Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-17, 15:16
Autor Wiadomość
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany:    [ocena] AudiBlogPL.com - wygląd i Twoje pierwsze wrażenia

Skoro powstał taki dział to z chęcią dowiem się co inni sądzą o moim projekcie którym jest AudiBlogPL.com



Głównie chodzi mi o ocenę wyglądu i pierwszego wrażenia. Jeśli ktoś zagłębi się we wpisy również mile widziane jakieś opinie o tym.

Blog początkowo założony jako coś gdzie miałbym "swoją piaskownicę" na temat Audi (wcześniej pisałem artykuły na forum ale to nie to samo) ale z biegiem czasu przekształciło się w coś co myślę dosyć fajne się rozwinęło i rozwija dalej (głównie ze względu na niszową tematykę w PL jak i na świecie). Teraz nie wyobrażam sobie jakby było bez tego bloga, stał się bardzo ważną częścią w moim życiu.

Jeśli są jakieś pytania to także chętnie odpowiem.
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-12, 22:53   

Pierwsze wrażenie pozytywne, choć mam uwagi: logo jest wysokie, interesująca nas zawartość jest poniżej 1/2 ekranu. Po potraktowaniu logo adblockiem - menu jest na samej górze ekranu, zero scrollowania na starcie. Oczywiście to skrajność, ale gdybym miał regularnie czytać Twojego bloga, jego logo powędrowałoby do adblocka po pierwszych kilku minutach.
Tak samo - jeśli ktoś chce przeglądać archiwum, musi się nascrollować w dół, omijać np. facebooka, który jest cały czas na górze, a potrzebny jest co najwyżej raz, o ile w ogóle. Archiwum przydaje się częściej niż zdjęcia osób które kliknęły "Lubię to" - ponownie adblock, czyli jako user muszę dostosować sobie stronę tak, aby mi się bardziej podobała.

Może jest nieco zbyt biało, ale to kwestia gustu, w żadnym wypadku minus.

Same artykuły - znakomita robota, dobre zdjęcia. Artykuły które mieszczą się w 2 zdaniach i jednym zdjęciu - może to mały overkill, ale mówię to z perspektywy osoby, która nie interesuje tematyką Twojego bloga, więc tutaj musisz poczekać na zdanie osoby będącej Twoim targetem.

W moich niedoświadczonych oczach blog wygląda na profesjonalny - gdybym się interesował tematyką, dałbym mu ocenę 8/10.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-13, 00:28   

Świetnie to wygląda, przejrzyście i kilka patentów Ci uprowadzę jak ufo ziemskie krowy. Jako fan Audi i BMW mogę powiedzieć, że od czasu do czasu zajrzę.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-13, 20:43   

Pierwsze wrażenie fajne, chociaż tak jak powiedziano wcześniej - dla mnie również trochę za jasno - aż w oczy razi ;) A teraz pozwolisz, że się trochę poczepiam ;)

1 - weszłam w Foto i widzę, że otwierają się strony w nowych oknach. Moim zdaniem niepotrzebnie, jestem zdania że wszystkie lokalne linki powinny się otwierać w tym samym oknie, a zewnętrze w nowym.
2 - link do youtuba w menu otwierałabym w nowym oknie ;)
3 - w pasku bocznym przesunęłabym search boxa na samą górę
4 - menu 'cykle' przeniosłabym gdzieś wyżej albo pomyślała o zupełnie innej, bardziej wyróżnionej prezentacji
5 - same wpisy bardzo ładnie zaprojektowane. Jedynie przyczepię się, że pierwszy obrazek nie powinien mieć linka do posta. Niech się albo powiększa albo nic nie robi tak jak inne obrazki we wpisach.
6 - linki do pełnych galerii na google+. widzę, że tutaj używasz swojego prywatnego konta. Nie lepiej byłoby założyć stronę google+ dla bloga i tam zamieszczać galerie?
7 - prezentacja wpisów na stronie głównej - brakuje mi większych odstępów pomiędzy wpisami, jakiegoś zdania podsumowującego wpis oraz odrobinę większego odstępu między zdjęciem a 'czytaj dalej' - nie wiem też czy bym tego linka nie przesunęła na prawo i trochę nie powiększyła by bardziej rzucał się w oczy.

To w sumie tyle ode mnie :) Jak coś niejasne to pisz. Dodam tylko, że to co piszę jest wyłącznie moją opinią a nie żadnym wyznacznikiem co powinno lub nie być zmienione :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-05-13, 21:15   

To jeszcze moje prywatne odczucia ;)

Podoba mi się zdjęcie główne :D
Wydaje mi się, że ta boczna kolumna mogłaby być węższa, mam wrażenie, że odwraca wzrok od tej kolumny głównej.
Warto zwrócić uwagę na odstępy między zdjęciami, a tekstem, bo nad zdjęciem jest, a pod już nie ma.
Wyrównanie tekstu z prawej strony, mniej się wzrok czytelnika męczy jeżeli tekst jest równo z obu stron.
I tak, jak Basia pisała - ten link "czytaj więcej" powinien być wyraźniejszy i lepiej widoczny.

Generalnie to o czym piszesz, to nie moja bajka. Ale jeżeli chciałabym się czegoś dowiedzieć z Twojego bloga, to już na początku odstrasza mnie brak fragmentu postu, jakiejś zajawki. Mam zdjęcie + tytuł, więc ciężko mi się zorientować o czym właściwie będzie dany post.

To chyba tyle co rzuciło mi się w oczy. Ogólnie jest przejrzyście, nie jest naśmiecone zbędnymi rzeczami. Podoba mi się :)
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-18, 21:52   

A ja na pierwszy rzut oka czuję ogromne przeładowanie. Moim zdaniem już samo logo jest przekombinowane (za dużo tych zdjęć malutkich na nim).
Prawa strona (czyli menu) jest zdecydowanie za duża - na to już Agatonek zwróciła uwagę, no i mnie też odstraszyłby brak fragmentu postu. Także i moim zdaniem wyszukiwarka i archiwum powinny być wyżej.
To w sumie tyle, kolorystyka bardzo przyjemna, tylko może datę postu i kategorie dałbym zaraz pod tytułem (bo nie do końca wiem do którego wpisu się tyczą), no i czytelniejsze odstępy między wpisami (może jakieś <hr /> )
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-05-29, 00:37   

Samochody obchodzą mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Drugie i trzecie też.
Logo mi się podoba. Ładne i charakterystyczne, może faktycznie trochę za wysokie, ale jest w porządku. Wpisy świetne, mogłabym się trochę przypieprzyć, ale się nie przypieprzę.

Jedyną wadą jest boczna szpalta. "Najciekawsze" powinny być na samej górze, zaraz pod nimi "Premiery", "Cykle & Archiwum" a dopiero na samym dole G+. fb i rss-y. Dodawanie bloga do obserwowanych jest ostatnią rzeczą jaką się robi po przeczytaniu notki/notek a nie pierwszą, którą się robi tuż po wejściu na niego. Takie umiejscowienie dla nowych czytelników zbędne a dla stałych irytujące.

No dobra, przypieprzę się do wpisów: wyjustuj!
Poza tym bardzo dobrze.
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-05-29, 18:30   

Jeżeli chodzi o blog, pod względem wyglądu, to irytują mnie zdjęcia w postach. Lepiej by było, gdyby były one w postaci miniaturek.

A co do treści.
Felietony prezentowane na blogu są całkiem niezłe. Brakuje ci jednak jeszcze nieco wiedzy na temat interpunkcji. Ale czytając twoje artykuły, czuć tę "lekkość pióra", a w dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne.

Na pewno będę zaglądał na ten blog częściej.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-07, 22:14   

Szczególnie fajnie wygląda prosty szablon. Bardzo czytelny i przejrzysty... to lubię najbardziej :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-06-13, 14:27   

A ja Ci powiem tak. Obecnie, bo od dodania tematu minął już miesiąc, to nie mogłam się doczekać swojego pierwszego wrażenia po wejściu na Twojego bloga. Mój Tato miał kiedyś, kiedyś audi, a uwierz mi... za przeproszeniem, gówno mnie obchodzą samochody, ale sentymentem ogromnym je darzę. Ale cóż...
Ten blog jest świetny, na prawdę! Już polubiłam na fb :) Urzekł mnie :D
Wszystko mi tu gra, nie mam się do czego przyczepić :)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
maciek17 
Blogger.Klub

Imię: Maciek
Wiek: 29
Dołączył/a: 14 Cze 2013
Posty: 30

Wysłany: 2013-06-15, 00:18   

Od razu jak wszedłem przyszedł mi do głowy pewien filmik, który znakomicie według mnie oddaje Twojego bloga. Otóż: http://www.youtube.com/watch?v=eGMo9yKPh0k

Sporo Audi na Twoim blogu, ale z tego względu, że bardzo podobają mi się te auta (oczywiście już te nowe) to lubię sobie popatrzeć na zdjęcia ;) Naprawdę dobry blog ;)
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2013-06-16, 00:38   

Ok, czas abym coś w końcu napisał bo

Ewelajna napisał/a:

od dodania tematu minął już miesiąc

więc na początku dziękuję wszystkim za opinie, czas poodpowiadać:

Zorann napisał/a:

jeśli ktoś chce przeglądać archiwum, musi się nascrollować w dół, omijać np. facebooka, który jest cały czas na górze, a potrzebny jest co najwyżej raz, o ile w ogóle.

Facebookowi zawdzięczam wiele więc zostaje na górze ;) , co do archiwum to nie wiem, głównie pojawiają się aktualności więc starsze informacje rzadziej ciekawią, lista najciekawszych newsów jest pod FB, karty na górze takie jak "Krzysiek", "Audi dzielone przez..." służą do przechodzenia do nie newsów.

Zorann napisał/a:

Artykuły które mieszczą się w 2 zdaniach i jednym zdjęciu - może to mały overkill

Wolę w skrócie napisać wszystko bez zbędnego pisania na siłę aby tylko było dużo tekstu który jest totalnie nie potrzebny.

Basia napisał/a:

1 - weszłam w Foto i widzę, że otwierają się strony w nowych oknach. Moim zdaniem niepotrzebnie, jestem zdania że wszystkie lokalne linki powinny się otwierać w tym samym oknie, a zewnętrze w nowym.
2 - link do youtuba w menu otwierałabym w nowym oknie
3 - w pasku bocznym przesunęłabym search boxa na samą górę
4 - menu 'cykle' przeniosłabym gdzieś wyżej albo pomyślała o zupełnie innej, bardziej wyróżnionej prezentacji
5 - same wpisy bardzo ładnie zaprojektowane. Jedynie przyczepię się, że pierwszy obrazek nie powinien mieć linka do posta. Niech się albo powiększa albo nic nie robi tak jak inne obrazki we wpisach.
6 - linki do pełnych galerii na google+. widzę, że tutaj używasz swojego prywatnego konta. Nie lepiej byłoby założyć stronę google+ dla bloga i tam zamieszczać galerie?
7 - prezentacja wpisów na stronie głównej - brakuje mi większych odstępów pomiędzy wpisami, jakiegoś zdania podsumowującego wpis oraz odrobinę większego odstępu między zdjęciem a 'czytaj dalej' - nie wiem też czy bym tego linka nie przesunęła na prawo i trochę nie powiększyła by bardziej rzucał się w oczy.

1 - myślę że jeśli ktoś chciałby pobrać kilka zdjęć z różnych wpisów to nie chciałby co chwilę cofać się lub klikać znów na Foto, wg mnie tak jak jest jest wygodniej
2 - racja, tylko nie wiem jeszcze jak zrobić by tak się działo
3 i 4 - taki mam na to pomysł, w sumie bez żadnego uzasadnienia
5 - pierwszy obrazek przenosi do posta aby ze strony głównej łatwiej było przechodzić do niego, nie bawić się w najeżdżanie na tytuł czy "czytaj więcej" tylko po prostu na obrazek
6 - Blog ma G+ ale totalnie tego nie prowadzę, mój prywatny profil również nie jest jakoś zbytnio prowadzony więc nie przeszkadza mi to, ważne aby był hosting do zdjęć
7 - samo "czytaj więcej" mogłoby dla mnie nie istnieć, jakoś nie skupiłem się na tym totalnie

Agatonek napisał/a:

Wydaje mi się, że ta boczna kolumna mogłaby być węższa, mam wrażenie, że odwraca wzrok od tej kolumny głównej.

Jest równie ważna co główna

Agatonek napisał/a:

Warto zwrócić uwagę na odstępy między zdjęciami, a tekstem, bo nad zdjęciem jest, a pod już nie ma.

Biała ramka zdjęcia jest na tyle duża że nie robię odstępu, jakoś tak się przyzwyczaiłem i tak robię


Zorann napisał/a:

logo jest wysokie

Agatonek napisał/a:

Podoba mi się zdjęcie główne

wendigo napisał/a:

Moim zdaniem już samo logo jest przekombinowane (za dużo tych zdjęć malutkich na nim).

Vashta_Nerada napisał/a:

Logo mi się podoba. Ładne i charakterystyczne, może faktycznie trochę za wysokie, ale jest w porządku.

Tutaj to już totalnie kwestia gustu, logo jak i kilka innych rzeczy wzorowanych jest na posunięciach Audi, a oni raczej znają się na tym i wiedzą co robią. Ale to już totalnie kwestia gustu.

Jeszcze raz dziękuję za opinie, nie sądziłem że pojawi się tak dużo pozytywnych co bardzo motywuje :)
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz