Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2016-12-04, 03:17
Autor Wiadomość
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

  Wysłany:    Jak stworzyć ładny blog?

Paweł Opydo zrobił świetną prezentację na temat tego, jak powinien wyglądać blog.



http://www.zombiesamurai.pl/ - blog Pawła

Polecam wziąć sobie do serca te porady, bo to profesjonalista.

PS. jak zrobić żeby filmik wyświetlał się na forum? Nie widzę tutaj opcji wklejenia HTML'a bezpośrednio z YT.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

zakurzony 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 14 Sie 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-08-20, 16:15   

Na zombiesamurai jest wiele świetnych tekstów o blogowaniu --> Link. Prezentację widziałem jakiś czas temu. Również pomocna, stanowiąca podsumowanie tego, co Paweł dotychczas napisał o minimalizmie w wyglądzie bloga.
______________________________________________________
Zakurzony Blog
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-20, 16:58   

Tak, ma kilka tekstów o blogowaniu ogólnie, ale to jest znacznie szerszy temat i to są tylko małe informacji. Pod tym względem nie ma nic lepszego niż "Bloger" Tomka Tomczyka (Kominek).
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-08-21, 12:46   

Ładny blog, pojęcie jak dla mnie względne. Wydaje mi się, że blog to powinno być coś osobistego, coś tylko naszego, dlatego każdy z nas powinien stworzyć sobie taki blog jak chce, jak czuje, aby on wyglądał, a nie sugierować się i słuchac rad innych. Przecież jasne jest, że aby to akurat nasz blog odniósł sukces, spotkał się z uznaniem odbiorców musi być inny od reszty.
 
  podziel si� tym postem na:
zakurzony 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 14 Sie 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-08-21, 14:57   

Niekoniecznie. Żeby odniósł sukces, musi się podobać nie tylko autorowi, ale także czytelnikom. Blog nastawiony na popularność przestaje być tylko mój. Mój może być blog w formie internetowego pamiętnika. Poza tym, nikt nie narzuca ci, jak dokładnie ma wyglądać blog. W prezentacji zawarte są jedynie wskazówki osoby, która raczej się na tym zna. Wskazówki, które możesz wykorzystać przy projekcie własnego, oryginalnego layoutu. Nie twierdzi przecież, że twój blog musi być zielony, bo to fajny kolor. Twierdzi za to, że musi być spójny i czytelny.
______________________________________________________
Zakurzony Blog
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-21, 22:38   

Zakurzony ma racje. Wygląd jest ważny. Na tym forum czasami będę dodawał cytaty z książki Kominka. Oto jeden z nich:

"Sekunda. Tyle przebywam na blogu, na którym tekst jest niewyraźny, bo zlewa się z tłem. Nie daję żadnej szansy blogom, które na głównej stronie straszą mnie jakimś wielkim zdjęciem. Nie daję najmniejszej szansy blogom, które wywołują u mnie zeza. Szpalta z tekstem musi być szeroka, no chyba że ktoś pisze wiersze.

Sekunda. Tyle przebywam na blogu, który pisany jest jasną czcionką na ciemnym tle. Tego się nie da czytać i naprawdę nie rozumiem wielu blogerów, którym wydaje się to „klimatyczne”. Nie daję żadnej szansy blogom, których czcionka ma rozmiar mniejszy niż 12px i większy niż 16px."

Blog jest skierowany dla ludzi (no chyba, że ktoś pisze "dla siebie" [haha]) i trzeba wiedzieć co jak jest odbierane i stosować się do pewnych zasad, bo inaczej nici z popularności.
 
  podziel si� tym postem na:
Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-08-24, 18:37   

Właśnie dzięki książce Kominka, a także temu filmikowi postanowiłem porzucić mnogość dodatków, małej czcionki oraz ciemnej szaty, na rzecz prostoty i przejrzystości.
Warto podkreślić znowu stwierdzenie, że blog to nie jest wielki serwis informacyjny, tylko strona skierowana do ludzi, która chce zdobyć rzetelną wiedzę, bez uprzykrzania im życia.
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-26, 23:13   

Ładny blog = ładny szablon = płatny szablon. No chyba że ktoś sam jest grafikiem i koderem.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-08-27, 03:21   

Wojciech W. napisał/a:

Ładny blog = ładny szablon = płatny szablon. No chyba że ktoś sam jest grafikiem i koderem.

Ja mój szablon uznaję za ładny, a był darmowy.

Co do darmowych szablonów to ładne znajdziecie tutaj:
soratemplates.com[/code]
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-27, 11:39   

Szablon daje radę, fakt. Wygląda to estetycznie i zgrabnie. Ale w płatnym szablonie dostajesz wsparcie techniczne 24/7 - pomogą Ci z każdą modyfikacją jaką sobie zamarzysz.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-08-27, 14:40   

Gdzie tak dobrze robią? Może z czasem pokuszę się o coś jeszcze lepszego :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-27, 17:26   

Themeforest.net - mnóstwo świetnych szablonów z dobrym wsparciem.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz