Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Dejw93 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Lut 2015
Posty: 34
Miasto: Zabrze

Wysłany:    Blog do oceny

Witam,
Dręczę temat blogowania od dłuższego czasu :P Mam za sobą pierwszy poważny kryzys, gdzie chciałem cały ten projekt porzucać (blog nie spełnia oczekiwań) ale to było najgłupsze co bym mógł poczynić. Ciężko stwierdzić, gdzie leży wciąż powtarzający się błąd, który powoduje, że stoję w miejscu. Tylko konstruktywnie i "brutalnie" proszę :P

http://fotorelacjesilesia.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Witek 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 15 Lis 2015
Posty: 44
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2015-12-04, 20:44   

Powiem tak, po pierwsze, wchodząc na Twój blog, rzuca się w oczy tło, które sugeruje, że znajdę na nim wspomnienia z podróży egzotycznych. Dopiero, jak nieco zagłębiłem się w treści, okazuje się że tematem przewodnim jest Śląsk. I bardzo dobrze! To ciekawy i nietuzinkowy temat, ale niech pachnie właśnie Śląskiem ten blog już na samym wejściu do niego.
Po drugie, na stronie głównej tytuł postu jest mało wyeksponowany, co gorsza, jak wchodzę w treść postu, tytuł ten jest jeszcze mniejszy, że prawie zlewa się z treścią, a on właśnie powinien wstępnie zachęcać do czytania.
Po trzecie, według moich odczuć, justowany tekst jest sztucznie dłuższy, bardziej cięższy do czytania i sprawia wrażenie monotonności. W niektórych sytuacjach, np. jakieś krótkie, reprezentatywne teksty, może on być ładny i zwarty, ale tutaj raczej proponowałbym standard.
Po czwarte - masz zdecydowanie jednostronicową witrynę, a jakbyś utworzył chociaż jeszcze jedną podstronę pod nazwą 'o mnie' opisać dokładnie wszystko co uważasz o sobie i dać możliwość komentowania dla zalogowanych czytelników?
To tylko moje sugestie, które tak mi się nasuwają. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
______________________________________________________
I aby żyć siebie samego trzeba dać... (St. Soyka - Tolerancja)
http://byistniec.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Dejw93 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Lut 2015
Posty: 34
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2015-12-22, 21:19   

Dzięki za uwagę. Ktoś jeszcze coś dorzuci? Byłoby miło. Może jakieś sugestie gdzie z takim blogiem można iść?

Staram się być obecny na fb choć do dziś nie wiem jak efektywnie prowadzić fanpejdża. Porozsyłałem linki wszystkim znajomym, lecz oni nie przejawiają takimi tematami najmniejszego zainteresowania. Blogów o takiej tematyce jest mało. No i do tego Google +. Najbardziej mnie martwi ten brak komentarzy. Staram się być wytrwały lecz nadal nie widzę spodziewanych skutków.
 
  podziel si� tym postem na:
BloginiPL 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lis 2015
Posty: 35
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-12-25, 21:01   

Nie jestem może ekspertem jak niektórzy z forumowiczów ale bardzo fajny blog.
Fajnie piszesz, ciekawie, lekko. Fajne zdjęcia, widać, że wykonane profesjonalnym aparatem (a jeśli się mylę to brawo, że potrafisz zmylić). No i ciekawa (bo niespotykana) tematyka.

Myślę, że powinieneś popracować nad szatą graficzną, bardziej profesjonalną i nad swoim logo, z którym by Cię kojarzono.
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-12-25, 21:29   

O, nie dość że Śląsk to jeszcze foto! Chyba będę uwielbiać :super:

Faktycznie, chętnie zobaczyłabym bardziej profesjonalną szatę graficzną, ale mimo wszystko przy standardowej templatce masz gust i czujesz smak :) jest przejrzyście, czysto, teksty i zdjęcia mi się ogromnie podobają :) lubię, lubię, lubię :ok:
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Seluna 
Blogger.Klub

Imię: Maja Główczewska
Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 29

Wysłany: 2016-01-29, 17:31   

Zdjęcia i teksty - perfekcja.

Z szablonem już trochę gorzej. Za mało kojarzy się z tematem przewodnim. Może masz jakieś własne zdjęcie, które mógłbyś tam wrzucić?
______________________________________________________
http://book-wszechmogacy.blogspot.com <- nie tylko recenzje. Prowadzą cherubini w składzie: Maja, Mati i Twyla.
 
  podziel si� tym postem na:
Dejw93 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Lut 2015
Posty: 34
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2016-01-30, 14:09   

Kolejny dowód na to, że wziąłem się za coś za co nie powinienem. Zbyt naiwnie uwierzyłem w potęgę samoczynnego pozycjonowania przez wyszukiwarki.

Na początku postawiłem na określony zbiór pracy nad stroną:
1. Coraz lepszej jakości zdjęcia
2. Regularne pisanie, co niedziele.
3. Jako takie utrzymanie fanpejdża - prawda jest jednak taka, że obecnie ograniczam się tylko do linkowania tam swojego bloga.
4. Wrzucanie linka pod niemal każde zdjęcie, które wstawiam w społecznościach Google w których jestem obecny, plus zachęta aby tam wejść, pooglądać, poczytać.
5. Sporadycznie pojawiam się na innych blogach powiązanych tematycznie, zostawiając komentarze i linki. Swego czasu myślałem aby nawiązać chwilową współpracę z innymi blogerami w formie tzw. postów reklamowych. Trzech mi odmówiło i póki co zrezygnowałem nie licząc na niczyją pomoc.

Całość daje mi jakieś 10-30 wyświetleń dziennie. Będę musiał się zająć coś nie coś statystykami, choć gdy próbuję zainstalować Google Analytics, za każdym razem wyskakuje niezrozumiały dla mnie błąd. Działam w oparciu o Bloggera, który mimo wszystko uważam za ułomnego i ograniczonego, stąd braki w szacie graficznej. Jest jaka jest, ważne aby była przejrzysta a to dla mnie najważniejsze. Nie wiem jak jeszcze miałbym go udziwnić. Justowany tekst, kwestia mocno dyskusyjna. Odkąd pamiętam taki zapis był dla mnie oczywisty i wygodny, toteż ciężko byłoby mi się odzwyczaić. Rozumiem, że mój błąd może leżeć w gł. w tych wtyczkach seo.


Czas na plan naprawczy, nad którym będę pracować w przyszłym tygodniu (ach, jak ja lubię się bawić w takie formalności...). W przyszłości być może nawet kogoś opłacę aby pomagał mi pozycjonować moje strony. Na razie to ja muszę poczytać jakieś poradniki od deski do deski, zawsze uważałem, że pozycjonowanie jest ciężkie i czasochłonne. Nowe i stare doświadczenia będą o tyle ważne, że w tym roku planuję założyć kolejną stronkę tym razem fotoblog (te tysiące zdjęć nie może się ot tak zmarnować) a kiedyś w przyszłości może stronę firmową (jak "bogowie pozwolą" to będę się zajmował fotografią). Odnoszę wrażenie, że cała moja dotychczasowa praca jest po części zmarnowana.

Do dziś nie poznałem odpowiedzi dlaczego mimo włożonej pracy nadal Internet "mnie nie zauważył"? Mam na to różne hipotezy:
1. Niszowy temat - powoduje ograniczoną ilość odbiorców
2. Duże braki w pracy nad pozycjonowaniem
3. Praktycznie martwy fanpejdż.
4. Minimalna obecność na podobnych do mojego blogach. Z drugiej strony dużo mojej twórczości jest na społecznościach Google.
5. Fatalna szata graficzna? Wierzyć mi się nie chce.

Dzięki za miłe słowa odnośnie jakości fotografii oraz tekstów.
 
  podziel si� tym postem na:
Dejw93 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Lut 2015
Posty: 34
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2016-01-30, 18:54   

Popatrzcie na to co zaproponował mi niedawno użytkownik innego forum na którym też jestem.

- dowiedzieć się jak zainstalować wordpress (czyli między innymi jak zrobić to u siebie na hostingu).
- jak skonfigurować wordpress na początku, zanim umieści się tam treści - między innymi, tytuł strony, opis, usługi aktualizacji, ustawienia odnośników itp.
- jak stworzyć treści na stronie w wordpress, typu wpisy, kategorię i podstrony.
- zaznajomić się z tym co to są wtyczki, widgety, jak zmienić wygląd i jakie są dobre praktyki dobrego wyglądu strony.
- zaznajomić się i zainstalować wtyczki SEO, które często już są tak dobrze dopracowane, że same prowadzą Cię za rękę po tym jak dokonać dobrej optymalizacji na stronie, między innymi takiej jak - jak stworzyć mapę strony i dostarczyć ją do google, jaki i jak długi powinien być opis i tytuł każdego wpisu, ile i jakie dobrać słowa kluczowe (niby nie mają już znaczenia ale lepiej je mieć), jak nazwać grafiki itp.
- szablony do wordpress najczęściej już są same dostosowane do SEO jeśli patrząc np. na wielkości nagłówków, brak błędów w kodzie itp. warto mieć to na uwadze przy wyborze, dlatego polecam płatne np. z themeforest.
- linkowanie treści na stronie i jak już było tutaj wspomniane google analytics i narzędzia dla webmasterów. Będziesz wiedział wtedy jakie tematy są u Ciebie popularne, ilu ludzi wchodzi na Twoją stronę i z jakich źródeł czy jaka jest liczba tych, którzy zajrzą i już nigdy nie wracają (im takich więcej, tym gorzej dla pozycji).

I co? Połowy z tego nawet nie rozumiem. :wstyd: A w internecie jak zwykle - nigdzie nie ma pożytecznych treści wyłożonych jak kawa na ławę. Wychodzi na to, że w pewnym sensie muszę zaczynać całe to blogowanie od początku. Moja dotychczasowa praca jest wobec tego niewiele warta. Aż wstyd mi, że takich rzeczy się dowiaduję po ponad roku.
 
  podziel si� tym postem na:
Pearl 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 19

Wysłany: 2016-02-02, 18:52   

Pierwsze co bym zrobiła, to usunęła ten pasek u góry (następny blog, poprzedni blog).
Myślę, że warto zastanowić się nad zmianą tła.
Poza tym logo. Dobrze by było, gdybyś miał jakieś zwracające uwagę. Podoba mi się rozwiązanie na blogu prostejakdrut.com (inna tematyka, ale chodzi mi o samą ideę), dodatkowo autorka wstawia to logo na zdjęcia np. tutaj
Co do tekstu, to myślę, że stopień pisma w tytule postu mógłby być ciut większy (i na przykład mieć inny kolor niż treść), a w treści postu nieco mniejszy. Twoje posty są całkiem długie (to dobrze, bo wyczerpujesz temat), ale dziel je na akapity, wtedy tekst będzie estetyczniej wyglądał i lepiej będzie się go czytało.
 
  podziel si� tym postem na:
TourAndClimb 
WordPress.Klub

Imię: Aga i Tomek
Dołączył/a: 09 Maj 2015
Posty: 71
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-02-03, 22:08   

Dejw93 napisał/a:


I co? Połowy z tego nawet nie rozumiem. :wstyd: A w internecie jak zwykle - nigdzie nie ma pożytecznych treści wyłożonych jak kawa na ławę. Wychodzi na to, że w pewnym sensie muszę zaczynać całe to blogowanie od początku. Moja dotychczasowa praca jest wobec tego niewiele warta. Aż wstyd mi, że takich rzeczy się dowiaduję po ponad roku.


To nie jet takie straszne, sam ostatnio przenosiłem bloga z blog.pl na własny hosting, na wordpressa i jestem zachwycony. Mogę z szablonem zrobić wszystko nawet gmerać w kodzie strony głównej co daje mi spore możliwości. Nie załamuj się że masz już treści na blogu bo wszystko można przenieść. Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony
______________________________________________________
http://tourandclimb.pl/ - Wspinanie i Zwiedzanie w Europie i na świecie
https://www.facebook.com/tourandclimb
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-04, 02:57   

TourAndClimb, ty się przenosiłeś z platformy, która mocno ogranicza użytkownika (bo przecież na blog.pl tez jest wordpress, tyle, że okrojony). Nie oznacza to, że inni także muszą.

Dejw93 napisał/a:

Popatrzcie na to co zaproponował mi niedawno użytkownik innego forum na którym też jestem.
złapałeś gumę a on ci proponuje zakup nowego samochodu. Mniej więcej tego typu jest to porada. Wtyczki za ciebie magii nie zrobią. Optymalizacja jest ważna i można to zrobić bez potrzeby przenoszenia się na płatne serwery.

na bloggerze można coraz więcej. Przykład: http://www.mesmerizefashion.eu/ - na stronie głównej rotator nowych postów, na stronie kategorii kafelki a posty tradycyjnie. To jest kwestia budżetu albo chęci i umiejętności.

Dejw93 napisał/a:

Będę musiał się zająć coś nie coś statystykami, choć gdy próbuję zainstalować Google Analytics, za każdym razem wyskakuje niezrozumiały dla mnie błąd.
Masz od tego dział techniczny na tym forum. Warto również wkleić treść takiego błędu do wyszukiwarki.

Dejw93 napisał/a:

2. Duże braki w pracy nad pozycjonowaniem
zacząłbym od nazywania plików ze zdjęciami i dokładnych opisów (zamiast numerów zdjęć "dsc3424") - by roboty i osoby niewidome wiedziały co się na nich znajduje. To pomoże Ci się znaleźć w wyszukiwarce grafiki google.

Dejw93 napisał/a:

3. Praktycznie martwy fanpejdż.
jak temat jest niszowy to nie oczekuj setek tysięcy fanów. To forum odwiedzane jest przez kilkanaście tysięcy osób miesięcznie. Masz tu tysiące postów od osób, które zadawały pytania i otrzymywały odpowiedzi a polubień jest zaledwie 2 tysiące ;-)

Dejw93 napisał/a:

5. Fatalna szata graficzna? Wierzyć mi się nie chce.
Ja bym zmienił szablon. Na bardziej dopasowany pod duże zdjęcia. Prezentujący fajnie posty na stronach etykiet - w jakiś galeriach kafelkowych.

Obecna tapeta nie pasuje mi do treści. Szablon przestarzały a wersja mobilna wygląda tragicznie. Do tego rozważyłbym pozbycie się paska bocznego na rzecz innych sposobów na zaciekawienie czytelnika ważnymi i podobnymi postami.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
TourAndClimb 
WordPress.Klub

Imię: Aga i Tomek
Dołączył/a: 09 Maj 2015
Posty: 71
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-02-04, 17:32   

Htsz napisał/a:

TourAndClimb, ty się przenosiłeś z platformy, która mocno ogranicza użytkownika (bo przecież na blog.pl tez jest wordpress, tyle, że okrojony). Nie oznacza to, że inni także muszą.


Ale ja nie mówię że ktoś tak musi ale fakt jest taki że chyba tylko zrobienie własnego motywu idealnie pod siebie daje pełną swobodę. Ja sam wielokrotnie czuję się ograniczony motywem chociaż przeniosłem się na pełnego Wordpressa. Pomaga wprawdzie walka z kodem wewnątrz plików ale nie jest to łatwe
______________________________________________________
http://tourandclimb.pl/ - Wspinanie i Zwiedzanie w Europie i na świecie
https://www.facebook.com/tourandclimb
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz