Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-30, 16:21   

Paweł Stachyra napisał/a:

Ja, mając bloga, zrobiłem sobie wizytówki jak szedłem na spotkanie biznesowe.

I te wizytówki przyniosły jakieś korzyści?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-30, 18:06   

I z jakimi reakcjami się spotkałeś?
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-30, 20:52   

Ha, akurat to było spotkanie networkingowe, gdzie wiadomo każdy z każdym mógł się wymieniać wizytówkami.
Tak więc reakcje pozytywne, a korzyści nie przyniosło, gdyż nie zaangażowałem się w te spotkania wtedy. :)
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-08-31, 00:12   

Wojciech W. napisał/a:

Dorzucę jeszcze kilka groszy od siebie. Ulotki kojarzą mi się z masówką i zaśmiecaniem przestrzenii. Osobiście nigdy nie czytam wręczanych mi na ulicy ulotek, a przyjmuję je jedynie ze względu na rozdających - oni w ten sposób ciężko pracują. Jeśli obracasz się w kręgach osób potencjalnie zainteresowanych blogosferą, warto moim zdaniem przygotować sobie wizytówkę. Elegancką, z klasą i z gustem. Ulotka to kawałek papieru. Wizytówka wciąż mimo wszystko kojarzy się z profesjonalizmem.


Subtelnie zaprojektowana ulotka może odnieść duży sukces. Wizytówka? Daj czytelnikowi wizytówkę, pytanie po co?
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Elviska 
Blogger.Klub


Imię: Dorota
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2013
Posty: 75
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2013-08-31, 07:29   

Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na ulotki (na razie tego nie planuję), będą one w formie zakładki do książki. I pewnie nie rozdawałabym ich byle gdzie, a raczej zostawiła w zaprzyjaźnionej księgarni, bibliotece czy antykwariacie (piszę recenzje książek).
______________________________________________________
http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-31, 09:53   

adrkwi napisał/a:

Subtelnie zaprojektowana ulotka może odnieść duży sukces. Wizytówka? Daj czytelnikowi wizytówkę, pytanie po co?

Wizytówka może spełniać te same funkcje co ulotka. Informacyjne i reprezentacyjne. Wizytówkę wymyślono po to, by w minimalistycznej formie prezentować swoje projekty, kształtować świadomość ich istnienia u potencjalnych zainteresowanych tematem. Skoro wręczasz wizytówkę potencjalnemu klientowi firmy, to dlaczego miałbyś nie wręczyć jej potencjalnemu czytelnikowi?
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-08-31, 10:55   

Wojciech W. napisał/a:

adrkwi napisał/a:

Subtelnie zaprojektowana ulotka może odnieść duży sukces. Wizytówka? Daj czytelnikowi wizytówkę, pytanie po co?

Wizytówka może spełniać te same funkcje co ulotka. Informacyjne i reprezentacyjne. Wizytówkę wymyślono po to, by w minimalistycznej formie prezentować swoje projekty, kształtować świadomość ich istnienia u potencjalnych zainteresowanych tematem. Skoro wręczasz wizytówkę potencjalnemu klientowi firmy, to dlaczego miałbyś nie wręczyć jej potencjalnemu czytelnikowi?


Chciałbym zobaczyć jak bloger rozdaje wizytówki czytelnikom. Połowy informacji, które powinny się na niej znaleźć nie zawrzesz, chyba że jesteś kamikadze i np podasz do siebie numer kontaktowy. Mi wystarczy, że mają go agencje reklamowe i kilka innych firm.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-31, 12:53   

adrkwi napisał/a:

Chciałbym zobaczyć jak bloger rozdaje wizytówki czytelnikom. Połowy informacji, które powinny się na niej znaleźć nie zawrzesz, chyba że jesteś kamikadze i np podasz do siebie numer kontaktowy. Mi wystarczy, że mają go agencje reklamowe i kilka innych firm.

A co ma znajdować się na wizytówce Twoim zdaniem, że potrzebujesz nie wiadomo ile miejsca? Obecnie wizytówki wielkości karty bankomatowej są praktyczne, a w takiej można zawrzeć wszystkie potrzebne informacje:
Krótki opis strony, jej adres i nazwa, imię i nazwisko (pseudonim), numer telefonu, e-mail, w rogu opcjonalnie fotokod i adres zamieszkania - nic więcej nie potrzeba.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-08-31, 15:17   

chomik21m napisał/a:

adrkwi napisał/a:

Chciałbym zobaczyć jak bloger rozdaje wizytówki czytelnikom. Połowy informacji, które powinny się na niej znaleźć nie zawrzesz, chyba że jesteś kamikadze i np podasz do siebie numer kontaktowy. Mi wystarczy, że mają go agencje reklamowe i kilka innych firm.

A co ma znajdować się na wizytówce Twoim zdaniem, że potrzebujesz nie wiadomo ile miejsca? Obecnie wizytówki wielkości karty bankomatowej są praktyczne, a w takiej można zawrzeć wszystkie potrzebne informacje:
Krótki opis strony, jej adres i nazwa, imię i nazwisko (pseudonim), numer telefonu, e-mail, w rogu opcjonalnie fotokod i adres zamieszkania - nic więcej nie potrzeba.


Rozdaj czytelnikom numer telefonu, a o adresie zamieszkania nie wspomnę. Pozdrawiam serdecznie kamikadze.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-31, 21:22   

Co tak żeś się tego numeru telefonu uczepił? Nie podajesz i po sprawie.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-09-01, 02:03   

Wojciech W. napisał/a:

Co tak żeś się tego numeru telefonu uczepił? Nie podajesz i po sprawie.


Bo to prosty i konkretny przykład dlaczego wizytówka nie nadaje się do tego typu akcji.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-01, 04:26   

adrkwi napisał/a:

Wyrzucasz do kosza badziewne ulotki, jeśli jest jakaś dobrze zaprojektowana to zwrócisz na nią uwagę i zapamiętasz co trzeba.
serio? tak za pierwszym razem? skoro to takie proste, to dlaczego firmy wydają miliony na reklamy w telewizji? w konkretnym celu powtarzane są do znudzenia.
Jak dostaję ulotkę na ulicy, to ją zwykle kilka metrów dalej wrzucam do kosza. Te co mi się uda jakimś cudem donieść do domu rzucam w jedno miejsce. Ostatnio wyrzucałem sporo takich śmieci, było wiele dotyczących żarcia, nie dzwoniłem tam ani razu. Czytam zawartość 1 na 20 a nie zapamiętałem treści/szczegółów żadnej.

Wydaje mi się, że stanie i rozdawanie tego przypadkowym ludziom nie ma sensu. To nie szkoła językowa czy policealna żeby dało jakiś efekt. Blogi rosną, ale dla wielu przechodniów internet to głównie poczta i fejsik. Lepiej się zastanowić gdzie mogą bywać nasi potencjalni czytelnicy i tam uderzać.

W sklepie u znajomego? ale to się chyba sprawdzi tylko w przypadku blogów o jedzeniu i piciu. W sklepie się też nie spędza za dużo czasu w oczekiwaniu na coś. Raczej wizyty u lekarza, czasem fryzjer i dentysta - wielokrotnie przeglądałem jakieś durne gazety tylko po to by zając sobie czas.

Elviska napisał/a:

będą one w formie zakładki do książki. I pewnie nie rozdawałabym ich byle gdzie, a raczej zostawiła w zaprzyjaźnionej księgarni, bibliotece czy antykwariacie (piszę recenzje książek).
to jest dobry pomysł. Ulotka w takim wydaniu ma małe szanse na wylądowanie w koszu a osoba, która ją dostanie może być zainteresowana co napisałaś o danej książce.

adrkwi napisał/a:

Wizytówka? Daj czytelnikowi wizytówkę, pytanie po co?
to wcale nie jest zły pomysł. Na Pogaduchach Blogerów nie dostawałem (od piszących blogi) ulotek, reklam a właśnie wizytówki.
Nie trzeba podawać numeru telefonu, wystarczy e-mail, adres strony i krótkie info o tym co robisz. Reszta roboty polega na odpowiednim przygotowaniu bloga (teksty, szablon) oraz rozmówcy przed wręczeniem mu takiej wizytówki (odpowiednia historia wprowadzająca).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz