Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
DobrakoFy 
Blogger.Klub

Imię: Karol
Wiek: 25
Dołączył/a: 30 Cze 2013
Posty: 19
Miasto: Częstochowa

Wysłany:    Blog opiniotwórczy... Why not !?

Witajcie seeeeerdecznie :)

Nie mam najmniejszego pojęcia czy idealnie dobrałem słowo "opiniotwórczy", ale to już wyjdzie w praniu :) W głowie ułożyła mi się myśl o blogu na którym autor zamieszcza recenzje, własne opinie, na temat wszystkiego, co go zainteresuje. Mam gitarę, robię recenzję. Ktoś kiedyś polecił mi suszarkę. Mam, robię recenzje. Masło, robię recenzje i tak dalej, i tak dalej.

Jak myślicie, miałoby to sens!? Nie ukrywam, że zastanawiam się porządnie, czy by nad czymś takim nie zacząć się produkować :)

Teraz troszkę pytanie z kosmosu :) Jak wyglądałyby współprace i czy na miejscu firmy chciałbyś współpracować z takim blogerem? Blogerem, który recenzował przeciwnika? Można powiedzieć że to jest moje 2/3 problemu. Oczywiście wiadomo, nie można myśleć od razu o kasie, ale w przyszłości taka okazja może się nadarzyć i jak należy postąpić??

Ostatecznie, jeśli znacie blogi o podobnej tematyce, to proszę o linki...

Mam nadzieję, że nie zrozumieliście mnie w negatywnym kontekście.
Pozdrawiam serdecznie,
Dobry
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-27, 21:45   

Blog, na którym przedstawiasz swoją opinię i zdanie? Pffff... A po co to komu?

a tak na serio:
spójrz chociaż, co jest na forum, bo wygląda jakbyś napisał temat nie czytając innych. O wszystkim tu już jest.
 
  podziel si� tym postem na:
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-01-27, 21:53   

Żeby coś recenzować trzeba mieć o tym jakieś pojęcie. Skup się lepiej na jakiejś konkretnej tematyce, na której się znasz. Recenzje będą wtedy lepszej jakości, a i czytelnicy będą świadomi czego mogą się spodziewać. Jeśli zaczniesz robić recenzje o wszystkim to jaki sens będzie miało wchodzenie na bloga, nie wiedząc czy kolejna rzecz mnie zainteresuje?
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-27, 22:20   

słowo opiniotwórczy jest tu źle użyte, bo blog opiniotwórczy wcale nie musi być blogiem z recenzjami. Ogólnie blogi są opiniotwórcze, bo przedstawiają zdanie autora na jakiś temat, nieważne, czy to nowego kosmetyku, partii politycznej, czy tego, że za oknem śnieg pada.
 
  podziel si� tym postem na:
DobrakoFy 
Blogger.Klub

Imię: Karol
Wiek: 25
Dołączył/a: 30 Cze 2013
Posty: 19
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-01-27, 23:00   

No właśnie co do tego, to nie miałem pewności :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-01-27, 23:52   

W kwestii recenzowania: "znanie się" na czymś to jedno. Druga sprawa, to autorytet recenzującego, na który pracuje się latami (i nigdy nie miałem do tego cierpliwości, choć podchodziłem kiedyś do recenzowania elektroniki) i który sprawia, że w kwestii sprzętu fotograficznego bardziej wierzę Kenowi Rockwellowi, niż przypadkowej osobie z kilkudniowym blogiem na Bloggerze. Poza tym nie mam pewności, jak recenzja na mało znanym blogu ma się np. do opinii o danym sprzęcie w porównywarce cen, ale to temat do dłuższej dyskusji.

Żeby jednak było merytorycznie, to doradzę tak: wyróżnij się jakoś.

Mój znajomy Wojtek potrzebuje 20 sekund, słuchawek i włączonej kamery, żeby zrecenzować każdy album muzyczny. I wychodzi mu to tak.

Inna ekipa postanowiła "recenzować" różne produkty i idee poprzez... wsadzanie ich do blendera.

Piotr Ogiński i jego słynny tatar to też de facto była recenzja produktu.

DigitalRev nie bawi się w wyliczanie specyfikacji testowanego sprzętu fotograficznego, tylko wykopuje głównego prowadzącego w teren i każe mu robić nim zdjęcia.

I sorry, że same przykłady z vlogosfery, ale dobrze obrazują to, co chcę powiedzieć: wymyśl ciekawy sposób serwowania swoich opinii (tak żebym chciał je przeczytać mimo tego, że temat mnie kompletnie nie interesuje), przetestuj go w boju przez pół roku albo rok (na początek)... a potem już poleci z górki. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
DobrakoFy 
Blogger.Klub

Imię: Karol
Wiek: 25
Dołączył/a: 30 Cze 2013
Posty: 19
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-01-28, 08:44   

Piękne wypracowanie, Lukem :) Jako jedyny mimo zniechęcania mnie, napisałeś dlaczego + dałeś kilka wskazówek...

Piotrek troszkę pojechał po bandzie, niby sprawa sprzed roku, ale nadal w niektórych zakątkach internetu jest głośnio, zawsze o niej przypominają ;) Z tego co wiem, to wygrał tą sprawę, bo nie skłamał podczas kręcenia materiału. - tu życie pokazuje, że nie można kłamać przy recenzjach bo firma może się oburzyć. Albo oburzy się bo wgl. zrobiliśmy recenzje ;)

Akurat podałeś linki wszystkich tych prowadzących, na których już kiedyś natrafiłem ;)

Wniosek, muszę dobrze się zastanowić i przygotować zanim myśli przeleję na komputer :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wojowniczka 
Blogger.Klub


Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 27

Wysłany: 2016-09-01, 08:49   

To, czy blog jest opiniotwórczy, okaże się w praniu - na początku może być tylko "opiniodawczy":) Pisząc o swoich przemyślenia, nie wiesz, jaki wpływ wywrą one na innych. Opiniotwórcze są np. ogólnopolskie media, które mają szeroki zasięg, docierają do wielu, kształtują świadomość ludzi.
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2016-09-03, 00:44   

Generalnie "opiniotwórczość" to rzecz którą trudno założyć z góry. To tak jakby reżyser miał pomysł, że nakręci "kultowy film", a malarz że namaluje "najbardziej rozpoznawalny obraz".

Co innego mieć opinie, co innego sprawiać że są one potem powtarzane i cytowane. Najlepiej to dobrze znać się na temacie i nie powtarzać za innymi.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz