Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Po pierwsze Marcin 
WordPress.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 32
Dołączył/a: 16 Cze 2016
Posty: 28
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [ocena] Po pierwsze ja

Czołem!

Od prawie pięciu miesięcy piszę bloga "Po pierwsze ja" - www.popierwszeja.pl.

Misją bloga jest promowanie zdrowego egoizmu i zaszczepianie w czytelnikach fundamentów mądrego, racjonalnego rozwoju osobistego, choć bez kojarzących się z tym płytkich, oklepanych sloganów. Poruszam często tematy dotyczące psychologii, relacji damsko-męskich, komunikacji międzyludzkiej i świadomego wyboru drogi życiowej, zgodnie z sobą.

Korzystając z obecności wielu blogerów i znawców blogosfery na tym forum chętnie przeczytam Wasze odczucia co do jakości mojego bloga, zarówno od strony wyglądu, jak i samych tekstów.

Jestem osobą otwartą na krytykę, więc śmiało możecie pisać wprost co jest nie tak. Zależy mi na tym, żeby mój blog był jak najlepszy, więc na pewno wezmę pod uwagę Wasze rady.

Z góry dzięki za wszelkie opinie.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-06-22, 00:05   

Nie czuję się ani blogerem, ani tym bardziej znawcą. Ale lubię udawać, że się znam, więc jedziemy.

Coś poszło nie tak z komentarzami Disqusa, np. tutaj i zabierają całą szerokość kolumny. Z marginesami takimi jak reszta treści byłoby znacznie lepiej. ;)

Brakuje mi konsekwencji w pasku bocznym - raz font szeryfowy, raz bezszeryfowy. "Najnowsze posty" wyglądają nieźle. Ale kolumny "POPULARNE POSTY" oraz "NAJCHĘTNIEJ CZYTANE..." cicho popłakują w kącie z zazdrości. :) Do kwestii paska bocznego za chwilę jeszcze powrócę.

Podoba mi się typografia i w ogóle sam fakt, że te teksty da się przeczytać bez męczenia oczu. Czuć, że się do tego przykładasz.

Linki pod nagłówkiem (O mnie / Kontakt/współpraca), tutaj dwie sprawy. Pierwsza: Wydaje mi się, że lepiej wyglądałby font bez szeryfów, taki jak przy linkach pod tytułami wpisów, tylko może ciut większy. Teraz jest jakoś tak... niemrawo. Druga: tam są tylko dwa linki i do tego wcale nie najbardziej istotne dla czytelnika, a mimo to zabierają całkiem sporo miejsca. Zastanowiłbym się np. nad wrzuceniem tam linków do kategorii. Nie musisz tego miejsca zapychać co do piksela, ale to jednak jedna z pierwszych rzeczy, na które pada wzrok nowego czytelnika i można dałoby się lepiej wykorzystać potencjał tego miejsca na stronie.

Co do paska bocznego - masz identyczny na stronie głównej i przy treści wpisu. Trochę szkoda. ;) Podszedłbym do tematu nieco behawiorystycznie. Przykład: jak już kliknąłem w tytuł na stronie głównej i przechodzę do wpisu, to nie potrzebuję już _wszystkich_ tych elementów w pasku bocznym. Ba, w Twoim interesie jest, żeby nic nie odciągnęło mojej uwagi od lektury tekstu. Tymczasem na samej górze krzyczy do mnie plugin FB oraz co najmniej 3 listy linków do innych Twoich wpisów. Zastanowiłbym się też, czy koniecznie potrzebujesz eksponować chmurę tagów oraz archiwum miesięcznie, ale decyzję o ich usunięciu oparłbym raczej o statystyki klikalności. Jeśli Twoi czytelnicy faktycznie w nie klikają, to nie będę się o to kłócił.

Nad stopką, a pod kolumną z tekstem masz puste białe pole. Strzelam, że to pewnie niewykorzystana powierzchnia na widgety WordPressa, w każdym razie wygląda jakoś tak... przypadkowo. Albo bym spróbował to usunąć (zostawiając tam jednocześnie margines, trochę oddechu na stronie nie zaszkodzi) albo jakoś zagospodarować.

Ogólnie dobrze to wygląda, wyglądasz na spoko człowieka, więc nieźle to wszystko rokuje. Teraz jeszcze wytrwaj na podobnym poziomie kilka lat. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Werter 
Blogger.Klub
MaliNaila


Dołączyła: 12 Lip 2015
Posty: 57

Wysłany: 2016-07-09, 14:55   

Pomysł na blog fajny :)
Wpisy też są ciekawe. Sposób pisania jak najbardziej na plus.
Oglądam blog na komórce - nie wiem jak jest na komputerze. Mogę się jedynie przyczepić do logo. Wydaje mi się, ze dzieje się za dużo zwłaszcza z tym zdjęciem. To znaczy zdjęcie nie pasuje do logo powyżej. A w logo jest troszkę bałagan? Ale podejrzewam, że na komputerze może być już lepiej :)
______________________________________________________
malinaila.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wojowniczka 
Blogger.Klub


Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 27

Wysłany: 2016-09-02, 15:14   

Podoba mi się! Wygląda super profesjonalnie, estetyka zachęca (przynajmniej mnie). Tematyka również w porządku. Lubię wpisy typu "5 rzeczy, które...", ale w tekście zadbałabym o to, żeby były numerowane akapity, w końcu coś wymieniamy:) Generalnie idziesz w dobrym kierunku i chyba będę wpadać i czytać:)
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2016-09-03, 04:18   

Dzięki temu, że napisałeś o otwartości na krytykę to mogę coś napisać.

Myślę, że sama idea zdrowego egoizmu jest dobra, aczkolwiek treść bloga wskazuje bardziej na popkulturowe wpisy, które bardziej służa rozrywce niż rozwojowi.

Takie moje zdanie.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz