Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-17, 15:16
Autor Wiadomość
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany:    [ocena] suvennes.blogspot.com - ogólne wrażenie, wygląd

Z racji tego, że od kilku dni siedzę na wsi, gdzie kompletnie nie ma co robić, postanowiłam, że ogarnę swoje virtualne życie, w tym blogowe i forumowe, ale niestety to mi nie wystarczyło, żeby osiągnąć swój spokój duchowy.
Potrzebuję czegoś, co wniesie w moje nudnawe życie jakiś dreszczyk emocji, czegoś, co przyśpieszy mój puls...
Dlatego postanowiłam poddać swojego bloga Waszej ocenie :)

suvennes.blogspot.com

Jestem ciekawa tego, co sądzicie o części merytorycznej i o wyglądzie.
Czyli interesuje mnie ogólna ocena bloga.
Jest coś, według Was, co pozwoliłoby się rozwinąć mojemu blogowi? Czuję, że ma mały zastój i nie wiem jak to wszystko odblokować, dlatego jestem otwarta na wszelką krytykę/propozycje :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-26, 16:53   

To dośc niezwykłe słowa jak na mnie, bo sama jestem laikiem, jeżeli chodzi o grafikę i nie przywiązuję też jakiejś większej uwagi do wyglądu strony-byle było czytelnie i w miarę ładnie, ale Tobie radziłabym trochę zmienić szablon, podrasować go jakoś. Teraz jest w porządku, ale nie zapada w pamieć i jest taki jak wszędzie. Wszędzie króluje biel. No i zobacz: http://towidzimisie.blogspot.com/. Tutaj dziewczyna ma prawie taki sam szablon...
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-05-26, 18:37   

(niestety) Coraz częściej widuję podobne szablony na blogach, co teoretycznie nie jest niczym dziwnym, bo tak naprawdę jest to szablon ogólnie dostępny, ale kiedy ja go wgrywałam do siebie, i kiedy go modyfikowałam według własnego uznania, był bardziej popularny na zagranicznych blogach.
No cóż, chyba rzeczywiście będę musiała coś z tym zrobić bo nie chcę być "jedną z wielu" ;)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-26, 19:00   

Ja sama nie szukam takich blogów pamiętnikowo-opiniotwórczych, bo chyba tak można Twojego nazwać. Więc ciężko jest mi się wypowiedzieć o treściach... ;) powiem tylko, że łatwo się je czyta, natomiast nie wiem czy bym chciała wrócić po więcej.. Jakoś mam wrażenie, że trochę się chowasz pisząc, nie piszesz wszystkiego tak jak faktycznie czujesz - ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Jeśli chodzi o wygląd to powiem tylko jedną rzecz - zwiększ koniecznie odstępy pomiędzy kafelkami wpisów na stronie głównej. Teraz ciężko jest stwierdzić, który tytuł należy do którego obrazka i na odwrót ;)

Wrażenie ogólne - fajnie, czytelnie ale dla mnie trochę 'bezosobowo'.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-05-27, 08:56   

Po tym jak Kot.kot uświadomiła mnie, że coraz więcej polskich bloggerów ma podobny szablon, postanowiłam, że jeszcze na dniach zostanie on zmieniony ;)

Ale jeśli chodzi o moją bezosobowość to wydaje mi się, że można ją spotkać tylko w tych świeższych postach, ale skoro już wiem, że jest tak bardzo wyczuwalna, będę działała w tym kierunku, żeby to wyeliminować ;)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-27, 18:32   

To dobrze, że zmienisz szablon, bo ten odstęp jest problematyczny - też jak pierwszy raz zajrzałem na Twojego bloga, to nie wiedziałem który tytuł jest do którego zdjęcia :P (w ogóle mnie jakoś ten szablon się nie podoba i nie pasuje do takiego bloga).

Co do treści to tak... ten "żart" (post który wcześniej skomentowałem) mnie nie przekonał ;) i gdzieś tam chyba widziałem wulgaryzmy i wtedy sobie pomyślałem, że to na niekorzyść jest bardzo i jeśli inne notki są podobne, to nic tam po mnie ;) Ale dziś przeczytałem inne i zmieniam zdanie :P Ja osobiście takie blogi właśnie lubię - takie pamiętnikowe, naturalne :) (jedynie tytuły zwłaszcza nowszych wpisów mi się nie podobają, bo mają jakąś taką sztuczną formę). I piszesz też fajnie, masz "lekkie pióro", przyjemnie się to czyta no i ja mam ochotę poczytać więcej :)
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-05-27, 20:01   

Od jakiegoś czasu sama zaczęłam zauważać problem z tym nieszczęsnym odstępem i wydaje mi się, że coś przekombinowałam z HTMLem :P ale wszystko jest do naprawienia :)

wendigo - jak to się mówi? Pozory mylą? :P

[ Dodano: 30-05-2013, 16:00 ]
Tak jak powiedziałam tak zrobiłam.
Poszperałam, poszukałam, i znalazłam. Chciałam czegoś prostego, ale nie za prostego. O szablonie mowa.
Chyba jeszcze pokombinuję z czcionką, ale generalnie stawiam na taki "zarys".
Co sądzicie? :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-05-30, 23:01   

Szablon jest ok (kolorystycznie, układ też, no może trochę większe mogłyby być odstępy pomiędzy notkami) alee... czy on nie jest bardziej na jakiegoś fotobloga? te OGROMNE zdjęcia mi się nie podobają (przytłaczają całą resztę a chyba nie o to chodzi). Nie wiem jak inni ale ja wchodzę na blogi żeby poczytać, zdjęć może nie być wcale, nie podoba mi się moda na wstawianie grafiki do każdego wpisu (ale jak już musi być, to niech przynajmniej będzie mała). Jeśli ktoś nie prowadzi fotobloga, to nie akcentowałbym tak grafiki...
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-31, 18:32   

suvennes napisał/a:

Od jakiegoś czasu sama zaczęłam zauważać problem z tym nieszczęsnym odstępem i wydaje mi się, że coś przekombinowałam z HTMLem :P ale wszystko jest do naprawienia :)

wendigo - jak to się mówi? Pozory mylą? :P

[ Dodano: 30-05-2013, 16:00 ]
Tak jak powiedziałam tak zrobiłam.
Poszperałam, poszukałam, i znalazłam. Chciałam czegoś prostego, ale nie za prostego. O szablonie mowa.
Chyba jeszcze pokombinuję z czcionką, ale generalnie stawiam na taki zarys.
Co sądzicie? :)


Generalnie mi się podoba. Ale moim zdaniem lepiej by wyglądał gdyby zdjęcia były mniejsze (niższe) - tak na 200px. Wtedy uwydatniona byłaby treść a nie same fotki, które de facto nic nie wnoszą oprócz wrażeń estetycznych ;)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-06-01, 10:15   

Ciężko jest oceniać co komuś "po fachu". Ja np. lubię takie szablony jaki Ty masz, ale lubię też zwykłe minimalistyczne z dużymi zdjęciami, więc mam dwa blogi w obu wydaniach.
Wchodząc do Ciebie, nie widzę tytułu strony, niby banał, bo przecież widzę go w oknie przeglądarki, ale już ciężej mi będzie zapamiętać. Dodałabym więc nawet do paska górnego menu, zamiast strona główna/ home, to właśnie tytuł. Druga sprawa to ten "lekko brudny kolor" tła bloga zmieniłam bym na coś innego. Jakiś kolor, czy kwiaty, delikatne, a może bardzo wyraziste. Szablon nabierze charakteru. :)
Po za tym wszystko wygląda dobrze.
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Oskar J 
Blogger.Klub


Imię: Oskar
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Sty 2013
Posty: 24
Miasto: Olsztyn

Wysłany: 2013-06-01, 19:02   

Zdjęcia mi się nie wgrywają, nie wiem czemu.

Kiedyś oglądałem już ten template, jest zrobiony wporządku, dobrze zaprojektowany, przemyślany i ogólnie fajny. Tyle że fajny nie zostawia jakiegoś piorunującego wrażenia i po wpisaniu w google wordpress templates znajdzie setkę podobnych.

Ale nic straconego, layout jest poprawnie zaprojektowany tyle, że brakuje mu elementu identyfikującego, baneru, loga albo po prostu wyeksponowania tytułu. Czegoś co będzie górowało nad treścią i zamknie kompozycję.

Więc zainwestować w logo, taka moja rada (:
______________________________________________________
http://jamroz.digart.pl/
http://ostatniskonczony.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-06-01, 21:02   

wendigo napisał/a:

Szablon jest ok (kolorystycznie, układ też, no może trochę większe mogłyby być odstępy pomiędzy notkami) alee... czy on nie jest bardziej na jakiegoś fotobloga? te OGROMNE zdjęcia mi się nie podobają (przytłaczają całą resztę a chyba nie o to chodzi). Nie wiem jak inni ale ja wchodzę na blogi żeby poczytać, zdjęć może nie być wcale, nie podoba mi się moda na wstawianie grafiki do każdego wpisu (ale jak już musi być, to niech przynajmniej będzie mała). Jeśli ktoś nie prowadzi fotobloga, to nie akcentowałbym tak grafiki...

Basia napisał/a:

Generalnie mi się podoba. Ale moim zdaniem lepiej by wyglądał gdyby zdjęcia były mniejsze (niższe) - tak na 200px. Wtedy uwydatniona byłaby treść a nie same fotki, które de facto nic nie wnoszą oprócz wrażeń estetycznych

Od momentu, w którym wgrałam szablon na bloga próbowałam coś zrobić z tymi zdjęciami, bo też nie podobało mi się to, że były takie wielkie. Chciałam je zmniejszyć, ale nie potrafiłam. W końcu doszłam do tego jak można to zrobić, ale nie podobał mi się efekt, więc postanowiłam, że je całkowicie usunę ze strony głównej.
I myślę, że tak zostanie, najbardziej mi przypadł do gustu taki układ :)

Ewelajna napisał/a:


Wchodząc do Ciebie, nie widzę tytułu strony, niby banał, bo przecież widzę go w oknie przeglądarki, ale już ciężej mi będzie zapamiętać. Dodałabym więc nawet do paska górnego menu, zamiast strona główna/ home, to właśnie tytuł.
Druga sprawa to ten lekko brudny kolor tła bloga zmieniłam bym na coś innego. Jakiś kolor, czy kwiaty, delikatne, a może bardzo wyraziste. Szablon nabierze charakteru.
Po za tym wszystko wygląda dobrze.

Również mi brakowało czegoś, co urozmaici górę strony. Dodałam zwykły napis z tytułem bloga, ale postaram się jeszcze zmienić to na coś bardziej profesjonalnego, na jakieś logo :)
A co do tła bloga... wyjątkowo nie podobają mi się takie kolorowe tła, ubóstwiam jasne kolory, ewentualnie szarości/beże, więc na dzień dzisiejszy zmiana akurat tego elementu raczej odpada :P

Oskar J napisał/a:

Zdjęcia mi się nie wgrywają, nie wiem czemu.
Kiedyś oglądałem już ten template, jest zrobiony wporządku, dobrze zaprojektowany, przemyślany i ogólnie fajny. Tyle że fajny nie zostawia jakiegoś piorunującego wrażenia i po wpisaniu w google wordpress templates znajdzie setkę podobnych.
Ale nic straconego, layout jest poprawnie zaprojektowany tyle, że brakuje mu elementu identyfikującego, baneru, loga albo po prostu wyeksponowania tytułu. Czegoś co będzie górowało nad treścią i zamknie kompozycję.
Więc zainwestować w logo, taka moja rada (:

Zdjęcia się nie wgrywają, dlatego, że postanowiłam je usunąć ze strony głównej. Mimo wszystko były za duże, a to nie one miały przykuwać największą uwagę na blogu :)
A kwestię loga jeszcze dokładnie przemyślę i chyba wezmę sobie Twoją radę głęboko do serca ;)

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, tym bardziej, że każda coś wniosła do tematu :)
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz