Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ad4m 
WordPress.Klub

Imię: Adam
Dołączył/a: 27 Sie 2012
Posty: 23

Wysłany: 2012-08-29, 13:49   

Często jestem nauczony, że wygląd nie idzie w parze z treścią, dlatego nawet jak coś średnio wygląda to próbuję przeczytać chociaż fragment. Oczywiście dzięki przejrzystości blog staje się lepszy. Obowiązkowo co 10-15 linijek powinna być jakaś grafika by dać odpocząć na sekundę oczom.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

kolorblond 
Blogger.Klub


Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 26

Wysłany: 2012-09-02, 11:13   

Ja zwracam uwagę na:
1. tematykę.
Musi mi po prostu odpowiadać. Lubię również blogi o różnej tematyce, np. kulinarno-kosmetyczne, technologiczno-motoryzacyjne. Fajnie jest czasem przeczytać coś ciekawego i innego "przy okazji."
2. treść.
W tym błędy ortograficzne i kompletny brak interpunkcji, choć często wybaczam.
3. tło.
Zdecydowanie musi być przejrzyste. Nie chodzi mi koniecznie o tło jednolitego koloru, ale zbyt wyraziste, pstrokate i przeraźliwie dziwne tło odpada.
4. jakość zdjęć.
W tym miejscu zaznaczam, że nie potrzeba do tego lustrzanki i obiektywu za 15tys. Sama mam najzwyklejszą cyfrówkę wartą 100-300zł. Chodzi mi tutaj o tło zdjęć, żeby było mniej więcej jednolite (może to być tapeta, ściana, jakiś materiał, ale nie np. sterta nieumytych naczyń:D). Nie lubię zdjęć na blogach robionych późnym wieczorem, kiedy to zdjęcia mają kolor żółty i nic na nich nie widać albo co gorsza są całe rozmazane.
Dodam jeszcze, że blogi typowo "inspiracyjne" lub w całości zawalone jedynie zdjęciami, kompletnie do mnie nie przemawiają. Lubię przeczytać chociaż te 15 linijek. Natomiast blogi poświęcone jedynie treści (ale o ogólnym dobrym wyglądzie) są ok, ale treść musi być bardzo ciekawa - mi akurat podobają się felietony. ;)
5. ogólny wygląd bloga - tutaj już kwestia gustu.
Nieprzemyślane czcionki, zwłaszcza nieczytelne. Brzydkie lub byle jakie logo. Szablon żywcem wzięty z blogspota, w którym nie zmieniono nic - wiele blogów się przez to nie wyróżnia i znika w tłumie.

[ Dodano: 02-09-2012, 11:18 ]

simonpol napisał/a:

ouou4 napisał/a:

przejrzystość

Za dużo bajerów typu świecące czcionki, brokat itp... fe


O to to. :D
 
  podziel si� tym postem na:
PolaSoleille 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 21

Wysłany: 2012-09-18, 23:26   

Przede wszystkim przejrzystość bloga. Lubię kiedy szablon jest minimalistyczny i eksponuje treść. Odstrasza mnie mnogość reklam - od razu zamykam. Pierwsze co się pojawia to baner tytułowy i to także może mnie przyciągnąć albo zniechęcić - jak już wspominałam lubię minimalizm w końcu co za dużo to niezdrowo ;)
______________________________________________________
http://pannasoleille.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
StudioSekret 
WordPress.Klub
Suitcik

Imię: Robert
Wiek: 34
Dołączył/a: 15 Wrz 2012
Posty: 151
Miasto: Suwałki

Wysłany: 2012-09-19, 09:29   

Tak jak Pola zwracam uwagę na przejrzystość, czytelność itd. nie może być na nim wszystkiego pełno, jak wchodzę na bloga to chcę widzieć gdzie mogę jaki dział znaleźć, gdzie co jest i muszę się w tym odnaleźć i czuć swobodnie...raczej nie jestem z tych, którzy szukają pół godziny jakiejś informacji :D
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-09-22, 15:41   

Ja zwracam uwagę głównie na wygląd i szablon. Lubię jak jest ładnie i przejrzyście.
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-09-23, 23:30   

Przjerzystość, wyrazistość, lubię raczej mocne kolory i kontrast.
I znaczenie ma dla mnie czcionka.
______________________________________________________
Mój blog - www.cytrynazmiodem.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
rybak1905 
Blogger.Klub


Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył/a: 26 Lip 2012
Posty: 23

Wysłany: 2012-11-03, 09:40   

Myślę, że wygląd ma znaczenie w pierwszym odbiorze bloga i w dużej mierze decyduje czy nowy potencjalny czytelnik zdecyduje się sięgnąć po treści w nim zawarte. Poza tym czcionka i odpowiednia grafika przy postach również jest bardzo istotna. I to piszę również z własnego doświadczenia, że przejrzystość, staranność i prostota lepiej wpływa na odbiór niż wyszukane formy z czcionką, grafiką, które w dużej mierze tylko odstraszają.
______________________________________________________
Look to the future
http://rybaaak.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2012-11-03, 17:40   

Lubię jasną kolorystykę - nie cierpię czytać długich postów napisanych jasną czcionką na ciemnym lub wręcz czarnym tle. Mniejszą uwagę zwracam na grafikę przy postach - mogę bez problemu przeczytać długi tekst, nawet jeśli będzie nieudekorowany.
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Masquerade 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 47
Miasto: z Pokoju Życzeń

Wysłany: 2012-11-05, 15:34   

Lubię, kiedy blog jest przejrzysty, utrzymany w pasujących do siebie kolorach, bez neonów, mrygających gifów, comic sans i pokemonów; wszystko ze sobą harmonizuje i nie ma przerostu formy nad treścią.
______________________________________________________
http://czytam-wiec-zyje.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Benzoman 
WordPress.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 38
Dołączył/a: 17 Paź 2012
Posty: 32

Wysłany: 2012-11-08, 19:23   

Głównie na sam layout. Rozumiem kwestie dotyczące tego, że każdy ma odrębny gust, ale bez przesady. No i oczywiście przejrzystość. Blog to blog, tutaj panują zupełnie inne standardy i nie może on przypominać serwisów związanych z inną tematyką (portfolio, strony firmowe, serwisy itpd)

Sam zresztą, tworząc, a raczej ucząc się konfiguracji wp, co dla mnie było na początku koszmarem lol, a 10 lat temu śmiało przerabiałem każdy layout w dostępnych CMS bez mrugnięcia okiem, to tutaj napotkałem trudności.

Chodzi mi głownie tutaj o prostotę, te wszystkie dodatki, które liczone są w setkach po wpisaniu jednego wyrazu. ehhh, miałem sporą przerwę, a wówczas byłem nastawiony na portale, które miały charakteryzować się głównie świetną grafiką, no i oczywiście treścią merytoryczną.

Ciężko jest mi się dostosować, do panujących standardów, które są cechą na blogów, ale cóż, to dopiero mój początek, i nastał czas nauki wszystkiego od początku :D
______________________________________________________
Benzomana gramatyka nie obowiązuje ;)
 
  podziel si� tym postem na:
mtotowangu88 
Blogger.Klub


Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 35

Wysłany: 2012-11-08, 20:46   

u mnie liczy się tzw. pierwsze wrażenie.
nie lubię ciemnego tła i jasnych literek, bo ciężko mi się czyta.
także nie lubię natarczywych reklam oO.
______________________________________________________
Zapraszam na moje blogi:
http://mtoto-wangu.blogspot.com/
http://www.fitlifestyle.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2012-11-09, 10:41   

Chyba wygląd bloga jest najważniejszy przy pierwszym wrażeniu. Myślę, że powinno być przejrzyście, czytelnie i ogólnie kolory nie powinny razić w oczy. Jeśli szablon jest utrzymany w zieleniach to niech będą to odcienie zielonego, zaczynając od białego, a kończąc na czarnym, a nie ktoś nagle wyskakuje z czerwienią, żółcią, niebieskim i różowym na raz. Wszystko ma ze sobą współgrać.
Jednocześnie rzuca mi się w oczy sposób pisania postów. Nadmierna ilość błędów jest niedopuszczalna, tak samo jak "układ" i forma treści.
Po prostu są granice estetyki, które każdy zna i powinien się nimi sugerować przy tworzeniu własnego bloga :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz