Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-09-01, 23:21   

Htsz napisał/a:

to wcale nie jest zły pomysł. Na Pogaduchach Blogerów nie dostawałem (od piszących blogi) ulotek, reklam a właśnie wizytówki.
Nie trzeba podawać numeru telefonu, wystarczy e-mail, adres strony i krótkie info o tym co robisz. Reszta roboty polega na odpowiednim przygotowaniu bloga (teksty, szablon) oraz rozmówcy przed wręczeniem mu takiej wizytówki (odpowiednia historia wprowadzająca).


Dokładnie!
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-09-02, 16:13   

Htsz napisał/a:

to wcale nie jest zły pomysł. Na Pogaduchach Blogerów nie dostawałem (od piszących blogi) ulotek, reklam a właśnie wizytówki.
Nie trzeba podawać numeru telefonu, wystarczy e-mail, adres strony i krótkie info o tym co robisz. Reszta roboty polega na odpowiednim przygotowaniu bloga (teksty, szablon) oraz rozmówcy przed wręczeniem mu takiej wizytówki (odpowiednia historia wprowadzająca).


Ja też mam swoje wizytówki, które rozdaję na różnych eventach ludziom, z którymi możemy wspólnie pracować nad jakimś projektem (zarówno inni blogerzy jak i reprezentanci różnych firm). Zdarzyło mi się również rozdawać wizytówki potencjalnym czytelnikom podczas prowadzonych przeze mnie spotkań w ramach różnych akcji. Jasne - nie zmierzę jaki to miało efekt, jest to jednak forma brandingu. Gdzieś tam na trawie w parku podczas spotkania niewiele osób ma ze sobą długopis i kartkę aby zapisać adres a pamięć jest ulotna - wizytówka gwarantuje to, że osoba zainteresowana nie zgubi tej informacji :) Na wizytówce mam imię i nazwisko, adres email, adres strony oraz adres fanpejdza na Facebooku + puste miejsce na dopisanie telefonu jak zajdzie taka potrzeba.

Wracając do tematu ulotek to zależy jaki to jest blog. Jeśli ktoś podobnie jak ja udziela porad w konkretnej tematyce to może z ulotki zrobić mini poradnik / kalendarz / jakąś ściągawkę przy pracy nad konkretnym projektem / zagadnieniem - tym samym stwarzając wartość dodaną dla potencjalnego odbiorcy takiej ulotki. Jestem zdecydowanie przeciwna ulotkom wyglądającym jak większe wizytówki z informacjami o blogu / o autorze.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
ailischia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Sie 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-09-03, 09:42   

Tak, również posiadam wizytówki, warto mięć! bardzo ważna rzecz na spotkania, spontaniczne akcje, imprezy - nic nie wygląda lepiej, niż wręczona wizytówka, a nie jakieś świstek papieru (aczkolwiek jak zainteresowanie jest duże to i świstek papieru wystarczy ;) )


Basiu! podobają mi się Twoje pomysłu na temat niestandardowych ulotek!
oraz zawierania na nich informacji! :)
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-09-03, 17:22   

Htsz napisał/a:

adrkwi napisał/a:

Wyrzucasz do kosza badziewne ulotki, jeśli jest jakaś dobrze zaprojektowana to zwrócisz na nią uwagę i zapamiętasz co trzeba.
serio? tak za pierwszym razem? skoro to takie proste, to dlaczego firmy wydają miliony na reklamy w telewizji? w konkretnym celu powtarzane są do znudzenia.
Jak dostaję ulotkę na ulicy, to ją zwykle kilka metrów dalej wrzucam do kosza. Te co mi się uda jakimś cudem donieść do domu rzucam w jedno miejsce. Ostatnio wyrzucałem sporo takich śmieci, było wiele dotyczących żarcia, nie dzwoniłem tam ani razu. Czytam zawartość 1 na 20 a nie zapamiętałem treści/szczegółów żadnej.


Jak po co kapanie telewizyjne, przede wszystkim zasięg co = utrwalanie marki w pamięci konsumenta.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-03, 17:31   

adrkwi napisał/a:

utrwalanie marki w pamięci konsumenta
zatem musiałbyś bombardować ludzi tymi ulotkami tak, by adres utkwił w ich pamięciach.

Basia napisał/a:

Wracając do tematu ulotek to zależy jaki to jest blog. Jeśli ktoś podobnie jak ja udziela porad w konkretnej tematyce to może z ulotki zrobić mini poradnik / kalendarz / jakąś ściągawkę przy pracy nad konkretnym projektem / zagadnieniem - tym samym stwarzając wartość dodaną dla potencjalnego odbiorcy takiej ulotki. Jestem zdecydowanie przeciwna ulotkom wyglądającym jak większe wizytówki z informacjami o blogu / o autorze.
Tak właśnie. Trzeba szukać sposobu, który sprawi, że taka ulotka będzie komuś przydatna, zapozna się z jej treścią i jej nie wyrzuci. To może być bardzo trudne i wygenerować trochę kosztów na próby.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-09-05, 11:10   

Htsz napisał/a:

zatem musiałbyś bombardować ludzi tymi ulotkami tak, by adres utkwił w ich pamięciach.


Zakładka do czytania, coś w formie linijki, coś zabawnego, cokolwiek co może umilić życie w biurze i nie trzeba bombardować.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-05, 15:27   

adrkwi napisał/a:

Zakładka do czytania, coś w formie linijki, coś zabawnego, cokolwiek co może umilić życie w biurze i nie trzeba bombardować.
tyle, że w takiej formie to już raczej nie kosztuje mało. Ostatnio widziałem gdzieś cenę 2gr przy zakupie 100 tysięcy ulotek. Gdybym wydał pieniądze na coś lepszego (zakładkę, naklejkę, przypinkę) to wolałbym to rozdawać konkretnej grupie docelowej, nie przechodniom na ulicy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ailischia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Sie 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-09-06, 14:32   

Zgadza się, takie gadżety mają wyższy koszt,
ja osobiście lubię torby ekologiczne - pewnie dlatego, że używam
i myślę, aby coś takiego zrobić, ale tak jak wspomniał Htsz - nie będę rozdawać temu komu popadnie
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-09-06, 16:26   

Htsz napisał/a:

adrkwi napisał/a:

Zakładka do czytania, coś w formie linijki, coś zabawnego, cokolwiek co może umilić życie w biurze i nie trzeba bombardować.
tyle, że w takiej formie to już raczej nie kosztuje mało. Ostatnio widziałem gdzieś cenę 2gr przy zakupie 100 tysięcy ulotek. Gdybym wydał pieniądze na coś lepszego (zakładkę, naklejkę, przypinkę) to wolałbym to rozdawać konkretnej grupie docelowej, nie przechodniom na ulicy.


A kto mówi o rozdawaniu tego wyłącznie przypadkowym ludziom? Część zapewne bym gdzieś tam rozdał a większa działka pewnie zostałaby rzucona na spotkania blogerów itd.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Grafitowy 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 09 Wrz 2013
Posty: 27
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-09-10, 15:20   

ja od pewnego czasu myślę o kubkach lub breloczkach. Wiem, że to wiąże się z kosztem, ale czasami potrzeba zainwestować w markę:)
______________________________________________________
-----------------------
"Bo świat nie jest czarno biały"
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2013-11-09, 02:06   

P4uli napisał/a:

w lipcu 2012 w miesięczniku Shape. Podobno jego sprzedaż to 32-35 tys egzemplarzy na miesiąc. Nikt mnie o tym wcześniej nie powiadomił. Sama kupiłam gazetę i tego nie zauważyłam. Dopiero zaczęłam dostawać komentarze z numerem strony. Mała wzmianka ze screenem zajmująca może 1/8 strony.

Wynik ? Wtedy

Ten zbieg okoliczności silnie wpłynął na Twój sukces, może nawet decydująco .. ?
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-11-09, 12:01   

A. Monteprata napisał/a:

Ten zbieg okoliczności silnie wpłynął na Twój sukces, może nawet decydująco .. ?


decydująco ? Na pewno nie, myślę że za wiele to nie dało, jednorazowe podbicie statystyk, nic więcej.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz