Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-06-03, 22:39
Autor Wiadomość
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany:    [ocena] Powiedzialem.pl - Wasze ogólne spojrzenie na bloga

Ktoś ten dział musi rozdziewiczyć no i chyba padło na mnie, cóż za zaszczyt swoją drogą. Tak więc waszej ogólnej ocenie poddaje mojego bloga, którego można odnaleźć pod adresem http://powiedzialem.pl



Tak wiec oceniajcie treść, zagospodarowanie miejsca na blogu czy nawet mnie. Ogólnie rzecz biorąc jest to blog lifestyle z ostrym zacięciem, co widać chociażby po języku jaki używam w swoich wpisach, aktualizacje są prawie codziennie (raz na jakiś czas się zdarzy, że nie pojawi się pojedynczy wpis).

Każdą konstruktywną krytykę przyjmę dzielnie na klatę.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-12, 20:50   

Chciałem napisać obszerną recenzję, ale...

Uważam, że blog który posiada w top postów rzeczy typu jak dobrze zrobić loda/minetę z obrazkami kwalifikuje się wyłącznie od 18+, co moim zdaniem powinno prowadzić do bana. Gdyby ode mnie to zależało, usunąłbym Twój blog z tego forum, bo taki lifestyle jaki tam prezentujesz (''Kobieta lubi być k***'' i wytłuszczone ''jestem za legalizacją dziwek'' - w oryginale oczywiście cenzury nie było) nie jest czymś, z czym należy się obnosić i dawać do czytania w powszechnym medium jakim jest internet.
Fakt, że piszesz bardzo wulgarnie (nawet nie trzeba się wczytywać, same tytuły postów wszystko mówią), tylko pogarsza odbiór. Blog typowo robiony pod publiczkę, mający przyciągnąć chamską, pełną wulgaryzmu i nieskromności zawartością - adresowany jak mi się zdaje do tych, którzy nie powinni go oglądać, czyli do nieletnich.

Poza tym podtytuł "męskie spojrzenie na świat" mnie obraża - i nie tylko mnie zapewne. To Twoje spojrzenie. Byłoby lepiej, gdybyś zachował je dla siebie.

Mam nadzieję, że ocena zawartości merytorycznej kwalifikuje się do "ogólnej" oceny o jaką prosiłeś, bo sugerować czegokolwiek co mogłoby ulepszyć takiego bloga i zwiększyć jego popularność nie zamierzam.
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2013-05-12, 21:20   

Kontrowersyjnie i to bardzo, ale na to teraz jest zapotrzebowanie. W treści wpisów nie zgłębiałem się, dla mnie bardziej podczas pierwszego spotkania się ze stroną/blogiem/forum... liczy się wygląd.
Według mnie jest nieco za ciasno, niektóre tytuły są przez to 2-3 linijkowe.
Drugą i ostatnią rzeczą jest taki duperel jak kolor linków, taki standardowy niebieski, nie komponujący się z kolorystyką bloga.



Oczywiście nie jest tak że są tylko wady i wady.
Z zalet zdecydowanie ta kontrowersja, box facebooka, kolory stonowane, bardzo pozytywny prosty (co nie znaczy zły) wygląd.
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-12, 23:24   

Zorann napisał/a:

Chciałem napisać obszerną recenzję, ale...

Uważam, że blog który posiada w top postów rzeczy typu jak dobrze zrobić loda/minetę z obrazkami kwalifikuje się wyłącznie od 18+, co moim zdaniem powinno prowadzić do bana. Gdyby ode mnie to zależało, usunąłbym Twój blog z tego forum, bo taki lifestyle jaki tam prezentujesz (''Kobieta lubi być k***'' i wytłuszczone ''jestem za legalizacją dziwek'' - w oryginale oczywiście cenzury nie było) nie jest czymś, z czym należy się obnosić i dawać do czytania w powszechnym medium jakim jest internet.
Fakt, że piszesz bardzo wulgarnie (nawet nie trzeba się wczytywać, same tytuły postów wszystko mówią), tylko pogarsza odbiór. Blog typowo robiony pod publiczkę, mający przyciągnąć chamską, pełną wulgaryzmu i nieskromności zawartością - adresowany jak mi się zdaje do tych, którzy nie powinni go oglądać, czyli do nieletnich.

Poza tym podtytuł męskie spojrzenie na świat mnie obraża - i nie tylko mnie zapewne. To Twoje spojrzenie. Byłoby lepiej, gdybyś zachował je dla siebie.

Mam nadzieję, że ocena zawartości merytorycznej kwalifikuje się do ogólnej oceny o jaką prosiłeś, bo sugerować czegokolwiek co mogłoby ulepszyć takiego bloga i zwiększyć jego popularność nie zamierzam.


Całkiem obszernie mimo wszystko wyszło. Jeśli chodzi o rzeczy TOP to cóż, ludzie to czytają, chcą czytać, szukają takiej treści (google analytics nie kłamie), a obrazki są podobne do tych w książce od biologii z gimnazjum. Ciesze się, że mój blog i to co tworzę wywołuję tyle kontrowersji, oburzenie i wręcz fale nienawiści, wciąż nie jestem obojętny.

Jeszcze raz pozwolę sobie zacytować jedno zdanie z Twojej wypowiedzi.

Cytat

Blog typowo robiony pod publiczkę, mający przyciągnąć chamską, pełną wulgaryzmu i nieskromności zawartością - adresowany jak mi się zdaje do tych, którzy nie powinni go oglądać, czyli do nieletnich.

Dziwne odniosłeś wrażenie, pod publiczkę, czytelnicy nieletni? Jeśli chodzi o wiek to mogę opierać się o facebooka i tam może z 10% osób nie ma skończonych 18 lat. Większość to studenci bądź absolwenci uczelni wyższych, chyba że kłamią na internetach. Nie wiem czy oceniłeś merytorykę czy same tytuły ale tak czy siak dzięki za opinie.

Cytat

Kontrowersyjnie i to bardzo, ale na to teraz jest zapotrzebowanie. W treści wpisów nie zgłębiałem się, dla mnie bardziej podczas pierwszego spotkania się ze stroną/blogiem/forum... liczy się wygląd.
Według mnie jest nieco za ciasno, niektóre tytuły są przez to 2-3 linijkowe.
Drugą i ostatnią rzeczą jest taki duperel jak kolor linków, taki standardowy niebieski, nie komponujący się z kolorystyką bloga.


Faktycznie, nigdy o tym nie pomyślałem w ten sposób, wezmę się od jutra do poprawek, dzięki.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-13, 19:18   

Ja się powypowiadam o wyglądzie :)

1 - czysto i przejrzyście. nie ma za wiele kolorów, co się chwali :)
2 - logo - zamieniłabym na jednolity kolor. widzę, że jest tam jakiś obrazek i moim zdaniem trochę to psuje.
3 - przesunęłabym tytuły nad obrazki na liście wpisów
4 - obrazek nie jest linkiem do wpisu - karygodne! :P
5 - dodałabym większy whitespace pomiędzy wpisami na liście wpisów i może nawet jakieś <hr>, teraz trochę się zlewają
6 - w szablonie komentarzy masz miejsce na zdjęcie/avatar, które jest puste - albo podłączyć jakiegoś gravatara albo usunąć
7 - nie podobają mi się 'zaokrąglone', trójwymiarowe buttony (np. odpowiedz w komentarzach, czy menu na górze) - wydaje mi się, że bardziej do bloga pasowały by guziki ostre, prostokątne z jednolitym tłem
8 - wtyczka facebookowa rozjeżdża się przy zmniejszeniu okna przeglądarki do widoku mobilnego (zostaje poziomy pasek przewijania)

I w sumie to chyba tyle czepialstwa z mojej strony ;) Jak coś niejasne to pisz, postaram się rozwinąć myśl :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-13, 19:38   

adrkwi napisał/a:


Jeśli chodzi o rzeczy TOP to cóż, ludzie to czytają, chcą czytać, szukają takiej treści (google analytics nie kłamie)

Po prostu wrzucasz na ogólnodostępny serwis treści przeznaczone dla 18+ (niekoniecznie te zdjęcia, ale treść, sposób pisania i tematy jakie podejmujesz kwalifikują bloga wyłącznie dla dorosłego odbiorcy i nawet 18-latek jest wystarczająco dorosły jedynie w świetle prawa).
Moim zdaniem demoralizujesz w ten sposób młode osoby. Podobnie jest z Twoimi poglądami.

Cytat

obrazki są podobne do tych w książce od biologii z gimnazjum.

Jaki ja stary jestem... nie chodziłem do gimnazjum ;)
I podobnych grafik w żadnym podręczniku nie widziałem. Jeśli chodzi o fakt, że teraz tam są - znamy przecież zatwierdzone przez ministerstwo przykłady promowania i usprawiedliwiania homoseksualizmu (nie zamierzam wymieniać poglądów w tym miejscu, proszę nie kontrargumentować, że to dobre, tolerancyjne podejście, bo nie podejmę tematu), zatem to żaden argument.

Cytat

Ciesze się, że mój blog i to co tworzę wywołuję tyle kontrowersji, oburzenie i wręcz fale nienawiści, wciąż nie jestem obojętny.

Wiem ;)
Po prostu stoisz po niewłaściwej stronie barykady. Pedofil też nie jest mi obojętny (acz nie powiedziałbym, że jest "kontrowersyjny", bo tu nie ma miejsca na spór) - ale nie jest to powód do zadowolenia (wiem, skrajny przykład, ale chcę wyrazić się klarownie, nie mam na celu porównania Twojego bloga do pedofilii, jedynie chcę pokazać, po której stronie moralności stoisz).
Jesteś jak media - zdobywają poklask, szerokim łukiem obchodząc prawdę, a pokazując to, co ludzie chcą zobaczyć, czyli np. pedofilię wśród kleru. Modne, popularne, tanie i poniżające. Chcesz być na topie i idziesz tam po trupach - nie obchodzi Cię, że jesteś negatywny. Nie ważne, co piszą, grunt, aby nie przekręcali nazwiska.

Cytat

Dziwne odniosłeś wrażenie, pod publiczkę, czytelnicy nieletni?

Pod publiczkę - udowodniłem wyżej.
Nieletni - wulgarny ton wypowiedzi i naiwność w spojrzeniu na świat w sposób pozbawiony wstydu i moralności, czyli margines (w znaczeniu - zdecydowana mniejszość, bo normalni ludzie np. chcą założyć normalną rodzinę, a nie się puszczać na prawo i lewo), który odrzuca poważne osoby. Zostają nieletni, których demoralizujesz i dresiarze, których demoralizować już nie musisz, bo ktoś to zrobił przed Tobą.
Z całym szacunkiem dla Twoich czytelników - przychodzą, aby poczytać, jak klniesz w czasie udowadniania, że kobieta to z natury k***, co w jakiś sposób pozwala mi ich ocenić. Oczywiście ocena ta to tylko moja opinia.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-13, 22:21   

Promowanie homoseksualizmu mi zarzucasz bo tak to odczuwam, nie oceniaj treści jeśli się nie zapoznałeś z nią http://powiedzialem.pl/ko...omoseksualizmu/

Kobieta to k****, czytałeś wgl te wpis? Bo nie wydaje mi się.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-14, 17:51   

adrkwi napisał/a:

Promowanie homoseksualizmu mi zarzucasz bo tak to odczuwam

Źle odczułeś, nie zarzucałem Ci tego, a Twoje zdanie (z którym się wyjątkowo zgadzam, choć nie ująłbym go w ten sposób) z podlinkowanego tematu już znałem po pierwszym oglądnięciu bloga.

Cytat

Kobieta to k****, czytałeś wgl te wpis? Bo nie wydaje mi się.

Podałem tylko jako przykład, może nie najszczęśliwszy. Ale czytałem inne - mnóstwo przedmiotowego traktowania ludzi, z którego się nie wykręcisz ;)

Ok, tyle z mojej strony, bo nie chcę podejmować polemiki - masz swój światopogląd którego nie zmienisz pod wpływem moich postów, nie jest to też miejsce na taką dyskusję. Swoje już powiedziałem wyżej, jeśli nie interesuje Cię to jak jesteś postrzegany, lub wręcz cieszysz się z tego, że wywołujesz "kontrowersje", to nic więcej zrobić nie mogę.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-16, 23:15   

Ok, no to tak... dla mnie graficznie jest bardzo spoko. Czytelnie, bez zbędnych pierdółek, kolory ok, właśnie dużo przestrzeni po bokach podoba mi się i lubię tak. Tylko te zdjęcia nad tytułem wpisów... nie wiedziałem za bardzo do czego je dopasować - tzn. trzeba się chwilę zastanowić czy one są do wpisu powyżej czy poniżej, moim zdaniem lepiej by wyglądały pod tytułem. I może troszeczkę mniejsze niż cała szerokość notki.
Tylko nie widzę nigdzie archiwum... Jeśli już zaczynam czytać jakiegoś bloga, to zaczynam od początku. Im trudniej mi odnaleźć archiwum, tym bardziej tracę ochotę na bloga.

Teraz o zawartości... Na początek powiem zupełnie subiektywnie: nie lubię blogów, które nie są typowymi pamiętnikami i nie lubię zbytniej interakcji z czytelnikami (tzn. jak autor zachęca czytelników do wypowiadania się itp.). Tak, wiem że tu jestem w mniejszości więc tematu nie drążę ;)

Ale już jeśli chodzi o ocenę treści, to nie jest moje danie takie odosobnione, bo zgadzam się z Zorannem. Również pierwsze co pomyślałem o tym blogu, to że jest pod publiczkę. A teraz jeszcze sam piszesz:

adrkwi napisał/a:

cóż, ludzie to czytają, chcą czytać, szukają takiej treści (google analytics nie kłamie),

więc wszystko na ten temat.
Dla mnie jest za wulgarnie - to nie jest fajne ani cool w mojej ocenie.
I jest jeszcze jedna kwestia - nie chodzi o poglądy, bo to że mamy różne, to dalszorzędna kwestia, ponieważ odwiedzam wiele miejsc (blogów, forów), na których uczestnicy dyskusji czy autorzy mają kompletnie przeciwne poglądy do moich ale to lubię, chętnie je odwiedzam i chętnie dyskutuję, ale na tego bloga nie mam ochoty wchodzić. Po prostu chyba sposób wyrażania tych poglądów kompletnie mi nie leży. Może właśnie chodzi o tą wulgarność.
No ale taki masz styl i pewnie nasze oceny tego nie zmienią, więc odniosę się jeszcze do samych wpisów: moim zdaniem są za krótkie. Mówisz, że dodajesz wpisy codziennie, cóż, ja bym wolał aby ktoś dodawał wpisy 2 razy w tygodniu czy nawet raz, ale wyczerpywał temat. Od początku do wpisów się nie odniosę (chociaż może pokazałbym konkretnie co mnie odrzuciło przy pierwszym zetknięciu z Twoim blogiem), no ale nie umiem znaleźć archiwum a strona po stronie nie będę przerzucał, ale postaram się wyjaśnić na przykładzie kilku postów ze strony głównej.
Weźmy: http://powiedzialem.pl/kikuty/zyd/ - ok, jest temat, ma potencjał, a notka nie licząc wstępu i pytania na końcu ma ze 4 zdania o ile dobrze liczę... Szkoda. (no ok, 5 zdań ;) też nie dużo)
Inny przykład: http://powiedzialem.pl/li...mnie-pieniadze/ - to też wygląda jak streszczenie, a nie notka ;) Napisałeś co byś chciał... i tyle. A może jakaś historia, dlaczego, skąd się wzięło, jak długo masz takie marzenia... No nie wiem, ale jak czytam bloga, to lubię dogłębniej poznawać autora.
http://powiedzialem.pl/li...dlaczegoby-nie/ - to sama. Taka jest chyba każda notka (w tych początkowych też to widziałem). To wszystko (takie krótkie wpisy) też potęgują u mnie wrażenie pisania pod publikę - nie z prawdziwej potrzeby, tylko o tak aby był wpis codziennie, krótko, z jednym pytaniem żeby może ktoś skomentował itp. Stawiałbym na jakość a nie ilość wpisów.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-17, 08:17   

Nie uważam, że każdy wpis musi zawierać "2 strony a4". Wystarczy wejść na tak znane blogi jak kominek, stayfly, pokolenieikea i okazuje się, że nie tylko ja praktykuje krzyżowanie długich wpisów z krótkimi.

Zauważ, że najpierw piszesz:

Cytat

nie lubię blogów, które nie są typowymi pamiętnikami

Następnie

Cytat

No nie wiem, ale jak czytam bloga, to lubię dogłębniej poznawać autora.


a to już cecha pamiętników, tam autor umieszcza informacje, które pozwalają penetrować jego "ja". Kolejną cechą pamiętników jest też całkowity brak interakcji z czytelnikiem. Ja piszę by coś zahaczyć, udrapać temat ale nigdy w sposób, który wręcz rygorystycznie narzuca mój punkt widzenia czytelnikowi, zawsze zostawiam miejsce na jakieś "ale" i wyrażenie własnej opinii. Dobrze jest wiedzieć co myślą Twoi czytelnicy, ułatwia to trochę pisanie na przyszłość.

Pewnie wielu z was pomyśli, że niekiedy tak wulgarne słownictwo czytają tylko półgłówki, wygląda, że nie. Większość moich fanów z facebooka to ludzie w trakcie lub po studiach wyższych, pracownicy dużych korporacji i małych firm. Z maili, które dostaje wynika to, że takie miejsce w sieci jest potrzebne, nie wszyscy chcą czytać o pewnych rzeczach językiem gazetowym, są też tacy, którzy preferują moje pisanie a wcale nie jest ich tak mało a liczba ludzi wciąż rośnie.

Tak naprawdę każdy musi znaleźć swoją niszę, w której się dobrze czuje i w ten sposób pisać bloga. Racją jest to, że pod wpływem waszych opinii nie zmienię swojego stylu pisania bo to jest mój styl i każdy sobie powinien jakiś wypracować. Wydaje mi się, że opinie pozytywne jak i negatywne są tak samo ważne, bo to wciąż lepsze niż być nijakim.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-18, 20:41   

adrkwi napisał/a:

Nie uważam, że każdy wpis musi zawierać 2 strony a4.

Też tak nie uważam, po prostu wyrażam swoją opinię, a jest taka, że Twoje wpisy mają potencjał moim zdaniem niewykorzystany przez to że są krótkie.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-22, 17:30   

wendigo napisał/a:

adrkwi napisał/a:

Nie uważam, że każdy wpis musi zawierać 2 strony a4.

Też tak nie uważam, po prostu wyrażam swoją opinię, a jest taka, że Twoje wpisy mają potencjał moim zdaniem niewykorzystany przez to że są krótkie.


Cóż wezmę to pod uwagę i postaram się od czasu do czasu rozpisywać się ciut bardziej.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz