Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 17:22
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    dyskryminacja? panowie płacą więcej za wejście do klubu

Gazeta Wrocławska (a konkretniej jej dziennikarz) dostała olśnienia i zauważyła, że jak faceci wchodzą do klubu to w 99% przypadków płacą więcej od kobiet.

=> http://www.gazetawroclaws...nacja,id,t.html

Ten kto po klubach chodzi wie, że kobiety zazwyczaj płacą 50-100% mniej niż facet.
Właściciel klubu chce w ten sposób przyciągnąć jak najwięcej dziewczyn, za którymi przyjdą faceci z kasą by zostawić ją na barze.

Dziennikarz wskazuje takie zachowania (pobieranie różnych opłat w zależności od płci) za dyskryminację i niezgodne z konstytucją. Właściciele klubo odbijają to tym argumentem, który wymieniłem przed chwilką oraz drugim: kobiety zarabiają mniej, to mniej płacą.

Ja osobiście przywykłem do tego, że płacę więcej. Taki mój los, urodziłem się z penisem :D z drugiej strony to trochę nie fair, szczególnie kiedy różnica jest spora.

np. ja płacę 15-20 a kobieta nic. Opłata za wejście jest w pewnym sensie dodatkową selekcją, ale czasami właściciele przesadzają, szczególnie kiedy za wygórowaną ceną biletu nie stoi nic atrakcyjnego w środku.

W artykule i komentarzach jest sugestia o to, aby kobiety płaciły tyle co faceci. Ja sądzę, że powinno być odwrotnie, czyli faceci powinni płacić tyle co kobiety. Mniej oszukany czuję się jak płacę 5-10 a kobieta nic-5.

a jakie jest wasze zdanie na ten temat? podchodzi pod dyskryminację? jak według was powinno to wyglądać?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2011-02-27, 19:52   

Więcej zarabiacie, to więcej płacicie :P

Nie, a tak serio, to nic mnie to nie obchodzi, bo i nie bywam w klubach i nie mam z kim w nich bywać ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-27, 20:24   

banalna wymówka, nie interesuje mnie, bo nie chodzę.. ale to można przenieść w inne miejsce, np. za bilet do kina nie płacisz nic a facet, z którym przyszłaś 20pln.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2011-02-27, 20:54   

Też to zauważyłem, ale chyba lepiej jest siedzieć w klubie, gdzie większość to dziewczyny, niż gdy bawią się praktycznie sami panowie. ;P
A tak naprawdę, to nie chodzę często do klubów, więc mi jest to obojętne. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-02-27, 22:19   

Skoro w klubie będzie doczepiać się do mnie banda (często beznadziejnych i nachalnych) facetów, to gdybym musiała jeszcze płacić (albo więcej płacić) za wejście, to poszłabym gdzie indziej, proste. Więc dla właściciela klubu opłacalne jest robić tak, jak robi, bo więcej kobiet w lokalu równa się więcej kasy zostawianej przez facetów.

Ale z punktu widzenia panów, zgadzam się, że to niesprawiedliwe (tak jak niesprawiedliwe jest, że np. kobieta pracująca na takim samym stanowisku jak facet, z takim samym stażem, zarabia mniej).
Natomiast jak dla mnie, to w ogóle nie powinno być opłat za wejście do klubów, przecież i tak zarabiają na zamawianych w nich alkoholach.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Jego Piorko 

Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 72

Wysłany: 2011-02-27, 22:35   

Mnie się pomysł bardzo podoba..dorzuciłabym jeszcze tylko żeby kobieta mogła mieć dwóch mężczyzn..jednak co dwie głowy to niejedna..;]
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-02-27, 23:28   

Kredka napisał/a:

Skoro w klubie będzie doczepiać się do mnie banda (często beznadziejnych i nachalnych) facetów, to gdybym musiała jeszcze płacić (albo więcej płacić) za wejście, to poszłabym gdzie indziej, proste. Więc dla właściciela klubu opłacalne jest robić tak, jak robi, bo więcej kobiet w lokalu równa się więcej kasy zostawianej przez facetów.

Ale z punktu widzenia panów, zgadzam się, że to niesprawiedliwe (tak jak niesprawiedliwe jest, że np. kobieta pracująca na takim samym stanowisku jak facet, z takim samym stażem, zarabia mniej).
Natomiast jak dla mnie, to w ogóle nie powinno być opłat za wejście do klubów, przecież i tak zarabiają na zamawianych w nich alkoholach.

podpisuję się nogami, rękoma i cyckami ;)

od siebie dodam tylko, że facet dwa razy się zastanowi (w sensie rozpoczynania drak i robienia z siebie idioty przed kobietą), zanim wejdzie do takiego klubu, jeśli płaci więcej niż kobieta. W stolicy kiedyś istniał (i nadal istnieje) taki klub, do którego wchodziło się po równej opłacie, klub choć oficjalnie pretendował do dość dobrego, wcale nim nie był.
A to za sprawą tego, że kobiety poniekąd bały się do niego przychodzić ze względu takiego, że więcej tam było facetów niż ich samych, faceci nachalni na tyle, że nie obywało się bez specyficznego "najaranego" który wisiał nad tobą chcąc dać ci całusa już na wejściu o.O Inna sprawa, że w tym klubie dochodziło do ekscesów typu, bzykająca się ledwie poznana parka w przejściu do kibla :przestraszony:
Zaczęłam chodzić do normalnych klubów, gdzie nie dość że opłaty były "dyskryminujące", ale także i selekcja. Miałam wtedy 90% pewności (niestety nie 100%, bo zawsze się jakiś idiota trafi), że moja wizyta w klubie nie skończy się jakąś awanturą w tymże.
Było miło i kulturalnie, choć drogo.
I tego się trzymam, choć od dłuższego czasu nie bywam w klubach.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-28, 16:12   

wy jako kobiety macie same plusy ekonomiczne:

- zerowy lub minimalny koszt wejścia
- tańsze drinki
- zamożniejsi faceci

Jest to duży plus dla par. Płacą mniej.
Przytoczony przeze mnie przykład wejścia do kina był nieprecyzyjny, bo określiłem to zależnością związku. Jednak gdyby to były obce sobie osoby i jedna z nich nie musiałaby płacić za seans tylko dlatego, że nie ma wacka to by było co najmniej nie fair.

oczywiście nie przeczę, że lepiej jest się bawić w klubie przeważającym liczbą kobiet, jednak nie każdy lubi siedzieć całą noc w jednym a przejście po kilku to już przynajmniej 60-100 wydane tylko na to żeby wejść do środka - a gdzie coś do picia czy drinki dla siebie i tych kobiet, dla których się przyszło?

teneniel napisał/a:

Zaczęłam chodzić do normalnych klubów, gdzie nie dość że opłaty były dyskryminujące, ale także i selekcja. Miałam wtedy 90% pewności (niestety nie 100%, bo zawsze się jakiś idiota trafi), że moja wizyta w klubie nie skończy się jakąś awanturą w tymże.
jak ktoś szuka zaczepki to nie ważne ile zapłacił na wejściu i czy ma na sobie adidaski bądź lakierki ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-02-28, 16:33   

Htsz napisał/a:

nie musiałaby płacić za seans tylko dlatego, że nie ma wacka to by było co najmniej nie fair

A to że kobiety zarabiają mniej jest fair? To że są przez pracodawców traktowane lekceważąco lub narażone na molestowanie (fizyczna bądź psychiczne) jest fair? itp itd. Kiedy tego by nie było, kiedy taka dyskryminacja zniknie, jak najbardziej byłabym za zlikwidowaniem dyskryminacji w "drugą stronę" (w sensie "niesprawiedliwych" korzyści z bycia kobietą). Natomiast w takiej sytuacji, jaka jest dziś, teksty "niech kobiety płacą tyle samo za wejście do klubu" trochę zajeżdżają hipokryzją, łatwo mówić o dyskryminacji, kiedy dotyczy ciebie, a na inne przymykać oko.

Htsz napisał/a:

jak ktoś szuka zaczepki to nie ważne ile zapłacił na wejściu i czy ma na sobie adidaski bądź lakierki

zaczepka może być na różnym poziomie (chamstwa, agresywności i nachalności)
A inną już sprawą jest to, że faktycznie burdy zdarzają się we wszystkich lokalach, ale teneniel, ma rację, że w tych z zerowymi opłatami za wejście zdarzają się częściej.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-02-28, 16:58   

Cytat

A to że kobiety zarabiają mniej jest fair?
Każdy na rozmowie o prace zgadza się lub nie na oferowane mu warunki. Czasy się zmieniają. Zobacz ile teraz kobiet studiuje, wielokrotnie więcej niż kiedyś.

Kredka napisał/a:

To że są przez pracodawców traktowane lekceważąco lub narażone na molestowanie (fizyczna bądź psychiczne) jest fair?
owszem są, kobiety bardziej, ale każdy jest narażony. Kobieta w takim przypadku (jak się przeciwstawi) ma ogromne pole do walki. Mężczyzna w takiej samej sytuacji ma już o wiele gorzej.

Kredka napisał/a:

Natomiast w takiej sytuacji, jaka jest dziś, teksty niech kobiety płacą tyle samo za wejście do klubu trochę zajeżdżają hipokryzją, łatwo mówić o dyskryminacji, kiedy dotyczy ciebie, a na inne przymykać oko.
Nie chcę żeby kobiety płaciły więcej, bo to w niczym nie pomoże. Napisałem przecież, że powinno być odwrotnie. Tak, aby różnica nie była taka spora.


Byłem kilka razy w takich klubach gdzie przepłacałem za wejście. Głównie dlatego, że chodzę tam gdzie większość znajomych. Mam tylko jeden ulubiony lokal i jak nie idziemy do niego to mi to obojętne, byle muzyka nie powodowała dysmózgii. Kluby owszem sprawiały dobre wrażenie na początku, ale po głębszym rozpoznaniu okazywało się, że za wyższą opłatą stoi także droższy bar. Niekoniecznie lepsza muzyka. Kobiety wcale nie wyglądały na biedniejsze, tym bardziej panowie, ale wszyscy jakby byli plastikowi i płacili tam za wszystko fortunę tylko po to by się pokazać.

Nie marudzę z tego powodu, jak nie mam pieniędzy to nie wychodzę nigdzie a jak już wychodzę to mam świadomość, że nie będzie to tani wieczór. Jednak skoro to takie oczywiste to dlaczego różnica w opłatach z uwagi na płeć spotykana jest głównie w klubach?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Jego Piorko 

Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 72

Wysłany: 2011-02-28, 17:12   

Kredka napisał/a:

A to że kobiety zarabiają mniej jest fair? To że są przez pracodawców traktowane lekceważąco lub narażone na molestowanie (fizyczna bądź psychiczne) jest fair? itp itd. Kiedy tego by nie było, kiedy taka dyskryminacja zniknie, jak najbardziej byłabym za zlikwidowaniem dyskryminacji w drugą stronę (w sensie niesprawiedliwych korzyści z bycia kobietą). Natomiast w takiej sytuacji, jaka jest dziś, teksty niech kobiety płacą tyle samo za wejście do klubu trochę zajeżdżają hipokryzją, łatwo mówić o dyskryminacji, kiedy dotyczy ciebie, a na inne przymykać oko.



No właśnie..a potem na waciki nam nie wystarcza.
 
  podziel si� tym postem na:
hasia 
WordPress.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Maj 2010
Posty: 64
Miasto: Tczew

Wysłany: 2011-02-28, 17:26   

Jeśli to niezgodne z Konstytucją, to zakazać, a jeśli nie, to dać temu święty spokój. Bo jeśli to jest zgodne z prawem, to jedyną opcją zmiany czegokolwiek jest odgórne dyktowanie cen, a to brzmi zbyt znajomo, żeby było dobrym pomysłem.
Jasne, można spróbować sprawę oprotestować, skrzyknąć większą grupę i bojkotować kluby, ale jakoś nie wierzę, żeby to okazało się skuteczne. 'Plastikowi' zostaną i właściciele i tak wyjdą na swoje. Jasne, że sytuacja z punktu widzenia faceta jest kiepska, ale to walka z wiatrakami raczej.
Jak dla mnie to zwykła ekonomia, a nie jakaś dyskryminacja, no ale mnie ogólnie trochę bawi cała idea równouprawnienia, więc mogę nie patrzeć na to obiektywnie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz