Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-07-26, 17:53
Autor Wiadomość
ThisIsKatie 
Blogger.Klub

Imię: Katarzyna
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 18

Wysłany:    Prośba o pomoc w pozycjonowaniu bloga

Nie wiem dlaczego od pewnego czasu zauważyłam znaczny spadek liczb ywejść na bloga. Sprawdziłam, że google nagle przestało znajdować mojego bloga po slowach kluczach. Dla przykłądu: post jest na temat szarego mydła Bały jeleń - recenzja. Do niedawna kiedy ktos w google wpisywal np. szare mydło biały jeleń wyskakiwalo mu (na którejś z kolei pozycji lub też na początkowych) odnosnik do mojego bloga, na ktorych pisalam akurat o tej rzeczy.

Nagle coś się stało i kiedy wpisuję w google np. haslo,ktore znajduje sie na moim blogu w ogole tego nie wynajduje... tzn. moj blog jest wyszukiwany jkedynie kiedy ktos w google wpisze jego cala nazwe, a nie jak wczesniej kiedy jakies slowo klucz jest wyszukiwane i jest ujete w moim blogu. z pewnoscia jest to przyczyna diamentralnego spadku odwiedzin na moim blogu,gdyz osoby nowe, ktore wyszukuja recenzji jakiegos produktu nie natrafiaja na mojego bloga, gdyz google go jakby nagle przestal dopasowywac...

Bardzo proszę o pomoc

adres bloga: http://thisis-katie.blogspot.com/
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-26, 21:16   dlaczego blog zniknął z wyników wyszukiwania?

Zacznę od tego, że pozycjonowanie to nie jest banał i nie wystarczy tylko pisać o czymś żeby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania. Nasza strona musi być dla Google wartościowa a o tym decyduje wiele czynników.

Nie ma problemu z indeksowaniem Twojego bloga. Roboty zaglądają, sprawdzamy to tak:
site:adres.bloga.pl.com
np. site:msp-instrukcje.blogspot.com
przydatne są także narzędzia dla webmasterów: https://www.google.com/we...ome?hl=pl&pli=1 - możesz się tu dowiedzieć jak idzie robotom na Twoim blogu, czy mają z czymś problem, na jakie frazy się pojawiasz w wynikach i jakie masz tam średnie pozycje.

Kolejna sprawa. Twój blog jest nowy. Napisałaś już 56 postów, ale wszystkie w jednym miesiącu, najstarsze wpisy są sprzed około 20 dni. Jeżeli byłaś widoczna na jakieś frazy a potem z nich zniknęłaś to bardzo możliwe, że doświadczyłaś Fresh Site Bonus (lub Boost). To taka okresowa promocja nowego bloga. Trwa różnie. Od kilku dni do kilkunastu tygodni. Potem treści są zapewne weryfikowane i oceniane względem innych dostępnych w wynikach.

Nie ma co tracić nadziei, trzeba tworzyć nadal unikalne treści. Potem musisz zadbać o to by ludzie dowiedzieli się o Twoim blogu, udostępniali posty, linkowali do bloga (polecam dział: promocja bloga).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ThisIsKatie 
Blogger.Klub

Imię: Katarzyna
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 18

Wysłany: 2013-07-26, 22:31   

Niestety, poprzez opcję site:thisis-katie.blogspot.com niczego mi nie wyszukuje...

Problem mam też z utworzeniem mapy strony- nie do końca wiem jak już ją utworzyłam i mam w pliku jak umieścić w narzędziu dla webmasterów ... tam wymagają linka

[ Dodano: 26-07-2013, 23:38 ]
Zapomniałam podziękować za odpowiedź

Dziękuję ;)
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-26, 23:12   

ThisIsKatie napisał/a:

Niestety, poprzez opcję site:thisis-katie.blogspot.com
wpisujesz to w google, podałem przykład, u mnie pokazuje "Około 76 wyników" czyli prawdopodobnie wszystkie podstrony jakie masz na blogu w tej chwili ;)

ThisIsKatie napisał/a:

Problem mam też z utworzeniem mapy strony- nie do końca wiem jak już ją utworzyłam i mam w pliku jak umieścić w narzędziu dla webmasterów ... tam wymagają linka
"site:" pokazuje, że nie musisz jej tworzyć, bo roboty Google nie mają problemów z indeksowaniem Twojej strony.

Problemem może być raczej to, że owe roboty nie znajdują na innych stronach Twojego linka, więc na razie nie uważają bloga za bardzo wartościowego.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ThisIsKatie 
Blogger.Klub

Imię: Katarzyna
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 18

Wysłany: 2013-07-26, 23:36   

A co mogłabym zrobić żeby znajdowały i doceniły mojego bloga? :)
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-27, 00:32   

Już po części odpowiedziałem na to pytanie. Zadbaj o to by ludzie linkowali do bloga, nie tylko strony głównej, ale także poszczególnych wpisów. Udzielaj się na stronach/forach o podobnej tematyce, komentuj, jak trzeba to zapłać za reklamę - skorzystaj z rad osób, które wypowiadają się na temat promowania strony/bloga (i same osiągnęły już jakikolwiek sukces w tej kwestii).

Im bardziej unikalna i dobrze przygotowana będzie Twoja treść tym większe szanse na sukces. Oczywiście jednocześnie musi to być w przystępnej formie. Zrozumiałe teksty i ciekawe zdjęcia.

Jak wrzucasz fotki na serwer bloggera i załączasz je do wpisu to ich nazwy niech zawierają słowa kluczowe (opisują to co na nich się znajduje w 1-3 słowach).

Jak komentujesz na blogach, gdzie można wrzucić link i masz wpis nawiązujący do tego, to go zalinkuj. Zrób to tak by był dodatkiem a nie głównym elementem komentarza. Na bloggerze działa znacznik <a>, więc można ukryć pod jakimś słowem kluczowym (tak jak ja to zrobiłem w powyżej w przypadku "promocja bloga").
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz