Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany:    

Htsz napisał/a:

Natomiast z 8 wstrzymam się najdłużej jak mogę.

A możesz powiedzieć szerzej dlaczego? Na pierwszy rzut oka 8 od 7 za dużo się nie różni... (chyba, nie wiem, bo nie miałem okazji używać 8).

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-07-30, 09:31 ]
zobacz także => opinie o Windows 10
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-02-03, 23:54   

wendigo napisał/a:

Htsz napisał/a:

Natomiast z 8 wstrzymam się najdłużej jak mogę.

A możesz powiedzieć szerzej dlaczego? Na pierwszy rzut oka 8 od 7 za dużo się nie różni... (chyba, nie wiem, bo nie miałem okazji używać 8).


Pierwsze wydania są zawsze do bani, trzeba przeczekać do 1-2 SP. Poza tym te GUI ... bleeeeee
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
tandem 

Dołączył/a: 22 Sty 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-02-06, 08:26   

adrkwi napisał/a:

wendigo napisał/a:

Htsz napisał/a:

Natomiast z 8 wstrzymam się najdłużej jak mogę.

A możesz powiedzieć szerzej dlaczego? Na pierwszy rzut oka 8 od 7 za dużo się nie różni... (chyba, nie wiem, bo nie miałem okazji używać 8).


To skąd wiesz że na pierwszy rzut oka wygląda tak samo skoro nie używałeś ??? Win8 jest dobry jeśli ma się tablet, albo komputer z dotykowym ekranem... ostatnio nawet panelu sterowania nie mogłem normalnie znaleźć. Osobiście jestem przyzwyczajony do starego przycisku start, a w win8 nie ma czegoś takiego. Osobiście jak znajdę chwilę czasu to robię downgrade na win7
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-06, 15:01   

tandem napisał/a:

Win8 jest dobry jeśli ma się tablet, albo komputer z dotykowym ekranem...
Tak właśnie jest.

Obejrzałem kilka filmów na YouTube i w Media Markt pobawiłem się trochę na jednym z komputerów. Nie mam czasu na uczenie się obsługi systemu prawie od nowa. Wiele rzeczy szukałem dość długo. Tradycyjny pulpit jaki znamy z wersji do 7 jest w ósemce aplikacją (dodatkiem). Trzeba sporo cierpliwości do tego systemu i zmiany nawyków.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-02-07, 00:07   

tandem napisał/a:


To skąd wiesz że na pierwszy rzut oka wygląda tak samo skoro nie używałeś ???

Bo widziałem na YouTube? :D Przecież napisałem, że na pierwszy rzut oka i miałem to na myśli dosłownie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
tandem 

Dołączył/a: 22 Sty 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-02-08, 08:53   

Htsz napisał/a:

Nie mam czasu na uczenie się obsługi systemu prawie od nowa. Wiele rzeczy szukałem dość długo.

Ja panelu sterowania chyba z 5 minut szukałem ;) a za pierwszym razem musiałem szukać w necie jak go wyłączyć w ogóle...Najgorsze jest to że nie mam ochoty i czasu na downgrade do 7 i tak siedzę na tej 8 ;P
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysztofik 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 12 Gru 2010
Posty: 3

Wysłany: 2013-02-12, 21:16   

Niby trudniejszy, niepotrzebny, itp.

Ale zrżera mniej zasobów. O NIEBO mniej zasobów. Dlatego chętnie przestawiłem się i przy nim zostałem. Dalej część aplikacji ma problemy, więc siódemkę sobie zostawiłem, ale... nie tęsknie.
 
  podziel si� tym postem na:
Xenox 

Imię: Adam
Dołączył/a: 07 Lut 2013
Posty: 4

Wysłany: 2013-02-14, 11:00   

Ja muszę kupić nowego lapka i zastanawiam się, czy lepiej pozostać przy sprawdzonym Win7, czy kupić coś z Win8. Z tego co czytałem, ósemka jest znacznie szybsza, jednak interfejs pozostawia wiele do życzenia.

Jest to dość duży dylemat, jednak chyba zostanę przy Win7, gdyż mniej czasu zajmie mi ogarnianie nowego interfejsu i uczenie się systemu od nowa. Tym, bardziej że w aplikacjach biurowych raczej to zwiększenie wydajności i tak niewiele poprawi. Grać w gierki nie zamierzam, więc chyba to będzie lepszy wybór.

Dla wszystkich zastanawiających się polecam też ten test windowsa 8: cokupic.pl/test/Komputery/Test-Windowsa-8
 
  podziel si� tym postem na:
tata-marylka 
Blogger.Klub

Wiek: 29
Dołączyła: 23 Lut 2013
Posty: 11

Wysłany: 2013-02-23, 20:04   

Ja uaktualniłam swój laptop, który załapał się na promocje Windows 8 Pro za 69 zł. Tak naprawdę zapłaciłam te pieniądze aby przetestować system. Nie czytałam wcześniej o nim. Czyste ryzyko.

Jestem fanką Windowsa i wszystkich jego produktów. Ostatnio nawet myślę o WP8 na smartfona, ale z tym to już ciężko. Na ósemce się trochę zawiodłam. Jest to prosty, intuicyjny, niewiarygodnie szybko działający system, który po zaledwie dwóch kliknięciach i tak wraca do wyglądu i sposobu działania siódemki. Jednakże smutno mi się robi, gdy zaglądam do sklepu Windowsa, albo przeglądam IE10 (nadal bardzo wolny). Nowy interfejs wnosi jedynie ładny i charakterystyczny wygląd. Ale moim zdaniem nie sprawdza się on ani na laptopie, ani nawet na tablecie, a to dlatego, że po prostu jego opcje są biedne. Nie można zmienić kolorów, ikon, personalizacja jest praktycznie zerowa. To co oferuje, czyli podstawowe funkcje jak poczta, messenger i przeglądarka oraz kilka aplikacji jak podróże lub giełda to zaledwie ułamek tego co można mieć na Androidzie lub iOS. A przecież win 8 w wersji beta wyszedł ponad rok temu. To chyba wystarczający okres czasu aby zapełnić sklep itp.
Podsumowując, zawiodłam się bo oczekiwałam rewolucji. A tak naprawdę, z czego oczywiście ogromnie się cieszę, przyśpieszyłam działanie mojego lapka z bardzo niskiej półki do maximum moich potrzeb. To w tym systemie cenię. Jeśli ktoś nie potrzebuje koniecznie tych kolorowych kafelków i zadowala go prędkość jego komputera, nie widzę potrzeby aby inwestować w nowy system.

No i pragnę dodać - ani razu nie zawiesił mi się komputer po aktualizacji, kiedy przy Windowsie 7 ledwo dyszał. Nie do końca wiem, jak to jest z tymi wymaganiami jednak...
______________________________________________________
http://tatamarylka.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-24, 01:03   

Zainstalowałem win 8 i męczyłem się tak z nim chyba z 3 miesiące, później powróciłem do win 7. Win jest najlepszym system operacyjnym, następnie xp a później vista
 
  podziel si� tym postem na:
CiastoPrzygoda 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 26 Lut 2013
Posty: 10
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-26, 02:15   

Osobiście dostałem Windowsa 8 od kolegi z polibudy, zresztą jak każde poprzednie edycje.
Jestem strasznie zawiedziony, na początku jarałem się ze się już ściąga, później że się instaluje a na końcu że wracam do mojego ulubionego Windowsa 7 :)


Jak widzę dużo ludzi pisze że Win 8 jest zaprojektowany z myślą o Tabletach i komputerach z dotykowym ekranem i tu się zgadzam. To chyba są jedyne platformy na których Win 8 ma jakiś sens bytu.

Sklep z aplikacjami które praktycznie są bezużyteczne na zwykłe PC :)
 
  podziel si� tym postem na:
Jakub Szczęsny 
WordPress.Klub

Imię: Jakub
Dołączył/a: 27 Lut 2013
Posty: 11
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2013-02-28, 15:04   

Złośliwi mawiają, że po każdym dobrym systemie Windows przychodzi ten gorszy - począwszy od wersji 3.11, aż do Windows 8.

Swojego laptopa nabyłem stosunkowo niedawno - jeszcze z Windows 7 na pokładzie. Ale jak tylko pojawiła się nowa wersja systemu, od razu uaktualniłem oprogramowanie i zabrałem się do testowania systemu.

Windows 8 w porównaniu do "siódemki" jest dużo, dużo szybszy. O wiele lepiej zarządza zasobami, a jak dla mnie - szybkość działania jest najważniejszym czynnikiem.

Interfejs - Modern UI. Tutaj zdania są mocno podzielone. Kiedyś przecież wielką rewolucją był przycisk "start" i nie było powiedziane, że wszystkim ta rewolucja odpowiadała. Po czasie przyzwyczailiśmy się do faktu pojawienia się takiego rozwiązania - niektórzy już w czasach, gdy ono istniało się urodzili i nic złego nie widzieli w rozwiązaniu Microsoftu. Windows 8 przez sam interfejs nie jest systemem złym, jak sądzi rzesza użytkowników. Modern UI po odpowiednim skonfigurowaniu pozwala na wiele szybszy dostęp do ustawień, aplikacji - o ile człowiek do niego się przyzwyczai.
______________________________________________________
Poza poprawnością wszelką. Na granicy sztuki i rynsztoku.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz