Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-04-06, 09:44   

Nigdy nie leciałem samolotem, a było sporo okazji, faktycznie strach jest. :kwasny:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Top Omnia 


Dołączył/a: 07 Kwi 2017
Posty: 13
Miasto: Internet

  Wysłany: 2017-04-09, 14:18   Airplane

Również nigdy nie leciałem samolotem, z tego co słyszałem to pierwsze razy są ekscytujące (jak ze wszystkim chyba), najlepszy jest podobno start i lądowanie, sam lot to nuda według niektórych.
 
  podziel si� tym postem na:
AgnieszkaBlogerka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20

Wysłany: 2017-04-29, 12:38   

Boję się, choć wiem, że to strach irracjonalny. Póki co nie musiałam i nie muszę nigdzie lecieć, ale wolę nie myśleć, co będzie, kiedy taka konieczność się pojawi...
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-06-03, 22:32   

Powiem tak - mam babcię w USA, w związku z czym kilka razy w życiu zdarzyło mi się latać samolotem i z każdą kolejną podróżą mój stosunek do latania zmieniał się. Pierwszy raz odbyłem taki lot z 10 lat temu. Wiadomo - jako, że to był mój pierwszy raz i do tego miałem jedynie 12 lat, strasznie się bałem. To wszystko wydawało mi się takie nowe, bo nie dość, że nigdy przedtem nie znajdowałem się tyle kilometrów nad ziemią, to jeszcze miałem przed sobą widoki, jakich w żadnej innej sytuacji bym nie doświadczył (szczególnie dobrze wspominam widok Grenlandii, która z lotu ptaka wyglądała niesamowicie). A jednak zarówno przy starcie, jak i przy lądowaniu myślałem, że zemdleję :P

Drugi raz leciałem raptem cztery lata temu. Ze względu na czas, jaki minął od ostatniego lotu, znowu strach mnie obleciał na myśl o nim, jednak najgorszym z tego wszystkiego był fakt, że lecieliśmy z przesiadką, z Polski do Finlandii i z Finlandii do Nowego Yorku, przy czym pierwszą część trasy odbyliśmy samolotem międzykrajowym. Nie dość, że był dość obskurny, to jeszcze wszelkie turbulencje, skręty itd. były znacznie bardziej odczuwalne. W pewnym momencie zacząłem tak się drzeć, że aż ludzie się na mnie oglądali, a siostra musiała mnie uciszać. Mimo wszystko nie czułem się zawstydzony, bo sądziłem, że mam powód, żeby tak się zachowywać. O starcie i lądowaniu nie muszę już chyba wspominać... W każdym razie lot tym drugim samolotem był o wiele przyjemniejszy, zwłaszcza, że nieoczekiwanie, z powodu pewnych wcześniejszych komplikacji, dostaliśmy klasę biznes. A trzeci raz... przy trzecim mieliśmy "jednolity" lot, ponadto odbył się jedynie dwa lata po tamtym, więc stres zdecydowanie był o wiele mniejszy.

Ogółem zauważyłem, że im więcej i im częściej człowiek lata, tym stres związany z lataniem zmniejsza się. Oczywiście, najgorsze są starty i lądowania, ale przy częstszych podróżach samolotem można do tego przywyknąć i nie stanowi to już takiego problemu ;) Choć w gruncie rzeczy muszę przyznać, że nie lubię latać samolotem i robię to tylko wtedy, kiedy jest to koniecznie. A i tak najgorsze są odprawy i czekanie na lotnisku ;P
 
  podziel si� tym postem na:
szellkowska 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2015
Posty: 4

Wysłany: 2018-01-04, 12:34   

Bardzo lubię latać samolotami i zazwyczaj zaliczam ponad 20 startów i lądowań w przeciągu roku, więc jestem do tego bardzo przyzwyczajona :D Nie boję się.
 
  podziel si� tym postem na:
Hipp 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 01 Maj 2017
Posty: 11

Wysłany: 2018-02-03, 13:17   

Strach przed lataniem nie jest wcale irracjonalny. To prawda, że znacznie więcej ludzi ginie w wypadkach drogowych, ale tylko dlatego, że w ruchu drogowym uczestniczymy codziennie, natomiast samolotami latamy raz na jakiś czas i nie wszyscy ...
______________________________________________________
https://vademecumpacjenta.wordpress.com
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz