Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany:    [blogger] Wybór obrazka w gadżecie 'Popularne posty'

Zauważyłem, że gadżet "Popularne posty" sam sobie wybiera obrazek z tych, które umieściłem w artykule. W jaki sposób mogę mu ustawić inny obrazek?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-03-03, 17:42 ]
przeczytaj również => jak zmienić rozmiar miniaturek w popularnych postach?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-05-02, 13:10   

Prawdopodobnie się nie da. Blogger sam wybiera (przeważnie) pierwszy obrazek z tych, które wstawiłeś w post.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Anulaa89 
Blogger.Klub

Imię: Anka
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 25
Miasto: Dębica

Wysłany: 2013-05-03, 16:59   

Chyba jedyny sposób jest taki żeby dawać w poście jako pierwszy ten obrazek z którego ten gadżet ma zrobić miniaturkę. Ja tak robię.
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-03, 19:35   

Przetestowałem to ostatnio w nowym poście i nie zadziałało - wybrało drugi obrazek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-04, 04:44   

Oczywiście obrazek/zdjęcie musi być dodany na bloga z dysku, przez "wstaw obraz" -> wybierz pliki.

Anulaa89 napisał/a:

Chyba jedyny sposób jest taki żeby dawać w poście jako pierwszy ten obrazek z którego ten gadżet ma zrobić miniaturkę. Ja tak robię.
to jest słuszna metoda, nawet ją już kiedyś sugerowałem.

Cytat

Przetestowałem to ostatnio w nowym poście i nie zadziałało - wybrało drugi obrazek.
na blogu omnibusy gadżet pobrał Ci pierwsze obrazy z wpisów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-04, 12:36   

O tej możliwości nie pomyślałem - sądziłem, że chodzi o pierwszy obrazek dodany do plików, a nie pierwszy jaki jest wyświetlany w artykule. To rzeczywiście rozwiązuje sprawę.
Chyba, że ktoś zna jakiś gadżet alternatywny z większymi możliwościami konfiguracji?
 
  podziel si� tym postem na:
Gagatek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 17

Wysłany: 2013-05-19, 16:00   

Htsz napisał/a:

Oczywiście obrazek/zdjęcie musi być dodany na bloga z dysku, przez wstaw obraz -> wybierz pliki.

Czy to oznacza, że jeśli wstawię obraz z adresu URL, to wówczas gadżet "popularne posty" nie będzie widział tego zdjęcia i tym samym nie pojawi się jego miniaturka?
U mnie właśnie pojawił się problem tej natury: link hostowanego zdjecia wstawiłam w treść posta w widoku HTML i w popularnych postach nie wyświetla miniatury. Próbowałam też wgrać obraz z adresu URL, ale to właściwie niczego nie zmienia :zdegustowany:

Cały ten skomplikowany proces dodawania obrazów do wpisu, wynika jeszcze z innego problemu, bowiem od kilku dni wszystkie zdjęcia, które przesyłam z komputera za pomocą narzędzia "wstaw obraz", automatycznie zmieniają swoją jakość/kolorystykę. Po załadowaniu zdjęcia są ciemniejsze - wygląda to tak, jakby nałożony był na nie jakiś filtr. Obrazy, które w oryginale mają białe tło, po załadowaniu mają szaro-fioletowe tło :kwasny: Nie mam pojęcia co jest grane... Wcześniej było wszystko cacy :looka:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-19, 18:40   

Gagatek napisał/a:

Czy to oznacza, że jeśli wstawię obraz z adresu URL, to wówczas gadżet popularne posty nie będzie widział tego zdjęcia i tym samym nie pojawi się jego miniaturka?
U mnie właśnie pojawił się problem tej natury: link hostowanego zdjecia wstawiłam w treść posta w widoku HTML i w popularnych postach nie wyświetla miniatury. Próbowałam też wgrać obraz z adresu URL, ale to właściwie niczego nie zmienia :zdegustowany:
Sprawdziłaś i jest tak jak napisaliśmy. Pozostaje zatem pobierać te obrazy na dysk i wrzucać do galerii blogspota. Jeżeli są problemy natury technicznej to można spróbować z innej przeglądarki lub edytować plik chociażby w pixlr a potem nadpisać plik, być może ma jakieś błędy.

Cytat

Cały ten skomplikowany proces dodawania obrazów do wpisu, wynika jeszcze z innego problemu, bowiem od kilku dni wszystkie zdjęcia, które przesyłam z komputera za pomocą narzędzia wstaw obraz, automatycznie zmieniają swoją jakość/kolorystykę. Po załadowaniu zdjęcia są ciemniejsze - wygląda to tak, jakby nałożony był na nie jakiś filtr
mamy takie temat -> pozmieniane kolory po wgraniu obrazu na bloggera - dopisz się tam, podaj szczegółowe dane (przeglądarka, rodzaj plików itd.).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz