Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    O co zapytalibyście twórcę swojej ulubionej gry/książki?

Nie mogłem się zdecydować, gdzie to wrzucić.

Słuchajcie, potrzebujcie rady.

Macie zapewne jakąś grę, w którą kiedyś graliście i do dziś wspominacie z sentymentem. Niekoniecznie gracie w nią do dzisiaj, ale wciąż ją pamiętacie i zdarza Wam się do niej wracać tylko po to, żeby odświeżyć sobie dawne wspomnienia. Ewentualnie gracie w nią bez przerwy, mimo że jest już wiekowa.

I teraz wyobraźcie sobie, że stajecie twarzą w twarz z kimś, kto tę grę stworzył (ew. uczestniczył w jej rozwoju i wie o niej prawie wszystko). Czas Was nie goni, więc możecie zapytać o wszystko, co Wam przyjdzie do głowy.

O co byście zapytali takiego człowieka?

Co konkretnie interesowałoby Was na temat tej gry, czego nie można dowiedzieć się z sieci?


(można zastąpić grę ulubioną książką albo albumem muzycznym, jeśli z grami nie jest Wam po drodze :) )
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kwestia 
WordPress.Klub

Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 09 Maj 2013
Posty: 3
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-05-10, 13:31   

Cóż, jeśli o gry to zapytałbym się (jeśli byłby to scenarzysta) czy to był od początku jego pomysł na fabułę, czy może miał alternatywny pomysły na daną scenę/zakończenie i jeśli tak, to dlaczego wybrał akurat to.
Oraz czy jakieś postacie w grze są oparte na twórcach ;) .

W sumie dla mnie ciężkie pytanie bo raczej nie pytałbym o rzeczy błahe w stylu skąd brał inspiracje itd.

EDIT: O nawiązaniach do filmów/książek/whatever bym również chciał się dowiedzieć i tzw. Easter egg, których nie znaleźli jeszcze fani. Zawsze lubię takie smaczki w produkcjach, a czasami je omijam przypadkowo.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-05-10, 23:26   

Trafne, dzięki wielkie. :)

Ktoś jeszcze ma pomysły?
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-05-11, 11:50   

Często czytając książki wychwytuję z nich takie fragmenty, zdania, sytuacje, które mają jakiś głębszy sens, coś w stylu tzw. złotych myśli. I później rozmawiając ze znajomymi, którzy też ją przeczytali okazuje się, że też zwrócili na to uwagę, ale nie jest to fragment, który pojawia się w internecie, który jest cytowany, czyli w jakiś tam sposób popularny. Zawsze mnie zastanawia, czy autor zdaje sobie sprawę, że dany fragment ma większy wymiar, czy taki fragment to czysty przypadek, czy może opiera się na jakiejś konkretnej sytuacji z ich życia, być może jest to efekt tzw. mądrości przekazywanych przez starszych ludzi, tylko przedstawiony w ładnej otoczce. Więc pewnie pytałabym o takie właśnie fragmenty, które powodowały, że bardziej się nad czymś zastanowiłam.

Czytając książki zdarza się też, że w jakiś sposób utożsamiam się z bohaterką. No ale książka się kończy, a jej losy są nieznane. Więc kusi mnie żeby wiedzieć, jak autor widziałby dalej życie bohaterki i czy zgadzałoby się to z tym jak ja sobie to wyobrażam :D
 
  podziel si� tym postem na:
dinora189 
Blogger.Klub

Imię: Diana
Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lut 2013
Posty: 32
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-22, 21:08   

Co było inspiracją stworzenia takiej gry/napisania książki ?
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-22, 14:11   

Z nudów odkopuję :cwaniak:
Gdybym mogła, to chciałabym kiedyś porozmawiać z Tolkienem.
Ale już dużo wyjaśnił - napisał wiele listów, które są publikowane we wstępach do jego książek, że cięzko dowiedzieć się czegoś nowego.
Ale jest jeden temat, który mnie nurtuje - kobiety w jego dziełach.
Wszystkie jego dzieła, są dziełami głównie męskimi - kobiety stanowią tam raczej ozdobnik, w dodatku często są uraczone pewnymi męskimi cechami. Zapytałabym go - dlaczego. Dlaczego nie poświęcił im więcej uwagi, czemu częśc uznał za niepotrzebne, a drugą część upodobnił do mężczyzn. Czemu też np. dwie wspaniałe kobiety - Eowina i Arwena w jego flagowej książce Władca Pierścieni nie doczekały się większej sławy? Z jego strony oczywiście - bo wiadomo, że fani stworzyli im ten cieplutki kącik do zaistnienia.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-11-22, 22:13   

Zakładając ten temat miałem perspektywę przeprowadzenia podobnej rozmowy i opublikowania jej na blogu. Ale blog umarł i zostało wspomnienie. :D
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-23, 15:39   

Wspomnienia zawsze jeszce można przemienić w marzenia i plany :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-11-24, 17:44   

Priorytety się pozmieniały. ;) Może kiedyś.
 
  podziel si� tym postem na:
Gilgalad 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Lis 2016
Posty: 19

Wysłany: 2016-11-25, 20:10   

Tolkiena, o to czemu nie napisał więcej ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Radosław Lubor 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączył/a: 03 Gru 2016
Posty: 35
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2016-12-03, 20:38   

A ja zadałbym Lemowi, Herbertowi i Dickowi jedno pytanie - czy mogę z nimi porozmawiać o wszystkim :D Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest już możliwa :(
______________________________________________________
Zapraszam serdecznie na blog Kag in Books jak i na fanpage o tej samej nazwie. Piszemy o książkach, recenzujemy je, publikujemy własną twórczość i współpracujemy z wydawnictwami.
Blog: http://www.kaginbooks.blogspot.com/
Fanpage: https://www.facebook.com/kaginbox/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz