Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
potrax7 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 26 Lis 2016
Posty: 56
Miasto: Krakow

Wysłany:    Pomysł na zwiększenie ilości aktywnych użytkowników

Wpadłem na ciekawy pomysł jakby tutaj ściągnąć starych i nieaktywnych już użytkowników, zachęcić do pisania na forum ;)

Blogowicz posiada zakładkę "Użytkownicy". Służy ona najczęściej pozycjonerom do zebrania darmowego linka wewnętrznego do profilu (kto wie ten wie ;) ) - zwiększa to często niechciany spam. Sama lista wyświetlana jest pod względem daty utworzenia konta.

Co jeśli zmienić to na "Najaktywniejsi w miesiącu", albo najaktywniejsi ogólnie. Wtedy osoby, które trochę świata blogów zjadły i wiedzą co to SEO, będą udzielać się, aby zdobyć dobry, podlinkowany ze wszystkich podstron link do swojej strony.

No i właśnie - wiedzą co to SEO to najczęściej mają coś do powiedzenia - więcej ciekawych postów i tematów.

Co Wy na to, jak i Administracja? :padam:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-02-22, 22:18   

Od 10 lat walczę na forum z seo-spamem a teraz mam na niego przyzwalać? Linków wychodzących z tego miejsca i tak jest wielokrotnie więcej niż przychodzących - ja mam ciągle dawać od siebie a inni nie ;) ? Nie potrzebuję tutaj osób, które piszą posty tylko po to by pozycjonować jakąś witrynę. Szczególnie, że linki zewnętrzne są obecnie nofollow właśnie z uwagi na rejestrujących się spamerów reklamowych dodających URLe komercyjne do profilu i postów. Janusze marketingu szemranego nadal od czasu do czasu próbują tutaj swoich sił, niestety bez efektów.

Już się rozpisywałem wielokrotnie na podobne tematy. Kiedyś nie było problemu z aktywnością, bo ludzie przychodzili tutaj z własnej woli, nudów, chęci podyskutowania na ambitne i luźne tematy ze znajomymi i obcymi. Dzisiaj to samo robi się na serwisach społecznościowych.
Ekipa się powoli wykruszyła a zaczęły pojawiać w większości osoby potrzebujące pomocy (nie ma się co dziwić, bo oferowana jest na bardzo dobrym poziomie). Na początku nie było źle, ale potem to przerosło osoby, które ją oferowały i zostałem prawie sam. Szczególnie, że wątki pomocy przewyższały w ilości te ogólnotematyczne, więc czasu trzeba było poświęcać coraz więcej. Wtedy pojawiły się limity oraz wielokrotne narzekania na nie przez nowych. Na chwilę obecną jestem już tym trochę zmęczony i przestałem pomagać za darmo w przypadku bardziej złożonych lub indywidualnych problemów.

Smutno trochę patrząc przez pryzmat tego, że poświęciłem tutaj ponad 5 tysięcy godzin na darmowe porady... a to nie jedyne miejsce gdzie się udzielam wolontarialnie. Oczywiście z tej darmowej pomocy wynikło też kilka ważnych pozytywów - jak chociażby współpraca z google w kwestii bloggera. Obecnie jednak więcej wsparcia mam od osób, które inwestują w mój czas, niż tych, którym pomogłem w wolnym czasie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
potrax7 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 26 Lis 2016
Posty: 56
Miasto: Krakow

Wysłany: 2017-02-23, 11:16   

Cytat

Od 10 lat walczę na forum z seo-spamem a teraz mam na niego przyzwalać?


Chodzi mi o to, aby możliwie ograniczyć możliwość pozycjonowania kont, które mają po 0-4 posty i zakładane są w celu pozyskania linka.

Przez usunięcie pełnej listy, profile, które mają kilka postów i tak zostaną zaindeksowane przez Google, forum nie straci. Za to te spamerskie konta, które rejestrowane są bez żadnych postów i wkładu własnego - bez linków przychodzących się nie będą indeksować = nie będzie się tutaj opłacało wchodzić spamerom.

Cytat

Kiedyś nie było problemu z aktywnością, bo ludzie przychodzili tutaj z własnej woli, nudów, chęci podyskutowania na ambitne i luźne tematy ze znajomymi i obcymi.


Zasugerowałem ten pomysł, bo wydaje mi się, że osoby, które kiedyś tu pisały, (patrząc chociaż na blogi w stopce), uczyniły z blogów swoją pracę.

Na przykład może być wyświetlany tylko top5 aktywnych miesięcznie. (z mojego doświadczenia wiem, że pozycjonerom nie opłaca się tworzyć kont powyżej 5-10 postów) To coś jakby dawać cukierka w zamian za aktywność, osobom, które z blogów dawno temu zrobiły sposób na życie.

Oczywiście to tylko mój pogląd i nie muszę mieć racji :cwaniak:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-02-23, 12:14   

potrax7 napisał/a:

Chodzi mi o to, aby możliwie ograniczyć możliwość pozycjonowania kont, które mają po 0-4 posty i zakładane są w celu pozyskania linka.
spamerzy są ograniczeni w inny sposób.

potrax7 napisał/a:

Przez usunięcie pełnej listy, profile, które mają kilka postów i tak zostaną zaindeksowane przez Google, forum nie straci. Za to te spamerskie konta, które rejestrowane są bez żadnych postów i wkładu własnego - bez linków przychodzących się nie będą indeksować = nie będzie się tutaj opłacało wchodzić spamerom.
takie konta są kasowane :) a to, że ktoś nie napisał żadnego posta, nie oznacza, że nie czyta forum. Linka też nie każdy może dodać w profilu, więc wszystko jest cacy. Przez lata powstało kilka zabezpieczeń i działają sprawnie.

potrax7 napisał/a:

Na przykład może być wyświetlany tylko top5 aktywnych miesięcznie. (z mojego doświadczenia wiem, że pozycjonerom nie opłaca się tworzyć kont powyżej 5-10 postów) To coś jakby dawać cukierka w zamian za aktywność, osobom, które z blogów dawno temu zrobiły sposób na życie.
Coś ty się tak uczepił spamerów i pozycjonowania? Problem był kiedyś i został prawie w 100% rozwiązany. Z uwagi na to, że 95% osób przychodzi tutaj głównie brać, zasady dotyczące linków się nie zmienią. Myślę jednak nad zmianą regulaminu i obniżeniem limitów w wielu działach.

Umiesz napisać modyfikację, która zmieni sposób sortowania? Bo ja nie umiem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe
[Usunięty]



Wysłany: 2017-03-02, 04:29   

Htsz napisał/a:

Od 10 lat walczę na forum z seo-spamem a teraz mam na niego przyzwalać? Linków wychodzących z tego miejsca i tak jest wielokrotnie więcej niż przychodzących - ja mam ciągle dawać od siebie a inni nie ;) ? Nie potrzebuję tutaj osób, które piszą posty tylko po to by pozycjonować jakąś witrynę. Szczególnie, że linki zewnętrzne są obecnie nofollow właśnie z uwagi na rejestrujących się spamerów reklamowych dodających URLe komercyjne do profilu i postów. Janusze marketingu szemranego nadal od czasu do czasu próbują tutaj swoich sił, niestety bez efektów.

Już się rozpisywałem wielokrotnie na podobne tematy. Kiedyś nie było problemu z aktywnością, bo ludzie przychodzili tutaj z własnej woli, nudów, chęci podyskutowania na ambitne i luźne tematy ze znajomymi i obcymi. Dzisiaj to samo robi się na serwisach społecznościowych.
Ekipa się powoli wykruszyła a zaczęły pojawiać w większości osoby potrzebujące pomocy (nie ma się co dziwić, bo oferowana jest na bardzo dobrym poziomie). Na początku nie było źle, ale potem to przerosło osoby, które ją oferowały i zostałem prawie sam. Szczególnie, że wątki pomocy przewyższały w ilości te ogólnotematyczne, więc czasu trzeba było poświęcać coraz więcej. Wtedy pojawiły się limity oraz wielokrotne narzekania na nie przez nowych. Na chwilę obecną jestem już tym trochę zmęczony i przestałem pomagać za darmo w przypadku bardziej złożonych lub indywidualnych problemów.

Smutno trochę patrząc przez pryzmat tego, że poświęciłem tutaj ponad 5 tysięcy godzin na darmowe porady... a to nie jedyne miejsce gdzie się udzielam wolontarialnie. Oczywiście z tej darmowej pomocy wynikło też kilka ważnych pozytywów - jak chociażby współpraca z google w kwestii bloggera. Obecnie jednak więcej wsparcia mam od osób, które inwestują w mój czas, niż tych, którym pomogłem w wolnym czasie.

Przecież to by zmieniło to miejsce w kompletne składowisko śmieci. Jeśli za bycie "najaktywniejszym" byłaby jakaś nagroda i to uwagi godna, to ludzie by o nią rywalizowali, a pod koniec miesiąca zrobiłby się kompletny cyrk. Już chyba z dwojga złego lepiej jak jest mało ludzi, którzy niewiele piszą, ale jak piszą to dlatego, że mają ochotę coś dodać czy o coś zapytać, niż jakby to miało być pac pac pac, byle więcej, byle więcej, byle więcej...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-02, 13:55   

Zacytowałaś całą wypowiedź, lepiej selektywnie, bo wtedy wiem do czego konkretnie się odnosisz ;) Jak osób było więcej, to zupełnie śmieciowe posty były kasowane przez moderatorów. Mała aktywność prowadzi do zbyt małej aktywności. Wielokrotnie było tak, że ludzie rezygnowali z pisania, bo nikt im nie odpisał w wątku. Wiele razy było też tak, że ktoś nie dyskutował a jedynie publikował posty ja ja ja, do których nawet jak się odnosili inni, to on już nie wracał i nie kontynuował rozmowy. Nie ma rozwiązania zadowalającego wszystkich. Od trzech lat nikt już nie musi nabijać postów żeby o coś zapytać, bo powstał dział o nazwie "Zapytaj" :-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe
[Usunięty]



Wysłany: 2017-03-03, 02:22   

Odnosiłam się do pierwszego posta, ale kliknęłam nie to "cytuj" co trzeba. :wstyd:

Ja dziś popołudniu dwa razy zrezygnowałam z odpowiadania, bo za każdym razem żąda ode mnie logowania i uparcie odmawia zapamiętywania hasła - głupota, którą mogłabym przeskoczyć wysilając się trochę bardziej (co zrobiłam teraz), ale mi się nie chciało.
Nie żebym w tym widziała rozwiązanie problemu i stada użytkowników, powracających radośnie tylko dlatego, że hasło zostanie zapamiętane, ale to może być jeden z elementów.

Nie widzę nic złego w nie zadowalaniu wszystkich, w tej propozycji, która padła nie widzę czegoś, co zadowalałoby kogokolwiek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-03, 03:04   

ardeeda napisał/a:

Ja dziś popołudniu dwa razy zrezygnowałam z odpowiadania, bo za każdym razem żąda ode mnie logowania i uparcie odmawia zapamiętywania hasła - głupota, którą mogłabym przeskoczyć wysilając się trochę bardziej (co zrobiłam teraz), ale mi się nie chciało.
Nie żebym w tym widziała rozwiązanie problemu i stada użytkowników, powracających radośnie tylko dlatego, że hasło zostanie zapamiętane, ale to może być jeden z elementów.
To było zgłaszane kilka razy w ostatnich latach, ale nie udawało mi się odtworzyć u siebie tego problemu (na moim koncie ani testowym). Sesja jest ustawiona obecnie na 900 sekund. Jak mam zaznaczone "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie", to do czasu skasowania danych z przeglądarki (min. ciasteczek) mogę wchodzić nawet co kilka dni i nadal jestem zalogowany.

Częściej spotkałem się z sytuacją w stylu: a podaj mi co tam jest napisane, bo trzeba się rejestrować ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
potrax7 


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 26 Lis 2016
Posty: 56
Miasto: Krakow

Wysłany: 2017-03-09, 16:55   

Jak coś oczywiście ja tylko proponowałem. Nie upieram się przy mojej wersji. Po prostu rzuciłem pomysł :luka:

// Przy okazji piszę, bo jak sobie to przeczytałem jeszcze raz, to może wygląda jakbym coś narzucał. Pod żadnym pozorem ;)
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe
[Usunięty]



Wysłany: 2017-03-10, 16:18   

Htsz napisał/a:

To było zgłaszane kilka razy w ostatnich latach, ale nie udawało mi się odtworzyć u siebie tego problemu (na moim koncie ani testowym). Sesja jest ustawiona obecnie na 900 sekund. Jak mam zaznaczone Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie, to do czasu skasowania danych z przeglądarki (min. ciasteczek) mogę wchodzić nawet co kilka dni i nadal jestem zalogowany.

Częściej spotkałem się z sytuacją w stylu: a podaj mi co tam jest napisane, bo trzeba się rejestrować ;)

Od kilku dni mnie podejrzanie zawzięcie trzymało zalogowaną, dopiero przy wydziwianiu z kontami i reinstalacji przeglądarek musiałam się dobijać, bo zapomniałam hasła.

A mały ruch faktycznie generuje jeszcze mniejszy ruch... kilka razy miałam ochotę coś zacząć, ale co weszłam, to nadal nikt nigdzie nic nowego nie napisał i nawet odpowiedzieć nie było na co.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-11, 03:02   

Wyludniało się przez lata, ciężko teraz przywrócić chociaż część tego ruchu w miesiąc. Potrzeba cierpliwości i zaangażowania wielu użytkowników ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Top Omnia 


Dołączył/a: 07 Kwi 2017
Posty: 13
Miasto: Internet

  Wysłany: 2017-04-09, 14:06   Nagroda?

Może jakiś konkurs? Ludzie z reguły lubią rywalizować o coś wartościowego.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz