Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-19, 19:29   

Starym hostingom dali więcej czasu niż blogerom... porażka.
Pierwsze wersje blogowicza (jeszcze pod nazwą linkup lub moimi ksywkami) zakładałem właśnie na republice. Ostatnio zdałem sobie sprawę, że strona z szablonami, którą zostawiłem na pamiątkę, już prawie nikomu się nie przyda. Wykruszają się polskie platformy i nie zostało zbyt wiele miejsc, na których można wstawić nasze kody.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2017-12-19, 20:10   

Htsz napisał/a:

Starym hostingom dali więcej czasu niż blogerom... porażka.

Kurcze, faktycznie. Słabo.

Na Republice (i nieco wcześniej Interii) stawiałem swoje pierwsze kroki z WWW, jeszcze w kafejce internetowej w okolicach 2000-2001 r. Tworzyłem strony w domu, kopiowałem na dyskietki i w kafejce kopiowałem na FTP przez Total Commandera. Mieli naprawdę przyzwoitą usługę jak na cenę 0 zł i nienatrętne reklamy w kodzie strony.

Dwa razy zaczynałem to pisać, potem sobie odpuszczałem, ale tym razem chyba dojadę do końca.

Otóż boli mnie fakt, że Onet nawet nie spróbował zrobić czegoś sensownego z Blog.pl, tylko się prostacko wytłumaczyli social mediami (źródło). Mając serwis oparty o otwartoźródłową platformę (a co za tym idzie wiedza niezbędna do utrzymania i rozwoju platformy nie jest nie wiadomo jak bardzo trudnodostępna) i grono wiernych (pewnie nielicznych, ale jednak przywiązanych do marki) użytkowników mogli chociażby spróbować pójść w podobną stronę, co Medium.com - z naciskiem na dobre treści i ich wygodną konsumpcję na każdym urządzeniu + model oparty o reklamy lub płatne konta. A mieli coś z grubsza podobnego wiele lat temu, nazywało się toto debata.blog.pl i chętnie zobaczyłbym podejście do podobnego projektu jeszcze raz, ale w roku 2017. WordPress.com, mimo że ma określoną rolę do spełnienia w całym ekosystemie WordPressa i w sumie ciężko go wpasować w to porównanie, też znalazł ciekawy pomysł na siebie - jest usługodawcą dla dużych zagranicznych serwisów typu TechCrunch.

Z drugiej strony jednak Onet przejmujący Blog.pl (wtedy własność ITI, w której rękach był też TVN) oraz Onet zamykający tenże serwis (dziś własność RASP, m.in. wydawcy Faktu) to dwa różne światy. Nie mam dostępu do danych, które widzi ich dział biznesowy i które spowodowały taką, a nie inną decyzję. Rozumiem, że nie można wiecznie dokładać do interesu tylko z powodu sentymentu i nie jesteśmy jako Polacy tak dużym rynkiem, jak USA, żeby ambitne pomysły "żarły" tak samo dobrze, jak tam.

Mimo wszystko smutno mi o tym wszystkim pisać i czytać.
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2017-12-19, 22:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2017-12-19, 21:48   

Htsz napisał/a:

Wykruszają się polskie platformy i nie zostało zbyt wiele miejsc, na których można wstawić nasze kody.

I właśnie dlatego zastanawiam się czy nie zdjąć czasem swojej starej strony z szablonami.
Nie są one obecnie niemal w ogóle wykorzystywane a zniknięcie blog.pl już kompletnie je wyhaczy z użytku.
Kiedyś miałam pomysł na robienie szablonów pod tumblr, ale zdrowie mi się posypało na tyle że pomysł legł w gruzach. Ale patrząc po nawet zachodnich stronach to chyba trend ogólnoświatowy. Kiedyś istniał LJ (LifeJournal) amerykańska bezpłatna platforma, w zasadzie mało co można było tam zmienić właściwie, kilka innych pomniejszych serwisów, obecnie tylko tumblr się jakoś ostaje, przyznam że na dzień dzisiejszy więcej nie znam. W ciągu ostatnich lat poznikało co najmniej 95% zagranicznych stron z darmowymi szablonami na strony/blogi (w tym mój uwielbiany Day Dream Graphics - taki kombajn, zbiór darmowych szablonów od twórców w którym ci mogli je umieszczać), pozostałe 5% to strony porzucone na takich darmowych hostingach jak republika.

I cóż mogę rzecz, to chyba naturalna kolej rzeczy, coś się staje mocno znane i wykorzystywane, moda przemija, ludzie (wtedy młodzi) dorastają, pracują, zakładają rodziny, pojawiają się dzieci... i w tym wszystkim pojawia się umiejętność znalezienia dobrej oferty hostingowej na runku oraz ciekawe pomysły - czego wynikiem są blogi na własnej domenie albo zbijanie fejmu na serwisach społecznościowych.
Takie życie, trzeba iść dalej.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-12-19, 23:17   

teneniel napisał/a:

zniknięcie blog.pl już kompletnie je wyhaczy z użytku
one wypadły z użytku w momencie przejścia platformy blogpl na wordpressa. Moje szablony hulały jeszcze na mylogu, ale ten również zniknął. Został w sumie tylko ownlog/fotolog, który umiera sobie po cichu i jakieś mikroskopijne platformy. bazujące na wymienionych.

Jeżeli chcesz produkować motywy lub przepisać swoje, to polecam kierunek: blogger, tumblr, wordpress. W przypadku tej trójki będziesz miała zbyt.

Lukem napisał/a:

Otóż boli mnie fakt, że Onet nawet nie spróbował zrobić czegoś sensownego z Blog.pl, tylko się prostacko wytłumaczyli social mediami (źródło)
Nie mamy oczywiście ich danych, ale mnie to również do końca nie przekonuje. Uważam, że w dużej mierze przegrali z konkurencją, która daje więcej, za darmo. Autorzy najlepszych treści pouciekali, nowych nie zwabiły obietnice promowania na stronach onetu. Potem doszedł brak wprowadzania nowości oraz ułatwień dla użytkowników i mamy szybką drogę do wywrotki.

Lukem napisał/a:

mogli chociażby spróbować pójść w podobną stronę, co Medium.com - z naciskiem na dobre treści i ich wygodną konsumpcję na każdym urządzeniu + model oparty o reklamy lub płatne konta. A mieli coś z grubsza podobnego wiele lat temu, nazywało się toto debata.blog.pl i chętnie zobaczyłbym podejście do podobnego projektu jeszcze raz, ale w roku 2017.
chyba łatwiej im to było ubić, niż kombinować z transformacją, szczególnie, że na naszym rynku nie wszystko się ładnie przyjmuje, jak chociażby twitter.

Lukem napisał/a:

Mimo wszystko smutno mi o tym wszystkim pisać i czytać.
Moje szablony od dawna tam nie działają, bloga nie prowadzę od lat, generalnie niewiele już myślałem o onetblogu od czasu kiedy wciągnąłem się w blogspota, więc jedynie żal mi tych osób, które zapewne mają teraz ciężki orzech do zgryzienia, są rozzłoszczone i rozżalone. Mogli im to chociaż przestawić w tryb archiwalny i pozwolić na spokojnie poprzenosić.
Na twitterze trafiłem na wypowiedź osoby, która wspomniała o blogach osób już nieżyjących, zmagających się kiedyś np. z różnymi chorobami. Ich blogi zostawały jako pomniki, dzienniki, motywacja dla innych a teraz znikną bez śladu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
_linka_ 


Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 29

Wysłany: 2017-12-20, 10:34   

Żaden ze mnie informatyczny ninja, piszecie o sprawach, które są dla mnie zrozumiałe w tym samym stopniu co mandaryński. Nie mam porównania, co stało się po przejęciu przez onet, bo przygodę z blogowaniem zaczęłam dopiero 14 miesięcy temu. Faktycznie wszystko było tam statyczne, nawet na stronie do logowania były niezmiennie polecane te same posty od ponad roku, ale mnie tam było dobrze. I większości osób, które dostały tego maila, jak obuchem w łeb. Do grona moich czytelników zaliczała się "banda" onetowskich wyjadaczy, którzy pisali tam od przeszło 10 lat. Ich mi jest najbardziej szkoda. Mogą zamknąć platformę, ale szkoda, że wszystko kasują. Większość blogujących dzieli się teraz na WP albo blogspota. Onet miał bajecznie prostą obsługę, a tam już nie jest tak kolorowo i ludzie się zniechęcają.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2017-12-24, 08:10   

Rip blog. Pl

Bedzie mi brakowalo najbardziej listy blogow blog. Pl

Mozna tam bylo w gaszczu tagow znalezc pare fajnych blogow.

Brakuje dobrych list blogow. Eh
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
_linka_ 


Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 29

Wysłany: 2017-12-24, 11:04   

Hmm ta lista to temat mocno dyskusyjny. Na początku myślałam, że ma jakiś sens przeglądanie tego, ale po kilku miesiącach dryfowania w morzu śmieci spasowałam. Akurat tego elementu nie będzie mi brakowało, ale co to tego, że brak jest rzetelnej listy sensownie pogrupowanej na tematykę bloga to się zgodzę.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-01-26, 12:56   

Wszedłem dzisiaj na jednego z onet blogów i moim oczom ukazał się taki komunikat:

Cytat

Informujemy, że w związku z prośbami użytkowników zmieniliśmy datę zamknięcia platformy blog.pl na 28.02.2018 r.
Dali blogerom dodatkowy miesiąc.

Jest też opcja hurtowego pobrania multimediów. W pomocy napisano o wtyczce 'downML - Download Media Library', którą należy aktywować i wywołać utworzenie kopii. Potem będzie można pobrać paczkę zip na swój komputer.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Relewantna 


Dołączyła: 13 Lut 2018
Posty: 16

Wysłany: 2018-02-15, 01:27   

Kamysto napisał/a:

Rip blog. Pl

Bedzie mi brakowalo najbardziej listy blogow blog. Pl

Mozna tam bylo w gaszczu tagow znalezc pare fajnych blogow.

Brakuje dobrych list blogow. Eh


Nie wiem, listy blogów pogrupowanych tematycznie można bardzo łatwo znaleźć... :/ No, może nie "bardzo łatwo", ale nie jest to niewykonalne.
______________________________________________________
https://relewantna.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-02-21, 14:35   

Przypominam, że został tylko tydzień na pobranie swoich postów i zdjęć z onetbloga. Potem będzie to znacznie trudniejsze albo niemożliwe (w zależności jak często roboty wyszukiwarek zaglądały na Wasze strony).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-03-01, 19:11   

No to koniec blogpl stał się faktem. Domena przekierowuje już na główną onetu. Kto nie zabrał manatków, temu pozostaje to co w pamięci mają jeszcze roboty wyszukiwarki google oraz archive.org...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz