Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany:    [współpraca] Wymiana linków - na czym polega?

Witam. Pracuję właśnie nad wypromowaniem swojego bloga i w poszukiwaniu odpowiednich metod natknąłem się na coś takiego, jak wymiana linków. Czy wiecie, co to jest i na czym dokładnie polega?
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2017-09-03, 04:03   

Możesz podać gdzie to widziałeś? Przypomina mi to trochę pomysły "obserwacja za obserwację" czyli że promujesz u siebie inne blogi a te promują u siebie twój. Może to trochę przyciągnąć przeglądających podobną tematykę.
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-09-04, 12:43   

No w zasadzie to działa w taki sam sposób. A wyczytałem to tutaj (punkt 5):

Kod

https://tipy.interia.pl/artykul_3120,jak-reklamowac-bloga,2.html#bcGo


Cytat

Dołącz do programu wymiany linków. To bardzo łatwy sposób na promowanie swojego bloga. Ty zamieszczasz na swojej witrynie linki znajomych a oni w zamian za to umieszczają link twojego bloga na swoich witrynach. W ten sposób stale powiększa się liczba ludzi, którzy czytają twoje posty.
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-09-04, 17:49   

Uzupełniłem Twojego posta o cytat z tej strony.

DavidDreamer, pytałeś na czym to polega a przecież ten punkt wyjaśnia. Na wzajemnej promocji stron poprzez ustawienie linka np. w pasku bocznym. Z tego co widzę pierwsze komentarze są tam z 2011 roku i w tamtym okresie na wielu blogach można było spotkać różnego rodzaju sekcje z polecanymi stronami, znajomymi, blogami, które ktoś czyta (na bloggerze jest nawet taki gadżet, który pokazuje listę najnowszych postów z wybranych blogów).

Obecnie widuje się tego o wiele mniej. Blogerzy zrezygnowali na rzecz reklam i afiliacji, ascetycznego wyglądu strony lub pozyskują linki w inny sposób - na przykład poprzez komentarze. Pogrom zrobiono też w przypadku automatycznych systemów wymiany linków (SWL) - z czego akurat się cieszę.

Przeglądając internet w poszukiwaniu porad, sprawdzaj kiedy były pisane, bo te bardzo stare mogą być już nieaktualne lub zmieniły formę. Szkoda tracić czas na nieprzydatną wiedzę ;)

Wymiana samych linków nie ma dużej mocy promocji, szczególnie, że w postaci tekstowej raczej ciężko go będzie zauważyć na pasku bocznym. Skuteczniejsze mogą być wpisy gościnne na stronach podobnych tematycznie lub innych, skupiających Twoich potencjalnych czytelników.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2017-09-08, 23:43   

Skoro to co robisz to blog literacki, to możesz spróbować dopisać się do jakiegoś popularnego katalogu opowiadań, zawsze wpadnie po kilka-kilkanaście nowych wejść do każdego wpisu i zyskasz nieco większy zasięg.

Staraj się też aktywnie udzielać na portalach literackich i blogach jako komentujący, tak aby ludzie skojarzyli twoje nazwisko czy nazwę bloga (ale nie na zasadzie komentarzy typu "fajny blog zajrzyj na mój niedokomciany.blogg.pl"). Jeśli nikt wśród piszących czy czytających amatorskie opowiadania nie będzie wiedział, że istniejesz to trudno aby pojawiały się wejścia inne niż przypadkowe.

Widziałem też akcje blogowe w rodzaju "5 blogów które polecam" - i poleceni blogerzy też dodają swoje typy blogów, nie wiem na ile to zwiększa popularność.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-09-09, 00:04   

Zaciekawiony napisał/a:

Widziałem też akcje blogowe w rodzaju 5 blogów które polecam - i poleceni blogerzy też dodają swoje typy blogów, nie wiem na ile to zwiększa popularność.
rekomendacje działają jak polecający i polecany reprezentują dobry albo wysoki poziom. Najlepiej jak czytelnik zyska coś tematycznie. Widziałem wartościowy ruch pochodzący z postów "najlepsze stylizacje miesiąca", prezentowanych na bardzo popularnym blogu. Osoby przekierowane z polecenia spędzają sporo czasu i przeglądają więcej niż wskazana przez blogerkę stylizacja.

Niestety to co zasugerowałeś niezbyt pasuje do tego wątku, bo nie kwalifikuje się według mnie do "wymiany linkami". Byłoby nią np.: ja polecę Ciebie a Ty poleć mnie - jednak nie robiłbym tego w krótkim odstępie czasu, bo wyjdzie źle / sztucznie i może zostać odebrane jak chamska reklama. Odniesie zatem skutek przeciwny do zamierzonego.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-09-09, 00:05   

Htsz, wielkie dzięki za wszystkie informacje :) Wciąż jestem dość zielony, jeśli chodzi o blogowanie i ciągle się uczę. Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego umieściłeś mój nick w swoim opisie i to obok linku do przewodnika po forum? Czy aż tak bardzo nabroiłem? xd

Zaciekawiony, zdaję sobie z tego wszystkiego, co napisałeś w drugim akapicie, nie mniej dziękuję za pozostałe informacje ;)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-09-09, 01:10 ]
odsyłam do tematu wyjaśniającego => skąd mój nick w cudzym podpisie? i nie offtopujmy już ;-)
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2017-09-09, 00:13   

A łańcuszki w stylu Liebster Blog Award? Bardziej w ramach wypromowania się u innych blogerów o podobnej tematyce.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz