Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-17, 15:16
Autor Wiadomość
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [ocena] komercha.pl


Już na wstępie chciałbym podziękować za pomoc, jaką dostałem z waszej strony przy tworzeniu szablonu. To ogromny progres, który dzieli historię z teraźniejszością.

Za grupę docelową, choć bardzo ogólnie, stawiam sobie każdego, kto chciałby poznać nieco muzyki, cudzego poglądu i historii. Wszystko okiem poprawności, jaką każdy powinien stosować w swoim codziennym życiu. Tytułowo, również o komercji. To ona jest najważniejsza.

Czy czas poświęcony na pisanie wart jest efektu?
Czy czytając tego bloga czujesz potrzebę jego zamknięcia i zapomnienia, czy zapisania w pamięci lub co najmniej ulubionych?
Najbardziej ciekawi mnie opinia o samej treści. Nie o wyglądzie, nie o otoczce, a centrum (znaczy treści).

Opinie słyszałem różne, bardzo skrajne. Pytam zatem i was, a coś może wyniosę.
Ostatnio zmieniony przez LIGEIRO 2013-07-18, 18:06, w całości zmieniany 4 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-22, 17:29   

Na dzień dobry wita mnie hmm mega minimalistyczny szablon, rzecz gustu, ja dodałbym tylko jakieś logo lub header zamiast tekstu, reszta mi odpowiada.

Ze strony o mnie dowiaduje się, że

Cytat

Nie interesują mnie zasady dobrego zachowania, bezstronności i szacunku. W muzyce nie ma już miejsca na promowanie gówna, ma być tylko lepiej. Krytycznie moim krzywym okiem.


a u Ciebie grzecznie. Poza tym czcionka w tytułach wpisów nie ma polskich znaków więc nie jest jednolita.

Twój blog (wg. mnie) to miejsce dla osoby chcącej zabić odrobinę czasu i poczytać głównie o muzyce z mtv itd. Podkreślam, że to moje odczucia. Brakuje mi tu na pewno kategorii bo przewijanie ciągle strony głównej jest irytujące, wolałbym kliknąć w interesującą mnie kategorię.

To tyle ode mnie, powodzenia! ;)
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-22, 17:51   

A treść? Nie mówię tu konkretnie o recenzjach, a całej reszcie "na jakiś temat". Napisałeś, że jest to miejsce dla osoby takiej i takiej, ale czy będzie ona zadowolona z tego co czyta? To jest miejsce do którego się wraca? Czy to jest miejsce np. dla Ciebie?

Piszesz, że jest grzecznie. Być może, acz nie porównywałbym tego do Twojego bloga :D

+ ciężko byłoby zrobić kategorie, mimo wszystko
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-22, 20:41   

LIGEIRO napisał/a:

Czy to jest miejsce np. dla Ciebie?


Zdecydowanie nie, to nie moja tematyka, nie mój świat.

LIGEIRO napisał/a:

Napisałeś, że jest to miejsce dla osoby takiej i takiej, ale czy będzie ona zadowolona z tego co czyta?

Ciężko stwierdzić, sprawdź swoje statystyki, będziesz wiedział czy dotychczasowi czytelnicy wracają.

LIGEIRO napisał/a:

+ ciężko byłoby zrobić kategorie, mimo wszystko

Spróbuj, dużo łatwiej poruszać się dzięki nim po blogu.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-05-23, 16:34   

Mi natomiast szablon bardzo się podoba i chętnie widziałbym podobny na moim blogu, ponieważ od dawien dawna taki wygląd strony mnie interesuje.

Co do treści to muszę powiedzieć, że styl w jakim piszesz kolejne wpisy jest przejrzysty i bez większych problemów połyka się kolejne akapity. Sam nie siedzę bardzo w tej tematyce i nie wiem, jak wygląda konkurencja, ale uważam, że w treści nie musisz nic zmieniać, ponieważ to prezentujesz wygląda dobrze.

Pozdrawiam!
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-05-24, 16:46   

A dla mnie to taki "swój" blog :)
Wchodząc na jakąkolwiek stronę, zwykle najpierw uwagę przykuwa szablon. Twój jest bardzo przyjemny dla oka. Przynajmniej dla mojego.
A co do treści... podoba mi się to, że piszesz niegłupio, bez błędów, masz swoje własne zdanie i poczucie humoru, a to się bardzo ceni ;)
A co do samej tematyki - podobał mi się ten post, pewnie dlatego, że mnie coś takiego bardziej interesuje :)
Reasumując: jak dla mnie jest ok :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-24, 20:34   

Szablon mi się bardzo podoba, uwielbiam takie proste strony. Brakuje mi kategorii, albo listy tagów chociaż w pasku bocznym - czegokolwiek co ułatwiłoby mi nawigację.

Czyta się Ciebie przyjemnie, chociaż ja sama nie szukam takich stron. Piszesz bardzo klimatycznie i trochę kłóci mi się to z oprawą graficzną strony.. Ciężko to określić ale czytając mam zupełnie inne odczucia niż jak patrzę :)

Pytasz o to czy chce się wrócić - mnie osobiście nie ciągnie. Ale nie wiem co byś musiał zmienić aby zaczęło - po prostu nie przyciąga mnie taka tematyka. Choć nie powiem, zainspirowałeś mnie do przesłuchania albumu Wielki Gatsby pomimo tego że nie kliknęłam żadnej piosenki u Ciebie - tylko czytałam początek wpisu ;)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Marudna Królewna 
WordPress.Klub


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 28
Miasto: HollyŁódź

Wysłany: 2013-05-25, 07:52   

Kategorie zdecydowanie! Nie podoba mi się jak są posty na głównej pokazywane - nic ich nie oddziela, zlewają się. W czcionce nagłówka brak polskich znaków. Wywal puste zakładki i starą wersję opisu o autorze. Poza ty szablon ok. Może jestem przewrażliwiona ale stylistycznie też nie powalają teksty (nawet w nagłówku "największe talenty nie są w x faktorze" - talenty to ludzie, więc "największych talentów nie ma w x faktorze - są w internecie"). Pomijam tematykę bo to kwestia gustu. Z tekstów wynika, że to taki blog od nastolatka dla nastolatków. I ocb z tą komercją?
______________________________________________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu i o tym co mi do głowy przyjdzie :cool:
wyszczekane miejsce w sieci
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-26, 10:27   

Prosto przejrzyście, aczkolwiek zbyt biało jak na mój gust. I zbyt czysto też w sumie ;)
Brakuje jakiejś listy, archiwum, czy coś, bo na pierwszy rzut oka myślałem, że masz tam tylko kilka postów i to koniec ;)

Dlaczego opis posta znika gdy nań najadę? Żebym się denerwował i pilnował, gdzie mam kursor? Niech data publikacji i liczba komentarzy nieco mniejszą czcionką znajdzie się obok tytułu - jest na to miejsce. Jeśli będę chciał znać te dane, to i tak wolałbym, aby były ciągle widoczne, a nie żebym musiał machać myszką i czekać na animacje przy każdym poście. Przesadna prostota jest dla mnie wadą pod tym względem, bo istotne informacje albo nie istnieją, albo nie są widoczne od razu.

Na stronie głównej trochę bida, np. masz jakaś serię "Ultra", ale póki nie wejdę w artykuł to nie wiem, co będę czytał, bo opis zawiera jedno nic nie mówiące zdanie, albo pojedynczy znak interpunkcyjny, lub po prostu nic. Jako internauta optymalizuję swój czas i czy tego chcę czy nie - klikam tylko w rzeczy, które mnie interesują. Nie zachęcisz mnie do kliknięcia na pierwszy lepszy link, bo nie jesteś w stanie wzbudzić we mnie ciekawości w stylu "hmm, ciekawe, co to jest to ultra, koniecznie muszę sprawdzić, bo nie wytrzymam z ciekawości". O nie, tak to nie działa.

"Ultra na dziś", "Power na dziś" - generuje u mnie zerową ochotę na wejście i poznanie całości artykułu, kliknąłem tylko aby móc coś tu napisać. No i okazało się, że te arty to tylko gołe teledyski z YT. Pytałeś o sens tworzenia bloga i ocenę treści. Nie mam co cenić - gdzie jest treść? Jak będę chciał obejrzeć sobie teledysk, to wejdę na YT i znajdę taki, który mnie zainteresuje, a nie taki, który jakiś blogowicz wstawił. Gdybyś pokusił się o recenzowanie tych kawałków - może miałoby to sens, ale tak - absolutnie nie! Zatem seria "ultra" nie ma najmniejszego sensu, szkoda na to Twojego czasu...

Pozostałe artykuły - przeszukiwałem listę w poszukiwaniu artykułu jaki bym przeczytał celem ocenienia. I... powstał problem. Może to tylko ja, a może Twoje tytuły artykułów są nijakie. Gdybym miał coś przeczytać ze względu na sam tytuł - nie znalazłbym nic. Tytuły nie mówią nic o tym, co znajdzie się w środku.

Ok, sama treść jako taka. Nie jest zła, piszesz poprawnie, potrafisz złożyć tekst tak, że nie nudzi, choć jeszcze sporo można ulepszyć, ale to przyjdzie z czasem.
Uważaj tylko na błędy, bo przepuszczasz teksty z literówkami - drobnymi, ale jednak. Kilka razy zauważyłem też np. rozpoczęcie zdania z małej litery.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-26, 16:18   

Na pierwszy rzut oka jak dla mnie jest mało czytelnie. Wpisy mogłyby być bardziej od siebie oddzielone (np. jakąś małą linią), poza tym nie podoba mi się brak daty i liczby komentarzy od razu pod tytułem/wpisem (widzę, że się pojawia po najechaniu ale to nie to samo). Nie ma też żadnego "czytaj dalej", więc na początku nie wiedziałem za bardzo czy to są jakieś podtytuły akapitów czy poszczególne notki...
Wiem, że miało być głównie o treści, ale no jak dla mnie to trudno się nawet zagłębić w treść przez to, skoro dobrą chwilę zajęło mi skumanie tego co jest notką ;)
Treść... no tematyka też nie moja, więc ciężko ocenić - nie znaczy to że jest źle. Ale język niezły, jak na swój wiek piszesz bardzo dojrzale itp. - to jest dobre.
 
  podziel si� tym postem na:
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-26, 16:37   

Jadźka, suvennes - Tutaj mogę jedynie podziękować za dobre słowo, bo co więcej. Ważne jest dla mnie, by nie opierać się tylko na własnym odczuciu i oglądalności, ale słowie napisanym. Nawet najprostsze "jest dobrze" to naprawdę wiele.

Basia - Po dłuższym zastanowieniu i powtarzającej się uwadze "kategorii brak", te na pewno się pojawią.

Marudna Królewna - Po przejrzeniu Twojego bloga mogę stwierdzić, że raczej nie jesteś osobą, której uwag wypadałoby słuchać. Czcionka nagłówka (komercha.pl) nie wymaga polskich znaków, a tytuły postów takowe posiadają.
"Największe talenty nie są w x faktorze" - talenty to ludzie, więc "największych talentów nie ma w x faktorze". Chodzi tutaj o grę słowną, wynikającą z powtarzającego się stwierdzenia "Talenty są w iksfaktorze".
I ocb z tą komercją? - wszystko wyjaśnia strona 'o mnie'.
Mimo to, dzięki za słowo.

Zorann - Archiwum już się pojawiło, teraz muszę je tylko nieco poprawić. Do drugiego akapitu ciężko będzie się zastosować. To wynika z pewnego pomysłu na szablon, a ten z kolei nie wyszedł spod moich rąk od zera.
Ostatnia ultra jest z grudnia, zatem gratuluję wytrwałości w klikaniu co siedem postów na głównej :3. Całość została zakończona przed nowym rokiem.
Co do tytułów. Wydaje mi się, że od kiedy zająłem się pisaniem nieco "poważniej", to są one jak najbardziej poprawne.
Ok, sama treść jako taka. Nie jest zła, piszesz poprawnie, potrafisz złożyć tekst tak, że nie nudzi, choć jeszcze sporo można ulepszyć, ale to przyjdzie z czasem. <- czy coś, co jest TYLKO poprawne może nie nudzić? Wydaje mi się, że to nieco sprzeczne.
Co do literówek to być może, ale nie wydaje mi się, żeby było tego nadto dużo. Magia chromowego słownika.
Dziękuję za meeega pomoc i opinię.

wendigo - Jeśli chodzi o daty i liczbę komentarzy - jak wyżej napisane - wynika to z pewnego pomysłu na szablon, a ten z kolei nie wyszedł spod moich rąk od zera. Słowa "Język niezły, jak na swój wiek piszesz bardzo dojrzale itp. - to jest dobre.", o ile nie są pochopne znaczą bardzo wiele. W sumie, to ta dojrzałość jest dla mnie najważniejsza.
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-26, 22:45   

Cytat

czy coś, co jest TYLKO poprawne może nie nudzić? Wydaje mi się, że to nieco sprzeczne.

Semantyka ;)
Masz 15 lat - wszystko przed Tobą. Na razie nie zaskoczysz mnie niczym więcej niż poprawnością, a ta, niestety, u osób w Twoim wieku jest rzadkością. Nie przejmuj się tym, przeczytałem za dużo książek, by móc ocenić Cię lepiej, więc mam wygórowaną skale oceniania ;)
Rób dalej swoje, a będzie tylko lepiej.

Z tym szablonem to poproś tego, kto Ci z nim pomagał - o ile szablon nie jest sklejony na taśmie, to zmiana powinna być kosmetyczna.

A co do ultrasów - w takim razie to znakomita decyzja, że je zlikwidowałeś. Obawiam się jednak, że żaden tytuł mnie nie zainteresował, bo tak klikałem na poprzednią stronę, aż dokopałem się do nich. Ale może to wynikać też z tego, że nie jestem targetem Twojego bloga ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz