Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-02-07, 20:24
Autor Wiadomość
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2010-11-11, 23:58   

Ale srsly, to calkiem normalne i logiczne. Bo kiedy kobiety maluja rzesy, to podnosza glowe do gory i jest to nienaturalna pozycja. Jezeli skoncentrujemy sie na miesniach odpowiadajcych za zamykanie/otwieranie szczeki i pozostawimy ja bezwladna, to mozna latwo zaobserwowac, ze im nizej bedziemy opuszczac glowe, tym bardziej usta beda nam sie zamykac. Analogicznie, im wyzej podniesiemy glowe, tym bardziej otworza nam sie usta, a ze panie podczas malowania skupiaja cala sowja uwage na tymze malownaiu, to po prostu nie koncentruja sie na miesniach odpowiadajacych za otwierania/zamykanie szczecki przez co, opada im ona i usta maja otwarte. ...no, chyba ze ktos ma naprawde wyrobiona podzielna uwage, ale wydaje mnie sie, ze paniom zalezy na dokladnym pomalownaiu sie, dlatego tez nie pozwalaja sobie na dekoncentracje w wiekszosci przapakach.

Ani nie odkrylem niczego nowego, ani nie zabrzmialem jakos wyjatkowo madrze, wrecz pseudo naukowo, ale czytajac niektore posty doszedlem do wniosku, ze trzeba to wyjasnic.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-11-12, 02:14   

m@tarci napisał/a:

ale czytajac niektore posty doszedlem do wniosku, ze trzeba to wyjasnic.

a masz jakieś doświadczenie w malowaniu rzęs, hm? chyba niewielkie, prawda? (;

Trochę podnoszą, trochę wysuwają głowę do przodu przy malowaniu i jakiś tam wpływ to ma, jasne. Natomiast, uwierz, jak komuś drży ręka czy nie ma wprawy, to może sobie rozdziawiać paszczę na całą szerokość i za wiele mu (jej) to nie pomoże. Ja często jak maluję oczy (a maluję je raczej intensywnie i praktycznie codziennie od dawna) to z kimś rozmawiam, podśpiewuję sobie coś albo podryguję (bo mi zawsze jakaś muzyka w tle gra). I jakoś nie zaobserwowałam, żeby mnie to dekoncentrowało, ani żeby efekty były niezadowalające.

Nie ma więc czego wyjaśniać, ot kwestia indywidualna.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2010-11-12, 02:30   

Ta, to normlane jak w sztukach walki czy podczas jazdy samochodem, na poczaktu full koncentracja, ale z czasem nabieramy wprawy i doswiadczenia, dzieki czemu wyrabiamy sobie automatyczne odrzuchy/zachowania. Mnie glownie chodzilo mi o wytlumaczenie efektu 'otwartych ust' i tego nie podwazysz, bo to po prostu fakt. Rozluznij miesnie i popatrz w gore, to szczeka automatyzcnie ci sie otworzy. Prosta obserwacja i rowie proste wnioski. A to, ze ktos jest w czyms dobry i latwo przychdzi mu np. takie pomalowanie rzes, to inna sprawa. Fakt, ja pewnie robilbym to z rozdziawiona bega, bo musialbym sie w pelni skoncentrowac na tym co robie, i to wygladalbym potem jak idota. ...w sumie nawet dobrze umalowany wygladlabym jak idiota. >.>
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-11-12, 02:35   

Ale ja nie twierdzę, że przy tym ruchu usta się automatycznie nie uchylają, tylko że nie jest to konieczne do uzyskania precyzyjnych kresek czy umalowania rzęs.

m@tarci napisał/a:

w sumie nawet dobrze umalowany wygladlabym jak idiota

malowałam kiedyś kolegę na koloniach na jakiś tam konkurs - wyglądał zadziwiająco dobrze i na zdjęciach później wyglądał bardziej dziewczęco od naszych koleżanek. ;) Ale pewnie, kwestia rysów.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
Ostatnio zmieniony przez Kredka 2010-11-12, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2010-11-12, 02:52   

Kredka napisał/a:

malowałam kiedyś na kolegę na koloniach na jakiś tam konkurs - wyglądał zadziwiająco dobrze i na zdjęciach później wyglądał bardziej dziewczęco od naszych koleżanek. ;) Ale pewnie, kwestia rysów.

No wlasnie o tym mowie. Dziewczeco - jak idiota, mozna mnie nazwac nietolerancyjnym, zacofanym, ale umalowany facet jest czyms zenujacym. No, ale musze troche wyluzowac, dopuszczam takie mozliwosci we wszelkich zabawach/wyglupach. Bo mieszkajac w niemczech i bedac nieraz w holandii niektorzy faceci malowali sie, ale nie dla zabawy. >.<

Kredka napisał/a:

tylko że nie jest to konieczne do uzyskania precyzyjnych kresek czy umalowania rzęs.

Zalozmy, ze robisz cos pierwszy raz albo po prostu cos ci nie wychodzi i tym razem starsz sie, zeby to wyszlo. Zgadnij jaka bedziesz miala mine podczas swoich staran? ;-) Zreszta wystarczy, ze cos cie zdziwni i przykuje cala twoja uwage, wtedy bedziesz miala podobna mine. Oczywiscie to nie sa reguly, bo zdarzaja sie wyjatki. Nigdy tym sie az tak nie interesowalem, bo to chyba psychologia juz, ale niektorzy maja tak, ze na przyklad jezyk wyciagaja i nim samoistnie steruja(bo to chyba pojedynczy miesien?), ale to cos z podswiadomoscia, wiekszosc ludzi po prostu pozostawia nieuzyteczne miesnie w bezwladzie i nawet podswiadomie ich nie kontroluje. Jak juz jestesmy przy podswiadommosci, to ja na przyklad jak gram w gierke samochodowa, to przy skrecaniu sam sie calym cialem przechylam w dana strone.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
saxifraga 
Ownlog.Klub
sekciara


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 85
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-12-11, 21:59   

odkąd się o tym dowiedziałam i zauważyłam u siebie kontroluję się i nie otwieram.
 
  podziel si� tym postem na:
Mortiah 
Blogger.Klub


Imię: Jaśmina
Wiek: 30
Dołączyła: 25 Maj 2012
Posty: 39
Miasto: Pomorskie

Wysłany: 2012-07-01, 00:08   

Hmm. Coś w tym jest, wiele dziewczyn otwiera usta jak się maluje i to jest zjawisko naprawdę trudne do wyjaśnienia... chociaż u siebie z jakiegoś powodu takiego czegoś nigdy nie zauważyłam ;]
 
  podziel si� tym postem na:
Luthieenn 
Blogger.Klub


Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 30
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-07-26, 13:30   

Hmmm, ja otwierałam usta, ale potem spojrzałam na siebie w lustrze, zobaczyłam jak głupio wyglądam i przestałam :D
______________________________________________________
http://nightlyw0lf.blogspot.com :)
 
  podziel si� tym postem na:
will89 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Lip 2012
Posty: 22

Wysłany: 2012-07-27, 07:55   

A ja otwieram i nie zamierzam przestać! ;D Jedyny problem to taki, że marszczę przy tym jeszcze czoło - co może mieć później gorsze konsekwencje ;P
 
  podziel si� tym postem na:
Karola_Gl
[Usunięty]



Wysłany: 2012-08-03, 11:25   

Ja mam lekko uchylone, co jest spowodowane maksymalną koncentracją - tak mi się wydaje.
 
  podziel si� tym postem na:
pinkoholiczka5 
WordPress.Klub

Zaproszone osoby: 48
Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 18

Wysłany: 2012-09-04, 01:40   

W Życiu bym nie wpadła na to, że jakiś facet kiedykolwiek zapyta o takie rzeczy dziewczyny :)
hahaha :)
Ale pytanie bardzo trafne, aż odchyliłam się do pozycji w której maluje rzęsy i to taki odruch jest :P głowa lekko odchylona (nie tyle do tyłu co bardziej wyprostowana) oraz lekko podniesione brwi aby napiąc powieki.
Dla mnie w takiej pozycji nie da rady siedzieć z zamkniętymi ustami..
 
  podziel si� tym postem na:
Szel 
Blogger.Klub


Imię: Szel
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 32

Wysłany: 2012-09-27, 10:06   

A dlaczego facet otwiera usta przy wkładaniu soczewek? ;p
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz