Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-04-25, 12:19
Autor Wiadomość
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

  Wysłany:    odrzucenie AdSense Materiały chronione prawem autorskim

Hej. Mam mały problem. Chciałam spróbować założyć konto w Adsense. Przyznaję się bez bicia, że nie czytałam regulaminu, bo nawet nie sądziłam, że informacje w nim będą mi do czegoś potrzebne. Nie zamieszczam na blogu nic sprośnego, aczkolwiek nie podaję źródła zdjęć, z których korzystam. Jest o tym informacja, ale nie pod każdym zdjęciem (źródło: ble ble). Po wysłaniu zgłoszenia dostałam jednak taką odpowiedź:

Cytat

Nie przyjęliśmy zgłoszenia z powodów podanych poniżej.

Problemy:
- Materiały chronione prawem autorskim

---------------------

Więcej informacji:
Materiały chronione prawem autorskim: odkryliśmy, że Twoja witryna zawiera materiały chronione prawem autorskim.

Zgodnie z zasadami programu wydawcy AdSense nie mogą wyświetlać reklam Google na stronach internetowych zawierających treści chronione prawem autorskim, jeśli nie mają praw wymaganych do wyświetlania tych treści. Dotyczy to m.in. witryn, w których są wyświetlane materiały chronione prawem autorskim, witryn zapewniających hosting plików objętych prawem autorskim, witryn z linkami prowadzącymi do witryn z materiałami chronionymi prawem autorskim, witryn typu warez i witryn zawierających podaną wprost informację, że udostępniane materiały są pirackie.

Nie akceptujemy też witryn, których zawartość jest powiązana z hackingiem lub crackingiem. Dotyczy to m.in. witryn udostępniających instrukcje lub sprzęt, które służą do nielegalnego uzyskiwania dostępu do oprogramowania, serwerów lub witryn albo manipulowania nimi, oraz witryn udostępniających sposoby oszukiwania w grach wieloosobowych lub umożliwiających łamanie zasad obowiązujących w społecznościach graczy online.

Usuń z witryny wszystkie materiały chronione prawem autorskim, a następnie ponowne prześlij zgłoszenie zgodnie z poniższymi instrukcjami. Po wprowadzeniu wymaganych zmian chętnie jeszcze raz sprawdzimy Twoje zgłoszenie.

Na blogu prócz obrazków, które są głównie pobierane z weheartit mam też zbiory filmów z YT. Mam też jednego posta o pobieraniu filmów z internetu na własny użytek (tutaj ).
Szczerze mówiąc bardzo mnie zmartwiło to, że łamię prawa autorskie (gdzieś tam podświadomie pewnie o tym wiedziałam) i chciałabym to jak najszybciej zmienić przede wszystkich dla siebie. Od czego zacząć? Podpisywać wszystkie zdjęcia, czy może przenieść informacje o źródle w widoczne miejsce (na pasek boczny). Post o pobieraniu usunąć? Filmy z YT też podpisywać? Nie kopiuję żadnych informacji z innych blogów, czy witryn.

Cytat

Usuń z witryny wszystkie materiały chronione prawem autorskim

tego to chyba dosłownie nie muszę robić, prawda?
A może to chodzi np. o skandal z Chodakowską, której filmiki też mam na blogu. Mówię Wam mam mętlik w głowie. Przecież nie usunę wszystkich postów.
Pozdrawiam
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2013-04-26, 06:44   

Pozostaje Ci usunąć bezpośrednie filmiki i zdjęcia, a zostawić tylko aktywne linki do nich...
Nieświadomość nie zwalnia ze znajomości prawa i zwyczajnie nie uznają Ci tłumaczeń.
Podanie źródła i - to ważne - autora, jest jakimś zabezpieczeniem, bo zwykle ugłaskuje twórcę, jego praca jest rozpowszechniana, ale i należycie opisana, doceniona. Jednak jeśli autor zechce zażądać usunięcia - nic nie poradzisz.

Najbezpieczniej korzystać ze stron z darmowymi obrazkami, wiki lub po prostu własnych :D
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-04-26, 07:32   

Ok, ale jeśli chodzi o obrazki z takich stron jak pinterest, czy we heart it to chyba wystarczy podać źródło, prawda? Z kolei filmiki z YT zawsze mają adnotację o właściwym źródle. Sama już świruje. Blogi z obrazkami (źródłem jest ich własny zbiór np. mają konto na pinterest i tam wrzucają fotki z bloga) także mają filmiki z ćwiczeniami, a jakoś reklamy im działają. Nie wiem na czym rzecz polega dokładnie... Zacznę od źródeł zdjęć :)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-28, 15:44   

Ewelajna napisał/a:

chciałabym to jak najszybciej zmienić przede wszystkich dla siebie. Od czego zacząć? Podpisywać wszystkie zdjęcia, czy może przenieść informacje o źródle w widoczne miejsce (na pasek boczny).
podpisz wszystkie zdjęcia, które nie są Twoje. Wskaż ich źródła / autorów. Po wstawieniu fotki do wpisu można na nią kliknąć i potem jest opcja "dodaj podpis".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz