Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-15, 16:22
Autor Wiadomość
Ox 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 17 Kwi 2012
Posty: 27

Wysłany:    Likebox facebooka - modyfikacja wyglądu

Czy jest jakiś sposób na pomniejszenie obrazków avatarów wyświetlanych wewnątrz likebox'a ?

Chciałbym aby więcej ludzi miało szansę się tam zobaczyć, nie powiększając jednocześnie samego boxa, bo w tej chwili mieści się tam ledwo 12 osób.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 14-12-2012, 04:07 ]
Zobacz także:
=> facebook wysuwany z prawej strony
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-14, 03:32   własny styl i wygląd ramki z fanami na facebook

Ox napisał/a:

Czy jest jakiś sposób na pomniejszenie obrazków avatarów wyświetlanych wewnątrz likebox'a ?
Przyciski, które można wygenerować obecnie na https://developers.facebo...ugins/like-box/ niestety nie umożliwiają takiej modyfikacji. Skrypty (HTML5, XFBML, iFrame) generują ramki pobierające dane z zewnętrznego serwera (tj. z facebooka) i nie mamy dostępu do CSS, nawet jak znamy klasy i umieścimy je w arkuszu na naszej stronie lub blogu.

Ox napisał/a:

Chciałbym aby więcej ludzi miało szansę się tam zobaczyć, nie powiększając jednocześnie samego boxa, bo w tej chwili mieści się tam ledwo 12 osób.
Mieliśmy kiedyś na forum temat dotyczący obramowania like boxa i trzeba było kombinować z dodatkowymi DIVami. Obecnie podczas generowania ramki można sobie wybrać jej kolor.

Problem jest ciekawy. Poszperałem trochę w sieci i okazuje się, że jest sposób na to by dało się ingerować w CSS tego iframe. Trzeba skorzystać ze starego kodu, który umożliwia dopisanie adresu z arkuszem stylu.
Potrzebny nam będzie ID naszego fan page. Znajduje się on na końcu adresu naszej strony, który wygląda mniej więcej tak:

Kod

https://www.facebook.com/pages/Blogowicz/205185202847141
Co jeżeli nasza strona ma już krótki adres typu:

Kod

https://www.facebook.com/Blogowicz/
jak wyciągnąć ID? należy przejść do edycji naszej strony (logujesz się na fan page i przechodzisz do zarządzania, ustawień itp.) w adresie jaki pojawi się w pasku przeglądarki na końcu będzie interesujący nas numer.

Mamy ID, co dalej?
Potrzebujemy skryptu. Na podstawie przeczytanych artykułów (linki na końcu) zmontowałem coś takiego:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
w części

Kod

FB.init("");
jest miejsce na App ID (identyfikator aplikacji na FB), ale działa i bez niego. Zamiast TUTAJ_FANPAGE_ID wklejamy identyfikator naszej strony a zamiast adresarkusza.com/arkusz.css wstawiamy link do arkusza. Co oznacza ?1 na końcu? To pomaga w omijaniu cache (pamięci podręcznej). Jeżeli będziemy dokonywać zmian w naszym arkuszu to warto zmieniać też cyferkę na 2,3,4 itd.
w width i height wpisujemy odpowiednio wartości dla szerokości i wysokości boksa a connections obsługuje liczbę wyświetlanych osób.

Co powinien zawierać arkusz CSS żeby avatary były mniejsze i reszta dopasowana do nich (pola oraz tekst z imionami)? Poniżej przykład dla obrazków 25px (czyli połowę mniejsze niż standardowo):
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
przy każdej z wartości jest podany !important - tak na wszelki wypadek, żeby ustawienia słuchały się nas ;)

Znając inne klasy możemy zmieniać dowolnie wygląd i położenie elementów. Powyższa instrukcja przerabia boksa na takie coś:


Być może da się wyciągać dane także w inny sposób i samodzielnie budować ramki z fanami od zera, bo widziałem na jednym blogu wordpressowym takie coś, ale nie mogłem sobie przypomnieć adresu.

Korzystałem z poniższych wpisów:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


minusem tego rozwiązania jest nieco dłuższe ładowanie, przynajmniej mi się tak wydaje.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ox 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 17 Kwi 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-05-17, 18:50   

Bardzo dziękuję za pomoc. Dałeś w zasadzie gotowy przepis na to o co mi chodziło. Musiałem tylko pogrzebać z kolorami.

Jednakże gdy już wszystko działało jak należy, przywróciłem poprzednią wersję. Wyświetlenie ramki z 36 miniaturkami trwało nieakceptowalnie długo.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-17, 19:06   

Wspominałem o tym, że skrypt wczytuje się dłużej, ale nie wiem czego to wina - dużej ilości miniatur czy tego, że to starsza wersja. Różne wielkości (i różne ilości avatarów się ładują) ludzie ustawiają na swoich stronach i te nowe wersje działają jakoś sprawniej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ox 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 17 Kwi 2012
Posty: 27

Wysłany: 2012-05-18, 13:44   

Zastanawiałem się też nad jakąś przejściówką, dynamicznie generowaną jednorazowo po wejściu i a na kolejnych podstronach już statyczną-odtworzoną, ale to już babranina i nieeleganckie rozwiązanie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-18, 19:11   

Jak już wspominałem - widziałem bloga z gadżetem, który nie był standardowym boksem z fanami a w jakiś sposób jedynie generowany. Jest też taki dodatek "social fit" wykonany przez Łukasza Więcka, który nie korzysta z javascript => http://wordpress.org/extend/plugins/socialfit/ a wyświetla liczbę wykopów, lubię to, subskrybentów itd.

Wnioskuję, że potrzeba skryptu np. w PHP, który to sobie będzie pobierał tylko wtedy kiedy mu każemy i wyświetlał pobrane dane w ten sposób jak chcemy. Niestety programować (w PHP) jeszcze nie umiem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz