Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-17, 15:16
Autor Wiadomość
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany:    [ocena] Książkowo - www.im-bookworm.blogspot.com

Witajcie.
Od stycznia tego roku prowadzę bloga poświęconego recenzjom książek - http://im-bookworm.blogspot.com/
Chciałam poprosić o to, byście go ocenili. Chodzi nie tylko o ocenę graficzną, ale też o to, żebyście napisali jak bloga można ulepszyć, co zmienić, by lepiej wyglądał.

Z góry wielkie dzięki! :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

paliatyw 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączył/a: 16 Mar 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-07-14, 11:55   

Blogi o książkach. Nie zaglądam na nie z dwóch głównych przyczyn. Po pierwsze nie stać mnie na nowe książki :wstyd: , a po drugie - blogi o książkach są brzydkie. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale naprawdę rzadko.

Wśród książkowych blogerek zapanowała moda na wpychanie wszystkiego w panel boczny swojego bloga. To jest złe. Czytając przykładową recenzję, zamiast na tekście, skupiam się na jakichś obrazeczkach po prawej stronie. Ludzie mają problem ze skupieniem uwagi, a większość blogerów jeszcze im to utrudnia.

Przeciętny czytelnik spędza na blogu kilka sekund (czytałem gdzieś, że 10) zanim stwierdzi czy warto zostać. Nie zna Cię, więc jest neutralny. Pójdzie w cholerę, bo w trakcie 10 sekund, które Ci poświęcił, zasypałaś go obrazkami, które nic go nie obchodzą.

Nie jestem też przekonany do czcionki, której używasz przy tytułach postów i dacie. Nie jest spójna z resztą fontów na blogu. I nie obsługuje polskich znaków. Na bank trzeba to zmienić, chyba że chcesz opisywać same tytuły bez ogonków.

Jeżeli ktoś inny niż pozostałe blogerki książkowe (które zwykle komentują tylko po to, by popularyzować swojego blogaska) ma zacząć czytać blogi o książkach, musicie przestać je zaśmiecać. Trzeba je upraszczać. I zadbać, by recenzje nie były drętwe, bo takie zwykle spotykam.

Mam nadzieje, że chociaż trochę pomogłem.
Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Claire_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 42

Wysłany: 2013-07-14, 13:22   

Dzięki za odpowiedź. Zmieniłam kilka rzeczy - przede wszystkim z paska bocznego przesunęłam na sam dół gadżety obserwatorów i inne, które tak rozpraszały wzrok. Mam wrażenie, że jest nieco lepiej. Poza tym dopasowałam też czcionkę postu i zmieniłam na taką, która ma polskie znaki :)
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-07-29, 14:27   

Jak dla mnie - jest naprawdę porządnie.
Ale jedno zastrzeżenie - dziewczyno, adres! Dlaczego angielski?!
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Imperfecta 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 78
Miasto: Południowy Wschód.

Wysłany: 2013-07-29, 19:13   

Bardzo ładnie, powiedziałabym- przytulnie.
Dobrze się czyta, przejrzyście jest.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-10, 22:17   

Blog graficznie jest naprawdę bardo ładny! Bardzo mi się podoba szablon :)
Co do treści... osobiście rzadko porywają mnie blogi książkowe (chociaż sam bardzo lubię czytać i lubię dyskutować o książkach), nie wiem dlaczego... może dlatego, że recenzje wydaję mi się za sztywne, ja bym chętniej poczytał coś tak bardziej na pamiętnikowy wpis brzmiące ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-09-11, 13:01   

Mi się podoba - klimatycznie, ładnie, schludnie.

Jedynie poprzestawiałabym rzeczy w prawej kolumnie. Dodatki społecznościowe i najpopularniejsze posty dałabym na samą górę a te spisy tagów na sam dół (albo w ogóle wyrzucić).
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-09-13, 19:18   

Blog jest bardzo delikatny wizualnie, podoba mi sie ten styl - ja bym jednak zmieniła faviconkę.
treść - zdecydowanie ciekawsze recenzje, niż w empiku, już chyba wiem, gdzie będę zaglądać szukając dobrej pozycji.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz