Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
krzabr 

Imię: Krzysztof
Wiek: 35
Dołączył/a: 06 Sty 2015
Posty: 7
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2015-01-06, 15:56   

Jak dla mnie maki mają niesamowitą łatwość użytkowania. Co prawda pod maską są słabsze niż wiele laptopów z windowsem ale system robi swoje. Naprawdę łatwo i płynnie się go obsługuje, niczym nie trzeba się martwić, mają sporo dedykowanego softu.

Dla osoby która chce kupić kompa, nie liczy się z kasą i nie chce już więcej niczym się martwić czy konfigurować MAK pasuje jak ulał.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-01-06, 16:55   

krzabr napisał/a:

Jak dla mnie maki mają niesamowitą łatwość użytkowania. Co prawda pod maską są słabsze niż wiele laptopów z windowsem ale system robi swoje. Naprawdę łatwo i płynnie się go obsługuje, niczym nie trzeba się martwić, mają sporo dedykowanego softu.

Dla osoby która chce kupić kompa, nie liczy się z kasą i nie chce już więcej niczym się martwić czy konfigurować MAK pasuje jak ulał.


Pod względem użytkowania to się zgadzam, ale też mają ciekawe opcje pochowane. Jedynie co problemem bywa to usuwanie programów i plików, wszyscy przenoszą do kosza zawsze, a przydałoby się więcej poczyścić, pod tym względem mac ma ułomną funkcję. Warto też szyfrować dysk (na domyślnym czasem dostępna opcja).
 
  podziel si� tym postem na:
rodi 


Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 22 Sty 2015
Posty: 22

Wysłany: 2015-01-31, 12:18   

Odpowiem bezpośrednio autorowi tematu, do blogowania i chodzenia po necie mac ? rozumiem że to żart ;)
Komputery Apple są albo do szpanu, albo dla ludzi którzy nie żałują kasy i są do nich przyzwyczajeni po prostu...
Jeśli bardzo lubisz sprzęty tej firmy i chciał byś sprawdzić najpierw ich system czy na pewno dobrze zrobisz kupując ich komputery, zainteresuj się może zainstalowaniem ich os na pc (wiem to nie jest legalne i nie powinienem do tego namawiać) popracuj na systemie dłuższy czas, jeśli uznasz że jest tobie wygodniej, wtedy podejmij decyzję o kupnie sprzętu. Możesz również zainstalować linuksa na laptopie, ale to inna bajka, choć gnome 2x przypomina lekko macos.
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-02-03, 12:24   

Ja nie widzę uzasadnienia aby płacić za komputer kilka razy więcej tylko po to żeby mieć znaczek firmy.
 
  podziel si� tym postem na:
wysek 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 01 Lip 2014
Posty: 15
Miasto: Lublin

Wysłany: 2015-03-12, 11:52   

Sprzęt świetnej jakości, ale trochę za drogi. Jestem na etapie kupowania nowego smartfona. Miałem kupić Iphone 6, ale jak ostatnio podnieśli "ot tak" ceny. To stwierdziłem, że stanowczo nie dam się doić i kupię coś ze stajni Samsung/Sony ;)
______________________________________________________
www.lubelskibiegacz.pl
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-03-12, 18:40   

W Polsce na nasze zarobki Apple jest nieopłacalny, po ostatniej konferencji muszę przyznać, że wykończenie nowych laptopów mi się podoba, ale cena - no niestety w Polsce nie przejdzie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-12, 19:32   

W internetach szum o słabej kamerce w tak drogim lapku (nowy macbook od 6299pln), jednym porcie usb-c i nietaniej przejściówce do niego (usb / hdmi / zasilanie - za jedyne 379pln). Taki iPad z klawiaturą :D Jakbym miał się decydować, to bym chyba wolał wersję air... albo nowy produkt od google - pixel, którym miałem okazję się chwilę pobawić na lokalnym zjeździe TC (na jednym ze zdjęć widać dwa leżące na stoliku) - tyle, że jest on nieco brzydszy (pełno jest osób, które właśnie w ten sposób wybierają :D ).

Oba produkty mają nowy usb-c, ale google zostawiło jeszcze usb 3.0 - od dawna nie korzystam już z płyt CD, z pendrajwa coraz rzadziej a przez zwykłe usb ładuję najczęściej swoją starą nokię e52 albo zgrywam zdjęcia z aparatu. Ciekawe czego pozbędą się następnym razem?

petiteolive napisał/a:

W Polsce na nasze zarobki Apple jest nieopłacalny
Wiele osób żyje ponad stan, chcą się pokazywać w miejscach i z rzeczami, na które ich w rzeczywistości nie stać. Są osoby co całe dofinansowania do nowej firmy wydały tylko na sprzęt apple (po 2 latach zamkną firmę a sprzęt zostanie ;-)).

Obejrzałem wczoraj wystąpienie jednego gościa, który opowiadał o amazonie / apple / facooku / google - wymagana znajomość angielskiego, ale warto pooglądać też same slajdy => https://youtu.be/XCvwCcEP74Q?t=12m24s w 14:26 pokazuje mapę użytkowników ios oraz androida logujących się do sieci w NY i LA, najwięcej tych pierwszych jest w bogatszych dzielnicach (Manhattan / Beverly Hills).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Elyah 
Blogger.Klub


Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył/a: 03 Sty 2015
Posty: 12
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2015-04-07, 13:35   

Ja osobiście nie wybrałbym ani OS X ani Windowsa tylko Linuksa - praca na nim przy otwartej dużej liczbie okien na Gnome 3+ to po prostu marzenie. Mój prawie 5 letni Acer nie ma żadnych problemów z otwieraniem nawet kilkudziesięciu kart i kilkunastu okien na kilku ekranach (kto korzystał z Linuksa ten wie o co chodzi). Po za tym niektóre rzeczy są podobne dla OS X oraz Linuksów. Ale jeśli stać cię na kupno Photoshopa to stać będzie również na Maca :oczami:

@Htsz
To, że ci Firefox zamulał to zapewne dla tego, że jest 32 bitowy a nie jak Chrome 64 i może maks wykorzystać 3 GB ramu.
 
  podziel si� tym postem na:
taniu 
Blogger.Klub

Imię: Paweł
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2012
Posty: 8
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski

Wysłany: 2016-08-12, 11:11   

Szef, u którego pracuję ma MacBook Air. Pomimo ceny jaką za niego trzeba zapłacić to sprzęt jest wyśmienity. Przynajmniej sprawia takie wrażenie. Sztywność konstrukcji, waga, proporcje, materiały, klawiatura. I ten gładzik. Wszystko jest takie jakie chciałbym, gdybym to ja projektował dla siebie taki sprzęt.
 
  podziel si� tym postem na:
babilska 

Imię: Bartosz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Lip 2017
Posty: 12
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-08-07, 11:38   

Ja posiadam MacBooka Air i jestem z niego bardzo zadowolona. Kupiłam używany model, który już kilka lat się sprawdza, bez żadnego problemu. Posiadam inny sprzęt tej firmy i bardzo podoba mi się połączenie i płynność z jaką działa każde urządzenie. Na żadnym szpanie czy lansie mi nie należy, ale na szybkiej pracy i to właśnie mam. Teraz już nie zmieniłabym na żaden inny komputer.
 
  podziel si� tym postem na:
Werter 
Blogger.Klub
MaliNaila


Dołączyła: 12 Lip 2015
Posty: 57

Wysłany: 2017-08-20, 20:02   

W domu korzystam z laptopa Acer, a w pracy pierwszy raz miałam styczność z Macbookiem.
Co ciekawe, ma on 5 lat, a działa jak nowy. Nic się nie zacina, wszystko jest bardzo płynne i intuicyjne. Łatwo się przyzwyczaić i naprawdę jestem na tak. Przynajmniej jeśli chodzi o korzystanie z internetu, bo to głównie robię.
______________________________________________________
malinaila.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz