Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Ox 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 17 Kwi 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-05-12, 17:57   

Właśnie zainstalowałem. Jutro pierwsze wyniki, ciekaw jestem co też ukażą.

[ Dodano: 13-05-2012, 12:36 ]
No, już z tej próbki końca dnia wczorajszego widać wiele ciekawych rzeczy. Większość wejść to wizyty 1-10 sekund. Zaskoczyło mnie to. Z drugiej strony średni czas wizyty to 5 minut, przy 2 podstronach na wizytę, średnio.

To z takiej małej próbki. Ale narzędzie jest naprawdę świetne, dzięki za polecenie go.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-14, 14:51   

Ja założyłam bloga 1 kwietnia
Było mi dość łatwo bo tematyka jest dość popularna a konkurencja mała.

Na początku poszukałam blogów o podobnej tematyce i zaprosiłam do siebie, dużo blogów dodało mnie do linków co daje kilka-kilkanaście wyświetleń w ciągu dnia

Później zaczęłam udzielać się na forach o odchudzaniu. W stopce dość dużymi literami napisałam "Zapraszam na mój blog link" To dało dużą ilość wyświetleń czasami też jak odpowiadam komuś piszę powinnaś zmniejszyć ilość tych składników wg tych zasad >klik> i dołożyć te ćwiczenia >kilk>
Dobre wyniki daje założenie popularnego tematu. Jesteś na samej górze a każdy kto wchodzi czyta pierwszy post i rzuca mu się w oczy podpis

Gdy liczba artykułów dotyczących odchudzania wzrosła coraz więcej trafień miałam z wyszukiwarki google. W ostatnim miesiącu koło 2 000.

Jednak najwięcej i tak mam z mojego bloga ponieważ wstawiam linki do własnych postów. Cieszy mnie to bo oznacza zainteresowanie.

Liczba wyświetleń jest dość regularna średnio od 750 do 1100 dziennie

W pierwszym miesiącu kwietniu 15 546
w maju do tego momentu 11 916

w sumie od powstania 27 465

Dosyć często u mnie pojawia się grupa ludzi którzy mają swój blog obserwują dodają komentarze ale w każdym zostawiają swój adres i zapraszają do siebie. Tacy ludzie często nawet nie czytają postów ale robią sztuczny ruch bo mnie czasami zniechęca blog który pod każdym postem ma 0 komentarzy.

Trzeba też zwracać uwagę na swoje posty. Jak mam coś długiego przedzielam to na pół robię dwie części. Ludzią na ogół nawet nie chce się zabierać za czytanie długiego tekstu. A jak przeczytają połowę może się zaciekawią i będą czekać na drugą.
:)

[ Dodano: 14-05-2012, 16:50 ]
niedawno zalogowałam się na google analytics dzisiaj dopiero weszłam tam 1 raz

//link do obrazka nie jest już dostępny//

Myślałam że będe miała więcej unikalnych wejść przy 18 k wyświetleń z drugiiej strony dużo osób wraca i 5 min to chyba dobry wynik jako średni czas

Za bardzo nie wiem jak taki wynik zinterpretować :rotfl:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-14, 18:54   

P4uli napisał/a:

Gdy liczba artykułów dotyczących odchudzania wzrosła coraz więcej trafień miałam z wyszukiwarki google. W ostatnim miesiącu koło 2 000.
jak to się przekłada na czas spędzony przez nich na stronie i współczynnik odrzuceń? Można to sprawdzić w źródła odwiedzin -> źródła -> wyszukiwanie -> bezpłatne.

W opcjach statystyki na bloggerze wykluczasz swoje odsłony? warto zaznaczyć niezliczanie własnych wejść ;)
Ładny wynik jak na nowego bloga. Wykres, który wkleiłaś dotyczy jakiego okresu? miesiąca?

Bonuce Rate to inaczej współczynnik odrzuceń, informuje on nas o zainteresowaniu stroną. Im niższa wartość tym lepiej. W Twoim przypadku pokazuje 52.66%, czyli taki procent odwiedzających nie ogląda nic poza stroną, na którą weszli.

5 minut na stronie to dobry czas i podkład pod ewentualne reklamy, ale przydałoby się chyba więcej odsłon na wizytę, wtedy zwiększasz szanse na to, że ktoś kliknie w reklamy. Nie twierdzę oczywiście, że trzy to jest źle ;)

% New Visits to procent nowych odwiedzin, z Twojego wykresu wynika, że 43,96% odwiedzających było już wcześniej na Twojej stronie :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-14, 19:35   

wrzucony wykres jest od 23 kwietnia do 14 maja :)

[ Dodano: 15-05-2012, 18:39 ]
A co oznacza ten wykres?
//link już nie działa//

[ Dodano: 15-05-2012, 22:53 ]

Tak to się przekłada na czas spędzony przez nich na stronie i współczynnik odrzuceń :oczami:
Odwiedziny
1 328
% całości: 22,58% (5 882)

Strony/odwiedziny
4,04
Śr. witryny: 3,30 (22,38%)

Śr. długość odwiedzin
00:06:06
Śr. witryny: 00:05:20 (14,17%)

% nowych odwiedzin
75,00%
Śr. witryny: 55,71% (34,62%)

Współczynnik odrzuceń
52,48%
Śr. witryny: 52,38% (0,20%)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-15, 23:12   

zacznę od wykresu:

referral, czyli odesłania, ponad 56% weszło na Twojego bloga z jakiś stron.
organic - to wyszukiwania, 22% weszło z wyszukiwarki
direct - wejścia bezpośrednie (przez wywołanie adresu w oknie przeglądarki), tutaj prawie 20%
feed - czyli subskrypcja RSS, zaledwie 1%

Druga część to jak rozumiem odpowiedź na moje pytanie dotyczące wejść z wyszukiwarek (głównie Google)? Statystyki wyglądają dobrze, około połowa osób przegląda więcej niż stronę, na którą weszli i spędza ponad 6 minut. Jeżeli statystyki utrzymają się na takim poziomie blog może stać się bardzo popularny i wygenerować fajny zysk :) Nie wiem tylko czy pakowanie reklam już na początku nie popsuje trochę jego wizerunku ;) z drugiej strony reklamy są wszechobecne i może ludzi to już nie kłuje w oczy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-16, 23:12   

Pobawiłam się trochę na koncie Adsense i z 11 możliwych kategorii reklam zablokowałam sobie 8 i zostały te które mnie interesują. Jednak na blogu nadal są wyświetlane kursory, gry kredyty gotówkowe i hosting. Po jakim czasie to się uaktualni?
 
  podziel si� tym postem na:
Ox 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 17 Kwi 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-05-18, 15:07   

Blog źle wchodzi w szerokość 1024 pixeli.

A z ciekawości, nie koniecznie do Ciebie, ale jakiego rzędu są to dochody z adsense na blogach ?

Z adsense miałem stycznośc na youtubie (minimum 100tys wejść na 1 film), i dochody nie porywały. Czy dla blogów jest inna stawka ?
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-18, 19:28   

Od około 0.01 do 0.30 euro za kliknięcie i tylko za kliknięcie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-18, 20:18   

P4uli napisał/a:

Blog źle wchodzi w szerokość 1024 pixeli.
mając statystyki trzeba śledzić jakie rozdzielczości mają czytelnicy, w rankingu globalnym 1024x768 traci z każdym miesiącem a urządzeń nowych ciągle przybywa, nawet małe laptopy mają przynajmniej 1280 -> http://ranking.pl/pl/rank...esolutions.html

Ox napisał/a:

A z ciekawości, nie koniecznie do Ciebie, ale jakiego rzędu są to dochody z adsense na blogach ?
to często jest sprawa indywidualna. Liczy się tematyka, umiejscowienie, stawki jakie otrzymamy za kliknięcia. Ktoś może mieć duży ruch a nieciekawe reklamy (bo tematyka strony nie sprzyja) lub źle umiejscowione i będzie zarabiał grosze.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-06-11, 00:41   

mam pewne rozbieżności pomiędzy statystyką bloggera a google analytics. Ogólnie statystka poszła w górę z czego się cieszę ale np dzisiaj blogger pokazuje prawie 1600 wyświetleń a w google analytics 3 963 odsłon ?

To wszystko przy 6,70 stronach na odwiedziny
i 5,12 średnia długość odwiedzin wg analitics

skąd taka rozbieżność dodatkowo wkleiłam sobie licznik wyświetleń i unkalnych z jakieś strony i on jeszcze innaczej pokazuje..
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-11, 01:19   

Rozbieżność zazwyczaj wynika z użytej technologii - a co za tym idzie dokładności. Myślę, że z tych trzech najdokładniejsze będzie Google Analytics. Bloggerowe statystyki w panelu są raczej poglądowe / przybliżone. Mamy informację o liczbie wyświetleń. Analytics natomiast podaje unikalne wejścia, odwiedziny i odsłony.

Różnica jest dość spora, więc może dane się jeszcze nie zaktualizowały. Trzeba też zwracać uwagę na to by zakresy dat (przy porównywaniu) były ustawione tak samo.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-06-14, 00:23   

jeszcze mam takie pytanie. Jak naliczane są unikalne odwiedziny?

Rozumiem że jeżeli jednego dnia wejdę 4 razy z mojego IP do będzie 1 unikalny użytkownik i 4 odwiedziny

A jeżeli codziennie będę wchodzić po 4 razy to w ciągu tygodnia mam 7 razy unikalny użytkownik czy nadal 1 ?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz