Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ruda Niemaruda 
Blogger.Klub


Imię: Katarzyna
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 19
Miasto: Dublin

Wysłany: 2015-04-14, 00:05   

Ja zaczynam mieć wrażenie że czytelnik musi być bardzo przywiązany do danego bloga żeby cokolwiek skomentować. Pojedyńcze wejścia rzadko kiedy kończą się komentarzem. No i oczywiście wiadomo, że im bardziej kontrowersyjny temat tym większa ilość komentarzy (zazwyczaj). Choć nie wydaje mi się by komentarze były właściwą motywacją, do pisania tego typu postów.
Jest jeszcze kwestia tego, że nie wszędzie da się skomentować jako osoba anonimowa, a nie każdemu chce się logować czy gdzieś tam rejestrować, by wyrazić swoje zdanie.
______________________________________________________
Myślę więc jestem, jestem więc piszę. Chcesz wiedzieć o czym?
Zajrzyj tu - http://ruda-niemaruda.blogspot.ie/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-14, 03:13   

Ruda Niemaruda napisał/a:

czytelnik musi być bardzo przywiązany do danego bloga żeby cokolwiek skomentować


Nie zawsze. W stosunkowo najkorzystniejszym położeniu są tacy blogerzy, którzy prowadzą blogi-poradniki albo blogi hobbystyczne: wówczas czytelnicy wchodzą i komentują, bo naprawdę potrzebują odpowiedzi na swoje pytania i wręcz takich blogów szukają. Patrz np. komentarze na blogu Jak oszczędzać pieniądze, blogi typu Anwen czy BHC itd. Myślę, że na podobnej zasadzie można nakręcić również blog do nauki angielskiego, bo choć nie jest to poradnik w sensie stricte, to jednak jest to blog "użytkowy" :) InesInes, myślałaś może o pogotowiu językowym? Ciekawe, jak by to się sprawdziło. Być może byłby to kolejny sposób na zaktywizowanie Twoich czytelników.

W przypadku blogów lajfstajlowych i innych: tak, zgadzam się z Tobą, Ruda :) należy dbać o wywołanie uczucia pewnego przywiązania :) Obecnie jest to jedyne, co potrafi skłonić mnie do komentowania, bo normalnie to nie komentuję i już. Nie chce mi się, but mnie uciska i bolą mnie mięśnie palców :D
 
  podziel si� tym postem na:
Ruda Niemaruda 
Blogger.Klub


Imię: Katarzyna
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 19
Miasto: Dublin

Wysłany: 2015-04-14, 08:06   

hahaha but mnie uciska i bolą mięśnie palców :D dobre :D
no ale taka prawda, mało komu się chce zabierać głos jeśli rzeczywiście nie ma potrzeby się czegoś dowiedzieć. Z czystej sympatii do autora zostawiam czasem komentarze na max 3 stronach. Lifestyle i blogi takie "ogólne", muszą mieć coś w sobie by przyciągnąć.
Nie zgadzam się jednak, by pytanie się czytelnika o coś, zawsze skłaniało do odpowiedzi w komentarzu. Częściej go bolą jednak te mięśnie palców :D niż nachodzi go ochota na odpowiedź na pytanie autora ;)
______________________________________________________
Myślę więc jestem, jestem więc piszę. Chcesz wiedzieć o czym?
Zajrzyj tu - http://ruda-niemaruda.blogspot.ie/
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-15, 05:17   

Ruda Niemaruda napisał/a:

Nie zgadzam się jednak, by pytanie się czytelnika o coś, zawsze skłaniało do odpowiedzi w komentarzu.


No wiadomo, że nic go do tego cudem nie zmusi. Ale bez przesady, też nie można wychodzić z założenia, że wszystkie nasze usiłowania psu na budę.

Pamiętajmy, że różne typy blogów skupiają różnych czytelników, w różnym stanie umysłu :D To chyba oczywiste, wystarczy porównać komentarze na stronach włosomaniaczych, książkowych, fotograficznych, publicystycznych... Na niektórych blogach jest multum komentarzy pod tytułem: "Ach, jaka jesteś piękna i cool!!", na hobbystycznych zawodowy żargon, a na książkowych wymiana wrażeń. Bez sensu się łudzić, że jest jakiś cud-miód idealny, którym przyciągniemy tak różnych czytelników. Nie o to chodzi, zresztą już wybierając tematykę bloga kierunkujemy go na konkretną publiczność.

Niektórym blogom nie będą pasowały pytania, i tyle. Nie taką mają koncepcję, celują w innych czytelników i w inny odzew. Takie blogi właśnie bardziej (moim zdaniem) muszą celować w relacje. Jak napisałam wyżej, to jest jedyna rzecz, która skłania do komentowania nawet tak niechętnego zwierza jak ja.

Każdy blogowicz musi sam sobie wypracować własną strategię i najlepiej niech się tu w tym wątku dzieli ze wspólnotą... a nuż kogoś zainspiruje :)
 
  podziel si� tym postem na:
yagoda_she 
Blogger.Klub


Imię: Karolina G.
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 40

Wysłany: 2015-04-19, 09:07   

a mnie też się wydaje, że czytelnik, który pojawia się od dłuższego czasu chętniej skomentuję. Pojedyncze wejścia zazwyczaj kończą się wejściem i wyjściem
______________________________________________________
PasjeKaroliny.pl
 
  podziel si� tym postem na:
bulebulerka
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-18, 14:04   

Najlepszą zachętą do komentowania jest dobra treść i ciekawy temat, a jak ktoś na siłę potrzebuje komentarzy to zawsze może wywołać jakąś aferkę kontrowersyjnym tematem - tylko po co? Chwilowy fejm nie jest raczej tego warty. Jak szybko przyszli tak szybko pójdą ;)
 
  podziel si� tym postem na:
TourAndClimb 
WordPress.Klub

Imię: Aga i Tomek
Dołączył/a: 09 Maj 2015
Posty: 71
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-02-18, 20:40   

bulebulerka napisał/a:

Najlepszą zachętą do komentowania jest dobra treść i ciekawy temat, a jak ktoś na siłę potrzebuje komentarzy to zawsze może wywołać jakąś aferkę kontrowersyjnym tematem - tylko po co? Chwilowy fejm nie jest raczej tego warty. Jak szybko przyszli tak szybko pójdą ;)


Ja słyszałem opinię że przez GoogleBota strony z komentarzami i dyskusją autora i czytających są uznawane za bardziej autentyczne i lepiej pozycjonowane ale nie miałem okazji sprawdzić
______________________________________________________
http://tourandclimb.pl/ - Wspinanie i Zwiedzanie w Europie i na świecie
https://www.facebook.com/tourandclimb
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-03-26, 18:57   

Blog musi budzić zaufanie czytelnika. Mieć treść w miarę sensowną. Zniechęcająco wyglądają komentarze pod wpisem, na które nie odpowiada autor. Autor powinien udzielać sięw blogosferze autentycznie, a nie tylko -ograniczać do komentowania u innych typu - ok. fajny wpis!, czy "fajny wpis, zapraszam do siebie"! te drugie komentarze mrożą krew w żyłach i zdarza mi się takie usuwać jako spam.. :P Jesli udzielasz się na innych blogach to bez zapraszania na swój własny czytelnicy sami Cię znajdą, a że nawiązana została już nić kontaktu chętniej zostawią komentarz. Osobiście ciężko wybaczam, gdy komentuję na nowej stronie i brak jest jakiejkolwiek odpowiedzi.. zniechęca mnie to do ponownych odwiedzi. Prowadzony przeze mnie blog swojego czasu może szalonych ilości komentarzy nie miał, ale zazwyczaj toczyły się pod wpisami dyskusje . NA kilka lat przestałam blogować. Priorytety w życiu się zmieniły. Teraz do blogowania wróciłam i komentarzy jak na lekarstwo. Jestem cierpliwa. Wiem, że wrócą, ale to wymaga pracy i poznania blogosfery aktualnej. Z żalem odkryłam, że większość dawnych znanych blogowiczów już nie aktualizuje swoich blogów. Także trudno mi wrócic, bo dopiero muszę znaleźć blogi, któe mi się podobają i któe chętnie będę odwiedzać i polecać swoim czytelnikom.
To napewno nie jest jedyny sposób pozyskiwania komentarzy, ale jest to jakiś sposób. : )
 
  podziel si� tym postem na:
chef88 

Wiek: 35
Dołączył/a: 28 Kwi 2016
Posty: 17

Wysłany: 2016-04-29, 09:41   

Czy tylko mi się wydaje, czy pod danym postem najtrudniej jet o pierwszy komentarz? A jak już pierwszy się pojawi to następne lecą jak szalone, no może nie szalone, ale pierwszy jest chyba takim odblokowującym
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz