Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-12-05, 20:12   

Ja ostatnio trafiłam na bloga, który miał dosłownie każdy post sponsorowany. To jest okropne, bo mam wrażenie, że taki bloger się sprzedaje a sam od siebie nic nie potrafi dać.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Brawurka 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 21
Miasto: Cheshire

Wysłany: 2016-02-11, 17:25   

Mogłabym powiedzieć, że piszę, bo to moja pasja i skłamałabym tylko w połowie.
Za długo krążę po blogosferze, żeby sypać truizmami w tym klimacie. Jeśli ktoś podchodzi poważnie do swojego pisania, bierze odpowiedzialność za treści, wchodzi w relacje z czytelnikami, kreuje opinie i poświęca na to sporo czasu oraz energii to ma pełne prawo chcieć to częściowo zmonetyzować. Trzeba mieć wyczucie, co czasami proste nie jest, ale zarabianie na blogu nie jest przestępstwem.
Gdyby to ode mnie zależało to mogłabym żyć tylko z blogowania, popijać drinki z palemką na Bora Bora i śmiać się z tych, co czelendżują kejsy w korpo.
 
  podziel si� tym postem na:
megida 
Blogger.Klub

Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 16

Wysłany: 2016-02-19, 22:34   

Ja nieco zarabiam na blogu. Gdy zaczynałam pisać pierwszego bloga to nawet o tym nie myślałam. Z czasem jednak widzimy ile nam to czasu zajmuje i fajnie jest gdy ktoś tą pracę doceni.

Nie widzę nic złego w tym że ktoś zarabia na blogu. A to czy ktoś robi to delikatnie, czy teżma wielkie banery ... - to czytelnicy decydują czy wejdą ponownie, przecież nikt nikog nie zmusza
 
  podziel si� tym postem na:
scovron 
WordPress.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 22 Mar 2016
Posty: 25
Miasto: Kielce

Wysłany: 2016-03-24, 14:37   

Wg mnie bardziej powinno się rozpowszechnić rzeczy typu patron dla blogerów - kiedy ktoś może "rzucić ci złotówkę do kapelusza" za przeczytany tekst. Takie rozwiązania sponsorowałyby rzetelność i wiarygodność wśród blogerów. Tak samo kiedy ktoś już się godzi na teksty sponsorowane, wg mnie powinien je uczciwie jako sponsorowane oznaczać, by czytelnik o tym wiedział.
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-03-29, 16:07   

scovron napisał/a:

Wg mnie bardziej powinno się rozpowszechnić rzeczy typu patron dla blogerów - kiedy ktoś może rzucić ci złotówkę do kapelusza za przeczytany tekst. Takie rozwiązania sponsorowałyby rzetelność i wiarygodność wśród blogerów. Tak samo kiedy ktoś już się godzi na teksty sponsorowane, wg mnie powinien je uczciwie jako sponsorowane oznaczać, by czytelnik o tym wiedział.

Często firmy proszą o tzw. ,,marketing szeptany'' żeby nie było jasno powiedziane, że produkt otrzymało się do zrecenzowania. Według mnie wystarczy trochę kreatywności blogera, żeby nie dał odczuć czytelnikom, że jakiś produkt otrzymał w ramach współpracy. Trzeba znaleźć złoty środek ;)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-29, 17:24   

goodforyoudp a nie lepiej taką firmę, która oczekuje szemranki, spuścić w klozecie? Ci co nie potrafią tego robić później płaczą, że im pozycje lecą albo w ogóle nie pną się w górę a google głupie nie jest, zobacz jaki ostatnio artykuł opublikowali :^^: => https://www.facebook.com/...126978737334445
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
scovron 
WordPress.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 22 Mar 2016
Posty: 25
Miasto: Kielce

Wysłany: 2016-03-31, 14:17   

goodforyoudp napisał/a:

Często firmy proszą o tzw. ,,marketing szeptany'' żeby nie było jasno powiedziane, że produkt otrzymało się do zrecenzowania. Według mnie wystarczy trochę kreatywności blogera, żeby nie dał odczuć czytelnikom, że jakiś produkt otrzymał w ramach współpracy. Trzeba znaleźć złoty środek ;)


Hmm no dobra niby ok tylko że przy recenzowaniu pozytywnym mimo woli (bo firma dała, firma wymaga) to nieuczciwe wobec czytelnika i trącające hipokryzją gdy jest się "recenzentem"
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-04-11, 14:58   

scovron napisał/a:

goodforyoudp napisał/a:

Często firmy proszą o tzw. ,,marketing szeptany'' żeby nie było jasno powiedziane, że produkt otrzymało się do zrecenzowania. Według mnie wystarczy trochę kreatywności blogera, żeby nie dał odczuć czytelnikom, że jakiś produkt otrzymał w ramach współpracy. Trzeba znaleźć złoty środek ;)


Hmm no dobra niby ok tylko że przy recenzowaniu pozytywnym mimo woli (bo firma dała, firma wymaga) to nieuczciwe wobec czytelnika i trącające hipokryzją gdy jest się recenzentem


Masz rację...bywają blogerzy, którzy biorą co popadnie i recenzują wszystko na plus nawet, gdy produkt był marnej jakości. Dlatego warto zaznaczać przy ustalaniu zakresu współpracy i warunków, że recenzja będzie szczera, a nie na zasadzie ,,firma wymaga pozytywnej recenzji''.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
chef88 

Wiek: 35
Dołączył/a: 28 Kwi 2016
Posty: 17

Wysłany: 2016-04-29, 10:29   

Różnica między pisaniem dla zarobku a pisaniem i zarabianem jest oczywista, jeśli wchodzisz na fajnego bloga żeby poczytać o czymś co Cię interesuje, ale co chwila atakuje Cię reklama z pop-up'a to ja dziękuję
 
  podziel si� tym postem na:
Brawurka 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 21
Miasto: Cheshire

Wysłany: 2017-05-10, 12:45   

scovron napisał/a:

Wg mnie bardziej powinno się rozpowszechnić rzeczy typu patron dla blogerów - kiedy ktoś może rzucić ci złotówkę do kapelusza za przeczytany tekst.


Ta opcja mi się podoba :) szkoda, że jeszcze nikt tego nie rozważył. Pomogłoby to również oddzielić ziarno od plew w kwestii rodzących się na kamieniu "ekspertów" :looka:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2017-05-17, 05:12   

Na coraz większej ilości blogów pojawia się patronite, zwłaszcza na tych najbardziej popularnych. Jest to dla twórcy dość wygodne, bo pozwala mu unikać wprowadzania reklam.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz