Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Gadu-Gadu] od jak dawna masz GG i jak długi jest twój numer

przed chwilką dodałem temat o konkursie z okazji 10 lecia GG i wpadłem na pomysł kolejnego wątku.

Chciałem się zapytać w jakich okolicznościach mieliście okazję spotkać pierwszy raz ten komunikator? Kiedy to było? Sami na niego trafiliście czy może zobaczyliście najpierw u znajomych?

Czy numer, który sobie założyliście jako pierwszy macie do dzisiaj? ile profili do tej pory posiadaliście? jaki był wasz najkrótszy numer a ile ma ten, którego używacie obecnie?

Zawsze korzystacie z klienta GG czy może wolicie inne programy? co wasz odrzuca / przyciąga w nowych wersjach komunikatora Gadu-Gadu?

Do czego służy wam ten program? potrzebujecie go do pracy czy jedynie do rozrywki - kontaktu ze znajomymi?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-11-16, 15:51   

Już dokładnie nie pamiętam, ale gg mam i używam jakoś od 2003 r. chyba (wcześniej nie miałam w domu na stałe internetu, więc nie był mi potrzebny), wypatrzyłam go wcześniej u kumpeli i mi się spodobał pomysł pisania ze znajomymi przez komunikator. Początkowo to strasznie dużo czasu mi schodziło na rozmowy, prowadziłam naraz z kilkanaście - później mi przeszło i albo, jak najdzie mnie chęć popisania z kimś, rozmawiam z wybrańcami z listy, albo używam go do wymiany krótkich informacji ze znajomymi, typu ustalenie jakiegoś wyjścia czy załatwiania spraw związanych z uczelnią. Zawsze jestem na niedostępnym i nie chcę mi się już po prostu prowadzić setek takich samych, bezsensownych rozmów (choć przyznaję, że czasem zdarza mi się przegadać z kumplem do 4 w nocy o jakichś totalnie abstrakcyjnych pierdołach).

Htsz napisał/a:

Czy numer, który sobie założyliście jako pierwszy macie do dzisiaj? ile profili do tej pory posiadaliście? jaki był wasz najkrótszy numer a ile ma ten, którego używacie obecnie?

Cały czas mam ten sam, nie widziałam potrzeby zakładania innego, bo po co? numer mam spory, siedmiocyfrowy (pięć milionów z ogonkiem).

Htsz napisał/a:

co wasz odrzuca / przyciąga w nowych wersjach komunikatora Gadu-Gadu?

ja mam chyba jakąś pradawną wersję 7.7.0 (czy coś takiego), nowszej nie chcę, już w tej mnie denerwują te masakryczne emotikony (znacznie bardziej podobały mi się te ze starszych wersji), a ta nowa chyba graficznie jest jeszcze gorsza i chyba więcej reklam w niej. A że jakieś tam nowsze numery się nie będą mogły ze mną skontaktować, to już trudno, znajdą inny sposób. ;)
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-11-16, 23:09   

Gadu-Gadu 6.0, chyba rok 2003, w każdym razie był to jeden z pierwszych programów, które odpaliłem po instalacji stałego łącza i z całą pewnością najważniejszy przez najbliższe kilka lat.

Ciężko mi było znaleźć znajomych posiadających GG, więc przez długi czas miałem na liście jedynie znajomości z czasów kafejki internetowej. Czasem ktoś się zabłąkał z tekstem "cześć, poklikamy?" i zostawał na dłużej, albo nawet i wcale.

Od wersji 7 w górę używanie go było coraz cięższe, spamowe linki krążyły wręcz masowo. Dostawałem też wiadomości od nieznanych kontaktów, a gdy odpisywałem, okazywało się, że moja wiadomość trafiała do konferencji. Efekt? 10-20 osób odpowiadało mi "WTF? Kim jesteś? OCB?".

Przeniosłem GG na transport jabberowy, ale w sumie było z tym więcej kłopotów niż korzyści.

Zdaje się, że niebawem minie rok, odkąd definitywnie przestałem używać GG.

W tajemnicy powiem Wam, że byłem kiedyś w siedzibie GG Network, a nawet aplikowałem na jedno z tamtejszych stanowisk.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-11-16, 23:25   

ja swój pierwszy numer założyłam w 2001 roku, posiadam go do dziś, choć na co dzień korzystam z innego - zmiana była konieczna z przyczyn osobistych :P
początkowo korzystałam z wersji 4.0 (kto pamięta? :P ) potem chyba 6.0 od której zaczęły być wyświetlane reklamy. Uważam, że 7.0 (lub 7.7 obojętnie) to najlepsza wersja jaka była, choć niezbyt doskonała. 8.0 mnie na tyle wnerwiała, że po instalacji wychrzaniłam i wróciłam do 7.0
aktualnie posiadam v7.0 oraz v10.0 ale korzystam z częstotliwością "raz na ruski rok" bowiem od 2005 roku pozostaję wierna Mirandzie, która jak na tamte czasy była tym, czym niemalże GG v10. teraz.

Lukem napisał/a:

W tajemnicy powiem Wam, że byłem kiedyś w siedzibie GG Network, a nawet aplikowałem na jedno z tamtejszych stanowisk.

Nic niezwykłego, bo ja też, ale bardziej z ciekawości, niż głębokiej chęci zatrudnienia się. Co ciekawe siedziba jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania i nie wyróżnia się za specjalnie spośród wszelkich firm w tym budynku :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-11-17, 00:29   

a ja dokładnie nie pamiętam od kiedy mam GG, przez mgłę kojarzę, że było to jeszcze przed podpisaniem z Dialogiem umowy na dostęp PPP (oni mieli wtedy tak fajnie, że każdy dostawał swoje dane i nie można było ci nabić kasy nie znając ich). Jeżeli dobrze kojarzę to w tej sytuacji stawiam na rok 2002.

Zaczynałem już od numeru 7 cyfrowego, gdyby jedna cyferka była nie 1 a 3 to można by go czytać w dwie strony :P . Po kilku latach - kiedy GG uwolniło trochę numerów 6 cyfrowych - stałem się szczęśliwym posiadaczem swego rodzaju "złotego numeru".

Oba mam do dzisiaj. Częściej korzystam z tego pierwszego, drugi służy mi podczas wyjazdów a także jako oficjalny numer dla tego co robię w internecie.

Wersji komunikatora, którą używałem jako pierwsza nie pamiętam, ale zwykle były to najnowsze. Także zapewne przewinąłem się przez wszystkie między 6 a 10. Oprócz tego kilka alternatyw typu Tlen.

Komunikator od zawsze służył mi do komunikowania się ze znajomymi a także do obsługi strony z szablonami. Swego czasu miewałem po 10-15 rozmów od nieznajomych osób dziennie - związanych ze sprawami blogów. Min. z tego powodu powstało np. to forum ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2010-11-17, 17:40   

Na wiosnę będzie jakieś siedem lat odkąd "przydzielono" mi mój numer gg. ; D Zaczynał się na 5, nie pamiętam jak brzmiał dalej, bo go już nie używam. Niestety zmiana była konieczna. Odkąd pamiętam miała ustawione "zapamiętaj hasło", dlatego też nie mogłam się zalogować, gdy zmieniłam komputer. Na mejla, którego podałam przy rejestracji też nie mogłam się zalogować z takich samych przyczyn, w sumie to chyba nawet nie pamiętałam dokładnie jak brzmiał mój ówczesny adres mejlowy. :wstyd:
Konsekwencją tej historii był nowy numer, którego używam do dziś. Zaczyna się od 1 i ma osiem cyfr. ; ) Co do wersji gg, której używałam to nie podam, bo zwyczajnie tego nie pamiętam. Nie przywiązuje uwagi do takich rzeczy.

Tak na marginesie, skoro już mowa o komunikatorze, to kochałam starą wersję aqq! :serce: Była piękna, miała przyjemny dźwięk powiadomień, była stabilniejsza od gg. Cudo! Ale wprowadzili tą nową, która jest O B R Z Y D L I W A, nieczytelna, z avatarami, których w żaden sposób nie da się usunąć. Jednym słowem koszmar i musiałam wrócić do gg.
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Pomogła: 3 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-11-17, 18:06   

ja już sobie współżyje z moim numerem GG bezzmiennie od czterech lat :D zaczyna się na 9 i oprócz owej 9 ma jeszcze 6 innych cyferek. na laptopie mam wersję 9.coś, na zwykłym komputerze hula sobie 10... GG to w moim przypadku niezawodny sposób na komunikację, kiedy wszystko inne zawodzi, ale ostatnio coraz częściej zastępowane jest przez czat na Facebooku. :P
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-11-17, 19:03   Re: [Gadu-Gadu] od jak dawna masz GG i jak długi jest twój n

Htsz napisał/a:

w jakich okolicznościach mieliście okazję spotkać pierwszy raz ten komunikator? Kiedy to było?

U znajomej 6 lat temu.

Htsz napisał/a:

Czy numer, który sobie założyliście jako pierwszy macie do dzisiaj? ile profili do tej pory posiadaliście? jaki był wasz najkrótszy numer a ile ma ten, którego używacie obecnie?

Nie mam do dzisiaj, miałam dwa (trzy) profile (ale ten trzeci był założony sama nie wiem po co, ale numer był świetny, niestety się przedawnił). I pierwszy i drugi numer miał/ma siedem cyfr.

Htsz napisał/a:

Zawsze korzystacie z klienta GG czy może wolicie inne programy? co wasz odrzuca / przyciąga w nowych wersjach komunikatora Gadu-Gadu?

Korzystałam z GG starych, z Tlenu (leciusie, ale brzydziusie :P ), z AQQ (do czasu, kiedy przestało łączyć z serwerem) i już od dłuuuższego czasu korzystam z GG built 10102 (czyli GG10?) - zaktualizowałam swojego czasu do tej takiej WIEEELKIEJ i szlag mnie trafił ==
No i niestety GG to jedyny komunikator, który pasuje mi wyglądowo i działająco - czyt.: nie wali się ==

Htsz napisał/a:

Do czego służy wam ten program? potrzebujecie go do pracy czy jedynie do rozrywki - kontaktu ze znajomymi?

Do komunikacji, ale i tak rzadko z niego korzystam, bo nie lubię.
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2012-01-13, 15:23   

GG to pierwsza rzecz z której się korzystało w kawiarenkach - tam też powstał mój pierwszy numer zapewne. Do celów towarzyskich i zabicia czasu (sama siebie nie rozumiem).

Teraz, po tych 10 latach, aplikacji Gadu Gadu nie widziałam u siebie na komputerze jakieś 5-6 lat, najpierw był AQQ, potem MyTribe jak wyszło na krótką chwilę, Miranda na dłużej i teraz korzystanie z Linuksa zaprzyjaźniło mnie z Pidginem.

Numer mój ma 8 cyfr i używam go w sumie tylko do kontaktu z jednym klientem, sama od dłuższego czasu korzystam z gTalka, czyli przewygodnego protokołu xmpp.

Pierwszego numeru już dawno nie mam i jeśli dobrze myślę to ten jest drugi.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-13, 23:07   

Yzoja napisał/a:

i używam go w sumie tylko do kontaktu z jednym klientem, sama od dłuższego czasu korzystam z gTalka, czyli przewygodnego protokołu xmpp.
Ja też od pewnego czasu korzystam z GG tylko by sprawdzić czy ktoś nie zostawił wiadomości lub piszę z osobami, które chciały w ten sposób pogadać ze mną. Obecnie preferuję Skype i pocztę + czat na Gmail oraz Facebook (ciekawostka: fb na komunikatorze).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2012-01-14, 11:12   

Htsz napisał/a:

(ciekawostka: fb na komunikatorze)

od 150 lat takie programy jak Pidgin, czy mobilne Palringo albo eBuddy dają możliwość czatowania przez nie z ludźmi z fb, jedyne czego wymaga taki program, to krótki adres profilu: facebook.com/yzoja w moim przypadku.

Htsz napisał/a:

Skype
- on mnie nie lubi, więc jak mam z kimś porozmawiać wolę telefon, tym bardziej jeszcze, że Skype nie wspiera linuksa.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-14, 23:17   

Yzoja napisał/a:

on mnie nie lubi, więc jak mam z kimś porozmawiać wolę telefon
Telefon ma ten minus, że bez zestawu słuchowego masz zajętą jedną dłoń lub ramię i potem boli szyja :D Druga sprawa to brak możliwości udostępniania pulpitu a w wielu przypadkach to ratuje sytuację (np. jak ktoś nie zna się na komputerach a trzeba mu coś wyjaśnić). Trzecia to koszt rozmowy (czasem rozmawia się 1-2h), chyba, że akurat masz setki darmowych minut ;)

Yzoja napisał/a:

od 150 lat takie programy
ja się tym nie interesowałem, Lukem pisał o tym w 2010 roku (że wtedy wprowadzono), więc wspomniałem przy okazji ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz