Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2019-09-07, 15:26
Autor Wiadomość
zeropoint 

Dołączył/a: 18 Mar 2017
Posty: 3

Wysłany: 2017-03-20, 23:34   

Witajcie, ja podobnie jak Elaine Blath z tematu mam domenę zakupioną na linuxpl.com.
Niestety podczas próby dodania rekordu CNAME z adresem bloga:

Kod

www.sXXXXX.pl. CNAME ghs.google.com.

Wyświetla mi się:

Kod

Nie można dodać rekordu
Istnieje już rekord A o podanej nazwie

Czy to może mieć związek z rekordem. Mam usunać ten rekord?

Kod

www A 78.46.109.85


Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

PS Wrzucam ustawienia tabeli
PS2. W bloggerze po wygenerowaniu kodu dla CNAME, nie mam dodanej swojej domeny. Wolę najpierw poczekać aż .PL podepnie się pod bloggera a później w blogerze wskazać adres domeny, tak, aby osoby wchodzące na blogspota nie przechodziły do niedziałającej domeny. Czy tak jest OK?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-21, 09:55   

Tak, usuń ten rekord A i zamiast niego utwórz CNAME zgodnie z instrukcją.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zeropoint 

Dołączył/a: 18 Mar 2017
Posty: 3

Wysłany: 2017-03-22, 23:27   

Dziękuję, Htsz za odpowiedź. Udało się dodać ten wpis CNAME, jednak dalej nie działa mi domena.
Wspomniałeś o tutorialu - proszę o link? w Internecie znajduje sprzeczne informacje?

Przeglądając posty innych rozumiem że ma być to w formie:

Cytat

hfds42wd4abn.mojadomena.pl. CNAME ghs.google.com.

Cytat

www.mojadomena.pl. CNAME gv-dsi43dsf3x4as.dv.googlehosted.com.


Czy dodanie adresu www.mojadomena.pl w bloggerze i następnie kliknięcie Zapisz jest obowiązkowe(czy domena zadziała bez dodania adresu w bloggerze)?
Chciałbym uniknąć sytuacji gdzie ktoś wchodząc na blogger.com zostaje przekierowany do niedziałającej domeny.pl

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-03-23, 01:44   

zeropoint, popatrz na zrzuty ekranu z poprzednich stron. Źle to zapisałeś w swoim poście.

www jest dla ghs a kody wygenerowane - w celu weryfikacji właściciela - mają być razem, jako drugi wpis.

artykuły pomocy bloggera:
https://support.google.co...f_topic=6321959
https://support.google.co...f_topic=6321959

Poprawnie zapisane dane w strefie DNS zaczynają działać dość szybko. Ja to zwykle ogarniam w pół godziny wraz z mailem, analytics i narzędziami dla webmasterów. Jeżeli coś było mieszane, szczególnie z NS, to wtedy trzeba czekać o wiele dłużej na odświeżenie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zeropoint 

Dołączył/a: 18 Mar 2017
Posty: 3

Wysłany: 2017-03-24, 00:29   

Dzięki jeszcze raz Htsz. Zadziałało;)
Wpisy CNAME miałem dobre, tak jak przy pierwszym poście. Okazało się, że musiałem dodać mojądomene do blogera i kliknąć ZAPISZ. Zaskoczyło od razu. Pewnie jakbym od napisał, że mam błąd 404 od google to by sprawa się wyjaśniła szybciej ;P

Tak więc w przypadku linuxpl.com kluczowym okazało się usunięcie rekordu:

Kod

www A 78.46.109.85

Dzięki temu możliwe było dodanie jednego z dwóch wpisów CNAME.

W załączniku zostawiam ustawienia które działają.
Pozdrawiam

Ps. Tylko favikonka nie działa. Myślicie, że muszę poczekać?
 
  podziel si� tym postem na:
threefoxes 

Dołączyła: 10 Paź 2017
Posty: 1

  Wysłany: 2017-10-10, 10:25   Skrzynka pocztowa po przeniesieniu domeny

Cześć! Udało mi się (w dużej mierze dzięki temu forum) przenieść bloga na domenę z końcówką .pl. Domenę mam wykupioną na nazwa.pl. Jednak po przeniesieniu nie mogę w ogóle zalogować się do mojej poczty na nazwa pl (która była zrobiona dla tej samej domeny tj. hello@weddsday.pl). Wyskakuje komunikat o tym, że albo nazwa e-maila albo hasło są błędne.

Czy przeniesienie automatycznie pozbawiło mnie dostępu do poczty czy problemu szukać zupełnie gdzie indziej?

Załączam zrzut z moich ustawień DNS (jest jeszcze ten ostatni A, ale go ucieło)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-10-10, 17:33   

threefoxes, mimo, że Twoja domena przypisana jest do serwerów DNS nazwypl, to kieruje na inne serwery - google. Być może to koliduje z wpisem MX, który obecnie wskazuje na Twoją domenę. Nie mam zbyt częstego kontaktu z nazwą i home, bo uważam, że ceny odnowień u nich są kolosalne. Wolę ovh i w ich przypadku mam trzy wpisy MX, które kierują na serwery ovh (szyfrowane połączenie przy okazji). Wielokrotnie konfigurowałem tam domeny na bloggerze i nie było problemu z uruchomieniem, i działaniem skrzynki mailowej z domeny.

Może warto dopytać pomoc nazwypl w jaki sposób obsługiwana jest poczta z domeny i czy możesz/musisz wprowadzić jakieś zmiany w rekordach MX by nadal obsługiwana była przez nazwępl?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
annlea 

Dołączyła: 26 Paź 2017
Posty: 3

Wysłany: 2017-10-26, 02:25   

Przekierowanie z blogspota na domenę w ovh.pl

Mam dwie subdomeny i na każdą z nich przekierowany blog z blogspota - zadziałało przez CNAME bez problemu. Jednak działa tylko w sposób blog1.domena.pl bez www i nie mogę tego przekierowania ustawić, żeby po wpisaniu www.blog1.domena.pl też działało.

Drugi problem, chcę przekierować trzeci blog na domenę główną domena.pl pozostawiąjąc przy tym blog1.domena.pl i blog2.domena.pl. Wpisałam CNAME jak przy subdomenach, ale w blogerze wywala mi błąd 12.

Co robię źle?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-10-26, 10:58   

annlea napisał/a:

działa tylko w sposób blog1.domena.pl bez www i nie mogę tego przekierowania ustawić
bo się tego nie ustawia, blog1 jest taką samą subdomeną jak www a Ty próbujesz ustawić subdomenę do subdomeny ;) W przypadku subdomen nie ma www na początku.

annlea napisał/a:

Drugi problem, chcę przekierować trzeci blog na domenę główną domena.pl pozostawiąjąc przy tym blog1.domena.pl i blog2.domena.pl. Wpisałam CNAME jak przy subdomenach, ale w blogerze wywala mi błąd 12.
sprawdź czy wpisy są widoczne publicznie, możesz też zajrzeć np do narzędzi dla webmasterów i tam zweryfikować ten oraz inne swoje adresy.

Coś więcej mogę podpowiedzieć znając nazwę domeny. Jeżeli nie chcesz tego ujawniać publicznie, to zapraszam prywatnie ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
annlea 

Dołączyła: 26 Paź 2017
Posty: 3

Wysłany: 2017-10-26, 22:37   

Htsz napisał/a:

annlea napisał/a:

działa tylko w sposób blog1.domena.pl bez www i nie mogę tego przekierowania ustawić
bo się tego nie ustawia, blog1 jest taką samą subdomeną jak www a Ty próbujesz ustawić subdomenę do subdomeny ;) W przypadku subdomen nie ma www na początku.

Hmm... ale weźmy np. bloga mojej koleżanki - u niej działa subdomena z www i bez www:
www.banita.travel.pl i banita.travel.pl > to przekierowuje na to z www. U mnie jak wpiszę nazwę z www google podaje, że taka strona nie istnieje. Nie mówię tu o dwukrotnym przekierowaniu z bloggera na subdomenę z i bez 'www', tylko o tym wewnętrznym już w rekordach DNS.


Wysłałam Ci nazwy na priv. Dzięki wielkie!
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2017-10-26, 23:15   

Travel.pl nie jest subdomeną, lecz normalną domeną (tak jak .com, .net czy .com.pl).

Tym niemniej, OVH ma opcję ustawiania przekierowań z subdomeny na dowolny adres WWW w panelu domeny. Zaloguj się do panelu, wybierz swoją domenę, potem link 'Przekierowanie' i następnie "Dodaj przekierowanie", jako nazwę subdomeny wpisz www.blog1, wybierz 'na adres www', potem 'za pomocą przekierowania widocznego', 'Stałe (301)' i wreszcie wprowadź adres swojego bloga bez www (http://blog1.domena.pl).

Podobny efekt możemy osiągnąć poprzez dodanie rekordu CNAME o nazwie www.blog1.domena.pl i z adresem docelowym blog1.domena.pl.
 
  podziel si� tym postem na:
annlea 

Dołączyła: 26 Paź 2017
Posty: 3

Wysłany: 2017-10-27, 02:26   

Lukem napisał/a:

Travel.pl nie jest subdomeną, lecz normalną domeną (tak jak .com, .net czy .com.pl).

Tym niemniej, OVH ma opcję ustawiania przekierowań z subdomeny na dowolny adres WWW w panelu domeny. Zaloguj się do panelu, wybierz swoją domenę, potem link 'Przekierowanie' i następnie Dodaj przekierowanie, jako nazwę subdomeny wpisz www.blog1, wybierz 'na adres www', potem 'za pomocą przekierowania widocznego', 'Stałe (301)' i wreszcie wprowadź adres swojego bloga bez www (http://blog1.domena.pl).

Podobny efekt możemy osiągnąć poprzez dodanie rekordu CNAME o nazwie www.blog1.domena.pl i z adresem docelowym blog1.domena.pl.


Wiem, że travel.pl jest normalną domeną główną, chodzi mi o subdomeny i podałam konkretny przykład (działający) dla zobrazowania sytuacji.

Jeśli ja się niejasno wyraziłam, to jeszcze raz:
przykład działający i to, do czego dążę i co chcę zrobić u siebie
po wpisaniu www.banita.travel.pl - działa
po wpisaniu banita.travel pl - działa i przekierowuje na www.banita.travel.pl

U mnie:
www.blog.domena.pl - nie działa
blog.domena.pl - działa i jest to przekierowanie z blogger.com na ovh. Oczywiście nie mogę przekierować z bloggera dwa razy tego samego bloga raz bez ww i drugi raz na www.blog.domena.pl - muszę to zrobić wewnątrz na ovh i to nie działa. Nie działa wg sposobu podanego przez Ciebie ("Istnieją przekierowania dla domen, które chcesz przekierować, które wchodzą w konflikt z przekierowaniami, które chcesz dodać.), nie działa żadne przekierowanie, widoczne, niewidoczne, żadne. Dlatego proszę o pomoc. To jest pierwszy problem.

A drugi jest taki, że Również nie działa przkierowanie kolejnego, trzeciego bloga na www.domena.pl, czyli na domenę główną - tutaj blogger wyrzuca błąd 12, chociaż robię to tak samo jak przy subdomenach, z tą różnicą, że wtedy wpisywałam blog.1domena.pl i blog2.domena.pl > w ovh CNAME ghs.google.com. Teraz dla domeny głównej www.domena.pl tworzę ten sam CNAME, w bloggerze wpisuję jedynie www i to nie działa. Więc pytanie dlaczego działa w tamtych dwóch przypadkach, a w tym nie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz