Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

Czy porządna strona oparta na blogspocie traci na wartości w stosunku do tej samej strony na zwykłej domenie?
Liczy się treść, nie czułbym różnicy czy to blogspot czy zwykła domena
33%
 33%  [ 4 ]
Zdecydowanie lepiej wygląda zwykła domena
66%
 66%  [ 8 ]
Blogspot jest lepszy, bo łatwiej się go pozycjonuje
0%
 0%  [ 0 ]
Głosować: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany:    blogspot vs zwykła domena

1. Czy widzicie znaczące różnice w pozycjonowaniu domeny blogspot a zwykłej PL?

2. Czy profesjonalna strona zrobiona na blogspocie jest odbierana przez czytelników gorzej niż taka sama na PLce?
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Wiki141 

Dołączyła: 17 Lis 2016
Posty: 8

Wysłany: 2016-11-17, 23:52   

Według mnie najważniejsza w obu przypadkach jest treść, ale mogę się mylić bo nie wiem wszystkiego.
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-11-18, 00:51   

Osobiście nie mam wykupionej domeny,. Wynika to głównie z tego, że blog prowadzę dla dość wąskiego grona i robię to czysto hobbystycznie. Jest to tylko dodatek do głównego hobby, jakim są rajdy i reprezentujące je modele :)

Niemniej uważam, że dla stron, które chcą być bardziej rozpoznawalne, [nazwa bloga].pl wygląda znacznie lepiej i jest łatwiejsza do zapamiętania niż .blogspot.com.
 
  podziel si� tym postem na:
Camill 
Blogger.Klub

Dołączyła: 01 Sie 2016
Posty: 1

Wysłany: 2016-11-29, 20:25   

Patrząc po sobie to o wiele więcej czasu spędzam na stronach bez dopisków blog czy blogspot nawet jeśli treść jest interesująca. Choć przyznam, że jeśli blog jest estetyczny i nie rzuca się na mnie set gadżetów i wyskakujących okienek to wtedy nie ma dla mnie znaczenia adres strony
 
  podziel si� tym postem na:
annsni 
Blogger.Klub

Dołączyła: 24 Wrz 2016
Posty: 5
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2016-12-17, 16:14   

Mam bloga na blogspocie i teraz wykupiłam domenę
Czy będzie różnica to będę wiedziała za jakiś czas.
Jedno co mnie cieszy to krótszy adres. :-)
 
  podziel si� tym postem na:
AgnieszkaBlogerka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 20

Wysłany: 2017-05-11, 08:13   

Intuicyjnie bardziej ufam stronom ze zwykłą domeną - chciałabym, żeby było inaczej, ale to podświadome. Choć zdarzają się naprawdę marne strony z domeną .pl i mnóstwo perełek na blogspocie czy darmowym wordpressie. Niemniej jednak przejście na własną domenę było dla mnie związane z naturalną ewolucją mojego bloga i nie żałuję tego kroku. Natomiast trudno mi się odnieść do tego, czy własna domena utrudnia pozycjonowanie w porównaniu z blogiem na blogspocie - dosyć szybko kupiłam domenę .pl i nie mam porównania. Ale przyznam, że póki co wejść z wyszukiwarek mam niewiele. Może to dlatego, że na blogu są dopiero 34 wpisy, a sam blog działa intensywnie od grudnia 2016.
 
  podziel si� tym postem na:
patryk6527 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 28 Paź 2016
Posty: 1
Miasto: Szczecinek

Wysłany: 2017-05-11, 08:39   

Od listopada ub. roku jestem na domenie z końcówką .pl :) koszty nie są wysokie, a nazwa o wiele lepiej wygląda ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-06-17, 15:33   

HitFan, ja jestem zwolennikiem, ale domena nie jest najważniejszym elementem, więc nie trzeba mieć na nią parcia. Brak ma jednak pewien minus, który odczułem na własnej skórze - ktoś ci może podprowadzić nazwę, zajmując .pl

Kamysto napisał/a:

1. Czy widzicie znaczące różnice w pozycjonowaniu domeny blogspot a zwykłej PL?
to raczej pytanie do osób, które mają strony w obu wersjach i pozycjonują się na podobne frazy. W przeciwnym razie ciężko stwierdzić i porównać, bo czynników jest zbyt wiele. Od szablonu, optymalizacji treści, po ilość konkurencji, jakości linków zwrotnych itd. Myślę jednak, że można bez problemu konkurować z blogami w domenie.

Kamysto napisał/a:

2. Czy profesjonalna strona zrobiona na blogspocie jest odbierana przez czytelników gorzej niż taka sama na PLce?
Pisałem już o tym w podobnym wątku => Czy i kiedy warto wykupić własną domenę? Jeżeli szablon jest dobrze przygotowany, ustawiona domena, to większość osób może nawet nie wiedzieć, że blogujesz na darmowej platformie. Profesjonalnie przygotowane blogspoty coraz częściej mylone są z wordpressami - z możliwością tworzenia ciekawych wyglądów nadszedł czas spokoju dla blogerów ;-) Mogą blogować gdzie im się podoba.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
tajnashii 
Blogger.Klub

Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 7

Wysłany: 2017-08-10, 09:53   

Ja się sklaniam ku niestandardowej domenie i chyba się przerzuce z blogspot. Co do profesjonalizmu wydaje mi się że wlasna domena to wazna kwestia na pewnym etapie swojej działalności w sieci
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz