Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

  Wysłany:    Onet zamyka Blog.pl

Wyciągnąłem dzisiaj coś takiego z folderu ze spamem. Przyszło na adres e-mail, którego używam tylko na blog.pl, czyli niestety jest potwierdzone.



Info ze stron Onetu:

Cytat

Kiedy serwis Blog.pl zostanie zamknięty?
Serwis Blog.pl zostanie zamknięty do dnia 31.01.2018 roku. Do tego czasu można pobrać treści notek, stron i komentarzy z bloga oraz zdjęcia z Biblioteki mediów.

Gdzie można przenieść treści bloga?

Wszystkie wpisy, strony i komentarze z bloga można pobrać do pliku danych XML i przenieść do innego serwisu obsługującego system Wordpress (np. bezpłatnie na wordpress.com) bądź na własny serwer, gdzie będziesz mógł zainstalować Wordpress'a.

Czy można zachować dotychczasowy adres bloga?

Niestety nie ma możliwości zachowania dotychczasowego adresu bloga jak również ustawienia automatycznego przekierowania na adres innego bloga/strony.

Obecny adres bloga będzie działał do dnia 31.01.2018 roku.


Oraz instrukcja pobrania zawartości bloga.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-07, 12:25   

Lukem napisał/a:

Wyciągnąłem dzisiaj coś takiego z folderu ze spamem. Przyszło na adres e-mail, którego używam tylko na blog.pl
Na mój jeszcze nie dotarło. Od lat dostaję od nich tylko "Brakuje nam Twoich wpisów ;) ".

Smutna wiadomość. Właśnie stuknęło mi 15 lat w blogosferze a mój pierwszy blog założyłem właśnie tam, na blog.pl, zanim jeszcze przejął go onet. Kolejna, polska platforma blogowa zostaje zamknięta.

Szkoda mi także ludzi, którzy prowadzili tam swoje strony od lat a teraz dano im zaledwie niecałe dwa miesiące na znalezienie sobie nowego miejsca i przeniesienie się z treściami. Chociaż i tak tyle dobrego, że udostępnili opcję eksportu, bo na początku onetbloga na wordpressie tego nie było. Moim zdaniem dali za mało czasu żeby powiadomić wszystkich o zmianie adresu, skoro nie udostępnią nikomu opcji przekierowania.


/// WAŻNE - kopia zapasowa bloga

Jeżeli pobierzecie kopię swoich treści (wykonacie eksport wpisów w panelu wordpressa), ale na blogach publikowaliście również zdjęcia, to trzeba tę kopię zaimportować szybko - nawet na chwilę - na jakiś hosting, żeby pobrało Wam wszystkie zdjęcia ze starego bloga. Po wyłączeniu serwerów blog.pl będzie to już niemożliwe, szczególnie jeżeli archive.org także nie zapisało żadnej kopii.

Chcesz przenieść się na blogspota? Informacje znajdziesz niżej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2017-12-07, 20:09   

Do mnie też na @ jeszcze powiadomienie nie dotarło, ale to chyba dlatego że pierwszy i ostatni (testowy) wpis był z 2011 roku, a potem to tylko co jakiś czas mail z "Brakuje nam Twoich wpisów".

Ogólnie pierwsza reakcja to WTF, no ale... dla mnie serwis się skończył wraz z przejęciem go przez Onet właśnie. I co tu oszukiwać, właśnie wlazłam na swoje konto a tam WP 3.8.1...
Żal po prostu. Ostatnio ruszyłam swoje 4 litery i ręcznie z archiwalnych wpisów z nieobecnego już od 1,5 roku folog przeniosłam na swoją domenę i muszę przyznać, że aktualizacje mam automatyczne i obecnie mam WP 4.9.1.

Jakoś płakać nie będę, szkoda mi tylko tych ludzi, co nie bardzo ogarniają co i jak, bo pozostaje im tylko spróbować zapisać notki do kompa, a ci bardziej kumaci przeniosą się gdzieś... może jak boli.blog na tumblr?
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-12-07, 21:30   

Smutna wiadomość, ale od pewnego czasu platforma niestety stała w miejscu. Jednak użytkownikom dano zdecydowanie za mało czasu i jak widać, nie do wszystkich ta wiadomość już dotarła.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-07, 22:26   

oscarro_11 napisał/a:

ale od pewnego czasu platforma niestety stała w miejscu
Niedawno zamknęli onet dysk, zrezygnowali też z kolejnej edycji bloga roku, teneniel napisała wyżej, że wordpress od dawna nieaktualizowany, wgrywać własnych szablonów, skryptów i pluginów też nie można (chociaż to akurat wytłumaczone jest względami bezpieczeństwa), brak opcji domeny niestandardowej. Wiele innych platform wypada lepiej od nich. Ruch pewnie mocno zmalał, zatem nikt nie będzie utrzymywał usługi, która generuje więcej kosztów niż zarobku.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-12-07, 22:34   

Cóż, brak inwestycji, brak zmian, coraz mniej użytkowników i koło się zamyka.

Niestety przez brak wprowadzania zmian i opcji, które były u konkurencji, chyba nikt, kto zakładał nowy blog, nie zastanawiał się nad tą platformą. A coraz więcej starych użytkowników uciekało, choćby ze względu na problemy techniczne.

Htsz napisał/a:

Niedawno zamknęli onet dysk, zrezygnowali też z kolejnej edycji bloga roku

Wygaszanie kolejnych usług zwiastowało to działanie, ale jednak trochę szkoda.
 
  podziel si� tym postem na:
Godefroy 

Imię: Kamil
Dołączył/a: 13 Lut 2014
Posty: 40
Miasto: Kraków

Wysłany: 2017-12-09, 16:39   

Mam wrażenie, że dziś nie ma nawet 1/100 tych blogów co jeszcze 12 - 13 lat temu. Prowadziłem blog z opowiadaniem w liceum (lata 2003 - 2006). Wtedy był ruch!

Wróciłem do blogowania - tym razem branżowego w 2013. Onet mnie załatwił. Po 3 latach pracy osiągnąłem pół miliona wejść, blog nakręcał też firmę (jakoś tak wyszło samo), wyskakiwałem wysoko w google. Teraz przeniosłem się na wordpressa. Musiałem usunąć trochę rzeczy, bo maksymalna wielkość importu to 15MB.

Ile miesięcy minie, nim przypadkowe osoby znów trafią do mnie z wyszukiwarki?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-09, 17:23   

Godefroy napisał/a:

(lata 2003 - 2006). Wtedy był ruch!
w tamtych latach mieliśmy spore oblężenie na stronie z szablonami blogowicza. Internet się jednak zmienia cały czas, to taka pułapka, którą sami nakręcamy. Szybko się nudzimy, więc ciągle trzeba nas zaskakiwać a jak ktoś tego nie robi, to traci ruch.

Godefroy napisał/a:

Mam wrażenie, że dziś nie ma nawet 1/100 tych blogów co jeszcze 12 - 13 lat temu.
Na ich miejsce powstawały inne. Polska blogosfera przynajmniej od dekady jest też sprofesjonalizowana, więc z pamiętników blogi przekształciły się w witryny generujące pieniądze.

Osoby, które zaczęły zarabiać na blogowaniu raczej uciekały z platform, które ograniczały te działania. OnetBlog niestety do takich należy, powody podałem wyżej. Do tego na blogach wyświetlały się reklamy onetu, na które nie miało się wpływu.

Godefroy napisał/a:

blog nakręcał też firmę
Dziwne, że nie wybrałeś wtedy miejsca, które pozwoliłoby Ci podpiąć domenę firmową i pracować na swoją markę pod kątem marketingowym czy seo.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Godefroy 

Imię: Kamil
Dołączył/a: 13 Lut 2014
Posty: 40
Miasto: Kraków

Wysłany: 2017-12-09, 19:09   

Blog jest wsparciem dla strony firmy w której pracuje (edukacja przyrodnicza). I okazuje się, że sporo zapytań mamy właśnie przez blog. To zrobiło się samo. Gdy zacząłem pracować z dziećmi pisałem o tym na blogu, opisuje tam zagadnienia, które często są tematem warsztatów dla dzieci. Blog ma też więcej polubień na FB niż strona firmy.

Generalnie firma to jedno a ja jako osoba prowadza edukacje to drugie. Dużo osób nie szuka oferty edukacji przyrodniczej, ale czytając np. o obrączkowaniu ptaków na blogu pisze potem, że chce aby wpaść do nich do przedszkola.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-09, 19:46   

Chodziło mi o adres witryny. Zamiast mojanazwa.darmowadomena.com można mieć blog.tunazwamojejfirmy.pl i będzie to zupełnie osobna witryna od tunazwamojejfirmy.pl. Może być nawet tak, że blog będzie prowadzony na wpcom lub bloggerze a witryna firmowa / sklep na jakimś hostingu.

Godefroy napisał/a:

Ile miesięcy minie, nim przypadkowe osoby znów trafią do mnie z wyszukiwarki?
Zgłoś nowy adres do narzędzi dla webmasterów, dodaj mapę witryny, zadbaj by na starym blogu nie było już pełnych treści wpisów (a jedynie na nowym). Zamiast nich zostaw zajawki + linki do całych wpisów w nowym miejscu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-12, 14:59   Jak przenieść bloga z blog.pl na blogspota?

Jeszcze jedna uwaga.

Gdyby ktoś chciał przenieść bloga z blog.pl na Bloggera, to jest taka opcja, ale wymaga nieco więcej zachodu niż w przypadku innego wordpressa.

Po pobraniu pliku .xml należy go przekonwertować na zrozumiały dla Bloggera, na przykład tutaj: http://www.wordpress-to-b...er.appspot.com/ pamiętając o tym, aby uprzednio podzielić swoją kopię na mniejsze za pomocą programu WXRsplit.
Narzędzie nie jest oficjalne i nie działa idealnie, ale nie wymaga też zbyt dużej wiedzy technicznej i pozwala w miarę szybko uruchomić bloga na blogspocie.

Gorzej ze zdjęciami, bo te prawdopodobnie trzeba będzie podmieniać ręcznie. Jak blog.pl wyłączy serwery, to przestaną się wczytywać i będą praktycznie nie od odzyskania, o czym wspomniałem już wyżej (no chyba, że już dawno przekroczyliście 100MB i trzymacie pliki gdzie indziej).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2017-12-19, 19:11   

Taka mała ciekawostka związana bardzo pośrednio z blog.pl - prędzej z w ogóle jakimikolwiek usługami onetu.

Dziś wszyscy użytkownicy Onetu dostali maile o zakończeniu usługi republika.pl z dniem 1 marca 2018.
To oznacza, że leciwa republika.pl dokonuje żywota po tych wielu latach, podobnie jak blog.pl.
W sumie wykorzystywałam miejsce na republice w latach 2004-2007 i... zapomniałam, ale aż sentymenta mnie trafiły :P

Ciekawe czy Onet ma jeszcze jakieś usługi które zacznie zamykać w najbliższym czasie :niepewny:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz