Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Wojowniczka 
Blogger.Klub


Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 27

Wysłany: 2016-09-01, 08:40   

W moim przypadku najpierw pojawiła się nazwa, a potem blog. Nazwy "Wojowniczka" używałam z przyjaciółką w rozmowach już od pewnego czasu - jako skrót myślowy używałyśmy jej na określenie kobiet, których charakter najbardziej nam imponuje (w odróżnieniu od biernych i wiecznie niezadowolonych "Księżniczek"). Kiedy pomyślałam, że chciałabym założyć blog, w którym będę dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, przedstawiała swój punkt widzenia - wymyślenie nazwy zajęło mi mnie j niż 2 sekundy:)
Myślę, że nazwa jest prosta do zapamiętania.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2017-03-05, 07:44   

W moim przypadku odpowiedz jest bardzo prosta. Chciałam wykorzystać własne nazwisko, ale oczywiście domena była zajęta. Nie mogłam zdecydować się na połączenie imienia i nazwiska, bo nazwa wszłaby bardzo długa, nieprakttczna. Zdecydowałam się więc pobawić z pierwszymi literami mojego nazwiska i stworzyć nazwę na ich podstawie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
AgariPizmo 

Dołączył/a: 07 Sty 2017
Posty: 22
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2017-03-16, 07:41   

Ja szukałem czego, co kojarzyłoby się z perfumami. Kolega, który jest specem od marketingu zasugerował, że to muszą być 2 rzeczowniki lub rzeczownik i przymiotnik. Zrobiliśmy listę nut występujących w perfumach i ostatecznie zdecydowaliśmy się na Agar i Piżmo. Do tego daliśmy jeszcze podtytuł Po męsku o perfumach, ponieważ blog jest dedykowany mężczyznom, dotyczy męskich zapachów i jest prowadzony przez mężczyznę.
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-08-12, 21:29   

Nie wiem, czy już gdzieś o tym nie pisałem, ale nazwa mojego bloga wzięła się z dwóch rzeczy. Po pierwsze, "David Dreamer" to mój pseudonim artystyczny. Co on z kolei oznacza? Otóż "Dawid" to moje ulubione imię męskie, z kolei "Dreamer" wzięło się z tego, że... po prostu jestem marzycielem ;) Określenie "marzący pisarz" zaś ma podwójne znaczenie, bo z jednej strony również odnosi się do marzenia, ale z drugiej nawiązuje do pewnej mojej cechy, jaką jest... niezbyt estetycznie pisanie, stąd "mazać". A "pisarza" zawarłem, ponieważ musiałem w nazwie zaznaczyć, że blog dotyczy pisania.
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Xenusiowa 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Dołączyła: 24 Sie 2017
Posty: 33
Miasto: Mszczonów

Wysłany: 2017-08-26, 22:37   

Suczka o której jest mój blog ma na imię Xena, pierwsze skojarzenie moich rodziców to "Xena Wojownicza Ksieżniczka" i tak oto powstała ksiezniczka-xena w linku bloga. A Tytuł który się wyświetla, czyli Xena - mała, czarna? Bo jest mała i czarna. :)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
Krakowski Stańczyk 


Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Sty 2018
Posty: 21
Miasto: Kraków

Wysłany: 2018-01-29, 21:38   Re: Skąd się wzięła nazwa Twojego bloga?

Mym zdaniem obecnie wymyślić jakąś unikalną nazwę na blog jest zdecydowanie trudniej. Nie ma co udawać, pomimo, że blogi cieszą się mniejszą popularnością niż kiedyś (youtube), to jednak bloguje znacznie więcej osób (biorąc też pod uwagę vlogerów). Wymyślenie nazwy samo z siebie nie jest trudne, ale takiej, która wpada w ucho, to już inna para kaloszy.

Htsz napisał/a:

Ile trwało wymyślanie jego nazwy?


Około godziny jak mnie pamięć nie myli.

Htsz napisał/a:

Jak to wyglądało? Czy było trudno?


Siedziałem ze znajomymi i zapytałem się ich, czy mogliby pomóc jakąś nazwę wymyślić. Żadna tam burza mózgów, raczej gadanina przy piwie i gdy komuś coś przyszło do głowy, to mówił na głos. W końcu padło, że ma być ironiczne i cyniczne, więc któryś z nich rzucił, że może "Stańczyk". A żem z Krakowa, to ostało się "Krakowski".

Htsz napisał/a:

Było ważne w jakim ma być języku?


Od początku uznałem i upierałem się, że ma być po Polsku. Zagraniczne tak mi nie pasowało.

Htsz napisał/a:

Czy ludzie mają problem z jej wypowiadaniem lub zapisywaniem?


Raczej niezbyt jak zauważyłem.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz