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-12-05, 13:20   

Wydaję mi się, że do tego trzeba czasu, owszem są ludzie, którzy po kilku miesiącach potrafią na tym zarobić (dużo lub niewiele ale zawsze to "coś" wpadnie) ale to są wyjątki - trzeba umieć dobrze pisać, pisać ciekawie, spójnie i na tematy, na których się bloger zna. Wtedy przychodzi sukces. Ja na razie chciałabym zyskać czytelników, nie myślę o zarabianiu, choć nie ukrywam, że miło by było żeby coś od czasu do czasu wpadło ;) ale nie podobają mi się tak zwane posty sponsorowane pod każdym postem. Od czasu do czasu można w przypadku gdy produkt/usługę, które reklamujemy naprawdę uważamy za godne polecenia. Natomiast jeżeli to jest każdy post z ewidentną reklamą to wiadomo, że bloger nas traktuje jak debili po prostu. Nie jak czytelników, tylko ludzi do wyświetleń. Takie coś jest słabe.
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz