Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:52
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Polska] całkowity zakaz palenia?

Wprawdzie mamy już temat o papierosach jednak sądzę, że taka informacja to temat na osobną dyskusję.

Jeszcze do niedawna idąc w różne miejsca takie jak klub, pub, restauracja, przystanek trzeba się było liczyć z możliwością bycia biernym palaczem. W ostatnich wiadomościach, które oglądałem dowiedziałem się, że od poniedziałku 15 listopada 2010 wchodzi w życie ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych poza strefami do tego wyznaczonymi.



Całkowity zakaz palenia będzie obowiązywał w szpitalach (i innych zakładach opieki), szkołach, na dworcach, lokalach gastronomicznych (restauracje, puby, kawiarnie) bez wydzielonych sal oraz publicznych obiektach kultury.

Dla mnie, osoby niepalącej to super nowina. Nie o samo bierne palenie chodzi a o śmierdzący dym. Osoby palące nie rozumieją o co chodzi, aż do momentu kiedy same przestaną palić. Poza tym dymem przesiąka wszystko co znajdzie się w jego zasięgu..bleeee.

Właściciele miejsc, w których nie zostanie przygotowana wydzielona sala na palarnię będą zmuszeni wywiesić informację o zakazie palenia. Jeżeli ktoś zechce puścić dymka to będzie to musiał zrobić jedynie poza lokalem - współczuje w porze zimowej :D
Złamanie zakazu grozi 500PLN mandatem dla palacza (za palenie) oraz 2000PLN dla lokalu (za nieoznakowanie).

Co myślicie na ten temat? podobno z ankiet wynika, że nawet palących cieszy ten fakt.
Przed zakazem zwracaliście uwagę na to gdzie palicie i czy może to komuś nie przeszkadzać? Ja np. swoją babcię "wyganiam" z mieszkania kiedy ma ochotę na dymka. Jeżeli chce się truć to niech to robi w samotności ;p
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-11-14, 13:24   

Pomysł świetny - o ile będzie przestrzegany. Bo trochę się niestety obawiam, że skończy się na sporadycznych mandatach, a ludzie jak palili tak będą palić w miejscach publicznych (bo nikt tego nie będzie sprawdzał). Na tej zasadzie jak teoretycznie wprowadzono nakaz zbierania psich ekskrementów przez właścicieli - w innych krajach działa, a u nas jakoś baardzo rzadko widzę, żeby ktoś tego przestrzegał, a kar jakoś raczej nie widać.
Podchodzę więc sceptycznie, choć nie powiem, chciałabym, żeby coś z tego wyszło - dla mnie, czyli dla osoby niepalącej, byłoby to bardzo na rękę, bo ten dym przenikający włosy czy ubranie jest koszmarny, nie mówiąc już o efekcie biernego palenia. Inna sprawa, że mnie najbardziej trują sąsiedzi z góry (nie wiem, oni chyba mają tam jakąś produkcje, czy co, bo smród musi być straszny, skoro ja się duszę i muszę mieć 24 h na dobę okna pootwierane - nawet w zimę) - ale niby palą we własnym mieszkaniu, więc tego nikt im nie zakaże. A szkoda. ;)
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-11-14, 13:56   

Htsz napisał/a:

od poniedziałku 15 listopada 2010 wchodzi w życie ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych poza strefami do tego wyznaczonymi.

:super:

Htsz napisał/a:

Całkowity zakaz palenia będzie obowiązywał w szpitalach

...e, to trzeba było tego zakazać? Myślałam, że ludzie są na tyle inteligentni, że nie palili w szpitalach :oczami:

Htsz napisał/a:

Przed zakazem zwracaliście uwagę na to gdzie palicie i czy może to komuś nie przeszkadzać?

Nie palę, nie paliłam, nie próbowałam, nie zamierzam :luka:

Nie wierzę w to, że będzie to przestrzegane, a jeszcze mniej, że będą kary. Co nie oznacza, że ustawa mnie nie cieszy, wręcz przeciwnie, bardzo cieszy, bo jednak papierek jest, prawo jest i teraz to tylko kwestia kultury, ogłady i inteligencji palacza, co z tym zrobi.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-11-14, 17:24   

sam się zastanawiam jak to będzie egzekwowane. Z jednej strony bywa z tym marnie u nas, ale z drugiej strony taki nalocik na dyskotekę w weekend może nieźle podreperować budżet policji ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-11-14, 17:41   

Najpierw zrobią nalot na dyskotekę i podreperują budżet, a potem triumfalnie zapalą przy pączku. ;]

(tak, już chyba nie wierzę w ludzi ;) )
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-11-14, 22:44   

Htsz napisał/a:

Właściciele miejsc, w których nie zostanie przygotowana wydzielona sala na palarnię będą zmuszeni wywiesić informację o zakazie palenia. Jeżeli ktoś zechce puścić dymka to będzie to musiał zrobić jedynie poza lokalem - współczuje w porze zimowej :D

to teraz sobie wyobraź, że mieszkam u teściów, na parterze. na przeciwko okna kuchni i łazienki w odległości zaledwie 4 metrów mam zakład fryzjerski (a pomiędzy nami jest wejście do klatki schodowej czyli miejsce publicznie uczęszczane XD więc niejako podlega pod przepis).
zarówno właścicielka jak i klienci codziennie wystają mi pod oknem i dymia i dymia i dymią...
o ile w zimie jest jako tako znośnie (zamykam okna kuchni i łazienki bo zwyczajnie śmierdzi także pranie) o tyle w upalne lato (patrz wstecz kilka miesięcy temu, gdy temperatury powyżej 35 stopni) to katastrofa!
stoi taka baba pod oknem i cuchnie i wionie i wszystko leci do całego mieszkania (najgorzej czuć w kuchni, łazience i naszej sypialni) a w lato nie zamknę okna bo się uduszę -_-
wielokrotnie kobietę prosiłam aby odeszła 20 metrów dalej, gdzie nikomu to nie będzie przeszkadzać, a wręcz przeciwnie - dalej jest wielka otwarta przestrzeń z zielenią.
i 4 litery z tego.
może starała sie przez pierwsze kilka godzin nie palić pod oknami, ale następnego dnia to samo. i tak w kolo macieju -_-
albo ludzie maja sklerozę, albo im to wisi czy innych truja.
swoją drogą zastanawiam się czy palacze w ogóle używaja mózgu paląc już przy niemowlakach -_-

no, wyzaliłam się. lżej mi :)
na całe szczęście za rok będę miała to gdzieś, bo w maju odbieram klucze do wlasnego M :)
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Wiek: 32
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2010-11-16, 21:20   

Ja, mimo że jestem palaczem (bije się z tego powodu w pierś, bo niczego tak mi nie trzeba jak rzucenia palenia!), to bardzo się cieszę, że wprowadzono taki zakaz. Niczego tak bardzo nie lubię jak momentów, gdy siedzę na przystanku i osoba stojąca przede mną pali, a cały dym leci w tył, czyli na moją osobę. Sama staram się palić tylko u siebie lub w miejscach, w których nikomu nie przeszkadzam.

A ten zakaz w rzeczywistości nie jest tak rygorystyczny, jak rozdmuchują to media. Dotyczyć ma głównie lokami gastronomicznych lub pół-gastronomicznych, oraz jednopomieszczeniowych pubów,a takich w zadzie znam niewiele. Do tego dochodzą miejsca bez wywietrznika i bezpośredniego dostępu do okien, czyli wszelkie podziemne knajpki i to chyba tyle. Poza tym - grupowe wychodzenie na dymka jest całkiem przyjemne. ;p
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-11-16, 22:37   

Laleczka, pod wiatą na przystanku też im nie wolno palić, także następnym razem wyproś tą osobę ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-11-29, 17:17   

Powrócę do tematu. W sobotę miałem okazję pierwszy raz bawić się w klubie po wprowadzeniu zakazu palenia.

Jestem bardzo zadowolony! Palacze wychodzili sobie na zewnątrz (marznąć :D ) a w klubie dało się swobodnie oddychać, nikt nie robił problemów (widocznie doczytali ile wynosi mandat, ewentualnie bali się starcia z grupą ochrony :D ) - wprawdzie to był weekend Andrzejkowy, ale ludzi było bardzo dużo i ciągle napływali nowi.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-11-29, 17:47   

Fakt, od razu się we wszystkich pubach, klubach czy innych knajpach przyjemniej zrobiło bez tych papierosowych oparów. Cały czas się jednak trochę obawiam, że to tylko takie tymczasowe, a niedługo jeden spróbuje, drugi spróbuje, kar jakoś nie będzie - i się zacznie od nowa. Ale miejmy nadzieję, że nie, zresztą możliwe, że właściciele będą tego pilnować, w końcu przede wszystkim oni dostawaliby te mandaty.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz