Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:22
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-11-09, 18:55   

rudeez napisał/a:

ale z drugiej możliwość ich dokładniejszego poznania, dzięki czemu możemy zacząć doceniać ich twórczość i z tego względu kupić płytę

dorabianie filozofii moim zdaniem.

kiedyś podziemie downloadu nielegalnego, teraz każdy się tym chwali. powód prosty: pieniądze. tak samo dla pieniędzy robią tę nagonkę. tak czy siak, zawsze będą istniały drogi pobierania nielegalnie plików i żadne zamykanie serwisów nic nie da. poza tym rzadko się zdarza, żeby ktoś był zainteresowany całą płytą wykonawcy. a jak mam ulubioną piosenkę i chcę ją sobie wrzucić na mp3 czy inne gówienko do odtwarzania muzyki to albo kupuję w sklepie internetowym z mp3 albo właśnie ściągam. jako że nikt chętnie kasy nie wydaje, dlatego ściągających jest więcej.

chociaż przyznam szczerze, że jeśli chodzi o muzykę, to ostatnio YT spełnia wszystkie moje zachcianki.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rudeez 


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 19
Miasto: wrocttle

Wysłany: 2009-11-09, 19:15   

Asiek napisał/a:


dorabianie filozofii moim zdaniem.
czy ja wiem? jak mówię, ja tak robię i znam przynajmniej kilka osób, które też wychodzą z takiego założenia. mam wtedy możliwość wybrania tych najbardziej wartościowych pozycji, jako, że na więcej nie mam po prostu pieniędzy, i 'zapłacenia' ich twórcom przez kupienie płyty.

Asiek napisał/a:

poza tym rzadko się zdarza, żeby ktoś był zainteresowany całą płytą wykonawcy.
z tym też nie mogę się zgodzić (; może dlatego, że patrzę przez pryzmat rapsowych płyt, które chyba każdy słucha 'od deski do deski', żeby wszystko wychwycić, ale ja zazwyczaj nie mam 'swojej ulubionej piosenki' z płyty, jako, że płyty zawsze przesłuchuję w całości. jeżeli nawet jedna wysuwa się na prowadzenie to reszta nie jest jakoś bardzo daleko w tyle.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-11-09, 19:35   

Asiek napisał/a:

poza tym rzadko się zdarza, żeby ktoś był zainteresowany całą płytą wykonawcy.


chyba jestem jakimś rzadkim okazem, bo mnie się nader często zdarza z pozytywnym skutkiem.

co do samego ściągania muzyki z sieci - a jeśli wykonawca sam z własnej nieprzymuszonej woli umieszcza swoje pliki z całych (wydanych of koz wcześniej ) płyt na własnej stronie?
jakoś nie wierzę, że ściągnięcie takiego utworu muzycznego to złodziejstwo i okradanie artysty czy wytwórni (i jeszcze tam kogoś) - znam takie zespoły i to polskie w dodatku (jedyny mankament a jednocześnie będący plusem - zespół jest mało znany w naszym kraju, za to za granicą... :D )

poza tym nie wiem jak inni - wypowiem się we własnej osobie - ściągając jakiś utwór z sieci (czy cały album) mam szansę poznać styl danego wykonawcy i jeśli mi się nie podoba, to zazwyczaj wszystko ląduje w koszu ze skutkiem natychmiastowym.
ale jeśli mi się podoba, to pędzę do sklepu po oryginał (a często bywa, że kupuję "zaległe" płytki) a empecy jest już niepotrzebne, więc ląduje... tak, w koszu ^^
a co jeśli nie mogę dostać konkretnego albumu?
no cóż... staram się znaleźć gdziekolwiek, a jeśli nie znajdę to po prostu go nie mam, ale może w przyszłości pojawi się możliwość jego zdobycia (niestety, tutaj dla niektórych przykra wiadomość - nie zdradzam swoich ulubionych kompozytorów i muzyków, więc nie ma mowy o tym, że mam chętkę na coś jedno sezonowego :P )

poza tym jest tez inna możliwość - można zawsze posłuchać LEGANYCH internetowych stacji radiowych ^^
i jest git :D
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-11-09, 19:35   

Cytat

..albo bulić za album, który sprowadzą jakieś 100 zeta + przesyłka jeśli sprowadzono z np. dalekich krajów.
nieeee.. dzięki, ja mogę na płytę z muzyką co najwyżej dać 40 zeta (39,90 znaczy się :P ) nie jestem bogata aż tak, by za album z 12 piosenkami jakiejkolwiek gwiazdy dawać od 50 wzwyż.
jakbym zarabiała tyle co Niemcy a życie w Polce nie byłoby takie drogie, to może... ale w takich realiach jakich teraz żyjemy to ni cholery, bo mnie nie stać -_-


ja akurat mam 3 wykonawców których po prostu kocham i jak zobacze jakąś fajną płyte której nie mam to mogę dużo wydać.. najdroższa płyta którą zakupiłem kosztowała 179.99zl
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-11-09, 19:36   

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę! Ja mógłbym całymi godzinami wybierać płyty w empiku, ale co z tego skoro są drogie. Ostatnio znalazłem jedną płytę zagranicznego wykonawcy za 70zł ;O

Ja byłbym za rozpowszechnieniem możliwości pobierania poszczególnych utwór. W stanach jest to normą np. na apple jeden plik kosztuje (kosztowało) 0.99$ i jest dobrze.
Niestety w Polsce długo będziemy musieli na coś takiego czekać...

[ Dodano: 09-11-2009, 19:37 ]

lapavlo napisał/a:

najdroższa płyta którą zakupiłem kosztowała 179.99zl
O zgrozo! Aż mój biedny portfel zawył z bólu!

[ Dodano: 09-11-2009, 19:40 ]

teneniel napisał/a:

poza tym jest tez inna możliwość - można zawsze posłuchać LEGANYCH internetowych stacji radiowych ^^
i jest git :D
Wątpie, by była stacja, która spełniany moje wymogi.
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-11-09, 21:19   

Krzysiek napisał/a:

W stanach jest to normą np. na apple jeden plik kosztuje (kosztowało) 0.99$ i jest dobrze.
sugeruję, aby pomyśleć nad utworzeniem podobnej strony z PLN :luka: , tylko komu by sie chciało...

Krzysiek napisał/a:

Można również kupować poszczególne pliki mp3, ale to w Polsce nie jest popularne.
bardzo niepopularne. źle . bardzo źle. :zalamany:

lapavlo napisał/a:

najdroższa płyta którą zakupiłem kosztowała 179.99zl
jestem w stanie wydać astronomiczną sumę na małe zachcianki, ale wg. mnie TO już lekka przesada.
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-11-09, 21:58   

Cytat

jestem w stanie wydać astronomiczną sumę na małe zachcianki, ale wg. mnie TO już lekka przesada.


nie mówie że każda tyle kosztuje, ale ta jedna akurat tyle :) i akurat musiałem ją mieć i tyle :D a że byłem akurat przy kasie to ją kupiłem :]
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-11-10, 04:47   

Gazeta skasowała artykuł o tym, że OdSiebie jest fajne :D

Jak zwykle przy tego typu wydarzeniach wracają tematy o tym, ze jedno ściągają bo inni drogo sprzedają... a co powiedzie o tym, ze firmy wychodzą na przeciw i niedługo będziemy mogli oglądać filmy za darmo?

=> http://legalne.info/1746/...i-beda-za-darmo

wtedy takie strony jak ta zamknięta nie będą już potrzebne ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szametu
[Usunięty]



Wysłany: 2009-11-10, 08:29   

,...
Ostatnio zmieniony przez szametu 2009-11-18, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-11-10, 12:23   

serwisem społecznościowym dla piratów ;) nie oszukujmy się..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szametu
[Usunięty]



Wysłany: 2009-11-10, 13:11   

...
Ostatnio zmieniony przez szametu 2009-11-18, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-11-10, 13:29   

jak najbardziej serwisy web2.0 mają to do siebie, że tworzeniem zajmują się użytkownicy jednak administracja jest od tego, aby korygować to jeżeli strona podąża w złym kierunku i reagować na łamanie prawa jasno i wyraźnie. Jak już napisałem wcześniej -> oni się musieli liczyć z tym pisząc tą stronę, że tak to będzie wyglądać, bo na legalnych plikach należących do użytkowników (z prawami autorskimi dodającego) by takiego ruchu nie zrobili.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz