Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-10-27, 05:25
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-13, 00:42   

teneniel napisał/a:

I teraz pytanie - jak określić wartość kosztu przesyłki nie znając jeszcze możliwych gabarytów (wszystko zależy od tego jak się ułoży przedmioty, więc to nie taka prosta sprawa) i miejsca docelowego, nie zakładając specjalnie konta na danych stronach kurierskich?
Jakieś przybliżone gabaryty zapewne trzeba określić (i wagę), ale skoro na stronach kurierów trzeba się rejestrować to spróbuj może przez porównywarki firm kurierskich.

p.s. swoją drogą jak na razie każdy z nas poleca inną firmę, nie poprawia to za bardzo dylematu wyboru odpowiedniej. Jak widać każdy chwali swoją do czasu kiedy nie stanie się coś złego z pakunkiem..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

MatPodgorski 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 11 Kwi 2012
Posty: 14

Wysłany: 2012-04-13, 00:57   

Htsz napisał/a:

p.s. swoją drogą jak na razie każdy z nas poleca inną firmę, nie poprawia to za bardzo dylematu wyboru odpowiedniej. Jak widać każdy chwali swoją do czasu kiedy nie stanie się coś złego z pakunkiem..
Pełna zgoda... to może powinniśmy się wypowiedzieć jakie firmy odradzamy :P Ja odradzam z całą pewnością Pocztę polską. Jeśli chodzi o przyesyłki typu listy to ok, ale napewno nie wszelkiego rodzaju sprzęt, w dodatku drogi.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-13, 01:55   

O Poczcie Polskiej pisałem już kiedyś. Bywa z nimi różnie. Wiele razy dostałem przesyłki w idealnym stanie i na czas. Natomiast paczki z Francji (wysyłane zwyczajnie, w dużych kopertach) z nagrodami przychodziły do mnie w kratkę, te lepsze nie dotarły.
Bardzo denerwują mnie awiza, często bywam w domu cały dzień (domofon sprawny) a potem znajduję powiadomienia, że listonosz nie zastał.

Druga niemiła przygoda to zagubiony przekaz pocztowy, skończyło się na zwrocie pieniędzy nadawcy - co najlepsze biorą całkiem spore pieniądze za te przekazy a taki cyrk potrafią zrobić.

Jeżeli chodzi o kurierów to odradzałem jedynie Siódemkę (pisałem o tym wyżej, dwa lata temu). Nie wiem jak teraz, bo nie korzystam, ale na wykopie było niedawno o traktowaniu przez nich przesyłek. Tak to nie mam powodów do narzekań na innych - jednak nie jest to opinia osoby, która często korzysta z usług firm kurierskich.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Snoepje 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 115
Miasto: Holandia

Wysłany: 2012-04-13, 14:00   

Swego czasu dość regularnie w pracy korzystałam z przesyłek kurierskich Poczty Polskiej (Pocztex, czy jakoś tak) i nigdy nie mieliśmy z nimi problemów. Z DHL'em miałam też dobre doświadczenia, ale bardzo sporadyczne, więc ciężko się naprawdę wypowiedzieć.
______________________________________________________
http://justine-abroad.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2012-04-16, 23:18   

Ja powiem tak:
nieco ponad pół roku temu miałam przyjemność korzystać z kilku firm kurierskich (w sensie odbioru przesyłki, bo jeśli chodzi o nadanie, to zielona jestem)
I tak:
1) JAS-FBG - byli raz, przesyłka zabezpieczona perfecto - choć wtedy pogoda była do kitu i opakowania mimo folii zamoknięte nieco - no ale to była sama glazura, więc niczemu to nie przeszkadzało. WAŻNE, że wszystko było całe, kurier nawet bez problemu zgodził się na wwiezienie ładunku aż pod same drzwi mieszkania (choć nie musiał i nie miał takiego obowiązku).
2) DHL - większych zastrzeżeń nie mam, choć warto sprawdzić przy kurierze zawartość przesyłki - mnie się trafiło, że w przesyłce brakowało jednej rzeczy, a że nie miałam czasu to nie sprawdziłam i zorientowałam się dopiero chwile później, jak kurier już sobie pojechał. Na szczęście zadzwoniłam do firmy gdzie zamawiałam towar, wyjaśniłam sprawę i na drugi dzień dotarła do mnie zguba. Problemu z wjechaniem towaru do mieszkania brak mimo gabarytów, kurier miły :)
3) Siódemka - w przeciwieństwie do opinii, ja nie miałam problemów z tym dostawcą, może dlatego, że wieźli do mnie duże AGD i musieliby się gęsto tłumaczyć z poobijanego sprzętu. Paleta zabezpieczona czarną, grubą folią, nawet miałam problem ze zdjęciem tego - tak zabezpieczyli, że nie miało prawa samoistnie się rozwalić :)

Co do kuriera PP to się nie wypowiem, wiem tylko jedno - jeśli idzie do nas np. z Niemiec paczka DHL (a właściwie nie paczka tylko coś na wzór naszego listu - czyli bez rejestracji jakiejkolwiek - nazywa się to "DHL paket") to w naszym kraju przejmie to właśnie Poczta Polska i żeby nie było zdziwka - na awizo będzie to oznaczone jako "inna przesyłka" czyli po polskiemu - pakiet (reklamowy) który oprócz braku rejestracji nie ma także żadnego ubezpieczenia czy wartości deklarowanej (ani tym bardziej jakiegoś numeru paczki) - po prostu traktowany jest jak zwykły pakiet reklamowy, który jak się nie odbierze - powinien lądować w składnicy PP, a w praktyce często jakiś pracownik zabierze do domu i nikt mu tego nie udowodni, bo śladu po paczce nie ma w żadnych dokumentach.
Także jeśli coś wysyłacie przez PP to NIGDY zwykłym listem - najmniej list polecony ekonomiczny i ew. do tego priorytet. Każdy polecony jest rejestrowany, więc jak zaginie to można się domagać odszkodowania :)
 
  podziel si� tym postem na:
×majki85 
uwaga, spamer?!

Wiek: 38
Dołączył/a: 26 Cze 2012
Posty: 1

Wysłany: 2012-06-26, 11:48   

Według mnie przed wyborem firmy kurierskiej należy zwrócić uwagę gdzie będą wysyłane nasze przesyłki i na czym najbardziej nam zależy. W zależności od destynacji jaką wybieram korzystam z różnych firm. Wysyłam głównie za granicę więc postanowiłem skorzystać z UPS-a.

Bezpośrednio paczki mają strasznie drogie. :|

Więc postanowiłem poszukać czegoś tańszego korzystającego z UPS.

Znalazłem kilka firm brokerskich które korzystają z tego przewoźnika, rozpiętość cen jest naprawdę duża, a i obsługa też.

Osobiście korzystam z AIN Kurier, może nie są najtańszym brokerem na rynku ale w ofercie mają jedynie przesyłki międzynarodowe i pracownicy zajmują się tylko nimi.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-26, 13:17   opinie o kurierach

majki85, trzeba być niezłym fanem marki albo mieć dolę od AIN żeby zarejestrować się na forum blogowym tylko po to by wypowiedzieć się w wątku o kurierach ;) nie uważasz, że taka opinia nie będzie traktowana jako wiarygodna?

edit:

Zabawne jest to, że członkiem zarządu AIN Sp. z o.o. w Krakowie jest mężczyzna, który nazywa się tak samo jak Ty :^^:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
MikeFM 
Blogger.Klub


Imię: Michał
Dołączył/a: 21 Cze 2012
Posty: 63

Wysłany: 2012-07-04, 23:30   

Najlepsze doświadczenia mam z DB Schenker, ale DPD też daje radę (chociaż ostatnio kurier się dziwnie zachował, ale mniejsza). UPS nie polecam :)
______________________________________________________
Pomagam głównie w zakresie xHTML i CSS.
W mniejszym stopniu doradzam również w sprawach PHP, MySQL, JavaScript oraz grafiki.
Potrzebujesz wsparcia? Pisz na PW.
Drobna pomoc za darmo!
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-08-07, 13:30   

Ja ostatnio potrzebowałam pilnie wysłać jedną kartkę na uczelnię z Bielska do Katowic, wiedziałam że pocztą nie zdążę, a musiałam ją dostarczyć do poniedziałku na 12, a wysyłałam w pt popołudniu. Powiem Wam, że na odległość jakieś 60 km Bielsko-Kato, DHL chciał jakieś 80 zł z niegwarantowaną datą dostarczenia, Siódemka to samo, a najtaniej wyszło Pocztexem - 40 zł. Także wcale ta Poczta Polska nie jest taka zła...:)
 
  podziel si� tym postem na:
mllekatherine 
Blogger.Klub


Imię: Katherine
Wiek: 30
Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 19
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-08-11, 14:07   

w każdej firmie kurierskiej można natrafić na problemowych dostawców, którzy podrabiają podpisy, zostawiają paczki pod drzwiami, u sąsiadów czy nawet w osiedlowym sklepie. to zazwyczaj są problemy dotyczące jednostki, a firma funkcjonuje sprawnie. najczęściej kurier po kilku skargach zostaje zwolniony, bo wyrabia firmie złą opinię.
sama do tej pory nie miałam żadnych przygód z kurierami, ale słyszałam wiele negatywnych opinii o Siódemce, chociaż mnie akurat nie zawiodła :)
 
  podziel si� tym postem na:
×Danuta38 
uwaga, spamer?!

Imię: Danuta
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 1
Miasto: Poznań

Wysłany: 2012-08-15, 18:59   Re:kurier

Tak czytam, czytam....i nie wiem która poczta pozwala o ile nie było nadawane z opcjami dodatkowymi na otwarcie paczki (a jeden głos był taki na forum), ale do sedna sprawy. Niestety co do listów to jak na razie jesteśmy praktycznie skazani na pocztę, ceny u kurierów są jeszcze za wysokie aby klient zgodził się zapłacić. Ja handluję używanym sprzętem komputerowym i są drobiazgi, które wysyłam listem. Ponadto od jednego klienta dowiedziałam się (pracownika poczty), że w przypadku przesyłek rejestrowanych praktycznie nie ma sensu płacić za priorytet, jest to tylko wyciąganie pieniędzy od klientów, a róznicy w dostarczeniu albo nie ma wcale, albo 24 godziny. Zresztą sprawdziąłm to i wysłałam do siebie jak byłam na jednodniowym wyjeździe (odległość około 100km, z jednej poczty)) 2 listy polecone jeden ekonomiczny, jeden priorytet-doszły razem.... Ale dalej, wysyłając paczkę pocztą to za opcje ostrożnie (jako wysyłka na warunkach specjalnych), czy ubecpieczenie trzeba dopłacić tyle, że najdroższy kurier jest tańszy. Fakt jest taki, że klient paczy na cenę podstawową, a prawda jest inna. Poczta działa podobnie jak banki z kredytami, Odsetki promocyjne, tylko 15%, problem w tym, że bierzesz na rok 1000zł, a spłacasz 1700 więc jakie to 15%? Podobnie z cenami na poczcie. Co do kuriera z wygody na obsługę korzystam z "grupa przewozowa" I jak na dzień dzisiejszy (łącznie po wysłaniu około 1500 paczek w prawie dwa lata) ani razu nie miałam z nimi problemu
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-21, 00:47   

Uwielbiam osoby, które rejestrują się na forum, zaglądają dokładnie w jeden temat i piszą jedynego posta z pochlebną opinią o jakieś dziwnej firmie :D komu by się chciało? chyba tylko temu co na tym zarabia ;)

swoją drogą to Siódemka zaczyna walczyć o dobre opinie klientów :D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz